Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się chyba polubiłem z siewnikiem.

W niedzielę postrzelałem z Raka - i mimo nieplanowanych serii byłem w środku stawki na zawodach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rak mi się podoba, ale nie do strzelania, ale dla miecia :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mania to jeden z fajniej wyglądających, klasycznych PMów. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczek jest super i do mania i do strzelania. No i robi super wrażenie na laikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się kiedyś podobał Glauberyt, ale jak instruktor na strzelnicy powiedział, że lufę należy wymienić po kilkuset strzałach, oraz dodał, że w pistolecie maszynowym, co to jest kilkaset strzałów, to mi przeszło. Ale celne jak złoto, nawet kolegę ktory wszystko zrywał na PM-ie strzelał jak wręcz idealnie.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na stanie Raka w wojsku,strzelało się tak sobie,ale wymieniłem sprężynę oraz mechanizm spustowy i wtedy wystrzelałem na urlop.Wcześniej PM walił całą serią ,bardzo delikatny spust,no i jak pierwszy raz ktoś strzelał bez szkolenia mógł sobie wybić oko.

Fakt,że po długim magazynku wypluwał pestki,ogólnie szajs,GLAUBERYT ma osłonę zamka,ale nie miałem okazji strzelać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mógł sobie oko wybić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozłożył kolby :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś mit, rak strzela z otwartego zamka i przed strzałem trzeba się złożyć na otwartym zamku (w tylnej wysuniętej pozycji) więc odległość od twarzy przy złożeniu jest już poprawna. Nie mam pojęcia skąd w internetach te opowieści o oczach i zębach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o przeładowaniu jak skaczesz "szczołgu" i odstrzeliwaniu palców ;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czołgiem jestem w stanie uwierzyć jak broń rozklekotana i nie zabezpieczona to istnieje szansa na strzał.

Z palcami w domu próbowałem (z zbijakami) jak by się nie podstawiło palca to albo łyżka była blokowana albo odpychała palec. No chyba że jakoś od góry by go podłożył (palca) ale tak chyba nikt nie chwyta broni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ....SG43?..........  tylko1/2 ceny "Pily Hi..ra"


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-110630-0-38714100-1575632434_thumb.jpg

 komplecik :) z lat 1966-1972

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Good moooorning, Vietnaaaam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M16A1 i 1911A1 jest u mnie jeszcze od czasów, kiedy to jeszcze nikt nie myslał nawet o AR-ach itp..


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden Colt to dobre a dwa........... to super. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Fajny komplecik, tylko 1911'stka ma niewłaściwy kaliber ;)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cywilna to .223 Rem

lub NATO 5,56x45

To jest standard dla

-do M16 aż do wspłczesnych AR-ów


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś coś czytałem że była inna amunicja (też 5,56x45) podczas wojny w Wietnamie - pod inny gwint chyba i dlatego pytam czy strzela się taką samą - ale pewnie wszystko pokręciłem :)

 

https://www.armystudyguide.com/content/army_board_study_guide_topics/m16a2/ammunition-types-and-char.shtml

pokazuje część amunicji dla A1 a część dla A2 ale może z A1 można strzelać wszystkim a z A2 tylko nowszą amunicją ?

 

edit 2

"Pod koniec lat siedemdziesiątych XX wieku amerykańskie siły zbrojne prowadziły poszukiwania nowego ręcznego karabinu maszynowego. Ich rezultatem było wprowadzenie do uzbrojenia belgijskiego erkaemu Minimi jako M249 SAW. Minimi strzelał również amunicją 5,56 × 45 mm, ale z innym pociskiem (SS109). Pociski te miały korzystniejsze charakterystyki balistyczne od amerykańskich M193. Ponieważ skok gwintu dla pocisków SS109 (7 cali) był inny niż dla M193 (12 cali), postanowiono opracować nową wersję M16. W 1981 roku Colt przedstawił prototyp (opracowany wspólnie z United States Marine Corps) oznaczony M16A1E1. Nowa wersja miała nową lufę o krótszym skoku gwintu, nowy regulowany celownik, inne łoże. Na żądanie USMC karabiny pozbawiono możliwości strzelania ogniem ciągłym (możliwość strzelania ogniem pojedynczym i seriami trójstrzałowymi).

W 1982 roku M16A1E1 otrzymał oznaczenie Departamentu Obrony: US Rifle, 5.56mm, M16A2. Amunicję SS109 standaryzowano jako M855. Wkrótce potem amunicja SS109 stała się standardową amunicja pośrednią NATO (STANAG 4172). Jednocześnie magazynki karabinu M16 stały się standardowymi magazynkami paktu." Wikipedia :)

Edytowane przez Darek1974r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie to są wzory amunicji.(typy)

 5,56 × 45 mm M193,,

np:

5,56 × 45 mm M193
  • USA
    • M193 – pocisk zwykły (masa pocisku 3,56 g, prędkość początkowa 1005 m/s)
    • M196 – pocisk smugowy (masa pocisku 3,43 g)
    • XM777 – pocisk zwykły (masa pocisku 3,46 g). Pocisk eksperymentalny, nieprzyjęty do uzbrojenia.
    • XM778 – pocisk smugowy (masa pocisku 3,46 g). Zasięg smugacza do 725 m. Pocisk eksperymentalny, nieprzyjęty do uzbrojenia.
  • Belgia
    • SS92 – pocisk zwykły (masa pocisku 3,56 g, prędkość początkowa 1005 m/s)

5,56 × 45 mm NATO (SS109)

 

wszystkie przeznaczone dp tzw AR (M16 i klonów)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wynika z tego co wkleiłem z Wikipedii (może to błąd tłumaczenia lub błąd rozumienia) że A1 (12cali ) ma inny skok gwintu niż A2 (7cali) ? Tak czy inaczej fajny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M16A1= gwint 1:12 cali- dlatego pociski powinny być  ok 55grain

dla AR-15 skok 1:9 cli - pocisk może być cięższy..

to tak ogołna zasada:

 Im "ciaśniejszy skok gwintu tym cięższy pocisk można stosować

1:9 cali to nic innego jak 1 pełny obrót pocisku na odcinku 9 cali

1:12 cali to 1 obrót na 12 calach...

 

NATO uszeregowało do 55 grain jako standard, lecz można sotować cięższe mp, penetujące lekkie opancerzenie. itp...

 to naprawdę dużo zależności..

ja elaboruję i wiem, że nawet mimo tego samego skoku, a tylko długość lufy ma rożnicę 1 cal to pocisk inaczej się zachowuje  na 300m

 Strzelam LR i na 800m naważka prochu z różnicą 0,2 grainyi zmiana osadzenia pocisku,  potrafią dać znać o sobie na tym dystansie o jakieś  1- 2MOA. (jakieś 25 -50 cm rożnicy)

 

....bo dobierasz pocisk, długość naboju, naważkę ( czyli prędkości pocisku) do "swojej lufy.. :)

wracając..

NATO odeszło od 1:7 na rzecz 1:9 w AR15

Ja w A1 mam 1:9 :) i się cieszę...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.