Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Mi się wydaje, że strzela się w odwrotną stronę, ale ale co ja tam się znam.

A znasz się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na sytuację na wschodniej granicy poważnie rozważam wyrobienie sobie któregoś z pozwoleń i zakup choćby Glocka. Czym tu bronić rodziny jak się naprawdę sytuacja zdestabilizuje. Służbowa broń zawsze czeka na mnie w szafie w komendzie, do domu jej nie zabieramy.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obowiązkowo. Tym bardziej, że Unia będzie cały czas pracować, żeby ograniczać nas strzelców. 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Patrząc na sytuację na wschodniej granicy poważnie rozważam wyrobienie sobie któregoś z pozwoleń i zakup choćby Glocka. Czym tu bronić rodziny jak się naprawdę sytuacja zdestabilizuje. Służbowa broń zawsze czeka na mnie w szafie w komendzie, do domu jej nie zabieramy.

Nie obraź się, ale jak sytuacja się zdestabilizuje, to właśnie WAS wytypują do zabierania, wszystkim uprawnionym, zabawek do depozytu :) 

oczywiście dla NASZEGO dobra, abyśmy się nie postrzelili przez przypadek…..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maciej72 napisał(-a):

Nie obraź się, ale jak sytuacja się zdestabilizuje, to właśnie WAS wytypują do zabierania, wszystkim uprawnionym, zabawek do depozytu :) 

oczywiście dla NASZEGO dobra, abyśmy się nie postrzelili przez przypadek…..

 


A właśnie na granicy nasz żołnierz się postrzelił przez przypadek. Śmiertelnie. 
Nie rozumiem, jak zawodowy wojak może się sam postrzelić. Chyba, że samobój…

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Louis Cypher napisał(-a):


A właśnie na granicy nasz żołnierz się postrzelił przez przypadek. Śmiertelnie. 
Nie rozumiem, jak zawodowy wojak może się sam postrzelić. Chyba, że samobój…

 

Jesteś pewien, ze zawodowy ?


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie obraź się, ale jak sytuacja się zdestabilizuje, to właśnie WAS wytypują do zabierania, wszystkim uprawnionym, zabawek do depozytu  
oczywiście dla NASZEGO dobra, abyśmy się nie postrzelili przez przypadek…..
 

Jak sytuacja się naprawdę mocno zdestabilizuje, to nikt nie będzie miał głowy ani czasu, żeby zabierać cokolwiek do depozytu, a z drugiej strony - pozwolenie na broń nie będzie też już potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, 70' napisał(-a):

Jesteś pewien, ze zawodowy ?


No, od jakiegoś czasu nie ma u nas poborowych…

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Louis Cypher napisał(-a):


No, od jakiegoś czasu nie ma u nas poborowych…

 

Ale są inne formacje paramilitarne. Nie wykluczone, zo to ktoś z nich pierwszy raz dostał broń do ręki. 


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, 70' napisał(-a):

Ale są inne formacje paramilitarne. Nie wykluczone, zo to ktoś z nich pierwszy raz dostał broń do ręki. 


Jeżeli tak - to odpowiem brutalnie: trzeba było się uczyć…

Pracuję w zawodzie z wysoką wypadkowością. Od 20” lat nic mi się nie stało. Jak mam młodych do przyuczenia, to zaczynam od BHP. Uczę między innymi jak wrócić z pracy do domu w jednym kawałku. Jak ktoś nie przyswaja, to nie ma dla niego miejsca w pracy…

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadki były, są i będą. 
po stronie białoruskiej zginęło 2 spadochroniarzy, z dywizji powietrznodesantowej.

jak są takie akcje na rympał, gdzie ściąga się awaryjnie wojsko, rozdaje ostrą amunicję, to o wypadek nietrudno.

przypominam, że do tej pory, kontakt wojskowych z bronią z ostrą amunicją, 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę, to ewenement.

chwila nieuwagi i niestety beret spada. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Maciej72 napisał(-a):

przypominam, że do tej pory, kontakt wojskowych z bronią z ostrą amunicją, 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę, to ewenement.

chwila nieuwagi i niestety beret spada. 

Chyba piszesz o WOT..

 Zawodowcy raczej potrafią...

Piszę o ZAWODOWCACH.. nie o zawodowcach z WOT..

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda z tego co piszą, że chłopak miał dopiero klika miesięcy służby. No i nie WOT tylko regularne wojsko. Co on mógł umieć po kilku miesiącach służby i co za debil bez wyobraźnie wysyła nie wyszkolonych ludzi do takich zadań. Masakra ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Lemax napisał(-a):

Wygląda z tego co piszą, że chłopak miał dopiero klika miesięcy służby. No i nie WOT tylko regularne wojsko. Co on mógł umieć po kilku miesiącach służby i co za debil bez wyobraźnie wysyła nie wyszkolonych ludzi do takich zadań. Masakra ..


No dokładnie. Teraz na granicę powinni wysyłać najlepszych z najlepszych. Chyba mamy wyszkolone wojsko z doświadczeniem z Iraku i Afganistanu? Ci ludzie mają duże doświadczenie z tłumem ludności mahometańskiej i wiedzą jak reagować. Po co wysyłaliśmy korpusy na bliski wschód?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu z nich jest już na emeryturze....

