Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Czujnik napisał(-a):

 

 

paradoksalnie dziewczyny lubia duze i glosne   ;)

moja starsza startuje amatorsko w skeet co wyglada dosc zabawnie bo wazy niewiele ponad 50kg

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Gratuluję i podziwiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, prośba o radę. Przeglądam internety i nic mądrego nie mogę znaleźć.
Jaki montaż na lunetę ( tubus 30 ) do AR15, żeby po zdjęciu i nałożeniu lunety nie trzeba było za każdym przystrzeliwać ? Mam składane przyrządy mechaniczne i chciałbym z nich korzystać naprzemiennie z lunetą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz już gotowy pod montaż? tzn miejsce na szyne"Picantin"i na ten przykład?

 to możesz dać wzorem "myśliwskiej" "Recnagel"

 Montaz-RECKNAGEL-Helix-SR-motylek-57553-0110-108221.jpg lub taki = obrotowybig_91528-1500a.jpg?lm=1588691467big_91528-1500.jpg?lm=1588691468

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System do nauki strzelania z AR15, brak odrzutu, ultra lekki, świetna mobilność i tania amunicja 

B6EE9064-CBAC-49AB-AD06-6DA6BC6D7D08.jpeg

Edytowane przez Maciej72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, czypek555 napisał(-a):

Koledzy, prośba o radę. Przeglądam internety i nic mądrego nie mogę znaleźć.
Jaki montaż na lunetę ( tubus 30 ) do AR15, żeby po zdjęciu i nałożeniu lunety nie trzeba było za każdym przystrzeliwać ? Mam składane przyrządy mechaniczne i chciałbym z nich korzystać naprzemiennie z lunetą.

https://kolba.pl/product/9595,montaz-vortex-cantilever-precision-qr-offset-30-mm

Lub taniej, ale tu trzeba kręcić. Wyżej jest szybkie odłączanie 

 

https://kolba.pl/product/15022,montaz-vortex-viper-extended-cantilever-30-mm

Lub taniej, ale tu trzeba kręcić. Wyżej jest szybkie odłączanie 

 

https://kolba.pl/product/15022,montaz-vortex-viper-extended-cantilever-30-mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, czypek555 napisał(-a):

Koledzy, prośba o radę. Przeglądam internety i nic mądrego nie mogę znaleźć.
Jaki montaż na lunetę ( tubus 30 ) do AR15, żeby po zdjęciu i nałożeniu lunety nie trzeba było za każdym przystrzeliwać ? Mam składane przyrządy mechaniczne i chciałbym z nich korzystać naprzemiennie z lunetą.

Jaką optykę zamierzasz kupić ? Biegówka czy strzelanie bardziej precyzyjne? 

Będziesz wykorzystywał zamiennie na torze optykę i przyrządy mechaniczne?

Czy potrzebujesz tylko zdejmować optykę w zależności od potrzeb ? 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaką optykę zamierzasz kupić ? Biegówka czy strzelanie bardziej precyzyjne? 
Będziesz wykorzystywał zamiennie na torze optykę i przyrządy mechaniczne?
Czy potrzebujesz tylko zdejmować optykę w zależności od potrzeb ? 
 

Interesuje mnie strzelanie bardziej precyzyjne, lunetę mam, dotychczas używaną myśliwsko, ale się nada, Bushnell elite 4200 2,5-10x50. Na zawodach strzelanie tarczowe ( na przyrządach mechanicznych musi być ), poza zawodami optyka.
Jaką optykę zamierzasz kupić ? Biegówka czy strzelanie bardziej precyzyjne? 
Będziesz wykorzystywał zamiennie na torze optykę i przyrządy mechaniczne?
Czy potrzebujesz tylko zdejmować optykę w zależności od potrzeb ? 
 

Interesuje mnie strzelanie bardziej precyzyjne, lunetę mam, dotychczas używaną myśliwsko, ale się nada, Bushnell elite 4200 2,5-10x50. Na zawodach strzelanie tarczowe ( na przyrządach mechanicznych musi być ), poza zawodami optyka.
Jaką optykę zamierzasz kupić ? Biegówka czy strzelanie bardziej precyzyjne? 
Będziesz wykorzystywał zamiennie na torze optykę i przyrządy mechaniczne?
Czy potrzebujesz tylko zdejmować optykę w zależności od potrzeb ? 
 

