Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, tarant napisał(-a):

Kolego @Maciej72 , Twój limit forumowej nieśmiertelności powoli się kończy.

Who wants to live forever? ;)

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy uważacie, że to lekka przesada? Z naciskiem na lekką?

IMG_20210730_161613.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy uważacie, że to lekka przesada? Z naciskiem na lekką?

To zależy, czy to jest termos czy wibrator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Szyszkops napisał(-a):


To zależy, czy to jest termos czy wibrator.

Toż samo pomyślałem..

6 godzin temu, Zeno napisał(-a):

Do czego to doszło, żeby ekspertami od strzelania zostali: wiatrówkowicz

 

Wypraszam sobie.

Nie pretendowałem nigdy do miana eksperta.

Wyraziłem tylko własne poglądy nikomu nie szkodząc i nikogo nie zmuszając do ich przyjęcia - Czy jesteś zdania, że strzelectwo pneumatyczne nie zasługuje na miano konkurencji sportowej?

Jeśli uważasz, że CZ 75b ma poważne wady, które spowodują, że strzelanie z '9' mm stanie się czarnym snem początkującego to również chciałbym usłyszeć uzasadnienie.

Moje własne puchary - to moja osobista sprawa i nawet o nich wcześniej nie wspominałem..

 

Za chwilę okaże się, że wypowiadać mogą się jedynie obsługujący "goździka" a cała reszta jest 'passe'...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadra, jeśli ktoś zaczyna przygodę ze strzelectwem od "bocznych" wersji pistoletów c. z. to jest ok. Ale konia z  rzędem temu kto zacznie od Victory czy Bucka( jeśli eksperci wiedzą co to😁) i nauczy się prawidłowego zapięcia clamshella czy prawidłowej pracy na spuście- droga spustu krótka, nijak mająca się do spustów w 9mm(nawet nie wdając się w takie tematy jak punkt przełamania czy reset). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, loco50 napisał(-a):

Zadra, jeśli ktoś zaczyna przygodę ze strzelectwem od "bocznych" wersji pistoletów c. z. to jest ok. Ale konia z  rzędem temu kto zacznie od Victory czy Bucka( jeśli eksperci wiedzą co to😁) i nauczy się prawidłowego zapięcia clamshella czy prawidłowej pracy na spuście- droga spustu krótka, nijak mająca się do spustów w 9mm(nawet nie wdając się w takie tematy jak punkt przełamania czy reset). 

ależ ja nie wnikam i nie drążę..

było szerokie pytanie dot od czego zacząć to próbowałem nakierować.

Podobnie jak Ty uważam, że wszystko zależy od osobistych preferencji. 

jednemu leży gdy leci na lufę a drugiemu gdy magazynek ciąży.

Już w samej budowie anatomicznej jest pies pogrzebany - bo jak tu doradzić dużego gnata, gdy dłoń jak u dziecka?

dlatego dałem prostą odpowiedź , że cz75 na początek powinna wystarczyć, bo tania w zakupie, łatwa w odsprzedaży, trwała i pewna a dodatkowo bez wad ukrytych jak np bereta92 z początku produkcji.

 

Dodatkowo jeśli ktoś ma gust wyrafinowany to i w precyzyjnym pneumatyku znajdzie przyjemność a pokazany mój Aeron to nawet przy precyzyjnych nie leżał, bo każdy powie, że to tylko CO2 , z tym, że nawet CO2 we wprawnych rękach zawstydzi dużo bardziej zaawansowane i 5krotnie droższe PCP.

 

Oczywiście Aeron jako żart wstawiłem, chociaż tak naprawdę satysfakcję daje sporą gdy pomoże wkur....ić zamożniejszą część społeczeństwa strzeleckiego 😁

 

No i oczywiście nie do Ciebie ta mowa, bo to nawet przy 22lr nie leżało  😊

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tam wcześniej ktoś mnie zjechał, że bzdury gadam😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, loco50 napisał(-a):

Bo tam wcześniej ktoś mnie zjechał, że bzdury gadam😁

bo gadasz   - jak i my wszyscy 😁👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zadra napisał(-a):

Wypraszam sobie.

