Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pavlitto84

KLUB SYMPATYKÓW MARKI LORUS

Rekomendowane odpowiedzi

Jak będziesz wytrwały to na pewno uda się Tobie upolować.

Nie mam zamiaru się go pozbyć , nawet myślałem o dokupieniu drugiego w przyszłości bo ciężko spotkać taki zegarek.

 

 

Dziś co prawda nie Lorus, ale też z tej samej rodziny :)

 

e5a92d8a747d240cmed.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz wytrwały to na pewno uda się Tobie upolować.

Nie mam zamiaru się go pozbyć , nawet myślałem o dokupieniu drugiego w przyszłości bo ciężko spotkać taki zegarek.

 

 

Dziś co prawda nie Lorus, ale też z tej samej rodziny :)

 

Nie dysponuję własnym zdjęciem, ale posiadam blisko dziesięcioletniego, nigdy nie używanego, poza zmianą baterii, "wszystko mającego" Pulsara PS7001

Fajne funkcje, ale gabarytowo jest dla mnie zbyt potężny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Posiadam Lorusika RL427AX9 i chciałbym zamienić mu pasek na bransoletę  :) Czy istniej możliwość dobrania z innego modelu? Zależałoby mi na pełnych ogniwach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś tutaj cisza a ja szukam inspiracji. 

Chciałem sobie kupić jakieś duży model LORUSA z chronografem na bransolecie i przewinęły się przez moje ręce już 3 modele (co za cudowny wynalazek to allegro smart). Żaden nie przypadł mi do gustu. W każdym brakowało mi tego czegoś. takie już miałem:

https://lorus.pl/lorus-rt337gx9-p-80589.html

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-lorus-chronograph-rt347gx9

https://www.zegarek.net/zegarki/lorus/zegarek_lorus_rm333ex9.html

 

mam i lubię takiego:

https://www.zegarek.net/zegarki/lorus/zegarek_lorus_rt331ex9.html

 

Coś polecicie? A może ktoś ma jakiegoś fajnego i chce sprzedać? 

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jeden z najmniejszych chrono lorusa, tytanowy (RF821CX9, mechanizm YM-92)  Nie lubie chronografów z niepotrzebną subtarczką 12/24h, co powoduje, że główny sekundnik nie jest sekundnikiem chronografu, a sam chronograf został ograniczony do 60 minut. Lubię za to lorusy z mechanizmem YM-62 (ma wprawdzie jedynie 60 minutowy chronograf, ale za to jest to model z alarmem - subtarczka na g. 6-tej) - odpowiednik seiko 7T62 lub YM-92 (24 godzinny chronograf) - odpowiednik seiko 7T92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-107197-0-04023500-1575722762_thumb.jpeg

 

Niezbyt często noszony ostatnimi czasy, typowo wakacyjny model. Mimo swojego rozmiaru bardzo wygodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jakbym miał kiedyś kupić jakiegoś Lorusa to właśnie RT355GX9 :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo wybierałem, zamawiałem i odsyłałem. Aż w końcu był ten efekt wow po otwarciu paczki. Zdecydowałem sie na gumowy pasek a nie jak na początku szukałem bransoletę bo mi tak jakos wygodniej i bardziej uniwersalnie.

post-18860-0-07724400-1575982222_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja... :) chyba pierwszy w pełni świadomie kupiony zegarek i przemyślany wybór. Ma już kilkanaście lat z czego przez ponad 10 był noszony codziennie do wszystkiego. Nie miał lekko co widać po stanie wizualnym, ale nadal działa i cieszy oko. :)

post-110583-0-08748600-1576487186_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Objawił się w czeluściach " pawlacza " , dostał nową batkę i hula ...  :)

 

 

1i8vj73.jpg

 

a może kto chce ?  B)


Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 lat na niego pracowałem  :)

post-100070-0-57607200-1579874071_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.05.2020 o 10:06, Edge_88 napisał:

Dziś z Lorkiem na łapie ????

 

 

03BD238C-A50A-4DA9-9EB5-8CF3AC28931E.jpeg

Możesz powiedzieć coś więcej i tym zegarku? Jak z jakością wykonania? Ostatnio przeglądając allegro rzucił mi się w oczy. I przyznam że bardzo spodobał i podejrzewam że będzie to kolejny zakup :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dla mnie to typowo weekendowo/wakacyjny zegarek. Ma sporo polerowanych powierzchni więc może łapać ryski. U mnie po roku czasu nie ma ich jednak prawie wcale. Całkiem spora średnica, na szczęście ma też bardzo krótkie uszy, więc mimo, że mam nie największy nadgarstek (17,5) zegarek leży imo dobrze. W tym budżecie wydaje mi się, że naprawdę nie ma na co narzekać :) 

 

E: zapomniałem dodać. Fabryczne nato niestety jest IMO słabe, bardzo krótkie. Warto od razu pomyśleć o czymś na wymianę. 

 

 

 

Edytowane przez Edge_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z opinią, że jeśli kupować Lorusa, to tylko chrono, bo ma wszystkie części mechanizmu metalowe. Nie- chrono mają mechanizmy częściowo plastikowe, przez co są podatne na awarie. Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.06.2020 o 11:01, kosmonaut78 napisał:

Taka tam radosna twórczość :)

OMG to nie tylko DW ma "wymienne kolorowe paski?" szok! ;)

Super w tym zestawieniu. 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałby ktoś jakiegoś zbędnego Lorusa na sprzedaż w dobrej cenie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up
Czarny wygląda nieźle, pytanie tylko jak z czytelnością po zmroku?

Biały brat pozdrawia (szkoda, że bez niebieskich wskazówek).
 

Pierwszy mechanik, dość mocne wrażenia od momentu otwarcia pudełka. Zaliczył wesele i upadek na kafelki na tymże,  (po którym wypadły indeksy i zadarła się koronka),

A mimo to żyje. I nigdzie się nie spieszy. Cieszy.

 

 

IMG_20200918_163955.jpg

Edytowane przez blue_calx
zmiana zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radar333, dobre zdjęcia, dopiero na Twoich zobaczyłem jaka to ciekawa i wielofakturowa tarcza. Wygląda super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.09.2020 o 14:28, radar333 napisał:

RL423AX9G

 

Pasuje do koszuli, wygląda jakby to był jakiś zestaw, gratki ode mnie:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach w sklepach wygląda nieatrakcyjnie bo nie widać właśnie tej tarczy dokładnie jaka jest w rzeczywistości ładna z takim 3D wzorem. Elegancki zegarek do garnka, do koszuli i za śmieszne pieniądze. Kupiłem żeby sprawdzič jak się żyje z automatem i teraz już wiem że mogę droższy kupować sportowy automat na EDC. Mnie dopiero do zakupu ten krótki filmik przekonał bo pokazał tą tarcze z bliska:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.