Interesuje mnie strzelanie bardziej precyzyjne, lunetę mam, dotychczas używaną myśliwsko, ale się nada, Bushnell elite 4200 2,5-10x50. Na zawodach strzelanie tarczowe ( na przyrządach mechanicznych musi być ), poza zawodami optyka..
Masz już gotowy pod montaż? tzn miejsce na szyne"Picantin"i na ten przykład?
 to możesz dać wzorem "myśliwskiej" "Recnagel"
 Montaz-RECKNAGEL-Helix-SR-motylek-57553-0110-108221.jpg&key=31a5aff5db6bfa11918ec80f54981f09c98fd43101936429a4031521a7b3b7a7 lub taki = obrotowybig_91528-1500a.jpg?lm=1588691467&key=46e35771c763af2b5a6d992c1df770bb9337bc0c516614bf4d4e925ce285f58dbig_91528-1500.jpg?lm=1588691468&key=6219c0fb3721daca400545eb72f691b94a79222d2e38391ad421a2cc167a7068

Mam szynę gotową, tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zawody na mechanicznych, optyka do „zabawy” .

Jak do zabawy do 300m, bierz z powyższych, nie starając się przepłacać.

Jaki masz AR, z systemem gazowym, czy tłok ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zastosuj jakiśz szybki montaż z tych co pokazał @loco50 lub dobierz recnagela..( te któe pokazałem, to tylko poglądowo, bys wiedział co miałem na myśli..)

Wybieraj montaż "szybkozaciskowy i lepiej z wyższej półki, wówczas masz jako-taką gwarancję powtarzalności zapięcia..

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w strzelani precyzyjnym, szybki montaż, to średnie rozwiązanie, jak dołożymy że to semi auto, amunicja fabryczna, to taki zestaw może być przyczyną frustracji. 
w precyzji istotna jest powtarzalność wszystkich elementów. 
A tak, będziesz się frustrował na strzelnicy, bo nie będziesz wiedział, w czym tkwi problem.

Przerabiałem to na DD, myślałem że 1 AR będzie do wszystkiego, do dynamiki, precyzji i Long Shota :) .

 

Coś co jest do wszystkiego, jest do niczego…

 

 

 

 

16 minut temu, Maciej72 napisał(-a):

 

Edytowane przez Maciej72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo precyzji, to jeden z Kolegów, napisał w tym wątku, że .223 i 5,56 NATO to to samo.

NIESTETY TO NIE TO SAMO.

Różnica tkwi w gabarytach komory. Niektórzy producenci nie zalecają strzelania amunicją 5,56 NATO z karabinu z oznaczeniami .223 REM (można zafundować sobie, dłubanie łokciem w nosie) W drugą stronę, nie jest to istotne, 5,56 jest uniwersalny.

Minimalnie różnią się też łuski .223 i 5,56.

Żeby było ciekawie, istniej również komora Wylde, która jest pośrednim rozwiązaniem pomiędzy tymi dwoma standardami.

 

Edytowane przez Maciej72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli zawody na mechanicznych, optyka do „zabawy” .
Jak do zabawy do 300m, bierz z powyższych, nie starając się przepłacać.
Jaki masz AR, z systemem gazowym, czy tłok ? 

Mam Diamondback-a, czyli z systemem gazowym. Kupiłem „gołego” żeby go sobie trochę przysposobić do swoich potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diamondback to solidny sprzęt, ale cudów w strzelaniu precyzyjnym, bym się nie spodziewał.

Tak z ciekawości, docierałeś lufę zgodnie z instrukcją ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czypek555, tu masz kilka typów montażu. Pierwszy i czwarty pomiń. Polecałbym monoblok ze zdjęcia nr 2.Raz,że szybko zdemontujesz. Dwa odsunięcie obejm dla lunety do przodu pozwala na dużą elastyczność w dopasowaniu położenia lunety do Twojego składu oraz do budowy broni a zwłaszcza do typu i lokalizacji przyrządów mechanicznych. 

 

 

 

 

DSC_0328.JPG

DSC_0329.JPG

DSC_0330.JPG

DSC_0331.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Diamondback to solidny sprzęt, ale cudów w strzelaniu precyzyjnym, bym się nie spodziewał.
Tak z ciekawości, docierałeś lufę zgodnie z instrukcją ? 