To ja przepraszam.

Nie chciałem Cie urazić: w tym samym zdaniu, w którym użyłem określenia "wiatrówkowiec" - i to zupełnie bezosobowo - siebie określiłem jako "snajpera z 25 ACP". Wrzuć proszę na wakacyjny luz.

 

Co do CZ 75B - nie uważam, że ma jakiekolwiek wady. Dla mnie niemal wszystkie pistolety 9 mm są nudne, a CZ 75B jest jednym z najnudniejszych reprezentantów tego kalibru (choć palma pierwszeństwa oczywiście należy się Glockowi). Są równie poprawne co piwo Tyskie... i - dla mnie - równie bez wyrazu. Tyskie ma wielu fanów, Tyskie nada się do wszystkiego, Tyskie czasami pijam, ale zimą wolę portera, a latem radlera.  Kwestia gustu, niekoniecznie dobrego... :rolleyes:

 

 

33 minuty temu, loco50 napisał(-a):

Ale konia z  rzędem temu kto zacznie od Victory czy Bucka( jeśli eksperci wiedzą co to😁) i nauczy się prawidłowego zapięcia clamshella czy prawidłowej pracy na spuście- droga spustu krótka, nijak mająca się do spustów w 9mm(nawet nie wdając się w takie tematy jak punkt przełamania czy reset).

Musiałeś dawno z S&W Victory strzelać :wacko:

 

1/ Pisanie o krótkiej drodze spustu S&W Victory to żart? S&W Victory może nie ma spustu jak Glock, ale nie wiele lepszy od CZ 75 i gorszy niż w wielu nowszych giwerach. Niektóre 22 są zresztą bijnikowe. 

2/ Jako żart muszę też traktować fragment o niemożności prawidłowego zapięcia clamshella - geometria chwytu i wszystkie manipulatory są w S&W Victory takie, jak w pistoletach służbowych. Poza tym negujesz kaliber, a nie model pistoletu, a są przecież odpowiedniki "dziewiątek" w bocznym zapłonie, a imię ich Legion: CZ Kadet, M9/22, P22Q, etc...

3/ Podobnie jako żart muszę odebrać pisanie o takich tematach jak punkt przełamania czy reset - nawet Glocki poszczególnych generacji się tym różnią, a nawyki zdobyte na służbowym CZ 75 do niczego nie przydadzą Ci się w służbowym xDM, nie wspominając o prywatnym Bodyguardzie do samoobrony.

 

Tu jednak nie chodzi o nieścisłości techniczne, tylko o inne aspekty związane ze strzelectwem i nabojami bocznego zapłonu. O to, że nie każdy strzelec musi "zapinać clamshella": niektórzy będą strzelać sportowo, inni - używać broni gdzie "clamshella" nie ma jak "zapiąć".  O to, że boczny zapłon uczy zdrowych nawyków: celowania chociażby. O to, że boczny zapłon umożliwia trening kilkukrotnie intensywniejszy: ile razy można strzelić "dziewiątką" z półkilogramowego Glocka 43 podczas treningu, zanim nadgarstek nie spuchnie?  O to, że 22lr daje doświadczenie potrzebne do swobodnego obcowania z bronią: amunicja 22lr jest 3 razy tańsza od 9mm Para (i 4 razy tańsza od 9 mm Browning) więc zakup S&W Victory (~2000 zł) zwróci się po około 3000 strzałów, czyli po 15 - niezbyt intensywnych - treningach. Po trzech miesiącach strzelania.

