Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

To ja jestem jakiś dziwny ,gdyż mnie na tym zdjęciu zbulwersował krój i długość spodni niemieckich Policjantek (górnych części mundurów nie widać,body armor zasłania) .,Na brak magazynków w Hecklerach nawet nie zwróciłem  uwagi. Młode ,szczupłe wysportowane dziewczyny ,a wyglądają jak ofermy kompanijne.,Dla mnie mogą chodzić na patrole nawet z kijem od szczotki ,ważne żeby były porządnie ubrane., 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dobrze wiem w teorii :) ( nie prowadzę działań policyjnych )  ,ponieważ od kilku lat trenuję pod okiem instruktora ,który jest byłym szefam sekcji jednostki antyterrorystycznej , uczestniczył w wielu akcjach dotyczących m.in. przemytu narkotyków, łapania szpiegów oraz eliminowania najgroźniejszych jednostek . Przeszedł również wspólne szkolenia z sekcją Delta na terenie USA etc

Trenujemy CQB i CQC oraz tego typu działania , w których maksymalnie zbliżamy się ( na ile się da ) do realnych sytuacji ( czasem z wykorzystaniem FX ) 

 

Takie hobby,sposób spędzania wolnego czasu?  czy przygotowujesz się raczej na jakąś wojnę i spec działania? może lepiej  było by wstąpić w szeregi np:SPAP, JWK, albo innej tego typu jednostki,tam się więcej nauczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może oni nie chcą robić krzywdy terrorystom a tylko ich odstraszać... ;-)

Ja myślę, że poprawność polityczna (po naszemu zwana głupotą) zakazuje posiadania jakiejkolwiek amunicji, ponieważ może to zostać odebrane jako dyskryminacja ze względu na terroryzm. Każdy ma prawo być kim chce, rowerem, transem, czy drącym ryja poj..bem z trotylem na pasie. W końcu to wolny i nowoczesny kraj.

Zabicie terrorysty przez kobietę operatora jednostki kontrterrorystycznej też będzie nazwane dyskryminacją, bo śmieć do nieba nie trafi.

 

Jeśli ktoś ma wątpliwości, to podam przykład podany przez znajomego kierowcę tira, który w ,,Kale" krzyczał na uchodźców chowających się w jego naczepie, kazał im wyp..lać i takie tam. Francuski patrol policji powiedział, że jest rasistą!

 

Taki dowcip:

 

Terrorysta trafił do nieba, i ichniejszy odpowiednik świętego Piotra, czyli jakiś święty Hahmed czy jak mu tam, mówi. No wiesz, może i czeka na ciebie tuzin dziewic, ale jest jeden mały problem. Przy wybuchu... urwało ci ptaszka  :D

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekst wesoły , kawał przedni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekst wesoły , kawał przedni .

Lepszym jest ten ze spora część zwolenników posiadania broni 'migala się na zdrowie" ze słuzby w wojsku....:);)

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszym jest ten ze spora część zwolenników posiadania broni 'migala się na zdrowie" ze słuzby w wojsku.... :);)

 

Wcale się nie dziwię. Z rozmów ze znajomymi wynika (oba przypadki służby- dłuższa i po studiach), to była totalna strata czasu.

Do tego rażąca głupota przełożonych- choroby lub odmrożenia bo nie dali im założyć odpowiedniego ubioru lub trzymali na mrozie.

 

Rozmawiałem z zawodowym żołnierzem i pytam się go czy nie chce zrobić szkoły i zostać ofiecerem.

Powiedział, że nigdy w życiu, po tym co widzi każdego dnia w swoim oddziale, tj. jak jego przełożeni (oficerowie) mają robione za***iste awantury przez swoich przełożonych. On przy nich ma ciszę i spokój. Nie chce tych pieniędzy ani stopni, no chyba żeby osiwieć ze stresu i robić poligon swojej rodzinie w domu aby odreagować.

Lepszym jest ten ze spora część zwolenników posiadania broni 'migala się na zdrowie" ze słuzby w wojsku.... :);)

 

Wcale się nie dziwię. Z rozmów ze znajomymi wynika (oba przypadki służby- dłuższa i po studiach), to była totalna strata czasu.

