Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, goral_ napisał(-a):

Poza Belgią produkowany był w Rosji, potem Związku Radzieckim, oraz  nieco zmieniony /wz 30/ w Radomiu, na linii zakupionej od Belgów.

 

Tylko dodam że te polskie były lepiej wykonane niż te w Tule i cieszą się uznaniem wsród kolekcjonerów, osiągają też wyższe ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2022 o 09:54, loco50 napisał(-a):

Może taki 😁

 

 

 

 

DSC01149.jpg

każda pliszka swój ogonek.. 😁 

ładne to, co się komu podoba..

 

ja pewnie sobie zwykłego taurusa albo S&W wezmę, tak po prostu, żeby amunicję i chwyt przetrenować,  bo to jest trochę inne niż sztampowe cezety, glocki i takie tam..

 

 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakubos co do konstrukcji pełna zgoda. Co do obsługi zgody nie ma😁. Jeśli chodzi o mnie to czy klamka waży 0,5 czy 0,9 kg nie na znaczenia. Ja jestem krzepki chłop i ja tego nie czuje. Z doświadczenia wiem, że im cięższa klamka tym mniejszy podrzut. Np Sig X-Five, którego też nam jest bajka do strzelania szybkiego. W tym rhino lufa jest na dole, strzela się dolnej. Komory więc podrzut też jest zdecydowanie mniejszy. 357 Mag to żadna artyleria, więc tu też nie ma zbytniej walki z podrzutem. Jeśli chodzi o kolejny plus tego dziwadła to to, że to nie jest prawdziwy kurkowiec. Tu jest bijnik.,inaczej, przyjemniej pracuje spust niż w klasykach. Minus-trzeba pilnować chwytu, żeby nie osmalić sobie kciuka, co z resztą pokazywał Miculek. 

Natomiast jeśli chodzi o funkcjonalność i praktyczność rewolwerów w ogóle to jest ona zerowa. Mały magazynek, szybkie przeladowanie nawet z szybkoladowaczem nie jest wcale szybkie, wystający kurek haczący przy dobywaniu z ukrycia. One są fajne tak jak napisał mkl1 to miecia albo do oglądania w TV jak to robi Brudny Harry. 

Jedyny w miarę praktyczny rewolwer to Kimber K6S, z krótka lufą i schowanym kurkiem, który dobrze sprawdzi się w samoobronie w zwarciu-szybkie dobycie, dwa strzały z bliska i spi... y. 

Ja broń traktuję dwojako-jako narzędzie i jako eksponat kolekcjonerski. I ten rhino kupiłem tylko bo:

A. Jest tak brzydki, że aż fajny

B. Inny niż wszystkie rewolwery

C. Nikt takiej paskudy nie ma😁

I w mojej kolekcji jest kilka takich rzadkich często dziwadeł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość broni jest do mania i miecia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, loco50 napisał(-a):

jest ona zerowa.

jedyny plus jest taki, że wykluczone jest zacięcie albo rozdęcie łuski w lufie. 

Gdy jest pod ręką dobry i sprawdzony pistolet samopowtarzalny i takąż amunicję, to raczej nie ma co porównywać bo wszystko zostało opisane przez Loco50 ..

Zresztą po co ja się tu ...

tu są same spece lepsze ode mnie przecież  😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, zaciecie raczej nie grozi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, goral_ napisał(-a):

Może taki?

remik.jpg

 Wolę osobiście COLTA  :) lub R&S

 takie moje skrzywienie...

image.thumb.png.737d7858c7481603685c6171f4d02c3a.png


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2022 o 12:02, loco50 napisał(-a):

Ja broń traktuję dwojako-jako narzędzie i jako eksponat kolekcjonerski. I ten rhino kupiłem tylko bo:

A. Jest tak brzydki, że aż fajny

B. Inny niż wszystkie rewolwery

C. Nikt takiej paskudy nie ma😁

I w mojej kolekcji jest kilka takich rzadkich często dziwadeł. 


Jak już wreszcie zrobię to pozwolenie na broń, to będzie nr2 jaki kupię. za***iście fajny sprzęt do stacjonarnego strzelania  i porównania do pistolero 🥰

 

 

@mkl1 @goral_ 

Ale piękne klasyki 😍 

Możecie grać w filmach kombojskich 😆 

 

Aaa, i pytanie laika: jak wygląda szybkostrzelność bębenkowiec vs pistolet??