 

Ale najważniejsze jest bezpieczeństwo moje i moich towarzyszy na strzelnicy. Lepiej, żeby nowicjusz nauczył się strzelania na bocznym zapłonie, żeby nauczył się cierpliwości, żeby szanował wystrzelone pociski, żeby umiał liczyć do pięciu, żeby nauczył się w bezpieczny sposób usuwać zacięcia... niż żeby przyszedł na strzelnicę w poszukiwaniu mitycznej szmocy. Korpo-szczur odstresowujący się w 3 minuty wystrzeleniem 4 magazynków z 8-calowego M16 w zamkniętej strzelnicy; pseudo-kowboj nie potrafiący załadować magazynka pompki; adept 3guna z workiem wadliwej elaborki; fan filmów akcji z rozklekotanym rewolwerem 357. Ich wszystkich łączy jedno - brak treningu na bocznym zapłonie.

 

I o to mam do Ciebie największą pretensję - że namawiasz do złego. Powtórzę z wcześniejszego postu: nie mam wątpliwości, że masz duże doświadczenie, ale przyznaj, że dyskusja Cię nieco poniosła i przesadziłeś.

Albo nie przyznawaj - nie mam ambicji "wygrywania w internety". Powiedzmy, że masz nieortodoksyjne podejście do szkolenia strzeleckiego ;)

 

Żeby nie było wątpliwości: tak jak wielu z mojego pokolenia uczyłem strzelać się w wojsku i przez pierwszych kilka lat nie widziałem bocznego zapłonu na oczy :D


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zeno napisał(-a):

uczyłem strzelać się w wojsku i przez pierwszych kilka lat nie widziałem bocznego zapłonu na oczy :D

To nie mieliście tych tetetek z adapterami na naboje 22 LR ⁉️
Zresztą broń krótka w wojsku służy do wymuszania posłuszeństwa i wszelkie dyskusje o celności czy resecie spustu zaliczyłbym do akademickich dywagacji. 
Jak w przypadku Iwana, zapytanego jaka jest najstraszniejsza broń

Odpowiedział, ze pistolet KOMISARZA POLITYCZNEGO :huh:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam wyżej było pytanie. Pierwszy kupiłem P09 , natomiast sporo strzelałem z boczniaka na początku. Być może to jest rozwiązanie 😊 

B654450D-A6C3-4D45-9DB1-F961A94F306F.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeno strzelałem, strzelam z Victorynki. Ja naprawdę mam dużo do czynienia z bronią i znam ją nie tylko z oglądania witryn sklepowych jak tu ktoś napisał. Nawet mam V w jednej z szaf i tak jak pisałem wyżej chce go sprzedać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nikogo nie namawiam do złego. Polska wolny kraj(chyba), każdy może sobie wybrać co chce robić. I nie tylko ja mam nieortodoksyjne podejście do szkolenia. Z całej naszej ekipy, chyba 6 czy 7 chłopaków, którzy ładnych parę lat temu zaczynali przygodę ze strzelectwem w Sagittariusie w Piątnicy i 2 z augustowskiego Krechowiaka szkoliło się od razu na centralnym. I dopiero po nabraniu prawidłowych nawyków i nauczeniu się pracy na broni czasami na zawodach pobawili się w pistolet szybkostrzelny. Do tej pory nikt z nich, powtarzam nikt (oprócz durnego mnie) nie ma w swoim arsenale boczniaka i nikt nie pali się do zakupu. Ja ze swoją praktycznie  nową Victory bujam się już chyba ze dwa lata żeby sprzedać. W zaprzyjaźnionym sklepie z bronią w komisie leży masa bocznego do sprzedania w dobrych cenach-tłumu nie widać. I naprawdę, proszę Was nie opowiadajcie, że strzelanie z bocznego i centralnego to to samo. 

I Zeno tak na koniec, nie gniewaj się, to nie jest złośliwość, ale nauka strzelania wojsku była, hmmm... 😁. No chyba, że służyłeś w którejś z ówczesnych kompanii specjalnych(48 czy 56 z Kupsem😁

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, loco50 napisał(-a):

Zeno strzelałem, strzelam z Victorynki. Ja naprawdę mam dużo do czynienia z bronią i znam ją nie tylko z oglądania witryn sklepowych jak tu ktoś napisał. Nawet mam V w jednej z szaf i tak jak pisałem wyżej chce go sprzedać. 

