Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pavlitto84

KLUB SYMPATYKÓW MARKI LORUS

Rekomendowane odpowiedzi

póki co jestem zadowolony ale po miesiącu użytkowania będę mógł tak na prawdę coś napisać więcej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Wiele pisac nie będziesz musiał. Mechanizm Seiko, pelna stal i tyle w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden może być ze złota drugi ze stali jeden się nosi lepiej inny gorzej, ale jak się nie mylę jest to temat Lorusa i chyba tu się piszę opinie spostrzeżenia odnośnie tej marki, albo jednak się mylę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda opinia jest cenna. Ja np. jestem ciekawy czy te same mechanizmy Seiko montowane w Seiko i w Lorusach mogą się jakościowo różnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie ciekawi czy w modelu starszym jaki ja mam a ten który wklejał kolega jarozlaw jest taki sam mechanizm czy inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga - może taki news się komuś przyda - na Allegro pojawiło się sporo Lorusów a'la diver, zarówno bezel pepsi, jak i inne kolory, od 270zł. A bardzo rzadko się takie Lorusy tam trafiają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt pojawiło się ich ostatnio sporo nawet duży wybór jest u mnie w sklepie stacjonarnym. 

Ja jednak już wiem jedno tylko automat :-)  mają to coś :-) .

Pasek jednak do wymiany zakupiłem już jeden od kolegi z forum po niedzieli podejdę do zegarmistrza aby zmienić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wersję białą z czarnymi wskazówkami. Jeżeli jesteś zainteresowany proszę na PW.

 

 

Temat nadal aktualny, Kolega Marcin się nie zdecydował, a u mnie tylko leży i się kurzy. Może ktoś będzie mógł na nowo się nim cieszyć ;)

Jeżeli wpadł komuś w oko Lorus RL425AX9 i nie musi być nowy, posiadający swoją historię :P  to proszę pisać na PW.

Mam apetyt na nowe zakupy więc pora zbierać środki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mogę powiedzieć tylko tyle że polecam, fajny automat już raczej nie wrócę do qwarzów :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również rozpocząłem swoją przygodę z automatami od Lorusa i nadal uważam, że ma coś w sobie.

Jednak zauroczenie poszło w inną stronę :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Lorus jest marką naprawdę atrakcyjną pod względem jakości, designu i ceny. Dlatego wielu miłośników zegarków, zwłaszcza młodych, zaczyna od Lorusów. Mimo wszystko w Polsce nie mamy dostępnej pełnej gamy modeli Lorusa, a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się :D

Już taki młody nie jestem, niestety.

Ciekawe co jest powodem, że oferta w Polsce jest uboższa, czy jest to kwestia dystrybutora, czy odgórna regulacja danego rynku.

Może ktoś wie coś więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o automaty to w ogóle ich nie ma za wiele, w USA jest sporo głownie z motywem Myszki Miki i tego rozgryźć nie mogę dlaczego akurat ten motyw

 

mnie ciekawi ten egzemplarz :-)

http://www.ebay.de/itm/NEW-Disney-Lorus-Mens-Mickey-Mouse-Automatic-Skeleton-Date-Watch-HTF-/132054777568?hash=item1ebf13fee0:g:7PgAAMXQ4uJR8quE

 

ciekawe jak wygląda sprawa w Japonii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę to tak:

1. Dostosowanie oferty do mentalności przeciętnego nabywcy zegarka w danym kraju.

IMO większość nabywców zegarków w Polsce nie zalicza się do miłośników zegarków, ani nawet do osób traktujących go jako rzecz użyteczną. Wciąż dominuje u nas podejście, że zegarek to dodatek do ubioru, mający przykuć czyjąś uwagę swą wielkością i połyskiem, oraz sprawiać wrażenie jakiegoś statusu materialno- społecznego nosiciela.

Wystarczy przejść się po Time Trendach czy innych Swissach i przyjrzeć się co oni oferują... błe! :)

2. Szeroki wybór modeli tańszych marek to zmniejszone zainteresowanie nabywców markami droższymi.

Każdy, kto szuka zegarka w jakimś stylu, nie będzie chciał przepłacać za droższą markę, skoro to samo znajdzie w tańszej marce. W naszym kraju wielcy dystrybutorzy zegarków (np. wspomniani powyżej) starają się zaszczepić nabywcom ogłupiający przesąd: "Szukasz czegoś ciekawego- zegarek militarny, diver, pilot, automat ? To wyciągnij więcej kasy z portfela".

Dlatego szukamy ciekawostek na portalach aukcyjnych lub bazarku forumowym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w Stanach jest popyt na takie "cudeńka" :D lub jakaś specjalna okazja związana z Waltem Disneyem i sprzedaż nie wypaliła.

 

Ja widzę to tak:

1. Dostosowanie oferty do mentalności przeciętnego nabywcy zegarka w danym kraju.

IMO większość nabywców zegarków w Polsce nie zalicza się do miłośników zegarków, ani nawet do osób traktujących go jako rzecz użyteczną. Wciąż dominuje u nas podejście, że zegarek to dodatek do ubioru, mający przykuć czyjąś uwagę swą wielkością i połyskiem, oraz sprawiać wrażenie jakiegoś statusu materialno- społecznego nosiciela.

Wystarczy przejść się po Time Trendach czy innych Swissach i przyjrzeć się co oni oferują... błe! :)

2. Szeroki wybór modeli tańszych marek to zmniejszone zainteresowanie nabywców markami droższymi.

Każdy, kto szuka zegarka w jakimś stylu, nie będzie chciał przepłacać za droższą markę, skoro to samo znajdzie w tańszej marce. W naszym kraju wielcy dystrybutorzy zegarków (np. wspomniani powyżej) starają się zaszczepić nabywcom ogłupiający przesąd: "Szukasz czegoś ciekawego- zegarek militarny, diver, pilot, automat ? To wyciągnij więcej kasy z portfela".

Dlatego szukamy ciekawostek na portalach aukcyjnych lub bazarku forumowym :)

 

Dużo w tym racji, dlatego popularne są bylejakościowe zegarki firmowane markami modowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład: chciałem nabyć kiedyś coś militarno- pilotowego, co nie rozleci się po miesiącu czy roku. Budżet miałem nieduży, wszak zamożny nie jestem. Nabyłem Seiko 5 w wersji militarnej. I oczywiście musiałem nabyć w sklepie internetowym, bo w stacjonarnych były tylko klasyczne Seiko 5 (wysoki połysk jak u psa po ogonem i proste indeksy kreskowe, zgodnie z upodobaniem większości zegarkowych laików).

Albo inaczej: czy to taki problem aby zaprojektować klasyczną tarczę w stylu Pilot i włożyć do zwykłego Lorusa za 200zł ? To wszystko tylko potwierdza to, co napisałem wcześniej.

Edytowane przez Pavlitto84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam się dalej moimi lorusami cieszę :)

Dziś nowy nabytek - tym razem paskowy - 22 mm diloy. Chyba w końcu wersja docelowa dla tego zegarka. Co myślicie? W realu kolor zdecydowanie bardziej przypomina ten z drugiego zdjęcia.

42e85596f9098175f393486d973f2bd7.jpg33c2e6123de122757f11e92cb6b08875.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Wow, Lorus na VX43 za 2100zł, chore. No ale to chrono24, sprawa prosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Godzinowa wskazówka wygląda jak kania :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.