Jeszcze dziewiczo stoi w szafie, zakup z piątku. Ale instrukcji w sklepie nie dali, co tam piszą o docieraniu lufy ?
Czypek555, tu masz kilka typów montażu. Pierwszy i czwarty pomiń. Polecałbym monoblok ze zdjęcia nr 2.Raz,że szybko zdemontujesz. Dwa odsunięcie obejm dla lunety do przodu pozwala na dużą elastyczność w dopasowaniu położenia lunety do Twojego składu oraz do budowy broni a zwłaszcza do typu i lokalizacji przyrządów mechanicznych. 
 
 
 
 
DSC_0328.thumb.JPG.e187a9f958c207d4b486cf3601bc20cc.JPG
DSC_0329.thumb.JPG.25939eab94c877341a2097e81b50f0b2.JPG
DSC_0330.thumb.JPG.265d01d038f667ba2bf9fc5f5a33e58f.JPG
DSC_0331.thumb.JPG.868b0ef5c7a627d0ba06f4e6629c0134.JPG

Jaki to jest model ze zdjęcia 2 ? Bo z Vortexa tego akurat nie mogę namierzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, za trudne pytania zadajesz😁. Dawno kupiony. Chyba w Kolbie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie co strzał przez pierwsze 25 strzałów, potem co 10 strzałów do setki.

Niestety w tych tańszych lufach, trzeba odwalać pańszczyznę za producenta, jak chcesz mieć dobrze dotartą lufę.

Oczywiście czyszczenie zawsze  w Jednym kierunku, ze względu na koronę lufy, czyli czyszczenie zgodnie z ruchem pocisku.

 

jeżeli ta luneta ma krzyż w pierwszym planie, typu jak niżej, to ją sprzedaj i kup coś bardziej sensownego do precyzji

 

 

DBE0BBF4-DCC6-40C1-AEFD-6BFBEC28EB9E.jpeg

Edytowane przez Maciej72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyszczenie co strzał przez pierwsze 25 strzałów, potem co 10 strzałów do setki.
Niestety w tych tańszych lufach, trzeba odwalać pańszczyznę za producenta, jak chcesz mieć dobrze dotartą lufę.
Oczywiście czyszczenie zawsze  w Jednym kierunku, ze względu na koronę lufy, czyli czyszczenie zgodnie z ruchem pocisku.

Dobrze, że mi powiedziałeś… pewnie będę się więc bawił, ale nie wiem, na ile cierpliwości mi wystarczy …

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do Hubertecha, kiedys widziałem u nich te zabawki.. :) ( nawet sie nimi bawiłem)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, darekmp3 napisał(-a):

Gdzie można w Polsce obejrzeć i kupić od ręki, ewentualnie zamówić karabinki Daniel Defense?

mam ale nie polecam, bujałem się z gwarancją przez jakiś czas, jak dla mnie przerost formy nad treścią.

Za tą kasę kupił bym 2 diamondbacki i cieszył się życiem :)

Edytowane przez Maciej72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakościowo chyba nie ma nic lepszego. Rozważam też Larue lub BCM.

A co się stało, że był potrzebny serwis? Jaki model posiadasz?



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DDM4 V7 
były za duże luzy pomiędzy uperem a loverem, karabinek klekotał.

z tego co pamiętam dystrybutor się wypiął d..ą na problem.

Rozwiązaniem problemu okazały się tytanowe nity, za które musiałem zapłacić.

Jak chcesz top na tą chwilę to szukaj HK MR223

Edytowane przez Maciej72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darekmp3, jeśli $ nie stanowi problemu warto rozważyć JP. Sam byłem bliski zakupu JP Gladiator, ale w zderzeniu z dość chimerycznym dystrybutorem odpuściłem. Rozsądnym wyborem może być Mossberg MMR Pro lub S&W M&P 15 Competition.Mosiek ma fajny spust z pudełka, więc nie trzeba dłubać. 

HK to dobry sprzęt za ciut większe pieniążki. Ja mam z nim dwa problemy:

1.waga-jest dość ciężki, to oczywiście może być wada i zaletą. W moim przypadku jest minusem. 

2.nie jest to platforma AR więc "ciuning" 😁 jest ograniczony. Jakbyś chciał jakieś suwadło z wyjebolitu albo spust który odpala od samego patrzenia😁 to cienko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.