Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę mi się ładownica do magazynka P-99 plastikowa popsuła. Skórzana nie kosztuje majątku, ale nie byłbym sobą, gdybym nie chciał trochę pokombinować. I tak, namierzyłem już sprzedawcę zatrzasków i narzędzi do ich przymocowania. Kupię skórę 2mm, nici i narzędzia mam i spróbuje wykonac najsolidniejszą ładownicę jaką tylko da się zrobić. Bez przebierania w środkach, niezniszczalną. Myślę też o magnesie w ładownicy by dodatkowo zabezpieczał magazynek przed wypadnięciem. Pytanie brzmi, co sądzicie o pomyśle, zwłaszcza z magnesem.

Myślę też nad możliwością zmiany położenia klapki w konfiguracji odsłaniającej magazynek (na strzelnicę) być może też jakiś docisk w środku by pewnie siedziało pudełko magazynka bez zapinania klapki nad nim.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę też o magnesie w ładownicy by dodatkowo zabezpieczał magazynek przed wypadnięciem. Pytanie brzmi, co sądzicie o pomyśle, zwłaszcza z magnesem..

Ciekawa sprawa z tym magnesem. Miałem kiedyś na stanie TT wz. 33 ze słabym zatrzaskiem magazynka i zeszmaconą kaburą. I pomiędzy lotniskiem a Twoją Miejscowością rodzinna posiałem magazynek z zawartością. Po południu wziąłem pluton, przeczesalismy teren i magazynek się znalazł.

Taki magnes by sprawę rozwiązał :)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednostka  w Giżycku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednostka  w Giżycku?

Tak. Tylko że wtedy było w tej miejscowości 7 (siedem) jednostek.

Z tym że ja służyłem w tej najlepszej :)

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AlbiNOS szacun za zdolności i chęci.Prościej byłoby kupić jakiś kydex za nieduże pieniądze- FAB,IMI,Fobus czy trochę droższy np.Blackhawk i mieć problem z głowy. Ale nie byłoby funu :D Albo coś takiego

 

https://eu.directactiongear.com/en/speed-reload-pouch-pistol.html#BLK

 

lub jeśli wolisz z klapką

 

https://eu.directactiongear.com/en/tac-reload-pouch-pistol-mk-ii.html#BLK tylko w odpowiadającym Ci kolorze.

 

Te ładownice DA ( może być Templars Gear) są uniwersalne, pasują do wielu magów bo mają regulowaną szerokość sznurkami.Magazynki wchodzą na wcisk,na pewno nie wypadną w sytuacjach dynamicznych.Ja mam takie 4 do AR i 3 albo 4 do pistoletu ( nie pamiętam w tej chwili, a nie chce mi się iść na górę sprawdzać) dopięte jedna do drugiej co zmniejsza zajęcie miejsca na oporządzeniu (mam je na Mustangu DA).Można biegać, skakać, kłaść się- magi trzymają się sztywno.

Jeśli chcesz szyć ze skóry i ma to być na 1 mag to ja bym nie kombinował z magnesami tylko uszył tę ładownice o "pół numeru za małą" tak, żeby magazynek wchodził na press-fit. Będzie troszkę przez tą ciasnotę trudniej wyszarpać, ale można temu zaradzić w pewien sposób- tak uszyj  ładownicę , żeby sięgała np.1/2, może 3/5 wysokości magazynka.Zostaje więcej miejsca dla pewnego chwytu ręki. Natomiast zastanowiłbym się nad regulacją mocowania ładownicy, żeby można ją było obracać. Nie wiem jak Ty lubisz- ja pistolet lubię mieć w pionie w kaburze, o tyle ładownice lekko pochylone do przodu. Tego niestety nie da się zrobić w tych taktykalach DA ale w plastikach już można.Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tym obracanie to ciekawe. Mam maly manges neodymowy do imiennika, mocny jak diabli, malo palców nie poprzycina, a to tylko kawałek malutki metalu. Z tym obracaniem, pomyślę co dałoby się zrobić. Oczywiście swój uszkodzonu mogę wymienić na parciany, wiec koszt zetowy ale... zajawka właśnie. Jak te obtacanie zrobić myślę.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na śrubie z tulejką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a dookoła można dać rzepy. Na wyjetym magazynku odchylamy od rzepu, obracamy i przyklejamy. Ale zacznę od prostego rozwiazania dla siebie. Znajomy dzisiaj zachęcał mnie bym dołączył do ich stowarzyszenia, jest tam wielu potrzebujących kabury do colta. Ale jak narazie kabura to dla mnie za wysokie progi. Już przy prostej ładownicy muszę pokombinowac jak wytłoczyć wypukły kształt w dolnej części magazynka. Można bez tłoczenia ale będzie wtedy przyszywane denko, ale magazynek zawęża się, więc bardziej pasuje tłoczenie.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzepy są wg mnie niepotrzebną komplikacją. Dwa elementy skórzane.Jeden ,raczej prostokątny z przelotkami( szlufki) do paska i drugi- właściwa ładownica skręcona z pierwszym za pomocą np tego:

