Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

Coś się szykuje chyba... ;)   22  lutego kupiłem czarnoprochowca za 1599zł, a  w piątek już 2299zł. 700zł w miesiąc. Normalna broń na pozwolenie też podrożała ? post-100173-0-25313100-1584980409_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo z Włoch.Ryzyko wzrosło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze jeszcze kilka tygodni temu to był inox target...

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelnice zamknięte, bron wyczyszczona parę razy nuda panie nuda...... więc może popajacować trochę

 

Listopad 2020 wyjście do biedronki

 

EdXdF44.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d3cc4bbab81c.jpg

 

017698aa3384.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie coś z dłuższą lufą :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.04.2020 o 18:10, pawelb29 napisał:

To co Loco50 zaczęło się :)

Zamek mu wylata ⚙️

A na poważnie, to zrobiłem sobie rowerem rundkę po poligonie. I znalazłem tarczę, do której ktoś trenował z wiatrówki. Tarcza była z kawałka płyty kartonowo - gipsowej i przestrzeliny były na wylot. Nie znam odległości strzelania, ale czy to normalne, czy też wiatrówka musiała być > 17 J ?

Znalazlem też pociski w formie grzybków, oczywiscie odksztalcone. Zdziwiło mnie, że wykonane były techniką dotychczas stosowaną w większych kalibrach, to jest koszulka miedziana wypełniona ołowiem. Teraz to norma, czy specjalne wykonanie ?


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie miedziowane?

Podlimitowa też przestrzeli "kartongips"


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a jaką strzelnicę/klub/trenera polecacie w Wawie i okolicach dla kompletnie początkujących? Oczywiście jak kurz COVID’owy opadnie...

 

Dotychczas byłem w różnych miejscach niezobowiązująco może z 6 razy w sumie.

 

Cel na 2021: licencja na strzelanie sportowe

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mkl1 napisał:

A nie miedziowane?

Podlimitowa też przestrzeli "kartongips"

Dokładnych badań nie robiłem, możliwe że miedziowania, chociaż pierwsze wrażenie było że to koszulka miedziana a nie powłoka galwaniczna. Jak pojadę tam jeszcze raz wezmę pocisk do badań w zaciszu domowym :)

5 minut temu, Tusio napisał:

Koledzy, a jaką strzelnicę/klub/trenera polecacie w Wawie i okolicach dla kompletnie początkujących? Oczywiście jak kurz COVID’owy opadnie...

Dotychczas byłem w różnych miejscach niezobowiązująco może z 6 razy ...

Wybierz coś w pobliżu domu .... ja często ostatnio przejeżdżam obok strzelnicy Warszawianki obok cmentarza żołnierzy włoskich ‼️


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Jędrula.wawa napisał:

Wybierz coś w pobliżu domu .... ja często ostatnio przejeżdżam obok strzelnicy Warszawianki obok cmentarza żołnierzy włoskich ‼️


Dzięki. W zasadzie wszystko co jest w Wawie i okolicach jest w „pobliżu domu”...
 

Może byłem zbyt mało precyzyjny, ale zależy mi na poleceniach sprawdzonych miejsc (strzelnica) i konkretnych osób (instruktor/trener). Chciałbym „zapisać się na lekcje” do kogoś, kto mnie naprawdę czegoś nauczy o strzelectwie sportowym. Oczywiście na olimpiadę się nie wybieram, ale zależy mi na rzeczywistej nauce i trenowaniu 1-2 x tydzień (na więcej chyba czas nie pozwoli).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A masz broń i pozwolenie? Bo jeśli nie to może zacząć od tego (zdobycia glejtów) z czasem wyjdzie dużo taniej niż opłacanie za każdym razem instruktora i ammo po cenach strzelnicowych.  Najtaniej i najszybciej zdobedziesz glejt z Braterstwem. 

Jeśli taka scieżka cie nie interesuje to polecam Asów Strzelectwa operują na ZKS. 

