Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja niestety straciłem zapał do kolekcjonerskiego pozwolenia. Jednak obcowanie z bronią w pracy jest wystarczające. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-6254-0-41405000-1527409052_thumb.jpg

 

G towarzyszy na strzelnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny Mosquito ;)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale celnością nie grzeszy;)

Albo ja nie umiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, już nie mam siły więcej się opierać... dobra, ojciec zegarmistrz, a mój syn od długiego czasu męczy mnie, że chce zostać rusznikarzem. Ma 15 lat, myślę, że na początek technikum mechaniczne. Byłem z nim u mojego kolegi, to jego pepesze rozmontował zanim zdążyłem powiedzieć "nie"... ;)  Co dalej? W dobie wymierających rzemiosł, to chyba dobry pomysł? Pomocy... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wielu rusznikarzy.

Chyba niezły pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, czy to faktycznie dobra droga: https://www.omnisarma.pl/single-post/2018/01/06/Jak-zosta%C4%87-rusznikarzem

 

Ale celnością nie grzeszy;)
Albo ja nie umiem.

 

Oj tam, oj tam :D


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kiedy padnie ostatni rusznikarz? Czy jest zapotrzebowanie na jego usługi? W Poznaniu są chyba dwaj, czy nie będą niebawem już nikomu potrzebni?  Czy broń wymaga napraw? Wymaga... to kto będzie je wykonywał? Czy niebawem tak jak w wypadku nas, zegarmistrzów ze specjalnością zegary wieżowe, mechaniczne, zostanie trzech na cały kraj?

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Ma 15 lat, w technikum mechanicznym nauczy się rysunku technicznego, materiałoznawstwa, matematyki, miernictwa mechanicznego, miejmy nadzieję liźnie  ;) obróbkę termiczną stali, obrabiarek - CNC, fizyki, matematyki,... . W sam raz by po nauczeniu się tedo wszystkiego zdecydować czy nadal rusznikarstwo czy też coś innego? Mechanika to jedna z dziedzin podstawowych czyli dających największe pole manewru nie tylko później ale i w każdej chwili.

Jest 3.tomowe dzieło. Czasami bywa 2. tomowe a czasami 4.tomowe, grube książki "Poradnik Inżyniera Mechanika". W sam raz by się wgłębił. A jak masz to gdzieś pod ręką, nie krępuj się :) . Idą wakacje, będzie miał przez co przebrnąć.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rośnie ,,Atesiak" ostatnio jedynie miał problem ze spadochronem, nie otworzył mu się gdy wychodził przez balkon.

post-70090-0-87751000-1527441533_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ucz od początku prawidłowych nawyków- palec ze spustu!!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat próbował nacisnąć, ale za mało siły by te kilka kg wydusić, pewnie iglica była zwolniona.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza produkcja, jutro będą patrony poddane testowi

 

IMG_20180528_174633_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko patrony. Wygodna sprawa jak diabli .

Pamiętaj o smarze. Ale to wiesz . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna . W jakim kontekście pokazana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tu te tampony terroryzmem zajeżdżają, żarty się skończyły, dzwonię do ABW! albo na mielicję.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat próbował nacisnąć, ale za mało siły by te kilka kg wydusić, pewnie iglica była zwolniona.

No tak, ale jak nie mamy zamiaru strzelać to palec ze spustu. Czym skorupka za młodu.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jak nie mamy zamiaru strzelać to palec ze spustu. Czym skorupka za młodu.... :D

Oj tam, gdy byłem dzieckiem, żołnierz pokazał mi kałacha, nie pamiętam dobrze tego, ale jestem pewny, że pierwsze o czym wtedy pomyślałem to nacisnąć ten ,,cyngielek". Kiedyś na prelekcję do szkoły przyniosłem replikę granatu F1. Jak prawdziwy dla laika. Puściłem po klasie zaznaczając by dzieci nie wyciągali zawleczki. No tu moja teoria nie sprawdziła się jednak, wrócił kompletny, a nauczycielka zbledła. Twoje uwagi wezmę sobie do serca.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna . W jakim kontekście pokazana ?

Jest to niezbędny element broni palnej prochowej i w takim kontekscie pokazałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, gdy byłem dzieckiem, żołnierz pokazał mi kałacha, nie pamiętam dobrze tego, ale jestem pewny, że pierwsze o czym wtedy pomyślałem to nacisnąć ten ,,cyngielek". Kiedyś na prelekcję do szkoły przyniosłem replikę granatu F1. Jak prawdziwy dla laika. Puściłem po klasie zaznaczając by dzieci nie wyciągali zawleczki. No tu moja teoria nie sprawdziła się jednak, wrócił kompletny, a nauczycielka zbledła. Twoje uwagi wezmę sobie do serca.

albiNOS, bez urazy.To tylko taka życzliwość.Ze strzeleckim pozdrowieniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, Kiedyś na prelekcję do szkoły przyniosłem replikę granatu F1. Jak prawdziwy dla laika. Puściłem po klasie zaznaczając by dzieci nie wyciągali zawleczki. No tu moja teoria nie sprawdziła się jednak, wrócił kompletny, a nauczycielka zbledła. Twoje uwagi wezmę sobie do serca.

Z opowieści ojca między innymi utkwiła mi w pamięci ta, gdzie opowiadał jak na lekcji przysposobienia obronnego w szkole jeden granat okazał się niestety oryginałam. Nauczyciel okazał się na tylke bystry, że po spracowowaniu spłonki przykrył granat własnym ciałem. :( Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to niezbędny element broni palnej prochowej i w takim kontekscie pokazałem.

Do zabawy z rewolwerem całkiem zbędne .

Ta już szczególnie, bo to na proch sypany na panewki.

Można by rewolwer niby podsypkowym nabić...

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.