Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam takie pytanie odnośnie pozwolenia na broń sportową do celów kolekcjonerskich. Pytanie czy dobrze rozumiem

 

1. Zapisuję się do klubu, robię patent następnie występuję o licencję.

2. W międzyczasie zapisuję się do stowarzyszenia kolekcjonerskiego.

3. Staruję w zawodach.

4. Występuję z 2 wnioskami do WPA o broń sportową do celów kolekcjonerskich oraz broń sportową do celów sportowych.

 

I teraz jeżeli nie wystartuję w zawodach odpowiednią ilość razy to zostanie mi cofnięta licencja, to czy mogę przepisać posiadana broń na broń do celów kolekcjonerskich? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po patencie i po otrzymaniu zezwolenia na bron wystarczy ze bedziesz placil skladki w klubie sportowym, na zawody nie musisz jezdzic.. Odnosnie dziwadla "bron sportowa do celow kolekcjonerskich" to nie jestem pewien czy to mozliwe, a po drugie po co tak kombinowac. bron sportowa do celow sportowych I tyle. Po co isc na okolo skoro mozna krotsza droga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marti z tego co czytałem to trzeba mieć udokumentowane stary w kategoriach, na które masz pozwolenie. Inaczej tracisz licencje i co za tym idzie nie ma argumentu do posiadania pozwolenia sportowego skoro nie bierze się udziału w zawodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej, zamiast tworzyć teorie, zadzwonić do Wydziału Postępowań Administracyjnych najbliższej Komendy Wojewódzkiej Policji i zapytać? Ewentualnie do pierwszego lepszego Klubu Strzeleckiego który wypluje Google?

 

Wysłane z Mi Note LTE 64GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba startować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez nie jest sprecyzowane ile czasu od otrzymania pozwolenia masz wystartowac w zawodach. zawsze mozesz byc w fazie przygotowan do zawodow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyljo czasem za biurkiem siedzą ludzie nie do końca doinformowani. Lepiej zatem na forum:-D


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz każdego roku zaliczyć określoną ilość startów. 4 podstawowe + 2 karabin + 2 strzelba jeżeli masz na to kwity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawody – a kto mówi, że musisz? Przepisy wymagają uprawiania sportu strzeleckiego – czyli bywania na strzelnicy, nie wymagają uczestnictwa w zawodach, a tylko posiadania licencji w momencie składania podania o pozwolenie na broń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby otrzymać sportowe pozwolenie na broń muszę mieć licencje strzelecką z PZS, którą uzyskam mając patent strzelecki. Licencję trzeba każdego roku odnawiać, a żeby ją odnowić trzeba brać udział w zawodach więc samo bywanie na strzelnicy to za mało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tyle w temacie.A ja jutro jadę przestrzelać HK SFP 9,bo leży nowiutki w szafie.I sprawdzić nowe przyrządy(narządy :) ) celownicze światłowodowe w XDM 9 Compact

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby otrzymać sportowe pozwolenie na broń muszę mieć licencje strzelecką z PZS, którą uzyskam mając patent strzelecki. Licencję trzeba każdego roku odnawiać, a żeby ją odnowić trzeba brać udział w zawodach więc samo bywanie na strzelnicy to za mało. 

zdajesz egzamin na patent co z automatu pozwala na otrzymanie licencji co wystarcza do zezwolenia. do tego momentu wszystko jasne. Mija rok (znaczy kończy się kalendarzowy rok) i nastaje pytanie: " czy jak mam nie przedłużoną licencję (brak startu w zawodach) to Policja z automatu odbiera mi broń? Chyba nie gdyż trudno dn 1 stycznia nowego roku udokumentować start we wszystkich zawodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś obeznany w tematyce może potwierdzić czy zaprzeczyć czu poniższe jest zgodne z prawdą?

 

"nie powinien posiadać pozwolenia na broń obywatel, którego wada wzroku wychyla się poza nawias <-5D - +5D>"

 

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad wstąpieniem do jakiegoś klubu aby zacząć drogę do uzyskania promesy tyle że moja wada to -7D i tak się zastanawiam czy to ma sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma sens - nic nie ma w przepisach o wadach wzroku - musi tylko dopuścić Cię "lekarz sportowy" - i dobrej zabawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie coś

 

Dz. U. 2000 Nr 79, poz. 898 z późn. zm.

 

wzrok.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie coś

 

Dz. U. 2000 Nr 79, poz. 898 z późn. zm.

 

wzrok.jpg

Ja na badaniach profilaktycznych u okulisty zawsze mam przeboje. Baba mi pokazuje jakąś książeczkę z kropkami, i że niby tam jakieś literki czy cyferki są. Gdy zaczynam jej czytać, to kobitę przerażenie ogarnia. Niezły cyrk co?

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak te książeczki są zaprojektowane - daltonista widzi zupełnie inne literki/cyfry niż osoba bez tej wady.  A na serio widzisz inne czy sobie z niej żartujesz? 


"Ten zegarek tak jak ja posiada serce które bije..."  B.H. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daltonizm, względnie chloropia lub inna wada czopków, odpowiedzialnych za zdolność rozpoznawania kolorów. 

Na chloropię chorował m.in. Claude Monet, co widać na późnych obrazach jego autorstwa, gdzie barwy w tym samym parku(!) są inne niż na obrazach z jego młodości.


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - zakładając, że oba dobrze "leżą" w dłoni, pasują - H&K usp standard czy Sig Sauer P320 full?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie bardziej podoba mi się Sauer - uwielbiam ich sztucery myśliwskie - 303, 202, a nawet budżetowy 101 jest świetny!

Z sentymentu wziąłbym Sig Sauer'a, ale technicznie chyba lepszy UPS, choć specjalistą nie jestem ;)

Leżą? Masz na myśli ergonomię chwytu czy wyważenie z pełnym magazynkiem?


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.