Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

No,a mrozy znowu idą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Gumiak ;)

 

 

.jpg

60772725339015847203.jpg

Edytowane przez TigerBear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6mm Short czy Long, pytam bo podobno Long podpada już pod broń palna a Short to energia kapiszona i więcej mocy ma chyba już cokolwiek na bb i co2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longi chyba też pod ustawę nie podchodzą ( Samopowtarzalne pistolety straszaki 6mm). Bo to boczny zapłon ?  Jest straszak na centralny , pod ślepaki 9mm z lufą 6mm . To było kontrowersyjne, ale kolter chyba wygrał sprawę .

Nie widzę najmniejszego sensu takich zabawek .

Pamiętam, że były przypadki, że taki gumiak potrafił wypalić z kilku komór na raz ...

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Krótkie, niestety.

Może nie są to kapiszony, ale moc niewielka.

Łatwo można usprawnić ;)

 

Nie wiem jak na dzień dzisiejszy, ale jakiś czas temu można było kupić rewolwer, na długie ślepaki. Tylko kurczę nie pamiętam czy to nie był czasami hukowy gnacik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był też na gumki Zoraki sie nazywał ale komuś się to nie podobało i już go nie ma. Z takich sejfowych maluchów bez papierów to ten jest całkiem fajny tylko że mało strzelnic pozwala na strzelanie z wlasnego CP. https://www.kaliber.pl/rewolwery/119716-rewolwer-cattleman-1873-bird-shead-35-cala-stalowy.html

 

rewolwer-cattleman-1873-bird-shead-35-ca

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoraki i wszelkie inne również hukowce na tzw 9 mm PAK są traktowane jak broń na zezwolenie ..absurd ale tak jest .. Lepiej się pozbyć tego Majora

 

Zgodnie z  pismem  Biura Prewencji Komendy Głównej Policji ENS-1389/13 z dnia 22 marca 2013 r. informujemy, że  niżej wymieniona broń:

1. rewolwer ZORAKI K-10,

2. rewolwer  KESERU K-10,

oraz inna broń działająca na podobnych zasadach, została uznana przez Departament Zezwoleń i Koncesji MSW „ZA BROŃ PALNĄ WYMAGAJĄCĄ POZWOLENIA NA BROŃ”.

            Jednocześnie Komenda Główna Policji, podtrzymała dotychczasowe stanowisko, że pistolety WALTHER model P-22 oraz WALTHER model P-99 wprowadzane do obrotu przez firmę „KOLTER”  jako broń alarmowa kal. 6 mm - są bronią palną gazową o kalibrze 9 mm, na której posiadanie, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 21 maja 1999r o broni i amunicji, jest wymagane pozwolenie. Opinię Policji odnośnie zakwalifikowania w/wym. pistoletów podzielił Departament Nadzoru MSW w piśmie z dnia 15 marca 2013r., l.dz. DN-NKSPP-0158-28/2013.

Ponadto informujemy, że w myśl stanowiska CLKP l.dz. L-Z2-1672/88/13 z dnia 19.03.2013r., przekazanego do wiadomości Naczelnikom WPA KWP/KSP pismem BP KGP nr ENS-1379/1169/13/AR, rewolwery SHOTGUM kal. 6 mm Flobert (.22) produkcji polskiej firmy MATEJA posiadają taką samą zasadę działania jak rewolwery Keseru K- 10 i Zoraki K-10 (…). Z uwagi na fakt, iż w/wym. rewolwery SHOTGUM nie spełniają wymogów definicji broni palnej alarmowej (zawartej w art. 7 ust 3 ustawy)  na ich posiadanie wymagane jest pozwolenie.

Dodatkowo zgodnie z pisemną opinią nr L-Z2-7495/7209/14 z dnia 11 sierpnia 2014 r.z Instytutu Badawczego Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego  rewolwer hukowo-kinetyczny kal. 6 mm/10 mm marki MAJOR EAGLE posiada konstrukcję oraz zasadę działania podobną do rewolwerów KESERU K-10, ZORAKI K-10 oraz SHOTGUM. Konstrukcja rewolwerów MAJOR EAGLE umożliwia wystrzeliwanie kulistych pocisków gumowych przy wykorzystaniu ciśnienia gazów powstających  podczas spalania się materiału miotającego, którym jest materiał wybuchowy inicjujący, zawarty w nabojach alarmowych bocznego zapłonu kal. 6 mm wz. Flobert. W świetle ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (teks jednolity Dz. U. z 2012 r. poz. 576 ze zm..) rewolwery hukowo-kinetyczne kal. 6mm/10mm marki MAJOR EAGLE spełniają wymogi  definicji broni palnej na posiadanie których wymagane jest pozwolenie.

Edytowane przez dariusz chlastawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to chyba dotyczy wszystkich powyżej 6 mm, o ile dobrze pamiętam.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Darek, Major to 6mm :)

 

Teraz doczytałem :(

To jakiś żart chyba. Przecież tym nawet muchy nie załatwisz.

