Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie strzelam na duże odległości bo w tym jestem kiepski jak Rolex made in china. Na mniejszą odległość nie ma większego znaczenia, czy z dwóch, czy z jednego, obojętnie którego. Ważniejsza mi się wydaje pamięć mięśniowa do wszelkich manipulacji, a w moim przypadku kuleje to strasznie niestety. Moja recepta na celność (bardziej pod kątem przestrzelin) to nie tyle celowanie co zamiana palca w imadło. Silne ale powolne (powolne na tyle na ile można sobie na to pozwolić).

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź drugi paliczek, mnie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem strzelcem leworęcznym i lewoocznym jeśli chodzi o karabin.

Pistolet przy strzelaniu jedną ręką to do ręki prawej i lewe oko. Z obu rąk to lewa na spust i lewe oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem strzelcem leworęcznym i lewoocznym jeśli chodzi o karabin.

Pistolet przy strzelaniu jedną ręką to do ręki prawej i lewe oko. Z obu rąk to lewa na spust i lewe oko.

No tak, teraz już wiem dlaczego trzymasz aparat lewą ręką, do tego zdjęcia z miniaturki.

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewus jestem .

W dzieciństwie przestawiony przez dziadka do pisania prawą niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na której stronie masz przedni hebel w rowerze? Nie przejmuj się, przynajmniej jak trafisz robotę, gdzie trzeba będzie dużo ręcznie pisać to ogarniesz temat piórem i to nie tym kulkowym.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo.

Lewa. Chociaż sporo rowerów Anglii czy z Niemiec ma odwrotnie.

 

Od zawsze pisze piórem. Normalnym piórem

Zegarki, rowery, strzelanie, pióra wieczne.. To moje " koniki "

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak kupisz co się napatoczy.

No nie. Kupno zajeło mi więcej czasu niż się spodziewałem.

post-1885-0-27506900-1532366973_thumb.jpg

Edytowane przez jakubos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)ae6bfb29adaf8ae7181291876790a3b0.jpgc329ccb3a4b0d23cd42def5b012f4940.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szkoleniu z kolegami

 

e7c84f0cafd3.jpg

 

Szkoleniagrom.pl. Polecam wszystkim, którzy chcą popracować dynamicznie, a nie tylko dziurawić kółka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poświećmy - jak należy z zegarkiem

 

 

x_220744.jpg

Edytowane przez jakubos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim wstawiłem światłowody Hi-Viz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakubos, ale dobry i ładny pistolet sobie kupiłeś :)

 

Jak wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ktoś laikowi wyjaśnić jedna sprawę? W kurkowcu jak mamy niewypał tzn nie zbiła się spłonka to możemy naciągną kurek ręcznie i próbować jeszcze raz (ostatnio tak miałem i zadziałało), a w takim Glock-u czy innej konstrukcji bez kurka takiej opcji nie ma, musimy przeładować i pozbyć się felernej pestki zgadza się?

No i drugie pytanko co z taka pestką zrobić, wiadomo że możemy olać to i niech się wala gdzieś na podłodze w strzelnicy ale tak naprawdę to chyba należało by coś z tym zrobić a nigdy na strzelnicy nie widziałem jakiegoś wiadra na nie wypały.

 

P.S. Zapisałem się do KS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam robię wywiady na pozwolenie na broń do celów... Ależ to jest upierdliwe Wam powiem, a każdemu zależy na czasie. Jednak jest tyle pilniejszych spraw, że miesiąc mija nim się do kogoś doczłapię, gdzie taki wywiad już po tygodniu razi mi na czerwono w systemie.

A najgorsze wywiady to na... pracowników ochrony, papierów multum, i konicznośc dwukrotnego spotkania z osobą. Za to zwykle ochroniarze są ludźmi z którymi można na luzie porozmawiać. Gorzej się rozmawia z oślizgłym biznesmenem - właścicielem kantoru. Mógłbym całą stronę na ten temat napisać.

 

 

Ale ten wywiad jest z osoba ubeikgajaca się o pozwolenie ?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z osoba ubiegającą się plus może być też z sąsiadami czy domownikami, wszystko zleży od "wywiadowcy" są tez przypadki że jesteś proszony o przyjazd na komendę w celu wywiadu.

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z osoba ubiegającą się plus może być też z sąsiadami czy domownikami, wszystko zleży od "wywiadowcy" są tez przypadki że jesteś proszony o przyjazd na komendę w celu wywiadu.