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ptaku napisał:

A masz broń i pozwolenie? Bo jeśli nie to może zacząć od tego (zdobycia glejtów) z czasem wyjdzie dużo taniej niż opłacanie za każdym razem instruktora i ammo po cenach strzelnicowych.  Najtaniej i najszybciej zdobedziesz glejt z Braterstwem. 

Jeśli taka scieżka cie nie interesuje to polecam Asów Strzelectwa operują na ZKS. 


Nie mam broni ani pozwolenia. To ewentualnie będzie kolejny krok na którego realizację daje sobie cały 2021 r, a jeżeli uznam, że moje „kwalifikacje” są niewystarczające to pewnie nawet dłużej. Tutaj „szybkość” nie jest moim priorytetem, chociaż zdaję sobie sprawę, z „Opcji Braterstwo” i wiem, że taniej jest kupować amunicję samemu jak się już ma pozwolenie.

 

Natomiast chce zacząć jeszcze w tym roku (zakładając, że wkrótce świat wróci do względnej normalności) od „lekcji” z dobrym trenerem minimum raz w tygodniu. Priorytetem jest nauczenie się podstaw strzelectwa sportowego od kogoś, kto ma o tym pojęcie i jest przede wszystkim „dobrym nauczycielem”. W tym czasie chcę również dobrać odpowiedni dla siebie sprzęt. Jeżeli miałbym uzyskać pozwolenie i coś kupić to nie chciałbym się kierować jedynie opiniami innych użytkowników czy impulsami typu ładny/promocja etc.

 

Nie chciałbym stosować podejścia jakie lata temu zaaplikowałem do narciarstwa - efekt jest taki że prawie z każdej góry zjadę (wycofałem się z Harakiri w Mayrhofen), ale jak porównuję się z tymi co uczyli się pod okiem expertów, a nie jak ja „metodą chałupniczą”, to różnica jest widoczna gołym okiem i do tego ja zużywam na to samo 2x więcej energii ? 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bardziej do Ciebie przemawia karabin, czy pistolet.?

Statyka, czy dynamika ? itd..

 Musisz trafić na dobrego instruktora. wówczas będziesz szybciej wiedział czego chcesz.

pytam, o to jako były (chociaż wciąż  strzelający ) instruktor..

BTW

chociaz podobno instruktorem suię jest  cały czas.. :)

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mkl1 napisał:

Bardziej do Ciebie przemawia karabin, czy pistolet.?

Statyka, czy dynamika ? itd..


Napewno na początek pistolet bo dla mnie jest znacznie trudniejszy.

 

Zdecydowanie statyka - ja w ogóle taki statyczny jestem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 1.05.2020 o 18:12, Tusio napisał:


Napewno na początek pistolet bo dla mnie jest znacznie trudniejszy.

 

Zdecydowanie statyka - ja w ogóle taki statyczny jestem ?

Dlaczeg wg Ciebie jest rudniejszy?

 Twoje odczucie... proszę a nie "bo tak"

Czy z karabinem "łatwiej" = lepiej, celniej? itp?

 

Co cCę "mierzi w karabinie

Co Cię "mierzi " w pistolecie

 

Pytam, bom ja karabiniarz

Z pistoletu nie trafiam w drzwi od stotoły :)

 mimo, że podobno dobrze tłumaczę  i potrafiłem przekazać wiedzę.. :)

 z karabinu już lepiej bo na setkę  mieszczę się w 0,7 MOA (1 MOA na 100metrach  to kwadrat 2,7x2,7 cm)

image.thumb.jpeg.2d6f6948811a21f45d12a0829c0a993f.jpeg

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mkl1 napisał:

Dlaczeg wg Ciebie jest rudniejszy?

 Twoje odczucie... proszę a nie "bo tak"

Czy z karabinem "łatwiej" = lepiej, celniej? itp?

 

Co cCę "mierzi w karabinie

Co Cię "mierzi " w pistolecie


Nie mam wielkiego doświadczenia. W sumie na strzelnicach byłem może z 6 razy, ale za każdym razem miałem okazję strzelać z co najmniej kilku jednostek broni i do różnych celów.


