Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

bez % ręce się trzęsą ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez % ręce się trzęsą ;-)

Bo byłeś spięty jak plandeka na Żuku. Następnym razem spróbuj maksymalnie się odprężyć, żeby żadne niepotrzebne grupy mięśni nie były napięte. To daje wyniki, wypróbowane. B)

Procenty też odprężają, ale można popaść w delirkę a nie mistrzostwo sportowe ;)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawartość męskiej szafy( tylko jednej :))

 

c82f74cdcf3c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawartość męskiej szafy( tylko jednej :))

Już rozumiem, dlaczego Rosjanie się ociągają z zajęciem Przesmyka Suwalskiego :huh:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahahaha.No mogę uzbroić pół mojej wsi i w las.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahahaha.No mogę uzbroić pół mojej wsi i w las.

Mam kolekcję hełmów i cztery szable. Moglibyśmy zrobić niezły Wehrwolf :o


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolekcję hełmów i cztery szable. Moglibyśmy zrobić niezły Wehrwolf :o

Tylko na koniec przyjdzie gajowy i wyp.... nas z lasu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm - tylko dlaczego po rosyjsku - w Święto Konstytucji 3 Maja <_< ?

 

no...hmmm... i nazwisko mam jakieś takie niepolsko brzmiące, urodziłem się za czasów komuny , znam rosyjski bo w szkole uczyli , w ZSRR za dzieciństwa bywałem , Ojca i Babkę mi przymusowo na wycieczkę dostarczyli do Kazachstanu i ani chybi zindoktrynowali a może i w śpiocha zamienili .. nie składa Ci się to wszystko jakoś ? to rozstriełka czy 25 latek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no...hmmm... i nazwisko mam jakieś takie niepolsko brzmiące, urodziłem się za czasów komuny , znam rosyjski bo w szkole uczyli , w ZSRR za dzieciństwa bywałem , Ojca i Babkę mi przymusowo na wycieczkę dostarczyli do Kazachstanu i ani chybi zindoktrynowali a może i w śpiocha zamienili .. nie składa Ci się to wszystko jakoś ? to rozstriełka czy 25 latek ?

 

Mnie też niestety w szkole tego języka uczyli...a i moi Dziadkowie z Kresów musieli się wynieść...widać jestem od innych bardziej wyczulony , na takie niuanse...no cóż :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą też uczyłem się tego języka 9 lat i się go nie nauczyłem, teraz żałuje bo to na prawdę ładny śpiewny język. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przez bzdury typu " nie wolno na kolanach w dniu 3go maja" straciliśmy główny wątek, czyli jaki to pistolet ? bo na pewno niebanalna część naszej historii .. ale niski pałacyk zapewne uznałby tę historię za niegodną bo komunistyczną 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Język podobnie jak karabin jest częstokroć takim samym narzędziem walki. "Optymiści uczą się angielskiego, pesymiści chińskiego a realiści obsługiwać AK-47" :)

Tak na poważnie o tej gorszości rosyjskiego i lepszości np. angielskiego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przyznam się że nawet nie wiedziełem ze było coś takiego ja P 93, teraz wyczytałem że to prawdziwy rodzynek i wyprodukowano tego od 30 do 100 sztuk tylko. :ph34r:

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się że nawet nie wiedziełem ze było coś takiego ja P 93, teraz wyczytałem że to prawdziwy rodzynek i wyprodukowano tego od 30 do 100 sztuk tylko. :ph34r:

Trudno wiedzieć więcej o modelu, który nie wszedł do produkcji seryjnej i na uzbrojenie. Ot, kolejna wariacja Walthera PP (PPK), P-64, Makarowa, P-83 i pochodnych :huh:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemniej jednak to rodzynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niemniej jednak to rodzynek

Dla kolekcjonera to tak. B)

Niemniej jednak ten model nie wniósł nic nowego do sztuki przemysłowej :huh:

Jeżeli kogoś to interesuje, to przybliżę technologię gwintowania luf do karabinków AK.

Otóż niegdyś lufy wiercono w wałku stalowym a potem gwintowano poprzez przeciąganie przez kanał "gwintowników". Był to proces powolny i uciążliwy. W zakładach Łucznika zatem zakupiono dwie maszyny pn. kuźniarki, które formowały kanał lufy poprzez obkuwanie go na wzorcu gwintu. Wyglądało to pokrótce tak, że wzorzec podobny był do przecieraka lufy założonego na wycior. Trzy napędzane pneumatycznie młotki były nieruchome osiowo, podobnie jak wzorzec a przesuwała się pomiędzy nimi lufa. Sam proces był szybki, tak na moje oko trwał nie więcej jak trzy minuty. Wystarczyło na podajnik maszyny włożyć kilka (naście) półfabrykatów, a z drugiej strony wyskakiwały już gotowe lufy. No prawie gotowe, bo musiały jeszcze przejść proces obróbki zewnętrznej.

Zresztą sama fabryka to bardzo ciekawy przykład skansenu przemysłowego, było co oglądać. Jak wiadomo, broń teraz jest wytwarzana w nowym zakładzie. Ciekawe, jaki los spotka stary zakład znajdujący się w samym centrum Radomia :huh:

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Drugie strzelanie z Romka za mną poszło 13 bębnów i kule mi się skończyły 1f641.png
Widzę lekki progres przy drugiej tarczy większość wsadziłem w czarne, mniejsze kule i mniejsza naważka 1f642.png  szkoda ze na 15m, ale jeszcze dojdę do 25m :) to kwestia przerobienia pewniej ilości ołowiu 1f642.png
Zauważyłem też jedną rzecz jeśli po podniesieniu broni nie oddam strzału w ciągu 2-3 sekund to strzał jest spalony i leci w białe.

 

IMG_7019.jpg

IMG_7020.jpg

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
Napisano (edytowane)

No nie, w końcu to powiem - a tu znowu dół i lewo, no ile można ;) ?

Na poważniej to skupienie masz dobre czyli to nie problem siły fizycznej. Wada wzroku, mało prawdopodobne. Może masz za twardy jak dla siebie spust i "ściągasz" w czasie strzału. To wcale nie musi powodować "w dół i prawo" jak jesteś praworęczny.

Kule wykonane ze zubożonego uranu albo choćby złota wykluczam. Nadmierne opadanie na 25m, bardzo ciekawa koncepcja  :D ?

Przy dłuższym składaniu sie do strzału to w sumie norma, że pogarsza się celność. Na wątpliwości jest czas przed i ewentualnie po. Choć wtedy to są minimum wyrzuty sumienia :) .

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Spust ma 1,4 kg, ja zwalam to na moją niewiedzę muszę chyba wystrzelać coś z podpórki bo wydaje mi sie że mam za wysoko muszkę i moim zdaniem jak zgrywam przyrządy tak aby muszka trochę wystawała ponad szczerbinkę to jest lepiej. Dodam tylko że szczerbinka w remiku jest ze 2,5x razy szersza niż muszka wiec trzeba na oko ją w środku ustawiać. Następnym razem chyba też pomaluje muszkę korektorem bo mi się czerń zlewa w oczach.

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Ze zmianami w uładzie celowniczym jeszcze bym się wstrzymał. Szczególnie, że dałeś do przestrzelenia broń komuś innemu i od pierwszego kopa nie miał z tym problemów.

Jeżeli chodzi o siłę zwolnienia spustu np. 1.4kg to jest tak, że może być za dużo albo za mało ale dla tej konkretnej broni. Kształtu uchwytu, leżenia w dłoni. Dlatego jednym podpasowuje taki a nie inny pistolet bardziej jak reszta. To przekłada się na celność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.