Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pavlitto84

KLUB SYMPATYKÓW MARKI LORUS

Rekomendowane odpowiedzi

Mój stary Lorek leżał i się kurzył, więc wrzuciłem mu tanie nato z alledrogo i został moim kompanem przy pracach działkowych, czy wypadach do lasu :)

 

W sumie dostał drugie życie

 

PA161258a_fhdr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę fajny klimat lat 70 podkreślony paskiem custom od Pattini. Już poza moją kolekcją, ale cieszył swoim bezkompromisowym designem.

7811c9e8abf4143dcf3e9f66a58bc939.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AZakupiłem taki o to EDC Lorus RH961JX9. Trochę to trwało,ale już jest. Wszyscy takie fajne zdjęcia robią,mnie nie wyszło. Fotograf że mnie żaden

IMG_20201103_121603.jpg

IMG_20201103_121735.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto mój Lorus (nie pamiętam jego numeru, może ktoś z was kojarzy?). Kupiłem go 3 lata temu (moim zdaniem na żywo wygląda lepiej niż Ediface w podobnej cenie). Jednak ponosiłem go tylko chwilę. Nie podszedł mi specjalnie: trochę za duży, bez polotu, wskazówki stopera kompletnie nie trafiały w indeksy, pasek szybko popękał - niezadowolony byłem. Ale... Kiedyś coś mnie tknęło. Kupiłem pasek rally granatowy na 49 zł. Założyłem i inny zegarek! Noszę go od pół roku niemal co drugi dzień! Słowem - odkryłem Lorusa od nowa ;) Mocno się porysował (nie widać tego na zdjęciach), ale to taka swoista "patyna" i jest OK. Na pewno jakiś kolejny Lorus u mnie wyląduje, szczególnie jak zacząłem przeglądać ten wątek i podziwiać wasze Lorusy - są świetne! 

LORUS1_1.jpg

IMG_20201109_094514.jpg

Edytowane przez WMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego zakupiłem ostatnio. Niebywałe, ale to już mój drugi Lorus ! 🙄

IMG_20201118_084843[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Lorus Sports ref. RH 929 LX 9. Innych wersji kolorystycznych nie widziałem. Zegarek dobrze wykonany, ale bezel się nie kręci - to tylko ozdoba. No i jest na gumowym pasku, którego na razie nie zmieniam. Za zegarek zapłaciłem baaardzo drogo, bo aż 199 złotych! :o:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.11.2020 o 14:00, MieszkoMieszko napisał:

Ładny co to za ref? Są inne wersje kolorystyczne?

Są. Na przykład rh925lx9, rh927lx9

 

lorus-rh925lx9-67071.jpg

Photo010.jpg

Edytowane przez Emil/efa116

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie. Przeglądając dziś różnej maści sklepy z zegarkami natrafiłem na taki oto zegarek jak lorus RXD425L8

https://www.watchshop.pl/zegarki/lorus/meski/rxd425l8?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Całkiem przyjemny fajny mały, lekki, zegarek na co dzień. Zastanawia mnie czy ktoś za was miał styczność z tym modelem, jeżeli tak to jak on się sprawował? Głównie mam na myśli tytanową kopertę. Czytałem trochę o tytanowych zegarkach ale zdania na ich temat są tak podzielone jak nasi lewicowi j prawicowi politycy. Może ktoś z forumowiczów chociaż trochę rozjaśni temat?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego modelu nie mam, ale mam kilka innych zegarków w tytanowych kopertach i bardzo polecam. Po pierwsze i oczywiste są lekkie, a pokazany model to już bardzo lekki (niska koperta, lekki projekt całości). Zawsze są ciepłe w dotyku. Szarość tytanu ma klasę. Mały oczywiście minusik, wykończenie na mat zbiera ryski i rysy, ale bez przesady. 245 zł za pełny tytan i 100m warto zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Kolegi Emil/efa116 : jaki mechanizm jest w rh927lx9 /ten czarny czasomierz ze zdjęcia Kolegi/.

Niedawno kupiłem taki z myślą o prezencie gwiazdkowym dla chrześniaka. Zegarek chodzi w miarę dobrze, jednak po odciągnięciu koronki do nastawu godzinowego, wskazówka minutowa luźno "lata" tzn. można ją poprzez poprzez lekkie "machanie" ręką zegarkiem przesuwać o parę minut do przodu lub do tyłu.

Byłem w serwisie, poinformowano mnie, że ten typ mechanizmu tak ma. Pierwszy raz spotkałem się z takim dziwacznym mechanizmem / jeśli to prawda co mi powiedział serwisant/. Będę wdzięczny Kolegom ze wszelkie info w przedmiotowej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2020 o 10:34, irek napisał:

Mam pytanie do Kolegi Emil/efa116 : jaki mechanizm jest w rh927lx9 /ten czarny czasomierz ze zdjęcia Kolegi/.

Niedawno kupiłem taki z myślą o prezencie gwiazdkowym dla chrześniaka. Zegarek chodzi w miarę dobrze, jednak po odciągnięciu koronki do nastawu godzinowego, wskazówka minutowa luźno "lata" tzn. można ją poprzez poprzez lekkie "machanie" ręką zegarkiem przesuwać o parę minut do przodu lub do tyłu.

Byłem w serwisie, poinformowano mnie, że ten typ mechanizmu tak ma. Pierwszy raz spotkałem się z takim dziwacznym mechanizmem / jeśli to prawda co mi powiedział serwisant/. Będę wdzięczny Kolegom ze wszelkie info w przedmiotowej sprawie.

