Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko powiedzieć kiedyś parę lat temu miałem Colta Navy .36 tam nie ma systemu szybkiej wymiany bębna tylko ładowałem pobojczykiem to zajmowało mi około 5-6 minut. W remingtonie można używać praski więc pewnie będzie szybciej. Ale tak naprawdę czas się nie liczy bo na strzelnicach czasami więcej się rozmawia i ogląda broń niż się strzela, W każdym razie tak to pamiętam.

Można tez zmieniać bębenki. 

 

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do mojej szafy trafiła ikona pomysłu płk Coopera

 

e6e88c7d6301.jpg

 

6ea87b329a6f.jpg

 

f782d8bb2f66.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć kiedyś parę lat temu miałem Colta Navy .36 tam nie ma systemu szybkiej wymiany bębna tylko ładowałem pobojczykiem to zajmowało mi około 5-6 minut. W remingtonie można używać praski więc pewnie będzie szybciej. Ale tak naprawdę czas się nie liczy bo na strzelnicach czasami więcej się rozmawia i ogląda broń niż się strzela,

Można tez zmieniać bębenki.

 

Doskonale rozumiem, że strzelnica to raczej miejsce do relaksu a nie Normy Obronne. Zastanawiające jest co czuł strzelec jak wystrzelił wszystkie komory. :huh:

Ale i tak jest postęp ...


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jak nie miał następnego bębna, to chwytał za szable, toporek czy za lufe rewolweru i ruszał w zwarcie z przeciwnikiem.

Chociaż może nie, bo rewolwerów raczej używali oficerowie a oni pewnie mieli czas załadować. Zresztą myślę że przygotowywali sobie wcześniej papierowe patrony. 

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to Glauberyt bo mi jakoś ta lufa nie pasuje jakaś dłuższa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem że taki model istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam, jeśli chodzi o WBP to jestem laik, lubię o niej czytać a do czynienia miałem tylko z paroma modelami:

H&K USP .45

Glock 17

S&W .375 ale nie pamiętam modelu lufe miał około 7"

Jerichno 9mm (zakochałem się w tym pistolecie)

AKM,

jakiś myśliwski rosyjski Bok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

 

To Pietta?


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelanie z PMa z tego starszego i nowego wspominam bez emocji... Dobrze, że szybko zostały wymienione na mini Beryle. Na szczęście mam długiego Beryla, bo strzelanie z tej wiertarki na dłuższym dystansie było męcząca (mini). A kałach, może czasem się zaciął, ale szybko można było usunąć problem i działać dalej nawet jak był brudny i mokry ( a bieżące modele po jednym dniu wilgoci trzeba przeładowywac z buta.). Nie na darmo obrósł legenda a jakieś małe państewka w Afryce maja go w godle.

 

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

A do mojej szafy trafiła ikona pomysłu płk Coopera

 

 

A czym to cudo strzela, 7.62x56R ? Trzeba mocniej sznurować buty przed by nie wyrwało jak w mocnej kniejówce czy wystarczy się dobrze duchowo zaprzeć :) ? Napisz coś więcej o konstrukcji? Ryglowanie, magazynek,... Ogólne spostrzeżenia z użytkowania? Bo chyba już ją rozprawiczyłeś, a nie tak "Stoi i czeka" ;) ?! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dziś dojechał Remington Army 1858 8'' cal .44

Z duszą na ramieniu, latarką i szczelinomierzem w reku otworzyłem paczkę.

Całkiem mocno pływał w oleju, poszły 4 papierowe ręczniki aby w miarę go osuszyć.

Mechanizm chodzi prawidłowo nic się nie przycina, siła zwolnienia spustu mierzona elektroniczna waga wędkarska to 1,4 kg.

Osiowość w 100% zachowana, zero pół czy ćwierć księżyców ładne kółeczka :)

Szczelinomierz 0,1mm wchodzi na luzaka 0,15mm wchodzi na upartego.

Lufa równo ucięta bez uszczerbku

 

Tak więc moja dyletancka kontrola jakości przeszła. Jedyna wada to taka że gdy trzymam go jedną ręką to muszka trzęsie jak osika, muszę podpakować bo nie potrafię go nieruchomo utrzymać a on jeszcze nie jest załadowany.

Za tydzień inauguracja na ZKS-ie.

 

 

Świetny. 

Myślę cały czas o takim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a PSMa znasz ? :)

A masz?

 

To nie jest Pietta.

Mossberg raczej nie będzie na mosinowski nabój.Chyba jakiś super custom :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mossberg MVP Scout 308 Win. Idea sztucera Scout wg płk Jeffa Coopera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie optyki tu nie będzie.Zależało mi na składnym, dość lekkim, celnym karabinie z mechanicznymi przyrządami celowniczymi do strzelania na amatorskich zawodach, gdzie nie można użyć np.kolimatora.Karabiny z optyką mam dwa: Tikka T3 CTR i Tikka 3x Tac. Z resztą pomysł płk. Jeffa Cooper na taki karabin tzw karabin zawiadowcy (Scout Rifle) powstał kiedy optyka nie była powszechnie stosowana ani też nie była mocno wyspecjalizowana.O kolimatorach nikt nawet nie myślał. Miał to być karabin w założeniu poniżej 100 cm dł i poniżej 3 kg wagi z metalowymi przyrządami celowniczymi kalibru 308 win. z 10 nabojowym magazynkiem.Miał służyć do przeżycia w trudnych warunkach- zdobycie pożywienia, ale też samoobrona.

Ritter- karabin jeszcze nie strzelany, w piątek odebrałem go ze sklepu. W rękach leży super, bardzo składny, czytelne przyrządy. Ryglowanie jak widać na fotkach- typowy dla mossberga 4-taktowy spiralny zamek. Magazynek polimerowy 10 nabojowy Magpul ( o dziwo pięknie pasujący). Jak postrzelam podzielę się odczuciami. Zobaczymy jak kopie- tikka ctr kopie dość mocno (też 308 win) ale nie ma kompensatora( płynie z usa). Ten scout ma taki szczątkowy, więc może będzie mniej kopał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Tak podejrzewałem, że jest to coś na mocniejszą amunicję karabinową. Strzelałem z .308, pewne kopnięcie ma ale trudno, żeby nie było.

Dla mnie zagadką jest używanie przez znacznie drobniejszych ludzi z początku XXw mocnej amunicji karabinowej. Kiedyś widziałem wystawę ubrań z epoki przełomu XIX i XXw. Co rzucało się w oczy, jej rozmiary. Nawet jeżeli mieszanki miotające nie były tak mocne jak teraz to niewiele ustępowały. Ci drobni ludzie strzelali na masową skalę I WŚ z Gew98 i podobnych. A dzisiaj ciągle słychać, że ciężko i ciężko  :) . 5kg karabin - ciężko, 4kg karabin - ciężko,... z amunicją podobnie.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam PSM i wiele innych :) ciekawostek 

No to chwal się. Jasz śpi  :ph34r:

Stary sowiecki czy już rosyjski "wypust"?

Jakie masz do niego naboje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie dziś walizeczkę na strzelnice :)

 

Tak przy okazji czy bywa ktoś z forum na ZKS w Warszawie?

 

IMG_7014.jpg

IMG_7013.jpg

IMG_7009.jpg

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Kiedy na strzelnicy będziesz go ładował to rób to niespiesznie, jakby od niechcenia. Im wolniej i z pietyzmem tym lepiej. Oj wielu będzie przełykało ślinę zazdrości :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaszę sypiesz ? Czy dedykowana przybitka ? 

Widzę, że smar do zamykania komór jest.  Prawidłowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.