Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.06.2020 o 22:57, loco50 napisał:

Remy, za trudne pytania zadajesz:D.To nie ja pykałem fotki, to córka. Ja nie umiem a ona studiuje film i umi robić zdjęcia i je obrabiać.

Pamiko, bardzo ładna strzelnica.

Rafalmosty, ja też mam Siga P250, podobno nieudany model, trzymam w szafie dla "mania". A co do Siga pałeczkę przejmie spółka-córka z USA. Muszą wywiązać się z kontraktu dla USarmy.Poza tym ta centrala w Euro to od dawna była wydmuszka.


Foty sprzętu bardzo ładne, a sam sprzęt też zacny. Gratulacje.

 

Gdzie macie strzelnicę? To jakiś obiekt zewnętrzny? Tylko z własną bronią czy jest też obiektowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.06.2020 o 22:57, loco50 napisał:

 

Rafalmosty, ja też mam Siga P250, podobno nieudany model, trzymam w szafie dla "mania". 

Ja ma Sig Sauer P226 i jestem bardzo zadowolony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część wekendu na plenerowej strzelnicy :)

sobota1.jpg

 

 

 strzelane było z Bergary 6,5 Creedmor oraz Winchwstera  Mod 66/74 Golden edition  kal. 30.30 z któregoudało mi się strzelić i trafić z otwartych przyrządów  na 300m

Bergara 6,5 Creedmore.jpg

Winchester  M66_74 Special edition.jpg

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takim czymś z 300 m? Szacunek!

Myslałem że takie rzeczy tylko w westernach...😮

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani Winchester była by dumna... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, kiniol napisał:

Pani Winchester była by dumna... 

Nie wiem :)

 Pewnie są lepsiejsi, taki  np. John Wayne , albo:)

 inny  Jack Daniels , czy Jim Beam

 Wszyscy z dzikego zachodu...  czy innego Tennessee


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie się ta broń podoba... Gratulacje Mirek... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję

 Dlatego też zamieniłe= sprzedalem "zwykłego" Savage 223 i kupiłem starego Winchestera..

... a ze był z serii wydanej na stulecie pierwszego seryjne produkowanego Wz 1866/74 to się nawet nie zastanawiałem :)

Na dodatek to nie mosiądz, a stal platerowana złotem....( marnej próby, bo marnej) , ale przynajmniej nie mosiądz, a porządna stal..

2 godziny temu, Kuklik napisał:

Takim czymś z 300 m? Szacunek!

Myslałem że takie rzeczy tylko w westernach...😮

image.thumb.jpeg.786b142c912e8d3423b8bb37968ccd84.jpeg

 

Tych trafień nie widać :(

 na 300 m widać tylko czarną kropkę.

Trzeba tylko polegać na jednakowym sposobie składu broni  i ..trzeba mieć szczęście :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kiniol napisał:

Bardzo mnie się ta broń podoba... Gratulacje Mirek... 

Jak będziesz  koło Katowic ..daj znać, wezmę, pojedziemy na strzelnicę i sobie postrzelasz... :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mkl1 napisał:

Jak będziesz  koło Katowic ..daj znać, wezmę, pojedziemy na strzelnicę i sobie postrzelasz... :)

Super


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mkl1, gratulacje. Indianina byś zdjął zanim on by Ciebie wypatrzył. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam do Was pytanie - zawsze chcialem sobie kupic wiatrowke (taka lamana na śrut), ale bez celownikow optycznych, laserow i innych bajerow i kiedy syn moj wreszcie dorosl, to temat wrocil 🤪

I teraz - mial byc karabinek, jednak po zastanowieniu nie bedzie on zbyt mobilny a chcialbym moc jadac z synem np. na rower zabrac go se soba bez problemu i powstala mysl o pistolecie. Na poczatku myslalem o jakims klasyku za 200-300pln z lamana lufa, ale jak natrafilem na Weihraucha HW 45 4,5 mm, to sie zakochalem 🥰

Nie mam gdzie przetestowac, jak sprawdzic i czy wydanie takich pieniedzy na "zwyczajna srutowke" ma sens...

Doradzicie? Mial ktos stycznosc lub posiada i moze cos napisac?

 

ps

dla uscislenia - ze szwagrem w zeszly weekend strzelalem z pistoletu na gumowe naboje z CO2, jednak pomimo super frajdy tak czesta zmiania gazu (do tego dochodza niemale koszty) zniechecila mnie przed zakupem CO2, stad powrot do pomyslu zwyklej srutowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie zobaczyłem w necie to tak:

 Dla frajdy - bardzo fajny ( przypomina Colta 1911)

- Energia pozwoli na strzelaie  na ok 10m - też OK

- Jedyna rada. trzeba dbać o spasowanie przedniego zawiasu.

