Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.03.2022 o 12:40, Darek1974r napisał(-a):

Ogień zaporowy kładłeś

 

 

 

Posiewany   :)

 

tapatalked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Partia republikańska Adama Bielana w poniedziałek ma złożyć w sejmie projekt ustawy o szerszym dostępie do broni, uproszczeniu procedur itd. Co myślicie. Jest to realne że rząd pochyli się nad takim projektem w obecnej sytuacji czy nie? Ja jestem raczej sceptycznie nastawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Adam?

70f1af167544ba10496c7f50fbf4ef9e.jpg


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, darekmp3 napisał(-a):

Partia republikańska Adama Bielana w poniedziałek ma złożyć w sejmie projekt ustawy o szerszym dostępie do broni, uproszczeniu procedur itd. Co myślicie. Jest to realne że rząd pochyli się nad takim projektem w obecnej sytuacji czy nie? Ja jestem raczej sceptycznie nastawiony.

Uproszczenie procedur w "naszym" wykonaniu moze przynieść tylko jeszcze większy burdel.

wystarczy jeśli zlikwidują "uznaniowość" komendantów i durne zasady przynależności do klubów sportowych i uczestniczenia w turniejach..

Ale oczywiście nigdy to nie nastąpi, bo kasa by się nie zgadzała. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zadra napisał(-a):

wystarczy jeśli zlikwidują "uznaniowość" komendantów

 Hejj. tego już raczej nie ma..

 Masz "ważny powód"....... klub, egzamin, /patent/ starty = masz broń.. ( oczywiście badania czy nie jesteś czubkiem...

Chcesz mieć boroń dla miecia, zdajesz egzamin PEŁNY Kolekcjonerski i masz  z definicji 20 sztuk..

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może wystarczyłyby badania czyś nie psychol i wpis do ewidencji z numerem jednostki broni oraz wymagania dotyczące prawidłowego i bezpiecznego przechowywania? 

Byłoby prościej, szybciej, taniej... 

 

Tak więc , skoro wiadomym, że tylko w marzeniach tak być może, to nie ma się co szarpać w temacie..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, zadra napisał(-a):

może wystarczyłyby badania czyś nie psychol i

 to tez

to też już jest... problem z .. PZSS, PZŁ... i Milicji

Oni nie chcą zluzowania.

ALE.. chcesz to masz... i to dużo łatwiej niż było w 2009( kiedy to tylko... wybitne osiągnięcia sportowe = 2x kbks)

 PZŁ = broń długa, myśliwska )(???)

 Broń do obrony  ...= niewykonalne...

 trzeba być zabitym 2 razy by ją dostać...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie milicji. Oni to mają w d... Dodatkowa robota. PZSS jest tu największym beneficjentem i szkodnikiem jednocześnie. Kasa musi być za nic od tzw sportowców. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Ameryce legalny dostęp do broni jest od 1791 roku i nikt jakoś nie strzela do kongresmenów, senatorów a u nas mam wrażenie że władza panicznie boi się uzbrojonego społeczeństwa. Aczkolwiek uważam, że w USA też byłoby cholernie trudno dziś wprowadzić drugą poprawkę do konstytucji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, darekmp3 napisał(-a):

W Ameryce legalny dostęp do broni jest od 1791 roku i nikt jakoś nie strzela do kongresmenów, senatorów a u nas mam wrażenie że władza panicznie boi się uzbrojonego społeczeństwa. Aczkolwiek uważam, że w USA też byłoby cholernie trudno dziś wprowadzić drugą poprawkę do konstytucji.

prawda aczkolwiek niepełna 

po pierwsze w USA prawo do posiadania broni jest mocno zróżnicowane w zależności od stanu i tak w praktyce, w niektórych stanach wymogi stawiane osobom chcącym posiadać broń są tak wysokie, że mało kto jest je w stanie spełnić. Skutkiem tego, mimo prawa do posiadania broni, mało kto dostaje pozwolenie na nią. Tak jest np. W Californii, stanie Nowy Jork czy na Hawajach.

Z powodu szczupłości miejsca nie chcę się rozwodzić nt broni automatycznej ( czyli tzw samoczynnej) i restrykcji co do jej posiadania i nabywania przez cywili w USA - rzeczywistość znana z opowieści i filmów a ta faktyczna są zgoła odmienne. Nie da się kupić pistoletu czy karabinu maszynowego w USA z możliwością strzelania ogniem ciągłym ( seriami ) ot tak, jak nam się wydaje.