Ja Ci wierzę.

Twój pierwszy post - https://zegarkiclub.pl/forum/topic/111130-broń-palna-strzelanie-i-nie-tylko/page/109/?tab=comments#comment-3031151 - był całkiem niewinny, w rodzaju "napiszę coś lekko kontrowersyjnego". A później poniosła Cię dyskusja - powtórzę to po raz trzeci - a Twoje poglądy się zradykalizowały. Poza tym niekoniecznie jesteś w błędzie, tylko kontekst jest niewłaściwy (nawet pisałem, że "Lekceważyć boczny zapłon to można po wielu latach strzelania, a nie podczas doradzania nowicjuszowi").

Nie ma się co kłócić :D

 

 

3 godziny temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

To nie mieliście tych tetetek z adapterami na naboje 22 LR ⁉️

Nie - miałem być "elitą" - zamiast TT mieliliśmy Tantale.

No i Goździki...

 

10 godzin temu, zadra napisał(-a):

wypowiadać mogą się jedynie obsługujący "goździka" a cała reszta jest 'passe'...

 

...więc mam prawo się wypowiadać :P


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli goździki, to jak najbardziej masz prawo😁👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A tak w ogóle 

7 godzin temu, Zeno napisał(-a):

o ja przepraszam.

Nie chciałem Cie urazić

luuuzik.. 

absolutnie nie podskoczyło mi ciśnienie, chciałem tylko zaznaczyć, że są różne formy sportu i rekreacji i ćwiczeń i każda jest dobra i nie dyskredytuje pozostałych. 

 

To jak na stoku - kto jest lepszy?

zwykły narciarz czy ten gościu na pojedynczej desce?

 

Wrzućmy na looozik ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie rację. A z racją jest jak z du... - każdy ma swoją 😁 Koniec dyskusji o wyższości świąt. Love & peace🤣

Zeno też masz rację, że może mnie trochę poniosło, ale to była odpowiedź na zj.... y, które otrzymałem od jednego eksperta. Sorki, jeśli uraziłem. Będę się starał trzymać fason😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz dla rozładowania chce pochwalić się swoim sprzętem. Nie ukrywam, że też chcę pokazać, że znam broń nie tylko z oglądania witryn sklepowych, jak to ktoś tu powiedział. Ale też chcę pochwalić się zdjęciami, które wykonał mój nadworny fotograf-córka. Ja tak nie umiem😁

 

 

2.jpg

2.jpg

DSC_1741.JPG

DSC_1751.JPG

DSC_1759.JPG

DSC_1772.JPG

DSC01149.jpg

DSC01165.jpg

DSC01180.jpg

DSC01194.jpg

DSC01231.jpg

DSC04449.jpg

DSC04467.jpg

DSC07937.jpg

IMG-fcda7fde3919759f7c1e90eb4407dc3b-V.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem starej daty :)

image.thumb.jpeg.00ce709fef2233911c5d29c3bba228f1.jpeg

image.thumb.jpeg.2c74e22890cdeda0d094ae7a4c4f9d03.jpeg


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z zestawów Matchbox. :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Jak z zestawów Matchbox. :)

Bardziej Dam Toys. Ale trochę hałasu robią 😁

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ze dosc rzadko chwalicie sie glockiem

czyzby g17 jest az tak passe  :ph34r:

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam. Jakoś ś w łapie mi nie leżą "klocki" i źle mi się strzelało. Ale to są dobre klamki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pistol niezawodny, prosty ale mimo niewielkiej dłoni bardzo mi g17 nie leży. I hmmmm coś nie trafiam z niego. :)
Do trafiania to Shadow jest super ale nie za długo bo waży. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.