Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie to ok 10m, ale niestety ręki za to odciąć sobie nie dam;) miałem ją na Browningu 30-06 automat kulowy, zgrany duet nie mniej browinga sprzedałem 4 lata temu i od tamtej pory luneta leży. Użytkowana sporadycznie, w rodzinie od nastu albo i więcej lat. Rozstaw muszę zmierzyć ale chwilowo jestem poza domem więc zaktualizuję niebawem posta o te dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Może pytanie z "innej beczki". Gdzie koledzy w Warszawie zaopatrujące się w amunicję pistoletową? Jak patrzę, to kiedyś sklepy były prawie na każdym rogu ulicy, a teraz jakoś zeszły do podziemia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najblizej mam 4shooter na Ursynowie ale ostatnio kupuję w klubie u siebie jak ktoś zamawia hurtem. Szuster na Pradze ale jak ktoś może polecić jakiś sklep to też się podłącze po prośbę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9x19 hurtem kupuję w Magazyn Uzbrojenia po około 70 groszy. Elaborowana, ale nie lata bokiem jak smurfy, do treningów na których idzie dużo amo nadaje się więcej niż bardzo. Nic się nie zacina i jest ok 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BUOS- dobre ceny,Kaliber,Incorsa,4shooter.Jest tego trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Magazyn Uzbrojenia

 

Jak dla mnie chyba najlepsza oferta bo: 1. Blisko 2. Cena atrakcyjna.

Pozdrawiam i dziękuję Kolegom za zainteresowanie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z moich ulubionych wiatrówek.

Baikał Makarov

06518c8f29efe8e8dffe97d20618b469.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wiatróweczka jest produkowana w tej samej fabryce co oryginał :) rozbiera się jak oryginał.

Chętnie porównał bym wygląd z oryginałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Fajna ale wolę oryginalnego Makarowa :)

 

Pojęcie "oryginalny" jest cokolwiek względne. Bazując na konstrukcji Walthera PP (PPK) skonstruowano szereg pistoletów, jak np. P-64 (CZAK) czy Makarowa. Potem Rosjanie sprzedali licencję Niemcom na produkcję tego pistoletu. Miałem obie wersje, z tym że niemiecka była wykonana z większą dbałością. Na rosyjskim zbyt dokładnie widać ślady frezów, oczywiscie wewnątrz konstrukcji. Chińczycy też kombinowali z tym modelem :)

Jego zalety to że jest zrobiony z frezowanej stali a plastyk jest tylko na okładzinach rękojeści. Celny, mały odrzut, nie zacina się. Ideał :)

Jednak do noszenia bardziej wdzięczny był jednak Walther PP, lżejszy i bardziej płaski.

Edytowane przez Blunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam :) ostatnio udało mi się kupić PSM :)

 

 

Egzo- zapraszam jak będziesz w Wwie to porównamy 

Edytowane przez dariusz chlastawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędko nie będę ;)

Dodam, że zamek repliki jest frezowanazny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tu są fani broni, to zanim trafi na "niezegarkowe" to spróbuję tutaj;)

 

Leży w pudełku i zajmuje miejsce więc może ktoś skorzysta- Luneta Carl Zeiss Jena (DDR) ZF 6x42/S z montażem. Szkła bez rys, jedynie lekkie otarcie antyrefleksu ale przy oku i bez żadnego znaczenia w użytkowaniu. Kompletne osłony, futerał skórzany i oryginalny kartonik z emblematem Zeiss i nr modelu. Cena dla forumowiczów 750pln i odbiór w Warszawie. Można negocjować. Stan naprawdę dobry a luneta na pewno jeszcze posłuży. Wystawiona też na optyce ale bez rabatu;)

Szyna pod lunetą ma 11cm, montaż (kostki) długość 13cm, środek rozstaw 7 cm. Fotka poglądowa poniżej;)

Do wiatrówki mogę zaproponować lunetę Simmons 3-9x40. Budżetowa koreańska luneta na amerykańskiej licencji. Kupiona w latach 90-tych, przeleżała w szafie przekładana z miejsca na miejsce, stąd sfatygowane pudełko. Nigdy nie była montowana. 150pln z wysyłką. Możliwy odbiór w Warszawie.

post-61879-0-59749100-1495453765_thumb.jpg

post-61879-0-50558900-1495454073_thumb.jpg

post-61879-0-80469400-1495454075_thumb.jpg

post-61879-0-43017500-1495454078_thumb.jpg

post-61879-0-18742200-1495454081_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy mnie wytrzymałość tych szkieł w stosunku do Delty Optical Classic ( mam na hw 77k i sobie chwalę. Świetny krzyż mil dot) czy Delty Optical Titanium.