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Louis Cypher napisał(-a):


No dokładnie. Teraz na granicę powinni wysyłać najlepszych z najlepszych. Chyba mamy wyszkolone wojsko z doświadczeniem z Iraku i Afganistanu? Ci ludzie mają duże doświadczenie z tłumem ludności mahometańskiej i wiedzą jak reagować. Po co wysyłaliśmy korpusy na bliski wschód?

 

Chłopaki już na emeryturze. Zresztą misje się kończyły jak obecni nastawali i było czasami dziwnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Louis Cypher napisał(-a):


…. Chyba mamy wyszkolone wojsko z doświadczeniem z Iraku i Afganistanu? Ci ludzie mają duże doświadczenie z tłumem ludności mahometańskiej i wiedzą jak reagować. Po co wysyłaliśmy korpusy na bliski wschód?

 

Teraz mogą sobie to ćwiczyć na miejscu. To pewnie w ramach oszczędności :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie latania od adresu do adresu z pisaniem papierów, i zabieraniem żelastwa jak tysiąc innych spraw będzie miało priorytet, na przykład mandaty za maseczki 😉 no tego to chyba nikt nie odpuści.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co się działo i dzieje w wojsko po nastaniu nowej władzy jest jakaś debiliadą - wygrywa kto ma głupszy i bardziej poroniony pomysł.

Pochodna tego cyrku jest poziom wyszkolenia i to wychodzi w takich sytuacjach. Wiele w wojsku w widziałem ale czegoś takiego jak dziś

w najczarniejszych snach bym nie zobaczył. Żal tylko tych kolegów którzy siedzą w tym cyrku i muszę to ogarniać czekając na jakąś sensowną

zmianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ośmielę się jednak z tym nie zgodzić, przynajmniej w mojej formacji. Pamiętam jak w 2012 roku naprawiane były stare VW T4, które chwilę wcześniej przeznaczono na złom. Albo jak pozbywano się na siłę polonezów, tak z 2 lata wcześniej bo już nie wypadało w takich jeździć nowoczesnej formacji. W efekcie z 5 radiowozów niezbyt pięknych ale sprawnych zostawała jedna prawie nowa astra G. Przez lata walka z drukarkami, brakiem papieru, na szczęście tego do d*py nie brakowało. Komputer to kolega załatwił jakiś stary po znajomości, za swoje musiał program kupić. Ja też znalazłem jakiś komputer, który był tak stary, że zacinał się od samego zbyt szybkiego ruszania myszką. A by drukować musiałem z pendrajwem zasuwać do innego pokoju. Szkolenia były, jako akty do zapoznania. A część kadry, to takie zjeby oderwane od rzeczywistości, by tylko jebać karać nie wyróżniać obywateli. Jak ktoś kogoś sklepał to aby tylko na zewnątrz to nie wyszło. Kilku z rozpędu w porę się nie zorientowało jaka jest zmiana tendencji i pożegnało się z robotą. Tego co teraz jest nie da się porównać do żadnych innych czasów. Wiele jeszcze brakuje do ideału, nawet do normalności wiele brakuje, ale tamto to była skrajną patologia i umyślne destabilizowanie państwa.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas komendant zwracał za Windowsa 97 w  formie premii  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończył się proces Kyle Rittenhausa. 
Śledziłem go z ciekawością, bo dotyczył prawa do samoobrony w warunkach zamieszek, oczywiście w wykonaniu BLM. 
Zginęły 2 osoby, 1 ranna. Kyle uniewinniono. 
prokurator dokonywał „cudów” , aby tylko pogrążyć nastolatka. Okazało się, że główny świadek oskarżenia, przyznał się, że zanim dostał kulkę, mierzył do Kyle z pistoletu. 
Prokuratura „zapomniała” dać obronie nagrania z drona, w wysokiej jakości (bo świadczyło na rzecz Kyle ) tylko dała okrojony z detali materiał. 
Ława przysięgłych nie miała problemu z uniewinnieniem z wszystkich zarzutów….

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, goral_ napisał(-a):

A jaki finał byłby w RP?

Jakie nagrania? z jakiego drona?jaka samoobrona?nielegalne użycie broni..itp.. 

Zresztą u nas na salach sądowych również jest uznaniowość sędziego(mamy niezwisłe sądy..) a wyrok niepodważalny, chyba że przez kolejną instancję w podobnym systemie. Do tego, nie ma czegoś takiego jak ława przysięgłych od której zależy wyrok a wyroki zależne są również od nacisków medialnych i politycznych, a same sprawy rozstrzygane są często po wielu latach od wydarzenia, gdy świadkowie już dokładnie nie pamiętają, nie chcą pamiętać lub zasugerowano im, żeby dla dobra własnego, czy rodziny zapomnieli jak było naprawdę..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafisz na rozsądnego sędziego przy odrobinie szczęścia również posiadacza broni to Ci się uda. Trafisz na sędzinę pacyfistkę matkę trojga dzieci, którą na dodatek zostawił chlop- masz"niebane"😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.