Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbyście teraz zaczynali od zera i mieli kupić shotguna, pistolet i karabin (zgodne z polskim prawem), to jak wyglądał by Wasz wybór?

 

Zakładamy, że przez dłuższy czas będziecie mieli tylko te 3 sztuki.

 

Chcę się przymierzyć do różnych sprzętów, ale zależy mi na zbudowaniu bazy porównawczej, w szczególności poznaniu dobrych, uniwersalnych przedstawicieli poszczególnych segmentów.

 

W tej chwili mam następujące typy:

Shotgun: Mossberg 590 a1

Pistolet: Glock 17 5 gen

Karabin: PAC 15 18" (223/556x45)

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelba: Automat z lufą 24" np Doruk Comp II albo jak jest więcej kasy to Benelli, automat wygodniejszy niż pompa daje więcej fanu a i rzutki można nim ogarniać

 

Pistolet: Glock 19 - XDM 3,8 - CZ P10C - kompakt jest bardziej wszechstronny moim zdaniem, jak stawiasz na tarcze to coś z kurkiem np Shadow

 

Karabin: Jeśli zamierzasz strzelać z szkiełkiem to jakiś AR ale na miłość boską nie PAC to firma co chwila zmiania nazwy bo się ciągnie za nią szit i sprzedaje koreańskie ARy jako Polskie. Jak coś z tańszych to Fedarm albo Armalite, Mossberg. Jak chcesz strzelać z otwartych to ja bym szedł w AK, np Tantal 5,45 albo Jacek z Rogowa 7,62

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Ptaku.

 

Shadow sp-01 zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, muszę go dokładnie przetestować.

 

 

Co do strzelb automatycznych, to Benelli m4 90 spełnia moje oczekiwania, ale jest za drogi. Do tańszych jakoś nie mam zaufania.

Zawsze mi się podobały klasyczne pompki:)

Poczytam o tym Doruku, cena zachęcająca.

 

Co do ar-15, to chciałbym postrzelać ze szkłem. Jest tego od cholery - zastanawiałem się nad S&W mp15 sport II, w PAC mnie kusiła lufa 18" w dobrej cenie, pomyślałem, że skoro na wyborowy nie ma perspektyw, to chociaż te 18" kupię.

 

W kwestii karabinów jestem zielony - chcę postrzelać z otwartych i ze szkłem, nie mam żadnych szczególnych preferencji, nie zależy mi na wyglądzie. Powiedziano mi, że AR jest celny, z moimi umiejętnościami ciężko to zweryfikować:)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Stierlitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy karabin będzie celniejszy niż początkujący strzelec, fakt że 223 ma lepszą balistyke niż klasyczne kałaszowe 7,62. Kaliber 223 leci bardziej prosto, ale już 5,45 czyli nabój od AK74 ma zbliżona balistyke. Przewaga ARa to to że on fabrycznie jest przystosowany pod optykę.

 

Musisz wiedzieć co chcesz strzelać bo np na większości strzelnic masz 25 lub 50m a na takich dystansach raczej nie używasz szkła. Z życia wzięte sporo moich znajomych ma ARy z szkłem i na zawodach strzelają z klubowej albo pożyczka od kogoś znajomego karabinu bez szkła. Nie chce im się demontowac optyki i późnej znowu zerwać.

Ja jestem d*pa nie strzelec ale z otwartych uważam że szczerbina jest dokładniejsza niż przeziernik.

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pistolet XDM lub nowszy XD-dobry stosunek jakości do ceny.

Pompa- klasyka Mossberg lub półautomat Beretta 1310.Do Turków mam uraz po tym jak Uzkon mi się rozsypał.

AR budżetowy-Fedarm, Diamond Back, Savage. Drożej-Mossberga MMR Pro lub S&W Comp, Stag, Aero Precision.Dužo drożej - Daniel Defense, JP, Troy, POF

PAC to totalny shit. Jeśli chodzi o lufę to rozsądny wybór jest między 14,5 a 16".I do tarczy i do dynamiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do karabinu.

Jakie odległości..

małe = do 100m kazdy w 223 ( bo dobra balistyka i tania amunicja)

do precyzyjnego np. 100m i dalej do 300 223 z długą lufą

np, savage , remington VRVarmint itp.

Na dalsze 308, ale słaby dalej niż 800 i trudna elaboracja dla dobrych wyników

 

lepiej 6.5 Se lub 6,5 Creedmoor Bardzo dobra balistyka na 800m i dalej

 (przecwiczone .308 i 6,5 na własnej skórze.)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

wielkie dzięki za wskazówki.

Postrzelam z z AR Fedarma i CZ 10 C, zobaczę jak mi podejdzie.

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P10 ma wg mnie jakoś tak nie fizjologicznie wyprofilowany chwyt. I brutalne okładziny :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wersją F lub SC tej cezetki. Cena kusi.

Edytowane przez michalc13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt grip CZtki gryzie jak stado os.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie polecę h&k sfp9. Dla mnie ideał. Do tarczy cz shadow II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SFP jest super, ale nie idzie mi z niego strzelanie.No i drożej niż Chorwaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H&K  USP EXPERT Świetny..

Mój młody traktuje go jak tarczówkę :)

 a do dynamiki i owszem też


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem żadnego Tantala,miałem na stanie w wojsku przez  trzy miesiące,reasumując broń do d*py-dlaczego?