Chyba, że potraktować ją kolbą :)

Edytowane przez TigerBear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ci zrobię.. nie mój wymysł.. Toto zniszcz i zrób pozwolenie będziesz się cieszył czymś normalnym.. Ostatnio zakupiłem Colta Pythona 357 Magnum 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo skieruje się w cp, a jak chesz strzelać bez papierów i u siebie i uczuć się strzelać precyzyjnie, to wiatrówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Pyton ładna rzecz, gratuluję.

 

Mnie się marzy Disert Eagle i Colt 1911.

Z rewolwerow zadowolilby mnie S&W.

Albo skieruje się w cp, a jak chesz strzelać bez papierów i u siebie i uczuć się strzelać precyzyjnie, to wiatrówki

Raczej wiatrowke, ale krótka.

I najlepiej sprezynową.

Miałem prze z kilka dni HW 45. Czuć, że się strzela :) CO2 jakoś mi się nie widzi.

Zastanawiam się nad nim, ale wersji SS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo skieruje się w cp, a jak chesz strzelać bez papierów i u siebie i uczuć się strzelać precyzyjnie, to wiatrówki

 

Z CP możesz strzelać tylko na strzelnicach, nie wiem jak teraz ale około 10 lat temu miałem taką zabawkę i sprzedałem bo mi na strzelnicy wstręty robili. Teraz chyba trzeba jakiś egzamin wew. zdawać żeby można było sobie popykać. Ech....pamiętam czasy ze wchodziłeś wykładałeś 25 zł za tor, nikt o nic nie pytał wszyscy byli mili i się strzelało. A później nagle pytania o proch o jakieś patenty itd.... Niestety ale u nas w kraju to pod tym względem jest średniowiecze panowie i poddani.

 

Gdybym znalazł przyjazną strzelnice momentalnie bym wrócił do CP. 

 

Wiatrówki są też fajne na grilla, CO2 jako puszkobójca a łamana dmuchawkajako pogromca rzodkiewek, posiadam w tych celach Makarowa i Hatsana po Hoganie

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hw 45.. Bydle do rekreacji, celność niezła. Wymaga serwisu od razu po zakupie. Kopie jak młot. Wymaga dużych umiejętności. W rękach dobrego strzelca puszka na 50m i grosz na 10

 

Makarova mam. Ruskiego baikała. Pokazywałem tu parę razy. Do puszek, nie do tarczy. I dużą zabawkę: Hw 77 k n.A. Też po Hoganie. Rekord ostatnio jaki z tego zrobiłem to puszka na 200 m

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

 

Dlatego wstrzymuje się przed zakupem Remingtona army... Brak przyjaznej strzelnicy i mus wyrabiania ekb na proch.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Hw 45.. Bydle do rekreacji, celność niezła. Wymaga serwisu od razu po zakupie. Kopie jak młot. Wymaga dużych umiejętności

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Jestm człowiekiem, który przywiązuje wagę głównie do jakości wykonania przedmiotu.

Nie ważne czy to broń, zegarek, mebel czy jeszcze coś innego.

 

Powiedz mi - są jakieś wiatrówki, pistolety oczywiście, wykonane ze stali ?

Mam wrażenie, że HW to jednak jakiś szajsmetal, nie stal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hw to znakomita marka. Korpus ma znalowy jak mnie pamięć nie myli.

Wiatrówka metal - stal.. Replika do tego.. To ruski makarov. Albo długie wiatrówki, każde. Ale to nie repliki. Albo wszelkiej maści pistole tarczowe. Albo tani i dość mocarny crosman 2240. Co2 ale energii więcej niż hw45

43212d156fb86048c509842bf62e5d3d.jpg

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebujesz EKB, kawior możesz kupić przez necika, EKB potrzebne jest aby kupić w sklepie (oficjalnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

f6a742f43fd5.jpg

 

82a68b8ac639.jpg

 

Kupiony bardziej dla "mania", bo:

a ) Sig (chociaż nie za wybitny :D )

b ) już go nie robią bo wszystkie ręce na pokład  do produkcji 320 dla jankesów( broń służbowa USarmy zamiast legendarnej Beretty P9)

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza nowość u mnie w szafie.Dziś odebrana.Jeszcze golas bez optyki i bipodu

 

de36aae40f32.jpg

 

a06362b6b506.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jak dostanie lupke to mi się zdanie zmieni.. Widział bym tu jakąś dużą:

Delta optical Titanium, duży vortex diamondback ( myślałem nad takim do wiatrówki), albo klasyczna ( bardzo ceniona przez wiatrówkarzy ze względu na minimalny błąd paralaksy) SWFA Super sniper

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku,niestety tylko 308 Win.

Egzo przez to dmuchanie przez rurkę masz zaburzoną percepcję prawdziwej broni :-D

Ta Tikka, jak napisali chłopcy w ostatnim Strzale,wygląda jak milion dolarów. DOT juz mam na Tikka CTR,jeśli vortex to raczej razor.Ale myślę o Steinerze lub Kahlesie

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.