Do tego rażąca głupota przełożonych- choroby lub odmrożenia bo nie dali im założyć odpowiedniego ubioru lub trzymali na mrozie.

 

Rozmawiałem z zawodowym żołnierzem i pytam się go czy nie chce zrobić szkoły i zostać ofiecerem.

Powiedział, że nigdy w życiu, po tym co widzi każdego dnia w swoim oddziale, tj. jak jego przełożeni (oficerowie) mają robione za***iste awantury przez swoich przełożonych. On przy nich ma ciszę i spokój. Nie chce tych pieniędzy ani stopni, no chyba żeby osiwieć ze stresu i robić poligon swojej rodzinie w domu aby odreagować.

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem jakiś dziwny ,gdyż mnie na tym zdjęciu zbulwersował krój i długość spodni niemieckich Policjantek (górnych części mundurów nie widać,body armor zasłania) .,Na brak magazynków w Hecklerach nawet nie zwróciłem  uwagi. Młode ,szczupłe wysportowane dziewczyny ,a wyglądają jak ofermy kompanijne.,Dla mnie mogą chodzić na patrole nawet z kijem od szczotki ,ważne żeby były porządnie ubrane., 

Oni już kiedyś byli porządnie przez Hugo Bossa ubrani... ;)

waffen-ss_small.jpg

 

Może cały czas pokutują?...

Szweje zawsze marudzą :)

Bo być pieprzo... kapraliną to trzeba lubić, nie?

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bo być pieprzo... kapraliną to trzeba lubić, nie?

Zapytaj kaprala :) Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szweje zawsze marudzą :)

 

 To prawda absolutna . I jak się takiego nie dociśnie , to marudzić nie przestanie .

Tak to jest , że jeden może być żołnierzem i nosić " szable " , a drugiemu tylko noszenie sztandarów w procesjach pozostaje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zabawa dla chlopcow-kto chce moze pograć w 'Monopol' :)

 

P.S Lekarz leczy, ksiadz się modli, zolnierz walczy-niech nikt nikogo nie poucza co i jak ma robić....

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo postrzelać z Glocka do tarczy .

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Taki dowcip:

 

Terrorysta trafił do nieba, i ichniejszy odpowiednik świętego Piotra, czyli jakiś święty Hahmed czy jak mu tam, mówi. No wiesz, może i czeka na ciebie tuzin dziewic, ale jest jeden mały problem. Przy wybuchu... urwało ci ptaszka :D

I nie martw sie bo te 72 dziewice sa męskie :-)))


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zabawa dla chlopcow-kto chce moze pograć w 'Monopol' :)

 

P.S Lekarz leczy, ksiadz się modli, zolnierz walczy-niech nikt nikogo nie poucza co i jak ma robić....

Tu Ci przyznam szczerą racje,

choć parę postów wyżej tego bym nie zrobił

Edytowane przez Starsky001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde napisałem co innego, pomyliłem wątki, więc mała edycja.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde napisałem co innego, pomyliłem wątki, więc mała edycja.

 

 

Policji ewidentnie się nudzi  :D


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policji ewidentnie się nudzi  :D

Rozumiem nawiązanie do wątku o majsterkowaniu :)  no cóż, budżetówka. A tak na mniej poważnie, to Wałęsa i Balcerowicz nauczyli mnie samodzielnych napraw, choć i tak nie wszystko jestem w stanie sam zrobić. Ale gdzie można parę groszy zaoszczędzić...

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, w końcu, zawsze marzyłem o tym by zostać gwiazdą YouTuba  :)

 

Może jeszcze się nie udało, ale jakiś początek jest  :)

 

Ja to ten gruby najwyższy:

 

 

http://fakty.lca.pl/legnica,news,62644,Monitoring_pomogl_w_ujeciu_zlodziejki_saszetki.html

 

Byłbym zapomniał dodać, że pewnie będę miał bana na premie za brak czapki w początkowej fazie interw.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No maści los. A ja cały czas myślałem że Kol. Albinos mieszka i pracuje gdzieś na Mazurach, czyli jest moim ziomalem. 