 

Podobnie w osławionym Izraelu ( memy i obrazki pokazujące roześmiane dziewczyny czy chłopaków w dżinsach mających zawieszone karabiny automatyczne AR w przestrzeni publicznej dotyczą TYLKO I WYŁĄCZNIE będących w służbie w armii, idących po cywilnemu) . Dla cywila zdobycie możliwości posiadania broni jest znacznie trudniejsze niż w Polsce, nie mówiąc już o prawie do jej noszenia

 

Inne kraje europejskie też są znacznie bardziej restrykcyjne niż Polska .. Nawet w Szwajcarii ( moja siostrzenica, która tam mieszka i którą namówiłem do zrobienia pozwolenia ) nie można tak łatwo jak u nas nosić załadowanej broni przy sobie ( ona ma SIG210 w 7,65 i chcąc jechać na strzelnice musi przewozić OSOBNO BROŃ I OSOBNO AMUNICJĘ !) 

 

W Polsce wbrew pozorom mamy duuuży luz, tylko trzeba chcieć zrobić pozwolenie, co nie jest takie trudne  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, loco50 napisał(-a):

Dwie sprytne dziewiątki w formule PC

 

 

DSC_1140.JPG

Współczuję tym ruskim, którzy chcieliby zająć okolice.

Teraz, dariusz chlastawa napisał(-a):

prawda aczkolwiek niepełna 

po pierwsze w USA prawo do posiadania broni jest mocno zróżnicowane w zależności od stanu i tak w praktyce, w niektórych stanach wymogi stawiane osobom chcącym posiadać broń są tak wysokie, że mało kto jest je w stanie spełnić. Skutkiem tego, mimo prawa do posiadania broni, mało kto dostaje pozwolenie na nią. Tak jest np. W Californii, stanie Nowy Jork czy na Hawajach.

Z powodu szczupłości miejsca nie chcę się rozwodzić nt broni automatycznej ( czyli tzw samoczynnej) i restrykcji co do jej posiadania i nabywania przez cywili w USA - rzeczywistość znana z opowieści i filmów a ta faktyczna są zgoła odmienne. Nie da się kupić pistoletu czy karabinu maszynowego w USA z możliwością strzelania ogniem ciągłym ( seriami ) ot tak, jak nam się wydaje.

 

Podobnie w osławionym Izraelu ( memy i obrazki pokazujące roześmiane dziewczyny czy chłopaków w dżinsach mających zawieszone karabiny automatyczne AR w przestrzeni publicznej dotyczą TYLKO I WYŁĄCZNIE będących w służbie w armii, idących po cywilnemu) . Dla cywila zdobycie możliwości posiadania broni jest znacznie trudniejsze niż w Polsce, nie mówiąc już o prawie do jej noszenia

 

Inne kraje europejskie też są znacznie bardziej restrykcyjne niż Polska .. Nawet w Szwajcarii ( moja siostrzenica, która tam mieszka i którą namówiłem do zrobienia pozwolenia ) nie można tak łatwo jak u nas nosić załadowanej broni przy sobie ( ona ma SIG210 w 7,65 i chcąc jechać na strzelnice musi przewozić OSOBNO BROŃ I OSOBNO AMUNICJĘ !) 

 

W Polsce wbrew pozorom mamy duuuży luz, tylko trzeba chcieć zrobić pozwolenie, co nie jest takie trudne  

Teraz najlepszą formą jest "kolekcjonerskie". Jeśli chodzi o broń automatyczną w USA, to prawda leży pośrodku. Bez problemu można mieć AK strzelające ogniem poj. i dokupić kit do konwersji na automat. Acha, można w Polsce mieć pozwolenie do obrony, Mam takie od 25 lat.

poz.jpg

Edytowane przez goral_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, goral_ napisał(-a):

Współczuję tym ruskim, którzy chcieliby zająć okolice.

Teraz najlepszą formą jest "kolekcjonerskie". Jeśli chodzi o broń automatyczną w USA, to prawda leży pośrodku. Bez problemu można mieć AK strzelające ogniem poj. i dokupić kit do konwersji na automat. Acha, można w Polsce mieć pozwolenie do obrony, Mam takie od 25 lat.

poz.jpg

Gratulacje, ale wiesz że jesteś bardzo rzadkim przypadkiem, nieomal jak ptak Dodo?  W zeszłym roku na prawie 20 000 pozwoleń wydanych w zeszłym roku tylko 81 sztuk było do ochrony osobistej czyli około 0,4% !!!

