Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, zadra napisał(-a):

już wiem dlaczego w niektórych filmach aktorzy strzelają z bebenkowców bez przeładowania- tyle tam patronów się mieści..

Mało tego, po każdym strzale wybuchy, płomienie - jednym słowem apokalipsa. 
A prawda jest taka, ze nawet po detonacji granatu F-1 mamy mały obłoczek kurzu i dżwiek jakby obuchem siekiery walnął w grubą dechę. ;)

Z ciekawostek podam, że prowadziłem zajęcia z rzutu granatem z kompanią rezerwistów. Z czystej ciekawości na przedpiersiu rzutni postawiłem maskę pgaz. I co ? Ano nic, wybuchło kilkadziesiąt granatów w odległości kilkunastu i kilkudziecięciu metrów od okopu a w torbie maski ani najmniejszej dziurki. chyba te granaty są przereklamowane :huh:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

lkudziecięciu metrów od okopu

było wbić szpadel 3m od okopu a maskę zawiesić na poprzeczce trzonka..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zadra napisał(-a):

było wbić szpadel 3m od okopu a maskę zawiesić na poprzeczce trzonka..

 

Nie chciałem zbytnio afiszować się dewastowaniem sprzętu wojskowego :)

Aczkolwiek, można by się potem afiszować na pejsbuku i insta jak to maska uchroniła moje życie .... sorry, zapomniałem, wtedy nie było pejsbuka :wub:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zaraz jadę trochę popukać 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wróciłem właśnie :)

Ale zimno w paluchy... było.....


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, zadra napisał(-a):

kadr z filmu z moim ulubieńcem "Morales" - lubi duże noże, a w każdym filmie zawsze ma jakiś scyzoryk przy sobie 😁

 

W przypadku tego zdjęcia

to raczej chodzi o brak paznokci na palcach dłoni na bębenkowcu , choć przy dłoni z magazynkiem również paznokci nie widzę.. 🤔 

Nie ma paznokci, bo to rękawiczki. Bębenek jest odwrócony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0620.JPG

DSC_0621.JPG

DSC_0622.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milusia strzelnica..

 Niestety ja muszę na dworze, bo ciężko zrobić zabudowana 100, i 300 m :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Grajewie jest kryta setka. A to Target w Suwałkach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, loco50 napisał(-a):

W Grajewie jest kryta setka.

To już nie przenośnia, że strzelectwo schodzi do podziemia ;)

 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.ballisticmag.com/global-precision-group-hits-3-4-mile-shot/

 

Global Precision Group Shooter Hits 6,000-Yard (3.4 Mile) Shot

Global Precision Group recently pulled off a phenomenal shooting feat: hitting a 32x48-inch target with a .416 Barrett from a remarkable 3.4 miles away.


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imponujące odległości, zastanawiam się tylko czy to jeszcze broń strzelecka, czy artyleria małego kalibru strzelająca na wprost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Nie wiem czy ci kolesie wiedzą, że to da się zrobić dużo prościej amunicją burzącą do moździerza albo haubicy?

Jak polują na kolesia, którego warto stuknąć z takiej odległości to i zawodnicy obok też powinni oberwać, swój ciągnie do swego.

To jaka jest powtarzalność takiego fenomenu oraz co ważniejsze jak długo trwa szkolenie i jaki jest odsiew? Bo do kierowania ogniem moździerza  można wziąć bystrzaka z klatą jak lej po bombie i okularkami powyżej 6 dioptrii w każdą stronę. Dane dostanie od obserwatora, który nie musi się strzałem ujawniać a może być uśmiechniętym starcem karmiącym ptaki siedząc na ławce w parku. Na skrytą transmisję danych artyleryjskich są wręcz fenomenalne możliwości.

To nie oznacza, że osobista broń strzelecka nie jest potrzebna choćby na wypadek odparcia usiłowania zrobienia wjazdu na imprezę bo jest, ale to jest sprzęt do indywidualnej obrony i dlatego nie mylmy pojęć. USA jest g...ne strzelecko po całości skoro wrócili z podkulonym ogonem z Afganistanu bo to oznacza, że nie potrafili właściwie wyznaczać celów. Także tych do odstrzelenia. Tym samym branie przykładu z patałachów jest proszeniem się samemu o kłopoty.

 

Amerykański sposób rozwiązywania problemów tego świata nie koniecznie jest sensowny...

usa_problemy.thumb.jpg.f552ce2a76d8c66ef3db8565105c0c6b.jpg

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, goral_ napisał(-a):

czy to jeszcze broń strzelecka, czy artyleria małego kalibru strzelająca na wprost.

Jak najbardziej strzelcka :)

 nawet w PL możesz ją mieć na "sportowe" bo poniżej 2" :)

 

16 minut temu, Ritter napisał(-a):

To jaka jest powtarzalność takiego fenomenu oraz co ważniejsze jak długo trwa szkolenie i jaki jest odsiew?

 Długo i trzeba wybrać dobrych strzelców, co to nie pija wieczorami rudej w nadmiarze...

 wiesz trafienie na taki, a nawet mniejsze odległości to sama przyjemność w sobie...