Moje hw nie należy do grona morderców lunet, jak na przykład sprężynowe hatsany. Ale wiadomo, to sprężynówka... Swoją drogą diabelnie celna.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeiss 700pln, Simmons 120/100pln z odbiorem. Co do wytrzymałości szkieł to Zeiss jest lunetą stricte myśliwską więc wątpię, żeby jakakolwiek wiatrówka jej zaszkodziła, co do Simmonsa to jak na budżetową lunetę ma bdb opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać mało widziałeś co sprężynowe wiatrówki i to w limicie do 17 J (!) potrafią zrobić ze szkłem i to pożądanym szkłem :) To wynika z charakterystycznego cyklu strzału sprężyny, który jest skrajnie inny niż w palnej. Lunety zwyczajne nie są projektowane pod taki cykl strzału. Nie pyta się czy wiatrówka sprężynowa zabiję lunetę, tylko kiedy :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie strzelałem z wiatrówki z luneta, miałem swoją wiatrówkę Feinwerkbau 300s ale korzystałem tylko z przyrządów. Od lat uzytkuje tylko sprzęty centralnego zapłonu nie mniej dziwi mnie fakt, że 17J może mieć większy wpływ niż 3400J z 30-06;) ale być może sprężyna ma swoje właściwości destrukcyjne ;) wiatrówki to nie moja bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne dynamiczne ochronniki słuchu MSA Sordin Supreme Pro-X.Nietanie ale warto

 

a1a5e4bc7104.jpg

 

Kolejny piknik strzelecki w Augustowie

 

51bc5c664ffb.jpg

 

9794f637d956.jpg

 

09dfe79edeae.jpg

 

e8c6e0c6ae27.jpg

 

652d4a41e3d6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać mało widziałeś co sprężynowe wiatrówki i to w limicie do 17 J (!) potrafią zrobić ze szkłem i to pożądanym szkłem :) To wynika z charakterystycznego cyklu strzału sprężyny, który jest skrajnie inny niż w palnej. Lunety zwyczajne nie są projektowane pod taki cykl strzału. Nie pyta się czy wiatrówka sprężynowa zabiję lunetę, tylko kiedy :) :)

Ale co to znaczy wg. Ciebie porządna luneta?

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem przypadki ubitych Zeissów i meopt. Żadna reguła, często taki DOC za 400 zł będzie żył 10000 strzałów. A innym razem bardzo droga luneta padnie po 1000 strzałów.

Tak jak piszę, żadna reguła. Charakterystyka strzału wiatrówki sprężynowej jest inna. Dwa szarpnięcia: w przód i w tył. I czesto to szarpnięcie w przód jest mordercze.

Nawet są specjalne montaże mające redukować destrukcyjny wpływ sprężyn. Tak zwane montaże DAMPA.

 

 

FWB 300... Piękny tarczowy klasyk.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak są z warstwa elastomeru - ale musiałbyś poczuć "szarpnięcie" choćby Mosina ;) Tak czy siak, może być, że sprężyna destrukcyjnie działa. Szczególnie jak rezonuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sprężyny to ten typ niestety tak ma. Z własnego doświadczenia, luneta którą używał wujek na polowaniach wytrzymała nawet nie tysiąc strzałów na mojej sprężynie..  <_<  Nie była to luneta najwyższych lotów i pewnie była już zmęczona życiem ale wiatrówka ją wykończyła, od tego czasu strzelam tylko na przyrządach.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jaka wiatrówka i czy odpowiednio ucywilizowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy. Kto ma w miarę ogarnięty język angielski? Napisałem komentarz na YouTuba, po polsku.  Dotyczący pomysłów na walkę z terroryzmem. Potem go sobie uprościłem wrzuciłem w translator. Wyszło mi coś, czego nie rozumiem za bardzo, no i szukam kogoś zaufanego, kto by mi to ogarnął. Tekst oryginalny, po uproszczeniu wygląda następująco:

