Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja swoja zabawe ze strzelaniem z broni krotkiej zaczynalem od 45 ACP, nastepnym w kolejnosci byl rewolwer 44 magnum. Gdy strzelanie z tychze sie opanuje, to wszystkie inne kalibry i rodzaje broni krotkiej (strzelanie z nich) to przyslowiowe bulki z maslem (lub, dla wybrednych, ciastka z kremem z wisienkami na szczycie  :) )

Edytowane przez chrono-craze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 (lub, dla wybrednych, ciastka z kremem z wisienkami na szczycie  :) )

Zabrzmiałeś niczym Mr. Wolf ;)

 

45 ACP, nie próbowałem. 45-tka to już prawdziwa legenda. Bardziej niż 357 i 44 Mag ;)

 

Edit: Znaczy się - skutecznie i szybko, odnalazłeś się w towarzystwie znajomych z USA :-) 

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

 

To nie jest Anaconda 44. magnum? 

 

Musiała niepewnie trzymać, bo ja, nadzwyczajnej(ponadprzeciętnej) krzepy nie mam, a 357. magnum strzelałem bez problemu, gorzej z 44. magnum. 

 

Raczej nie, nie ma charakterystycznych otworów nad lufą, ale zieje nieźle :) :

 

post-27557-0-84835500-1420816365.jpg

post-27557-0-59852900-1420816321.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tego też powodu, włoska Mafia, opatentowała tzw. omertę, czyli obrzyn - broń śrutową z mocno skróconą lufą - odrzut jest potężny z racji krótkiej lufy(a właściwe luf) jednak skupiona(mimo rozproszenia pocisków) siła uderzeniowa przy niewielkim dystansie czyni poważne(to delikatne określenie) obrażenia.

 

 

Omerta to mafijny kod milczenia,.Koledze prawdopodobnie chodzi o Lupare, Fabrizio i Calo ochroniarze Michaela Corleone podczas pobytu na Sycylii nosili takie strzelby.,W książce Mario Puzo GF jest dokładna definicja takiej broni ,a żołnierze posługujący się tymi strzelbami są określeni jako "Luparesi".. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omerta to mafijny kod milczenia

 

 

Raczej zmowa milczenia,reszta 100% racji


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lupara, to zgodnie z nazwą potoczną, broń na wilki - Lupus - wilk z łaciny. 

 

Fakt, sama omerta to zmowa milczenia, pokręciłem, mea culpa :)

 

Lupara to po prostu broń śrutowa, ale nie ze skróconą lufą i nie pozbawiona kolby - to jest tradycyjna broń i fakt, że termin oraz takowa broń pojawia się zarówno z filmie, jak i w książce. 

Tak, mieli ją, choć w filmie chyba tego nie dopracowano(jeżeli dobrze pamiętam, mieli po prostu drylingi) Ci ochroniarze Michaela, ale też ochroniarze tego staruszka(dawnego Dona w Corleone), który zamordował ojca don Vita, przed którymi mały Vito uciekł skutecznie. 

 

U nas mówi się na to obrzyn ;)

 

Ja mówię o PRZEROBIONEJ strzelbie, coś na wzór lupary, którą po dziś dzień używa m.in. Cosa Nostra, a przynajmniej ta do której należał Tommaso de Buscetta, Giuseppe "Pippo" Calo i Salvatore "Toto" Riina i nie tak dawno załapany Bernardo Provenzano.

 

Polecam książki Mierzeńskiego "Gangsterzy"; NIE FILM bo jest bardzo płytki, lecz książkę - GOMORRA(odwołanie do Camorry) Roberto Saviano oraz "MAFIA" autorstwa Maud'a Webster'a. 

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Don staruszek z Corleone nazywal sie Francesco Ciccio,zabil matkę Vito Andoliniego

 

Dzis na tvn o 22.35 .....część trzecia

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę jaka pamięć ;)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę jaka pamięć ;)

Dziękuje:-)

No coż,młody ,nie skażony umysł chłonie wiedzę z książek jak gabka...

Teraz google zabijają głod wiedzy.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest fakt. Ja nie potrafię się uczyć z pdf'ów ze skryptami z ekranu, lecz przepisuję sobie swoje notatki na papier i wówczas się uczę. A przy okazji, qui scribit bis legit ;)

 

Nie jest jednak tak źle, dzięki rodzicom, wśród młodych wciąż jest wielu takich, co książki kupuje i czyta. 

Nawet jeśli są to e-booki ;)

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są może jacyś zapaleńcy strzelania z Łodzi i okolic? Gdzie chodzicie strzelać i z czego? 