 

https://motoluka.pl/srubki-owiewekmaskownicekolki/2144-aluminiowa-sruba-owiewki-sruby-owiewek-z-gumowa-tuleja-czarna-m5.html

 

Siła docisku śruby będzie Ci ograniczać rotację ładownicy względem elementu na pasie.Skóra zawsze się podda więc słabiej dokręcisz śrubę- większa i łatwiejsza rotacja, mocniej- wręcz przeciwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że sama śruba, mniej istotne jaka, nie zda egzaminu. Bedzie tendencja do odkręcania się. Ale oś i ze trzy imbusy z podkładkami. Luzujesz, zmieniasz położenie i dokrecasz, stoi. Jak w kaburze plastikowej, z tym, że no właśnie. Moja kabura regulowana łapie już luzy a odkręcić już tego nie idzie, ani odkręcić nawet, bo imbusy zjechane.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Blackhawka na 2 magi do XDM. Wykręciłem dwie śruby, została tylko oś obrotu, ustawiam kąt, dokrecam śrubę i jest ok. Dasz najwyżej zębatą podkładkę, wgryzie się w skórę i gra gitarrra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inżynierom mógłbyś doradzać, tym co motocykle Jawa i Cz projektowali, tam sie czesem kosz sprzęgłowy potrafił odkręcić :-)


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie zdałem egzamin na pozwolenie. Wybieram się na zakupy. Mam do wydania ~10k. Moje typy to :

P- CZ  SP 01 Shadow

K-AK-47

S-Mosberg 930

Broń ma być mania i strzelania rekreacyjnego. Tylko nowa. Jeżeli macie jakieś sugestie, podpowiedzi, proszę o uwagi 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwale się dzisiejszym zakupem :)

 

@Ubik jak do rekreacji to po co Ci taki kloc jak Szadołka? Przy kałaszu bierz z Rogowa, nie daj się nabrać na AKFR czyli te z Radomia ale nie z Fabryki Broni tylko z Pioneer Arms. Ja bym brał z Rogowa albo powojskowy. 

Pomyśl o jakimś boczniaku tania amunicja lekko kopie idealny dla kobiet i dzieci, 

 

yH63Kn6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptaku co to za luśnia bo małe zdjęcie mam w tel i nie widzę

Shadowka jest ok. Kolega ma i mimo, że nie lubię żelastwa to strzela się z niej pierwszorzędnie. Zarówno do tarczy jak też, a może przede wszystkim do dynamiki. Na AK raczej poluj po wojsku. Jak na być kałach niech będzie klasyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doruk Competition II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda porządnie. Zobaczymy jak będzie pukać. Ja miałem Uzkona i on mi się rozsypał-łoże dopadło :-). Po naprawie gwarancyjnej sklep odkupił go ode mnie i nabyłem w drodze kupna Berettę 1301 Comp. Gratuluję. Niech Ci służy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W necie nic na niego złego nie znalazłem wręcz same ochy i achy. Podobno chodzi nawet na ammo 21g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pewnie tak jest. Niech Ci służy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakąś 11-tke widzę, P08 i coś jeszcze -niewyraźnie.Na zegara wyostrzyłeś :).

Dla leniwych.Kondonik na łuski do AR-a.Kto nie lubi sprzątać po sobie na strzelnicy to może łapać w worek :D

 

4a8815c4cd47.jpg

 

97ef6a74a2a6.jpg

 

101c110662b9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gadżetów polecam kabury od Doubletap, jakość pierwsza klasa i w odróżnieniu od innych znanych piekarni odpowiadają błyskawicznie na maile a na kaburę czeka się dwa dwa dni. 

 

VYytC0t.jpg

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O!Ładna i porządna.Mają swoją stronę?Barwią kydex?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.