Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

Zmień środowisko, bo oni się męczą z Tobą a Ty z nimi.  :P  :D

 

Pewnie tak.

Z ich punktu widzenia to jakiś wariat.

 

Ale niestety jak ktoś się wychował w gospodarstwie to się w bloku nie odnajdzie.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poświećmy - jak należy z zegarkiem

 

 

 

 

pistolet ładny ;) ale..z mojego doświadczenia wynika, że dobrze jest mieć różne kolory oznaczeń (2 czerwone -1 zielone np.). Dlaczego ? Otóż gdy jest ciemno to zdarzyć się może, że muszka wyląduje poza szczerbinką i bach!! sto metrów od celu. Ma to miejsce w szybkim strzelaniu i  chwycie nieco zepsutym przez różne warunki obiektywne.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

"...nóż przy szyi skruszy nawet najtwardszy imidż..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I potajemnie rodzi się nowa ustawa o broni. Debilna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal bolszewizm u rządzących trwa.Kontrolować,kontrolować i zabraniać.Niestety.A niby pisiory takie "probroniowe" miały być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komuniści najzwyklejsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle uderzają w posiadaczy ostrej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle uderzają w posiadaczy ostrej

 

A jak ?


"...nóż przy szyi skruszy nawet najtwardszy imidż..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. tak że badania co 5 lat. Oznacza to wyłącznie dodatkową kasę dla psychiatrów i psychologów z uprawnieniami.

Np. tak że z broni pamiątkowej nie wolno będzie strzelać na strzelnicy.

Np. tak, że przewidziano max pojemność magazynka i większe będzie trzeba zdać policji. Nieodpłatnie.

 

Oczywiście jeśli w takiej postaci ustawa wejdzie w życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złodzieje i bandyci :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CP na małe pozwolenie (rejestracja i badania)

Znakowanie broni

Kolekcjonerzy oni dostają najbardziej zakaz przenoszenia (tylko za wyjątkiem zgody milicji, noszenie zrównali z przenoszeniem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle zaczyna się od broni palnej, potem przenosi się na sieczną. W tym języki :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badania przecież były obowiązkowe co 5 lat. Magazynki tylko powyżej 20 sztuk a takie mało kto nosi chyba , że na zawody IPSC - trzeba będzie się nauczyć wymiany ;) magazynka. To, że ograniczają noszenie załadowanej broni po ulicach to chyba raczej dobrze - zresztą teraz tez nie wolno. Strzelanie z pamiątkowej broni...hm...pamiątkowa to powinna w gablocie leżeć i pachnieć olejkami ;). W sumie to nie wiem o co ta burza. Na forach o broni część płacze część olewa zmiany. Nie wiadomo jakie wejdą w sumie. Trzebaby rozpatrywać konkretne przepisy po kolei żeby zobaczyć czy naprawdę coś wnoszą na gorsze dla środowiska.

 

Nie jarze jeszcze co z tym znakowaniem -  w ciagu 3 lat mam zanieśc klamkę do oznakowania mimo, że ma swoje numery ? O so chozzzi ?

Edytowane przez Maxim

"...nóż przy szyi skruszy nawet najtwardszy imidż..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badania przecież były obowiązkowe co 5 lat. Magazynki tylko powyżej 20 sztuk a takie mało kto nosi chyba , że na zawody IPSC - trzeba będzie się nauczyć wymiany ;) magazynka. To, że ograniczają noszenie załadowanej broni po ulicach to chyba raczej dobrze - zresztą teraz tez nie wolno. Strzelanie z pamiątkowej broni...hm...pamiątkowa to powinna w gablocie leżeć i pachnieć olejkami ;). W sumie to nie wiem o co ta burza. Na forach o broni część płacze część olewa zmiany. Nie wiadomo jakie wejdą w sumie. Trzebaby rozpatrywać konkretne przepisy po kolei żeby zobaczyć czy naprawdę coś wnoszą na gorsze dla środowiska.

 

Nie jarze jeszcze co z tym znakowaniem -  w ciagu 3 lat mam zanieśc klamkę do oznakowania mimo, że ma swoje numery ? O so chozzzi ?

-Badania nie były obowiązkowe co 5 lat

-magazynek mogłeś mieć jaki chciałeś , teraz max 20 do broni krótkiej , max 10 do broni długiej (a standard w bojowej to 30 szt)

- co dobrego w tym , że nie wolno będzie nosić broni z podpiętym magiem?


e8Me4oa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najgorsze zmiany to:

 

CP - restrykcje źle wpłyną na branże bo masa osob zaczyna od CP bo to takie przedszkole można było poczuć namiastkę bez formalności tak jak skutery i motocykle. Cała masa osób zaczynała od CP a później robiła papiery bo się wciągnęła, teraz tego nie bedzie.

Kolekcjonerzy - im zostaje tylko czyszczenie broni bo jak maja z nią jechać na strzelnice za każdym razem maja pisać wniosek  o pozwolenie przemieszczania sie

Noszenie przez sportowców - dość niebezpieczny zakaz po zawodach ludzie mają broń i nie mogą w razie czego jej szybko użyć, będzie bardzo łatwo o zabór broni np bandziory mogą obstawiać wytypowane osoby po zawodach, wiedzą że człowiek ma bron ale nie przy sobie tylko np w bagażniku rozładowaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxim - nie bardzo wiesz o co chodzi to nie pisz. Po prostu :)

1. Badań nie ma

2. Prawie każdy strzelec jakiego znam ma, nosi u używa magazynków większych niż 10 szt w broni długiej, ba - wiele rodzajów broni w zasadzie nie ma dostępnych mniejszych magazynków. (oczywiście teraz zaczną je produkować i oferować - i to tylko sprzedawcy i producenci zyskają - jak to się ma to innych celów - nie pojmę - czy z 10 szt. mniej zabójcze pociski wylatują?)