Udowadniasz SOBIE, że to możliwe...

Ty chyba nie strzelasz(tym bardziej LR)  to nie zakumasz...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polemizowałbym. Bardzo to przypomina strzelanie na wprost z armaty z celownikiem optycznym. Np 85 D44 z OP2-7. Komunikat meteo, pomiar wiatru, temperatury, załoga  dwuosobowa, komputer. Poprawka na różnice wysokości. Poprawka na ciężar pocisku.... Nie przeczę, że zabawa przednia. Miałem przyjemność dużo strzelać z SWD, ale to 7,62 a nie połówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet z strzelając z wiosełka, też musisz brać poprawkę na wiatr, ciężar pocisku, jego prędkości , teemperaturę...

Chcąc idealnie trafić w cel pow. 600m.

Teraz używa się kalkulatorów balistycznych i jest dużo łatwiej, ale i tak podstawowe parametry trzeba znać..

 Pobierz sobie "Strieloka" super kalkulator...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i...???

 bo mój syn zaliczył bez problemu trafienia na 1000

Broń: Bergara

optyka Leupold  MK IV xxxxxxxxxxxx

(xx bo po tuningu pod oko...)

kal. 6.5 creedmoor

elaboracja własna: hornady+V.V N160

  reszta  własny  + ojca trening i doświadczenia :) 

 

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mkl1 napisał(-a):

Nawet z strzelając z wiosełka, też musisz brać poprawkę na wiatr, ciężar pocisku, jego prędkości , teemperaturę...

Chcąc idealnie trafić w cel pow. 600m.

Teraz używa się kalkulatorów balistycznych i jest dużo łatwiej, ale i tak podstawowe parametry trzeba znać..

 Pobierz sobie "Strieloka" super kalkulator...

Wiosełko tak powyżej 600m, to raczej mało celny wynalazek :) 

Na 300 m , skupienie w okolicach 70mm 

Na 600 m, sukcesem będzie trafić w drzwi wejściowe :)  

 

Edytowane przez Maciej72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiosełko w ekach dobrego strzelca 800 poradzi.

 pod jednym warunkiem...

umiejętnosc czytania lunety..

dwa...  zastosowanie innej amunicji, niż 7,62 "celowyje patrony"

:)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Wiosełko w ekach dobrego strzelca 800 poradzi.

 pod jednym warunkiem...

umiejętnosc czytania lunety..

dwa...  zastosowanie innej amunicji, niż 7,62 "celowyje patrony"

:)

800m to abstrakcja, na 300m skupienie to 2 MOA, nie wspomnę że na zimnej lufie, pocisk potrafi odskoczyć o ładnych parę centymetrów. 
Przyjmijmy, że na elaborce będzie to 1 MOA, to i tak na dystansie 800m robią się przysłowiowe „drzwi od stodoły” 

Pan Marek Czerwiński, akurat bardzo dogłębnie zdefiniował temat SWD

Edytowane przez Maciej72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan M.CZ to bajki pisze...

Tak jak opisywał .308

 Zanm ludzików, którzy na Long shocie z wiosełka się dopbrze bawili na 600 i 800

 dla funu i sprawdenia samego siebie i własnej elaboracji

Radzę poczytać choćby trochę o elaboracji .. naprawdę się da...

 

Swego czasu (bo mam) czytałem z zapartym tchem  książki pana Mcz..

Niestety  potem maiałem już okazję ( po otrzymaniu zezwolenia) sprawdzenia jego "opowieści"

 Jego zachyt nad Mosinem, jego przechwałki o strzelani z .308 itp...

 

 Niestety  to mnie kosztowaół trochę kasy i nerwów..

Dpoiero, jak porozmawiałem z prof. Ejsmontem prz okazji LongShot 2011 i 2013  zmieniłem zdanie i "poszedłem" śladem  jego (profesora)  doświadczeń...

 

Niestety  pan Mcz  to ładnie pisze...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla „zabawy” jak najbardziej tak. 
Jednak nawet elaborką, nie nadgonisz konstrukcji z lat 60 tych, w stylu gniotsa nie łamiotsa. 
Tylko tutaj liczą się fakty, nie opowieści, pokaż mi proszę, jakąkolwiek tarczę na 800 m z wiosełka. 
poniżej masz tarczę na 300m, od Kolegi PMB  z forum broń, amunicja EXTRA 1972. 

Co do Prof. Ejsmonta, pełna zgoda.

kupiłem PSL do zabawy, próbowaliśmy dobrać elaborkę, poziom frustracji który osiągnąłem, spowodował, że sprzedałem go w cholerę, wolę kupić HK MR308 i cieszyć się strzelectwem.

Gratulacje dla Syna, wybrał świetne hobby 

1A1990E2-4FC8-451F-945B-C87E224D355E.jpeg

Edytowane przez Maciej72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę postrzelać z kbks, max 200 m. Przywiozę tarczę. Niestety mam tylko standardową amunicję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.