Próbowałem znaleźć informację jaki to mechanizm ale nie znalazłem nic. Najlepiej by było gdyby ktoś z posiadaczy otworzył swój zegarek i powiedział co tam jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2020 o 10:34, irek napisał:

Mam pytanie do Kolegi Emil/efa116 : jaki mechanizm jest w rh927lx9 /ten czarny czasomierz ze zdjęcia Kolegi/.

Niedawno kupiłem taki z myślą o prezencie gwiazdkowym dla chrześniaka. Zegarek chodzi w miarę dobrze, jednak po odciągnięciu koronki do nastawu godzinowego, wskazówka minutowa luźno "lata" tzn. można ją poprzez poprzez lekkie "machanie" ręką zegarkiem przesuwać o parę minut do przodu lub do tyłu.

Byłem w serwisie, poinformowano mnie, że ten typ mechanizmu tak ma. Pierwszy raz spotkałem się z takim dziwacznym mechanizmem / jeśli to prawda co mi powiedział serwisant/. Będę wdzięczny Kolegom ze wszelkie info w przedmiotowej sprawie.

Wg strony Lorusa mechanizm to PC32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupiłem pokazywanego wcześniej Lorus automata. Nie chodziłem w nim bo tarcza ładna ale pasek "krokodyl" dziadkowy. Może na wesele do garniaka ok ale na co dzień to tak staroświecko wygląda. Zakupiłem pasek firmy Pacyfic dla odmiany w brązie. Pożądane wykonanie, na żywo kilka modeli przymierzałem. Kompletnie to zmienia wygląd i odbiór zegarka teraz! Bardzo mi się podoba. Będę chodził w nim miesiąc teraz i w końcu zaobserwuje chód dobowy. Zmiana paska czasami jest jak zmiana zegarka!

 

IMG_20210121_175137.jpg

IMG_20210121_180321.jpg

IMG_20210121_180415.jpg

IMG_20210121_181524.jpg

IMG_20210121_181554.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie prezentuje się świetnie! Sam zegarek to trochę jak twarz, a pasek jak ubranie :D Fajne ma wskazówki.

Jako, że indeksy i wskazówki są w kolorze miedzianym o ile dobrze widzę, to można by też spróbować pasek z zielenią ciemną, taką nasyconą (coś jak patyna miedziana). 

p.s.

W tych automatach Lorusa to oczywiście mechanizmy Seiko siedzą? Jak to się sprawuje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automaty napędzają werki y676, które są odpowiednikiem seikowych 7s26/36. Te same mechanizmy ładują do zegarków J. Springs. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pomiary. Jak go nie noszę to codzień rano "kręcę" nim żeby dokręcić (brak ręcznego naciągu). Wynik rewelacyjny!

 

 

Screenshot_2021-02-11-09-37-38-343_de.uhrenbastler.watchcheck.jpg

Screenshot_2021-02-11-09-38-43-057_de.uhrenbastler.watchcheck.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2020 o 10:34, irek napisał(-a):

Mam pytanie do Kolegi Emil/efa116 : jaki mechanizm jest w rh927lx9 /ten czarny czasomierz ze zdjęcia Kolegi/.

Niedawno kupiłem taki z myślą o prezencie gwiazdkowym dla chrześniaka. Zegarek chodzi w miarę dobrze, jednak po odciągnięciu koronki do nastawu godzinowego, wskazówka minutowa luźno "lata" tzn. można ją poprzez poprzez lekkie "machanie" ręką zegarkiem przesuwać o parę minut do przodu lub do tyłu.

Byłem w serwisie, poinformowano mnie, że ten typ mechanizmu tak ma. Pierwszy raz spotkałem się z takim dziwacznym mechanizmem / jeśli to prawda co mi powiedział serwisant/. Będę wdzięczny Kolegom ze wszelkie info w przedmiotowej sprawie.

Coś jest na rzeczy. W moim po odciągnięciu koronki wskazówka rzeczywiście bardzo łatwo zmienia położenie, zdecydowanie zbyt bezwładnie i zbyt łatwo. Ale poza tym zegarek fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.01.2021 o 18:35, radar333 napisał(-a):

Jakiś czas temu kupiłem pokazywanego wcześniej Lorus automata. Nie chodziłem w nim bo tarcza ładna ale pasek "krokodyl" dziadkowy. Może na wesele do garniaka ok ale na co dzień to tak staroświecko wygląda. Zakupiłem pasek firmy Pacyfic dla odmiany w brązie. Pożądane wykonanie, na żywo kilka modeli przymierzałem. Kompletnie to zmienia wygląd i odbiór zegarka teraz! Bardzo mi się podoba. Będę chodził w nim miesiąc teraz i w końcu zaobserwuje chód dobowy. Zmiana paska czasami jest jak zmiana zegarka!

 

IMG_20210121_175137.jpg

IMG_20210121_180321.jpg

IMG_20210121_180415.jpg

IMG_20210121_181524.jpg

IMG_20210121_181554.jpg

Mój pierwszy automat, miałem białego z niebieskimi wskazówkami dwa dni potem spadł na płytki i wszystkie indeksy odleciały 🤣. Dzwonie do zegarmistrza gdzie kupiłem a on jedynie wysyłaj na centralny serwis i napisz że same odpadły jak żeś machnął łapą, raczej nie przejdzie a co Ci szkodzi. I po 2 tygodniach kurier dhl z listem że zwrot kasy od zegarmistrza z jego sklepu. 😁 Dalej wiszę flache serwisantowi który potwierdził brak możliwości naprawy i "uwierzył" że same odpadły.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Edge_88 napisał(-a):

04CE006F-2F22-4880-A440-4D6B9D7059B2.jpeg

Duże toto? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.