 

 

 

 

Edytowane przez Louis Cypher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Louis Cypher napisał(-a):


 

@mkl1 @goral_ 

Ale piękne klasyki 😍 

Możecie grać w filmach kombojskich 😆 

 

 

kombojem nie zostanę, bo próbowałem w CAS ( (CAS, also known as western action shooting, single action shooting)

 niestety nie szło mi.... jestem karabiniarzem i tylko Winchester trafiał


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mkl1 napisał(-a):

kombojem nie zostanę, bo próbowałem w CAS ( (CAS, also known as western action shooting, single action shooting)

 niestety nie szło mi.... jestem karabiniarzem i tylko Winchester trafiał


Tak czy inaczej - piękne bębeny 🥰

Jakoś zawsze kojarzą mi się ze spaghetti westernami Sergio Leone 😎

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Louis Cypher napisał(-a):

spaghetti westernami Sergio Leone

 Używali oni raczej "Peace Makerów" lub właśnie Remingtonów  '58( rewolwer pokazany przez @goral_)

ale już na scalone 45LC (Long colt) --tzn ładowane od tyłu bębna =kowersje kapiszonowe.na scalaki)

 

Jakk chcesz to darmowo udzielę Ci pełnego insruktarzu obchodzenia się z bronią CP  ...

 to naprawdę działa , a bron jest super... na dodatek zaskakująca dla osób zajmujących się tylko nitro... :)  :)  

 

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mkl1 napisał(-a):

 Używali oni raczej "Peace Makerów" lub właśnie Remingtonów  '58( rewolwer pokazany przez @goral_)

a le już na scalone --tzn ładowane od tyłu bębnakowersje kapiszonowe....

Jakk chcesz to darmowo udzielę Ci pełnego insruktarzu obchodzenia się z bronią CP  ...

 to naprawdę działa , a bron jest super... na dodatek zaskakująca dla osób zajmujących się tylko nitro... :)  :)  

 

ps byś się czuł bezpiecznie.... mam papier państwowy Instruktora :)  ( czyli przed zmianami Gowina)


A mogę takiego czarnoprochowca bez zezwolenia, wziąć sobie na strzelnicę i walić do tarczy ??

Jakiś problem z nabojami? Trzeba coś umieć?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Louis Cypher napisał(-a):

A mogę takiego czarnoprochowca bez zezwolenia, wziąć sobie na strzelnicę i walić do tarczy ??

Jakiś problem z nabojami? Trzeba coś umieć?

 Możesz bez problemu. !!!!

Musisz jedynie "wystąpic" o EKB ( europejska Katra Broni ( sic!) by kupic legalnie czarny proch)

 Nauczyć się  obsługi.. tzn ile prochu, naważka prochu pod kulę ołowianą ( kupujesz na aledrogo) +kapiszon  na kominek i heja do tarczy...

 Dla Twojej inforamcji..

 Podstawowy ładunek to masa prochu = 1/10 masy kuli... czyli dla rewolwerów CP w aklibrze .44 to ok 0,9 do 1 g prochu czarnego .

 

 dlatego dawniwj pisali że sprawę załatwia 9 gram ołowiu  :)

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Louis Cypher napisał(-a):


A mogę takiego czarnoprochowca bez zezwolenia, wziąć sobie na strzelnicę i walić do tarczy ??

Jakiś problem z nabojami? Trzeba coś umieć?

 

Pozwolenie nie jest potrzebne. Umiejętności łatwo nabędziesz. Naboje nie występują, to broń rozdzielnego ładowania /proch, pocisk, kapiszon. Naładowany prawie   nie różni się od współczesnego rewolweru w użyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Louis Cypher napisał(-a):

: jak wygląda szybkostrzelność bębenkowiec vs pistolet

bębenkowiec na scalone- około 2...3 bębenki szybkowymienne (lub pociski na szybkoładowaczu) na minutę. 

pistolet samopowtarzalny około 4 magazynki na minutę - bardzo dobrze wyszkolony i przetrenowany zrobi 120strzałow z samopowtarzalnego. 

Są też powiększanie magazynki np do glocka z konwersją na pełne auto..

Ten pewnie w teorii 400sztrz/min wypluje,  ale to nie w Polsce..

 

10 godzin temu, mkl1 napisał(-a):

kapiszon  na kominek i heja do tarczy

ALE TYLKO NA CERTYFIKOWANEJ STRZELNICY ..

We własnym ogródku niestety legalnie nie można, choćbyś mieszkał w głuchy lesie albo na żwirowni..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, zadra napisał(-a):

 

ALE TYLKO NA CERTYFIKOWANEJ STRZELNICY ..

We własnym ogródku niestety legalnie nie można, choćbyś mieszkał w głuchy lesie albo na żwirowni..