 

co do USA - w 1986 roku wprowadzono tam tzw Ustawę o ochronie posiadaczy broni palnej ( podpisał ją R.Reagan) w której znalazła się poprawka zakazująca sprzedaży cywilom broni maszynowej wyprodukowanej po 19 maja 1986 roku 

Więc liczba legalnej broni maszynowej dla cywili zatrzymała się na jakichś 186 000, gdyż tyle było zarejestrowanej broni maszynowej do tego czasu 

Kit do konwersji jak go nazwałeś, też temu prawu podlega, dlatego jest drogi jak cholera i trzeba mieć na niego pozwolenie 

"In the United States, unequivocally  it is illegal. Even possessing a semiauto receiver and a set of full auto parts at the time is considered “constructive possession” of a machinegun and can land you 10 years in Federal prison and a $250,000 fine."

czyli jak sobie przerobisz broń bez pozwolenia na full auto to jest 10 lat więzienia i wysoka kara finansowa

 

Legalne konwersje podelgają regulacjom AFT 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko prawda. Wadą mojego pozwolenia jest konieczność badań co 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety też muszę :( co 5 lat...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZ 85 - lubiłem z nej strzelać; jakoś tak bardziej mi pasowała niż kilka odmian glocków. 

Co ciekawe, norinco (jakieś) na 9x19 też mi przypasowało a korzenie ma bardzo niedemokratyczne... 

musiałbym jakiegoś bębenkowca jeszcze spróbować, bo nie miałem przyjemności, a życie coraz krótsze się robi.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię swoją cz, żaden glock mi nie pasował, bo lubię, jak pistolet ma zewnętrzny kurek. Z bębenkowców najfajniej strzelało mi się z nagana. Zawsze możesz postrzelać z czarnego. Remington jest fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi Ci o naganta? 🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Chyba tak...

 Jeden oile nie jedyny rewolwer uszczelniony... :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, jakubos napisał(-a):

chodzi Ci o naganta? 🙄

Tak

"Nagant wz. 1895 – belgijski rewolwer kalibru 7,62 mm, potocznie zwany nagan od jego rosyjskiej pisowni i wymowy fonetycznej"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, goral_ napisał(-a):

belgijski rewolwer kalibru 7,62 mm

może i belgijski, ale chyba też na licencji u nas był robiony.

Z czarnego jakoś trudniej się zebrać, bo znajomi się rozjechali i nie ma mnie kto ze sobą zabrać ;)

Na standardową strzelnicę z dostępem do nowoczesnej amunicji jest mi łatwiej się wbić, ale wybieram się ostatnio i zebrać się nie mogę a teraz przez  Moskala to pewnie są kolejki jakich dawno nie było..

Może w przyszłym tygodniu się zbiorę. Tam gdzie mi najwygodniej to od jakiegoś czasu trzeba się telefonicznie umawiać na terminy a tak z ulicy, to się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, zadra napisał(-a):

może i belgijski, ale chyba też na licencji u nas był robiony.

Z czarnego jakoś trudniej się zebrać, bo znajomi się rozjechali i nie ma mnie kto ze sobą zabrać ;)

Na standardową strzelnicę z dostępem do nowoczesnej amunicji jest mi łatwiej się wbić, ale wybieram się ostatnio i zebrać się nie mogę a teraz przez  Moskala to pewnie są kolejki jakich dawno nie było..

Może w przyszłym tygodniu się zbiorę. Tam gdzie mi najwygodniej to od jakiegoś czasu trzeba się telefonicznie umawiać na terminy a tak z ulicy, to się nie da.

Poza Belgią produkowany był w Rosji, potem Związku Radzieckim, oraz  nieco zmieniony /wz 30/ w Radomiu, na linii zakupionej od Belgów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może taki 😁

 

 

 

 

DSC01149.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, loco50 napisał(-a):

Może taki 😁

 

 

 

 

DSC01149.jpg

 

te 'dziury' nad lufą , to jest  jakiś układ chłodzenia lufy ? czy kwestia tylko estetyki ?

Pytanie laika, który był na strzelnicy tylko dwa razy - więc proszę o wyrozumiałość w odpowiedzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, -mrovka- napisał(-a):

 

te 'dziury' nad lufą , to jest  jakiś układ chłodzenia lufy ? czy kwestia tylko estetyki ?

Pytanie laika, który był na strzelnicy tylko dwa razy - więc proszę o wyrozumiałość w odpowiedzi :P

 

Rhino ma lufe znacznie niżej niż tradycyjne rewolwery. Jest na wysokości dolnej części bębenka. Zwykle strzela się z komory na która jest aktualnie "na górze". W przypadku Rhino strzela się z komory która jest na dole, jest tak po to żeby zmniejszyć odrzut broni kalibru 357.

Natomiast oś celowania musi iść nad bębenkiem. Innej możliwości po prostu nie ma. Czymś trzeba było to wypełnić.

Ale bez jakiegoś drastycznego dalszego zwiększania masy masy tego mastodonta, który w 357 mangnum jest ciężki w obsłudze.

Ten co pokazał loco waży i tak prawie kilogram.

Generalnie kolejna po desert eagle, broń która nadaje się kompletnie do niczego. 

 

Edytowane przez jakubos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, jakubos napisał(-a):

Generalnie kolejna po desert eagle, broń która nadaje się do niczego. 

 Jak to do niczego :)

....................... do miecia :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.