3. Broń załadowaną wolno dziś nosić (ochrona osobista, sportowa)

4. A niby czemu ktoś kto ma pamiątkową ma z niej nie strzelać skoro jest sprawna i ma odpowiednie pozwolenie?

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi,święte słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ustawa nie przejdzie w takiej formie. Nawet za CP się biorą... Zamiast ulepszyć to potrafią tylko spieprzyć... Jak zawsze.

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CP na małe pozwolenie (rejestracja i badania)

Znakowanie broni

Kolekcjonerzy oni dostają najbardziej zakaz przenoszenia (tylko za wyjątkiem zgody milicji, noszenie zrównali z przenoszeniem)

Rejestracja odnosiła się do wiatrówek powyżej 17 J.Nie było badań.Możesz podać treść tego przepisu?

Takie rozwiązanie potwierdza pogłoski że mniejsza diaspora ma nami rządzić a większa dyscyplinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxim - nie bardzo wiesz o co chodzi to nie pisz. Po prostu :)

1. Badań nie ma

2. Prawie każdy strzelec jakiego znam ma, nosi u używa magazynków większych niż 10 szt w broni długiej, ba - wiele rodzajów broni w zasadzie nie ma dostępnych mniejszych magazynków. (oczywiście teraz zaczną je produkować i oferować - i to tylko sprzedawcy i producenci zyskają - jak to się ma to innych celów - nie pojmę - czy z 10 szt. mniej zabójcze pociski wylatują?)

3. Broń załadowaną wolno dziś nosić (ochrona osobista, sportowa)

4. A niby czemu ktoś kto ma pamiątkową ma z niej nie strzelać skoro jest sprawna i ma odpowiednie pozwolenie?

 

Acha...zaszło małe nieporozumienie. 

1. Badania robią co 5 lat posiadający odpowiednie kategorie zezwoleń więc to po prostu zostanie rozszerzone.Uważam , że zasadnie. Więc badania i są i ich nie ma.

2.Adi - nie mów , że się nie znam bo nie wiesz kim jestem.;)

3.nie interesuje mnie broń długa więc mało o niej wiem ale magazynki do 20 sztuk w broni krótkiej są ewenementem (w zasadzie tylko do sportu używane).Ograniczenie magazynka w broni długiej ma na celu stworzenie przewagi taktycznej odpowiednim służbom w razie ulicznej wojny (małolat w szkole np.). Jestem za.

4.co do noszenia/przenoszenia broni sportowej tak jak tej do ochrony osobistej to w przypadku ujawnienia np. przez Policję noszenia broni z magazynkiem załadowanym nabojami broń zostanie odebrana do czasu określenia intencji ustawodawcy co do przepisu o przenoszeniu/noszeniu takiej broni. ;) Potem pozostaje udowadniać, że to jest dozwolone w walce z organami ;). Wszystko rozbija się o słowa i interpretacje a to kosztuje czas bez klamki ;). W praktyce - sportowcy z klamkami załadowanymi przemieszczają się bardzo ostrożnie ;).

5.Pamiatkowa broń może być zarejestrowana jako sportowa czy do ochrony i wtedy można sobie strzelać ale jako tylko pamiątkowa powinna wg mnie leżeć i pachnieć.

6. strzelcy czarnoprochowi to zupełnie osobna klasa strzelców. Wiem, ze niektórzy noszą załadowaną broń po ulicy ryzykując odstrzelenie sobie jaj a jednocześnie broń ta jest tak samo groźna o ile nie bardziej niż cudowne dziewiątki.


"...nóż przy szyi skruszy nawet najtwardszy imidż..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 2

Maxim mój drogi. Nie piszę o tym czy Ciebie znam, a tylko o tym że nie znasz się na tym o czym piszesz. Do takiej oceny nie muszę znać Ciebie. Treść wypowiedzi w zupełności wystarcza. Przyznajsz przecież sam, że niewiele wiesz o broni długiej, a problem z ograniczeniem pojemności magazynka właśnie jej głównie dotyczy.

Czy "taktyczna przewaga" dla służb nie przydaje się w przypadku broni krótkiej?

Się kupy nie trzyma to zbytnio.

:)

 

Jak wiele znasz w Polsce przypadków walk ulicznych czy z małolatami w szkole? Ile z użyciem broni długiej?

A ile znasz przypadków odstrzelenia sobie jaj przez czarnoprochowców?

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku ataku  zabieramy ze sobą broń długą. Wolałbym mieć w magazynku więcej naboi niż przeciwnik.

 

Co do broni krótkiej to magazynki dzisiejszych pistoletów zawierają grubo więcej niż 10 sztuk w magazynku (z małymi wyjątkami ). Poza tym nawet jak masz dziesięcionabojowy magazynek to zawsze można przedłużyć do 12 i jeden w komorze. Kto by to upilnował !!?? Przepis byłby martwy. Dlatego ograniczenie do 20 zapewne (Glock-17+2 w stopce+1 komora). 

 

Adi -  wszystko jest zawsze niebytem do pierwszego razu.

Edytowane przez Maxim

"...nóż przy szyi skruszy nawet najtwardszy imidż..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.