Można, ale nie wolno!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, goral_ napisał(-a):

Można, ale nie wolno!

jechać 120km/h w zabudowanym również można ale nie wolno 😁 

 

dodaj goral_ z praktyki ile trwa przeładowanie bębenkowego czarnoprochowca.

wystrzelenie z :"czarnego" rewolweru to powiedzmy 6s..

 

Czy jesteś w stanie, jeśli byś się spieszył, miał wszystko przygotowane i miał wprawę w obsługiwaniu pobojczyka w minucie przeładować na samym prochu i bez przybitek czy smarowania masłami?. 

Dobrze myślę? - tak mi wyobraźnia podpowiada .. 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak bawiłem się CP to udało mi się załadować colta army poniżej 2 min, to była minuta 50 coś sekund. Ladowanie z przybitką filcową i założeniem kapiszonow, bez smarowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby kupić proch wcale nie trzeba mieć EKB. Wystarczy pojechać do Czech i możesz kupić choćby i 100 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, zadra napisał(-a):

jechać 120km/h w zabudowanym również można ale nie wolno 😁 

 

dodaj goral_ z praktyki ile trwa przeładowanie bębenkowego czarnoprochowca.

wystrzelenie z :"czarnego" rewolweru to powiedzmy 6s..

 

Czy jesteś w stanie, jeśli byś się spieszył, miał wszystko przygotowane i miał wprawę w obsługiwaniu pobojczyka w minucie przeładować na samym prochu i bez przybitek czy smarowania masłami?. 

Dobrze myślę? - tak mi wyobraźnia podpowiada .. 

Mając przygotowane naboje papierowe i ładownik kapiszonów wyrobię się poniżej minuty w colcie . Wymiana przygotowanego bębna w remingtonie pół minuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, mkl1 napisał(-a):

 Możesz bez problemu. !!!!

Musisz jedynie "wystąpic" o EKB ( europejska Katra Broni ( sic!) by kupic legalnie czarny proch)

 Nauczyć się  obsługi.. tzn ile prochu, naważka prochu pod kulę ołowianą ( kupujesz na aledrogo) +kapiszon  na kominek i heja do tarczy...

 Dla Twojej inforamcji..

 Podstawowy ładunek to masa prochu = 1/10 masy kuli... czyli dla rewolwerów CP w aklibrze .44 to ok 0,9 do 1 g prochu czarnego .

 

 dlatego dawniwj pisali że sprawę załatwia 9 gram ołowiu  :)

 

No nie bardzo. Z myśliwymi odkrytej strzelnicy nie było problemów.Ale na krytych strzelnicach to już gorzej. Właściciele twierdzą że wyciągi nie wyrabiają. Może to i prawda ale chyba bardziej się boją że właściciele cp często nie mają kwitów.W teorii pojawia się ryzyko że coś odwalą. Teraz po gównoburzy pewnie będzie jeszcze gorzej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, gehaazi napisał(-a):

Ale na krytych strzelnicach to już gorzej. Właściciele twierdzą że wyciągi nie wyrabiają. Może to i prawda ale chyba bardziej się boją że właściciele cp często nie mają kwitów.W teorii pojawia się ryzyko że coś odwalą.

 Przepraszam, o czym piszesz???

 Po to jest na strzelnicy

"Prowadzący strzelanie" by to ogarnąć. Jeżeli nie potrafi to jego problem.

 Mam broń np. CP i chcę postrzelać... Wolno mi ( oczywiście jeżeli właściiel strzelnicy nie wprowadza rastrykcji).

Jężeli wprowadza to jeż gupi,, bo ...

Bo można mieć instruktora/prowadzącego , który ogarnia takie tematy... i zarabiać piniądz...

 

 tak BTW.. masz i strzelasz ?

Bo ja jakoś ,,,,, czasami tak dla jaj przychodzę na strzelnice  niby tylko z CP ... i czekam na rakcję ... :)

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, goral_ napisał(-a):

Mając przygotowane naboje papierowe i ładownik kapiszonów wyrobię się poniżej minuty w colcie . Wymiana przygotowanego bębna w remingtonie pół minuty.

To coltem jesteś w stanie odstrzelić góra 2 bębny,  czyli z 10 strzałów. 

Jak u Gustlika w T34 - strzał co 6 sek.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, zadra napisał(-a):

To coltem jesteś w stanie odstrzelić góra 2 bębny,  czyli z 10 strzałów. 

Jak u Gustlika w T34 - strzał co 6 sek.. 

Zgoda. Mając P64/super pistolet/ nauczyłem się, że jak komuś 6 szt nie wystarczy powinien trenować biegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.