A tu się okazuje że Kol Albinos mieszka i pracuje w Legnicy, czyli na drugim końcu Polski. :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No maści los. A ja cały czas myślałem że Kol. Albinos mieszka i pracuje gdzieś na Mazurach, czyli jest moim ziomalem. 

A tu się okazuje że Kol Albinos mieszka i pracuje w Legnicy, czyli na drugim końcu Polski. :)

Mazury, to mój drugi Dom  :)  pochodzę ze wsi Pierkunowo koło Giżycka. Pozdrawiam Ziomala.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, w końcu, zawsze marzyłem o tym by zostać gwiazdą YouTuba  :)

 

Może jeszcze się nie udało, ale jakiś początek jest  :)

 

Ja to ten gruby najwyższy:

 

 

 

Byłbym zapomniał dodać, że pewnie będę miał bana na premie za brak czapki w początkowej fazie interw.

Ale potem masz ładną z "uchami" i radiowóz zacny... 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale potem masz ładną z "uchami" i radiowóz zacny... 

Astra 1,4 benzynka. Śmiga jak ta lala. A na poważnie, już pół roku temu z wojewódzkiej podjeżdżali by ją zezłomować. Mieliśmy też astrę 1,8, latała jak wściekła, ale jakiś cymbał powybijał w niej szyby, i powiedzieli, że naprawa przekracza wartość auta, więc na złom. Nic nie dały prośby i tłumaczenie, że sprawca zatrzymany i on zapłaci za szybę. Na pytanie co dostaniemy za astrę 1,8, dowiedzieliśmy się, że...nic.

Przekonaliśmy więc wielkim wysiłkiem ,,Wrocław" by nie złomowali nam ostatniej astry. Wydali kilka stówek na wymianę części z dość sporej listy (aż dziwne, że tak tanio wyszło, ale mają dużo zapasów we Wrocku) i teraz mucha nie siada. Naprawdę jeździ się tym jak nowym autem.

Jak to mówią, lepiej chu...owo jechać niż dobrze iść  :)

 

Dodam, że na liczniku mamy prawie 280 tyś, większość po mieście, i naprawdę Miras tego nie kręcił  :D

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Wadliwa P99  :unsure: albiNOS 01 słyszałeś o takich przypadkach? 

 

Edytowane przez bart8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, słyszałem o tej usterce, byli nawet u nas na inspekcje ludzie z Łucznika. Wychodzi na to, ze tylko niektóre partie są tym zagrożone. Nie znam się za bardzo, ale wydaje mi się, ze wina jest oddawanie strzału kontrolnego po sprawdzaniu komory nabojowej, co po dłuższym czasie nadwyręża iglicę, która zamiast uderzać w miękką spłonkę, wali w jakiś twardy odbojnik. W policji obowiązują tutaj przepisy nieco odmienne od instrukcji użytkowania pistoletu. Po prostu w/g instrukcji należy po sprawdzeniu komory nabojowej, zwalniać iglice przyciskiem.

Ja bardzo lubię Walthery, mimo, ze to niemiecki rodowód, to ten napis Łucznik, sami wiecie. Kolejny mój zegarek tez ma być polski :-). Mnie mój plastik nigdy nie zawiódł, a wiecie, strzelamy po kilka razy dziennie ;-)

Ps, dziabnięte na kolanie, literówki poprawie jak wrócę do domu.

 

Literówki poprawione  :)

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Takie wyjaśnienie znalazłem:

 

"Iglica jest zle zamocowana, w efekcie po wystrzale, leci do tylu przebija kurek i zabija/kaleczy strzelajacego

mozliwe 3 przyczyny

1. bład konstrukcyjny zamka

2. wady materiałowe, (był problem z jakością stali produkowanej w latach 90, nie spełniała wymagań technicznych, to uderzyło, także w kraby )

3. wadliwa amunicja."

 

Tu też gość opowiada o tym problemie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.