Pistolet zawsze wychodził mi najgorzej bo pewnie jak większość początkujących zrywałem spust.

 

Gdybym miał „posegregować swoje odczucia” co do poszczególnych rodzajów broni i typów strzelań to:

 

zaczynając od najtrudniejszego dla mnie

 

- pistolet 9mm typu CZ, Glock - strzelanie do tarczy na relatywnie krótkim dystansie, część „trafień” poza tarczą, reszta niemiłosierny rozrzut

 

- j.w. ale pistolet mniejszego kalibru

 

- glauberyt, skorpion etc. - j.w. ale przynajmniej wszystko trafia w tarczę

 

- tzw. AK 47 - dystans dużo dłuższy (nie pamiętam odległości ale „ledwo” widziałem tarczę), większość trafień w tarczę

 

- tzw. pompka - „przewracanie celów” na relatywnie krótkim dystansie lub strzelanie do rzutek (rzutki to jakoś wybitnie „dobrze” mi szły i to nie tylko moja opinia)

 

- karabinek typu AR 15 z dodatkową optyką i strzelanie do celów typu „biathlon” - to było chyba najłatwiejsze i praktycznie 100% trafień

 

Na podstawie tych doświadczeń „stwierdziłem”, że dla mnie najtrudniejszy i najbardziej wymagający jest pistolet i dlatego chciałbym rozpocząć treningi od tego i z kimś kto mnie przede wszystkim „oduczy” wszystkich błędów jakie popełniam, bo że ze mnie nie zrobi olimpijczyka to sobie zdaję sprawę, bo nie mam ani „wrodzonego talentu” ani już wiek nie ten...

Jak opanuję pistolet na tyle, żeby osiągnąć „zadowalającą” powtarzalność to oczywiście chętnie opanuję pozostałe typy broni. Potem chciałbym popróbować startu w zawodach, ale oczywiście dla przyjemności i w celach rekreacyjno-zapoznawczych ? Nie wykluczam wystąpienia o pozwolenie na posiadanie broni do celów sportowych, ale to zależy od osiąganych rezultatów „nauki” i tak jak już wspomniałem raczej jest celem na 2021 r.

Teraz chciałbym strzelać co najmniej raz w tygodniu (albo częściej jak czas i środki na to pozwolą), na w miarę porządnej strzelnicy, a przede wszystkim pod okiem indywidualnego, stałego i „sensownego” instruktora (no i oczywiście takiego na którego usługi będzie mnie stać)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesteś karabinairz.

 To w tym kierunku bym szedł.

 Owszem pistolet tak, ale by nabyc umiejętności.

Na zawody to wybrałbym karabin na Twoim miejscu, bo przy odrobinie  trenerki uzyskasz przyzwoite wyniki,

To jest moje zdanie.

Trzeba strzelać z tego do czego się ma większe predyspozycje, jako "świerzak"

 Wówczas nie stresuje brak postępów.


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podzielę się z Panami taką trochę kontrowersyjną opinią- statyczne dziurawienie tarcz jest nudne jak ch...Owszem robisz postępy, coraz lepsze wyniki, ale po pewnym czasie jest już stop. 125 pkt na 100 nie zrobisz?. Bieganie jest już ciekawsze, ale mnie wkurzają te wszystkie obostrzenia i zasady IPSC. Z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej i najwięcej pożytku wynosi się ze szkoleń z byłymi specjalsami czy atekami. Poszukaj w necie ogłoszeń, jest kilka dobrych sprawdzonych firm np. szkoleniagrom.pl ( nie ma tu kryptoreklamy- podaję namiar bo znam). Chłopcy nauczą Cię zupełnie innego podejścia do broni ( a nie durnych zasad PZSS-owskich), strzelania obronnego czy też jak niektórzy mówią taktycznego, prawidłowego poruszania się podczas strzelania( a nie biegania), zmiany broni, strzelania lewą i prawą czy też ze zmianą postawy w ruchu. I to jest :

a) fajne

b) praktyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 minut temu, loco50 napisał:

Ja podzielę się z Panami taką trochę kontrowersyjną opinią- statyczne dziurawienie tarcz jest nudne jak ch...Owszem robisz postępy, coraz lepsze wyniki, ale po pewnym czasie jest już stop. 125 pkt na 100 nie zrobisz?. Bieganie jest już ciekawsze, ale mnie wkurzają te wszystkie obostrzenia i zasady IPSC. Z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej i najwięcej pożytku wynosi się ze szkoleń z byłymi specjalsami czy atekami. Poszukaj w necie ogłoszeń, jest kilka dobrych sprawdzonych firm np. szkoleniagrom.pl ( nie ma tu kryptoreklamy- podaję namiar bo znam). Chłopcy nauczą Cię zupełnie innego podejścia do broni ( a nie durnych zasad PZSS-owskich), strzelania obronnego czy też jak niektórzy mówią taktycznego, prawidłowego poruszania się podczas strzelania( a nie biegania), zmiany broni, strzelania lewą i prawą czy też ze zmianą postawy w ruchu. I to jest :

a) fajne

b) praktyczne.

Nie sposób się nie zgodzić ?

Jedynym ograniczeniem może być tylko kwestia ??

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, loco50 napisał:

Ja podzielę się z Panami taką trochę kontrowersyjną opinią- statyczne dziurawienie tarcz jest nudne jak ch.........................nauczą Cię zupełnie innego podejścia do broni ( a nie durnych zasad PZSS-owskich), strzelania obronnego czy też jak niektórzy mówią taktycznego, prawidłowego poruszania się podczas strzelania( a nie biegania), zmiany broni, strzelania lewą i prawą czy też ze zmianą postawy w ruchu. I to jest :

a) fajne

b) praktyczne.

Zgoda, i nie trzeba się martwić nie rtafieniem centralnej dychy z pistoletu..

Blacha wszystko przyjmie, a i efekt dźwiekowy jest, co daje fuuunn

 Do kolegi Tusio

 zakup sobie "jewolwej" CP i postrzelaj do poperów.. frajda, a uczy trochę skupienia.

 

Wiem bo mam ich trzy - tj COLT x2 , R&S


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mkl1 napisał:

Zgoda, i nie trzeba się martwić nie rtafieniem centralnej dychy z pistoletu. zakup sobie "jewolwej" CP i postrzelaj do poperów.. frajda, a uczy trochę skupienia.

Wiem bo mam ich trzy - tj COLT x2 , R&S

A jak jest z celnością tych lewolwerów CP ? Porównując do typowo wojskowego strzelania Nr. 1 do popiersia na 25 metrów, jaki wynik można osiągnąć ? Czy wynikiem jest już samo trafienie w popiersie ?


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze załadujesz ( odpowiednai dawka prochu i dobrana kula. to z 25 trafiasz bez problemów raz za razem w dychę..

 udowodnione..

 Wiesz...  po za sposobem ładowania to nie ma różnicy.

 Energia porównywalna z 9x19,więc..

Jak bardzo chcesz to Ci mogę poradzić, jak już będziesz próbował srzelać

 całą procedurę  mogę opisać

 

 

 

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, mkl1 napisał:

Jak bardzo chcesz to Ci mogę poradzić, jak już będziesz próbował srzelać

 całą procedurę  mogę opisać

Raz miałem okazję strzelać z cp - tylko trochę mnie przeraża ta cała procedura... Zresztą jak mam iść na strzelnicę to wolę już opcję tradycyjną.

 

6 godzin temu, loco50 napisał:

Poszukaj w necie ogłoszeń, jest kilka dobrych sprawdzonych firm np. szkoleniagrom.pl ( nie ma tu kryptoreklamy- podaję namiar bo znam). Chłopcy nauczą Cię zupełnie innego podejścia do broni

Brzmi „drogo” , ale rozeznam temat. Dzięki za podpowiedź.

edit: popatrzyłem na stronce i chyba jakoś z żoną budżet wynegocjuję ? - bałem się że będą stawki jak za ochronę „Prezesa”

Edytowane przez Tusio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.