 Lufa jest stała, ale przyrządy osadzone na korpusie, który jest odchylany, więc jeżeli tam będą luzy to i punkt trafienia będzie się zmieniał

 ale jako puszkobijca- FAJNY


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzew. 😎

A to moze inaczej - za ta cene moge miec do takiego "niedzielnego strzelania do puszek" taki karabinek:

https://www.militaria.pl/crosman/wiatrowka_crosman_copperhead_4,5_mm_p12967.xml?cat=111

 

a do tego taki pistolet:

https://www.militaria.pl/umarex/wiatrowka_umarex_perfecta_s3_4,5_mm_2_4930_p105034.xml

 

Czy faktycznie do tak sporadycznego strzelania warto zinwestowac w tego Weihraucha?

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz

 Do pykania - nie warto.

Co do tego karabinka to... wiesz ja patrzę trochę inaczej i co mi się rzuciło w oczy to paskudny plastik (muszka i szczerbian oraz niechlujne mocowanie

image.png.cadab221d18cf428ffbfbe0c1e4d242e.pngimage.png.a28cd1a253e5f87b57b1c60cb4f1a39b.png

 Odnośnie pistoletu

 Ten to jak najbardziej OK- powinien być dośc celny- Miałem tego typy Czech -slawia- doskonale celny był. moze i jest.

 Poszukaj polskiego starego łucznika- świetne były... i są..

image.png.1371d78a846fac1eaf6e8636d087b440.png

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki 🙂

Pisales o tym?

https://allegro.pl/oferta/wiatrowka-predom-lucznik-wz-70-9316637259

 

Kurcze... niezle trzyma cene... 🤨

 

To jeszcze podpytam 😁 - a ten?

https://www.militaria.pl/hatsan/wiatrowka_hatsan_tg_1100x_4,5_mm_t011794_p89857.xml?cat=111

Czy kraj pochodzenia jest istotny i jesli tak, to jakiej produkcji warto?

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sa produkty kraju wschodzacego ryzu.

 Szukaj raczej produktów niemieckich ( przynajmniej kontrola jest  u nich, Brytyjskich.

... czeskich

 Tu jest bardzo dobrze.

 Co do łucznika

 to masz dwa w jednym

 Zabytek i dobrze strzela... :)

 

 co do chinek.

 to można kupic postrzelac i zobaczyc czy Cię to wciagnie.

Jak tak, to odsprzedaż za 1/2 l i kupisz cos lepszego, ale juz wtedy będziesz wiedział co Ci pasuje, czego nie chcesz, a co jest ważne...

 Wieć... może warto ??

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Hatsan to nie Turek przypadkiem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pisza 🙂, ale Kolega pewnie uproscil/uogolnil - tak to przynajmniej odebralem.

 

Mam jeszcze do Was pytanie odnosnie uzywanego sprzetu - na co zwrocic szczegolna uwage przy takim Weihrauchu HW 45 4,5 mm, jesli nie mam mozliwosci nikogo ze soba zabrac kto sie zna i czy bywaja podrobki takich rzeczy?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, loco50 napisał:

A Hatsan to nie Turek przypadkiem? 

Turek oczywiście :)

 ale niczym nie ustępuje chińczykowi :)

 

 Miałem ( bo chciałem zakupić) turecką nadlófkę..

 Bozie... jak to było niechlujnie zrobione i tandeta taka, że koledze podczas strzelania poluzowały się czoki... malo z lufy nie zrobiło tulipana :)

Z dlugiej poszukaj nawet starej radzieckiej np. IŹ lub czeskie CZ-ty sa dużżżo lepsze..

Lecz tak jak napisałem na początek weź to co tanie, bo nie wiadomo czy za 2 miesiące zapomnisz, że chciałeś strzelać....


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karabin mniej zniechęca od pistoletu bo łatwiej trafić. Są jeszcze hiszpańskie i meksykańskie. Troche lepiej niż tańsze Chinki ale tylko troche. Pamiętaj że ślubu z tym nie bierzesz jak "nie chyci" to sprzedasz z małą stratą.Możesz też podarować na loterie strażacką na Św. Rocha w Widawie.Tu już ze stratą ale za to masz nieśmiertelną pamieć potomnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spacer.pngspacer.png

 

Dziś taki jegomość do mojej szafy trafił. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.