 

Moja przygoda zakończyła się kilka lat temu na zawodach drużynowych w woj. lubelskim, zajeliśmy 2 miejsce (w roku chyba 2008 lub 7?) i od tamtej pory nie strzelałem z niczego, no jeszcze ze 2 razy przytrafiły się jakieś lokalne zawody z pneumatyków, ale tego nie liczę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są może jacyś zapaleńcy strzelania z Łodzi i okolic? Gdzie chodzicie strzelać i z czego? 

 

Moja przygoda zakończyła się kilka lat temu na zawodach drużynowych w woj. lubelskim, zajeliśmy 2 miejsce (w roku chyba 2008 lub 7?) i od tamtej pory nie strzelałem z niczego, no jeszcze ze 2 razy przytrafiły się jakieś lokalne zawody z pneumatyków, ale tego nie liczę. 

W Parzęczewie jest profesjonalna strzelnica. wybiorę się tam wiosną pierwszy raz żeby się trochę odstresować

Za dawnych czasów trenowałem w Orle Łódź karabinek małokalibrowy jak pamiętam to chyba był radziecki Wostok jeszcze numer pamiętam z powodu ważnej daty nr. 1410

Edytowane przez sawcio68

Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1410 to używano hakownice i nie były one takie małokalibrowe... :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1410 to używano hakownice i nie były one takie małokalibrowe... :D

:D po którychś zawodach nasz instruktor, jako formę nagrody, wyciągnął repliki muszkietów i innych śmiesznych wynalazków, zupełnie inny rodzaj strzelania, a jak wpadała kulka w kulochwyt to nie było rykoszetów tylko topiła się na miejscu ;)

 

Edzia: 

Ta w parzęczewie to otwarta jest widzę, na powietrzu, ktoś zna ceny? 

Edytowane przez Sanctim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio czytałem to 1000 zł  za trzy osoby i możliwość wyboru strzelania z  3 pistoletów 5 karabinków   broni gładkolufowej i maszynowej Byłem na ich stronie przed Nowym Rokiem i wtedy były podane ceny

To 1000 zł to była jakaś wersja podstawowa  dla 3 osób ale jest telefon można się spytać co się zmieniło


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj w strzelnicach ceny to 20-50zł za samą, jedną broń, dla jednej osoby + 2-5zł za nabój w zależności od kalibru i rodzaju pocisku(logicznie, 9mm i .38 będą kosztowały bliżej 2-3zł, a 7.62 czy magnum .44 bliżej 5zł), a płacisz po zabawie, stosownie do ilości wystrzelonych nabojów. 

Ta promocja na 1000zł za trzy osoby i kilka rodzajów broni, wygląda mi na noworoczną dla ludzi, którzy jeszcze nie byli na strzelnicy. W okresie Sylwestra i po, strzelnice są OBLEGANE, przynajmniej w Poznaniu. Teraz, w lutym, powinno być spokojniej. 

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są może jacyś zapaleńcy strzelania z Łodzi i okolic? Gdzie chodzicie strzelać i z czego? 

 

Moja przygoda zakończyła się kilka lat temu na zawodach drużynowych w woj. lubelskim, zajeliśmy 2 miejsce (w roku chyba 2008 lub 7?) i od tamtej pory nie strzelałem z niczego, no jeszcze ze 2 razy przytrafiły się jakieś lokalne zawody z pneumatyków, ale tego nie liczę. 

Witam. No ja lubię postrzelać.

Ale tylko wiatrówki chociaż kiedyś chorowałem na czarnoprochowca.

Obecnie mam dwa umarexy - CP 99 i HK p30, 2 slavie 630 i 631 z 87 i 88 roku. Air magnuma ostatnio sprzedałem i generalnie nie ma sezonu na strzelanie. A kolega widzę z doświadczeniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. No ja lubię postrzelać.

Ale tylko wiatrówki chociaż kiedyś chorowałem na czarnoprochowca.

Obecnie mam dwa umarexy - CP 99 i HK p30, 2 slavie 630 i 631 z 87 i 88 roku. Air magnuma ostatnio sprzedałem i generalnie nie ma sezonu na strzelanie. A kolega widzę z doświadczeniem. 

Możemy sie umówić na jakieś strzelanie, jak już będzie cieplej oczywiście. No tak trochę strzelałem kiedyś, ale to już dawno i nieprawda ;) 

 

Ja z zazdrością patrzę zawsze na zdjęcia ludzi, którzy mają okazję postrzelać z różnych egzotycznych zabawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az strach sie bac...  :)

Co to za 'boomstick'?

Słabo widać....Skorpion Evo3 ,MP 5 ? :)

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioskując po entuzjazmie jakim Darek obdarzył jakiś czas temu Heckler&Koch USP, wnioskuję, że będzie to H&K G36C lub MP5 ;)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.