Mały kaliber wzgl. ładunku miotającego,byle trzcina,trawa etc. powoduje zmienną trajektorię pocisku.Dlatego po ''testowaniu'', MON sprzedał licencję do Iraku.Taki kałach dla ''ubogich''. Po zmianie na AK-47 jakoś wszystko było w porządku,i nie ważne czy to była wersja MS,czy klasyczny nawet z GN, walił w przysłowiowe pudełko zapałek (skupienie).

Jak opuszczałem jednostkę wprowadzali Beryla,ale nie było mi z tego strzelać.

 

Taka jest moja opinia na temat Tantala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk z całym szacunkiem mylisz sie

 

- 5,45 to wcale nie jest mały kaliber, ok mniejszy niż 7,62 ale nie ustępuje .223 czyli kaliber NAT. Jest to standardowy kaliber na wschód od nas a oni raczej nie są idiotami, taki kaliber ma lepszą balistykę od 7,62

- nie było żadnych testów w MON które wskazywałaby za czy przeciw temu kalibrowi. Po prostu jak w Sojuzie wprowadzili do służby AK74 na 5,45 wszystkie kraje Układu Warszawskiego musiały przesiąść się na ten kaliber. Polska nie chciała płacić licencji za AK74 i opracowała Tantala. 

- MON nie rezygnował z tego kalibru bo był zły tylko z względu na przejście do innego układu musieliśmy zmienić kaliber na standard Nato czyli .223 i tu wchodzi na scenę Beryl 

- nie sprzedawaliśmy do Iraku licencji tylko gotowe karabiny z magazynów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chwilę temu wysłałem dokumenty do WPA z z wnioskiem o pozwolenie (sport + kolekcja). Wiem, że takich pytań w Sieci są setki, ale chciałbym też poznać Wasze zdanie. Doświadczenie z bronią mam nikłe (mniej niż 10 wizyt na strzelnicy), ale co swoje to swoje :)

 

Moje kryteria w wyborze pierwszego pistoletu 9x19 mm:

1. nowy (bo to pierwszy),

2. budżet za sam pistolet do 3k (nie do przekroczenia, bo chcę jeszcze dokupić magazynki i amunicję),

3. "w miarę" uniwersalny - tlna początek tarcza + może później dynamika.

4. Da się go nosić w kaburze i nie zawracać na siebie uwagi, np. w biurze kiedy po pracy chce się wyjść na strzelnicę.

5. Jestem LEWORĘCZNY - wszelkie manipulatory powinny być dostosowane.

 

Póki co moje typy są dość standardowe:

1. Glock 19 gen 5 (17 za duża do noszenia?),

2. CZ P10C lub P10SC,

3. Może CZ SP-01 Shadow (ale raczej ją odrzucę ze względu na wielkość i wagę),

4. USP

5. SFP9

6. XDM 4.5

7. M&P9 M2.0

 

 

Wiem, że muszę przejść się u przymierzyć do pistoletu, ale chodzi o wstępne odrzucenie lub dodanie wartych uwagi modeli.

 

Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest oburęczny

Jest do tarczy i do dynamiki

Jest bardzo dobrze zrobiony


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Póki co moje typy są dość standardowe:

1. Glock 19 gen 5 (17 za duża do noszenia?),

 

 

Może daj sobie na początek spokój z noszeniem - masz powód, potrafisz użyć broni w stresującej sytuacji, świetnie znasz prawo? 

 

Co do pistoletów G. Macałeś 17 i 19? Sam musisz sprawdzić, nie mam dużych dłoni a 19 ma dla mnie za mały chwyt, 17 jest optymalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaproponuje inne podejście.

Kup tanio a to oznacza używanego Glocka albo nową CZ P10C. Czemu tak, bo jako świeżak nie znasz swoich preferencji. Postrzelasz trochę i się wyklaruje co chcesz strzelać, czy coś bardziej precyzyjnego czy dynamiczne strzelanie a tam też są podziały i np w takim IPSC będzie co innego lepiej się sprawdzalo niż np w PIRO.

Kupisz używanego klocka to w razie czego sprzedajesz go praktycznie bez straty.

 

To takie bezpieczne podejście.

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Glocka 19 gen 3 strzelałem, było ok. Porównywałem go wtedy z CZ P07 i było w obu przypadkach ok, chociaż CZ wydawała się trochę wygodniejsza w chwycie.

 

Dlaczego chcę nowy? Bo swój pierwszy pistolet chcę już zatrzymać, nawet jeśli to nie będzie to, dlatego upierałbym się przy tym.

 

USP nie będzie za duży do noszenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli noszenie jest ważne, to nic innego, jak przymierzyc


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy noszeniu największy kłopot jest z długością chwytu a nie lufy. A bez kabury nie ma co przymierzać bo to kabura robi swoje w noszeniu. Jak kupisz klamkę to później pewnie kupisz 2-3 kabury zanim trafisz na tą właściwa. Jednym słowem co nie kupisz i tak później kupisz coś innego, a wszystko i tak będzie celniejsze od Ciebie :-) kupuj oczyma to co najbardziej Cie się podoba i kreci, wtedy jest szansa ze nie sprzedasz ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie. jak wyżej

Dlatego nie rozstałem się z niewygodną 1911A1 :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.