 

Z sąsiadami to słabo - mam blok takiej patologi co palą i chleją po klatce i często na kopach ich wywalam.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na zdrowy rozsądek to raczej dzielnicowy nie będzie gadał z patologią tylko jak będzie chciał zrobić wywiad to z kimś rozsądnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na zdrowy rozsądek to raczej dzielnicowy nie będzie gadał z patologią tylko jak będzie chciał zrobić wywiad to z kimś rozsądnym.

 

 

Biorac pod uwage jego zaangażowanie to nawet nie bedzie wiedział kto tam mieszka.  :(

To nie sa żule w typowym tego słowa znaczeniu tylko wieśniaki, które dostały mieszkanie w miescie z racji pracy [np.: w stoczni] i przeniesli się do nowych bloków w latach 80/90.

Wiec ich poziom wychowania to jest zagroda pod Białymstokiem - gaszenie petów na podłodze itp.

 

I zwracasz im uwagę a ten ci dmucha dymem w twarz.  :angry:

To domyslasz sie jaka jest moja reakcja.  :ph34r:

 

I kazada moja walka o naprawe, dzwi, domofonu, posadzenie kwiatków jest odbierana jako zamach.

Jak jarali na klatce to otwierałem okna, to, żebym nie otwierał ukradli klamki  :D do okien.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ktoś laikowi wyjaśnić jedna sprawę? W kurkowcu jak mamy niewypał tzn nie zbiła się spłonka to możemy naciągną kurek ręcznie i próbować jeszcze raz (ostatnio tak miałem i zadziałało), a w takim Glock-u czy innej konstrukcji bez kurka takiej opcji nie ma, musimy przeładować i pozbyć się felernej pestki zgadza się?

No i drugie pytanko co z taka pestką zrobić, wiadomo że możemy olać to i niech się wala gdzieś na podłodze w strzelnicy ale tak naprawdę to chyba należało by coś z tym zrobić a nigdy na strzelnicy nie widziałem jakiegoś wiadra na nie wypały.

 

P.S. Zapisałem się do KS :)

 

Możesz rozcalić nabój, proch wysypać łuskę, kulę wyrzucić - jeśli sam strzelasz i masz pozwolenie. Jak nie - oddajesz prowadzącemu na strzelnicy. 

Wiadra na strzelnicy nie trzeba. Mi na tysiące strzałów raz nie wypalił ruski .223. Z moich dotychczasowych strzelań wynika, że niewypały to nie problem. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy lekko odciągnąć zamek bez otwierania okna wyrzutowego, napnie się iglica i puknąć.Czy wystrzeli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakubos, ale dobry i ładny pistolet sobie kupiłeś :)

 

Jak wrażenia?

Wrażenie podobne jak z Glocka 17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage jego zaangażowanie to nawet nie bedzie wiedział kto tam mieszka.  :(

To nie sa żule w typowym tego słowa znaczeniu tylko wieśniaki, które dostały mieszkanie w miescie z racji pracy [np.: w stoczni] i przeniesli się do nowych bloków w latach 80/90.

Wiec ich poziom wychowania to jest zagroda pod Białymstokiem - gaszenie petów na podłodze itp.

 

I zwracasz im uwagę a ten ci dmucha dymem w twarz.  :angry:

To domyslasz sie jaka jest moja reakcja.  :ph34r:

 

I kazada moja walka o naprawe, dzwi, domofonu, posadzenie kwiatków jest odbierana jako zamach.

Jak jarali na klatce to otwierałem okna, to, żebym nie otwierał ukradli klamki  :D do okien.

Zmień środowisko, bo oni się męczą z Tobą a Ty z nimi.  :P  :D


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozcalić nabój, proch wysypać łuskę, kulę wyrzucić - jeśli sam strzelasz i masz pozwolenie. Jak nie - oddajesz prowadzącemu na strzelnicy. 

Wiadra na strzelnicy nie trzeba. Mi na tysiące strzałów raz nie wypalił ruski .223. Z moich dotychczasowych strzelań wynika, że niewypały to nie problem. 

 

Z moich strzeleckich wspomnień z amunicją do kbks wz. 48, to co 3 - 4 był niewypał, co kilkunasty rozrywał się w zamku. To były emocje. A kilkaset ich wystrzeliłem ;)  Aż przyszedł stan wojenny i karabinki skonfiskowali.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem na urlopie w Gdańsku. Chciałem poszczelać z 9 letnim synem na strzelnicy niestety mam problem. Pułap wiekowy 13 lat. Może zna ktoś w okolicy strzelnice bez dyskryminacji dziecięcej;-)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bobwoj

"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.