 

Moje pomysły na walkę z terroryzmem:
 
1) Każdy kto chce mieć pozwolenie na broń, bierze udział w bardzo intensywnym szkoleniu kontrterrorystycznym. Zyskuje duże umiejętności, pozwolenie na każdą broń i obowiązek zastrzelenia strzelca aktywnego lub terrorysty.
 
2) Amunicja antyterrorystyczna, z krwią świńską. Dla policji, służby bezpieczeństwa, i ludzi z punktu 1.
 
3) Immunitet, ochrona i nietykalność dla człowieka która zabije terrorystę atakującego. Nagroda za uratowanie ludzi.
 
4) Nagroda informacje o niedoszłym  terroryscie, sąsied, członek rodziny, wspólnoty i podobne.
 
5) Pomysł Pana Mariusza, deportacja rodziny terrorysty, by złamać ich solidarność.
 
6) Kara śmierci za terroryzm,  tak by terrorysta nie poszedł do nieba. Nie będę o tym pisał, bo... może akurat ktoś je kolację.
 
7) Powołanie tajnej służby, zajmującej się inwigilacją środowiska islamistów, typowanie i ciche likwidowanie osób stanowiących poważne zagrożenie, chociażby poprzez nawoływanie do ataków i temu podobne. Deportacja rodzin w/w do kraju pochodzenia.
 
8) Pakiety antyterrorystyczne. Naprzykład suszona wieprzowina, krew i tp w ampułkach, z możliwością rzucenia nimi w terrorystę, wystrzelenia z procy i temu podobne. Umieszczenie pakietów antyterrorystycznych w kluczowych miejscach, dworce, galerie, mosty, skwery. Miejsce oznaczone, jako wyposażone w pakiet antyterrorystyczny. Atak bombowy w takim miejscu może być ryzykowny dla terrorysty. Nie ma pewności czy trafi do nieba.
 
9) Wasze pomysły.....
 
 
A tu po obróbce translatorem...
 
My ideas for the fight against terrorism:
1) Anyone who wants to have a gun permit participates in very intense counter-terrorism training. He gains great skills, permits every weapon and the obligation to shoot an active shooter or terrorist.

2) Anti-terrorism ammunition, with swine blood. For the police, security services, and people from point 1.

3) Immunity, protection and inviolability for the man who kills terrorist attacker. Award for saving people.

4) Award information about underage terrorist, neighbor, family member, community and the like.

5) The idea of ​​Mr. Mariusz, the deportation of the terrorist family to break their solidarity.

6) The death penalty for terrorism so that the terrorist does not go to heaven. I will not write about it because ... maybe someone has dinner.

7) Calling up a secret service dealing with the surveillance of the Islamist militia, typing and quietly eliminating those who are at serious risk, such as by calling for attacks and the like. Deportation of the aforementioned families to their country of origin.

8) Anti-terrorist packages. Examples of dried pork, blood and tp in ampoules, the possibility of throwing them at terrorists, shooting with a sling and the like. Placing anti-terrorist packages in key places, stations, galleries, bridges, squares. Place marked as equipped with anti-terrorist package. A bomb attack in such a place could be risky for the terrorist. There is no certainty that he will go to heaven.

9) Your ideas .....

 
 
Więc nie wiem, czy to co napisałem jest zrozumiałe. Po prostu chciałem napisać komentarz który pójdzie w świat a nie tylko w okolice komina. Wiecie, nie chcę z siebie zrobić idioty, a Was się nie krępuję, znamy się już trochę. Pozdrawiam.
 
Ps, oczywiście napiszę kto pomógł w tłumaczeniu :-) wedle życzenia.
Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

***

Edytowane przez mayor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.