Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, goral_ napisał(-a):

Mając P64/super pistolet/ nauczyłem się, że jak komuś 6 szt nie wystarczy powinien trenować biegi

 

 

 

Nie lubie biegac dlatego mam glocka  :lol:

 

tapatalked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lubię glocka i nie lubię biegać. 

 

@goral_

pojawiło się pytanie o szybkostrzelność- ja w żadnym razie nie punktuję tego co niby lepsze od dobrego i wskazuję wyższości jednego nad drugim.

Chciałem tylko, żeby powstała jasna odpowiedź na zagadnienie szybkostrzelności różnych typów dostępnej legalnej broni. 

 

Gdybym wybierał dla siebie krótką, to pewnie byłaby jakaś 9x19 (może cezeta albo choćby norinco) i prócz tego dużo mniejszy i lekki backup- może właśnie lewolwel albo jakiś bardziej damski płaski i mały samopowtarzalny .

Jednakże na zmiany w ustawie o broni nie liczę , więc pozostawię wszystko w sferze marzeń.. 

 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze w życiu strzelanie. Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z bronią. Fajna zabawa i nabrałem ochoty na więcej.

 

 

IMG_20220326_150843043.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, zadra napisał(-a):

nie lubię glocka i nie lubię biegać. 

 

@goral_

pojawiło się pytanie o szybkostrzelność- ja w żadnym razie nie punktuję tego co niby lepsze od dobrego i wskazuję wyższości jednego nad drugim.

Chciałem tylko, żeby powstała jasna odpowiedź na zagadnienie szybkostrzelności różnych typów dostępnej legalnej broni. 

 

Gdybym wybierał dla siebie krótką, to pewnie byłaby jakaś 9x19 (może cezeta albo choćby norinco) i prócz tego dużo mniejszy i lekki backup- może właśnie lewolwel albo jakiś bardziej damski płaski i mały samopowtarzalny .

Jednakże na zmiany w ustawie o broni nie liczę , więc pozostawię wszystko w sferze marzeń.. 

 

Dlatego mam taką parę:

pist.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazywanie numeru broni, to nie jest dobre....

Nawet mniej dobre niż pokazanie nr rejestracyjnego autka...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mkl1 napisał(-a):

Pokazywanie numeru broni, to nie jest dobre....

Nawet mniej dobre niż pokazanie nr rejestracyjnego autka...

 

Z jakiego powodu jest to mniej dobre? ;)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teki numer można sobie "nabić " na innej broni i po niecnym uzyciu będą szukać właściciela i gdzie przyjdą ? Jak myślisz?

 

Wiem głupie... może,  sążli ludzie, którzy wykorzystują każdy ślad, by zatrzeć swoje..

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę naciągane. A nawet bardziej niż trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, mkl1 napisał(-a):

Teki numer można sobie "nabić " na innej broni i po niecnym uzyciu będą szukać właściciela i gdzie przyjdą ? Jak myślisz?

 

Wiem głupie... może,  sążli ludzie, którzy wykorzystują każdy ślad, by zatrzeć swoje..

 

Myślę, że taki scenariusz jest, delikatnie mówiąc, mało prawdopodobny - sądzisz, że ktoś o niecnych zamiarach będzie marnował czas na usuwanie starych i nabijanie nowych numerów na nielegalnie zdobytej broni z zamiarem jej porzucenia, tylko w celu zmylenia śledczych? ;) Bardziej prawdopodobne jest wypłynięcie danych osobowych właściciela danego egzemplarza broni - dostęp do tych danych ma (chyba) większość policjantów.

 

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dodge66 napisał(-a):

 

Myślę, że taki scenariusz jest, delikatnie mówiąc, mało prawdopodobny - sądzisz, że ktoś o niecnych zamiarach będzie marnował czas na usuwanie starych i nabijanie nowych numerów na nielegalnie zdobytej broni z zamiarem jej porzucenia, tylko w celu zmylenia śledczych? ;) Bardziej prawdopodobne jest wypłynięcie danych osobowych właściciela danego egzemplarza broni - dostęp do tych danych ma (chyba) większość policjantów.

 

W zasadzie każdy policjant który przychodzi do Ciebie służbowo wie, że masz broń /legalną/. Sprawdzają to chyba od wypadku z pewną panią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mkl1 napisał(-a):

można sobie "nabić " na innej broni

i przychodzi Pan śledczy,  pyta o Twoją broń, którą mu oczywiście pokazujesz.

Nawet gdyby ją zabrali do badań balistycznych to nie zgadzają się ślady po bruzdach na wystrzelonej kuli, masz oczywiście alibi, masz własną broń która była w pancernej szafie...

"Bandyta" raczej rozłożyłby na części i rozrzuciłby w różnych miejscach albo zniszczyłby lufę a resztę spuściłby do jakiejś studni czy jeziora..

Nikt nie gubi broni - chyba, że ostatni "ciapek"..

 

Jedynie w przypadku, gdyby ktoś chciał Cię wrobić w jakieś "użycie" i świadomie na miejscu zbrodni pozostawiłby podróbkę, to i tak nic nie wskóra,  bo balistyka inna i czcionka nie fabryczna i dwie sztuki broni tego samego rodzaju (oczywiście model musiałby być dokładnie taki sam) więc jest coś "nie teges" .

Tylko w przypadku, gdy służby i sądy szukają osła ofiarnego aby szybko ukręcic sprawie łeb i dostać dodatkowe pagony.. wtedy może być gorzej, ale w takim przypadku żadne alibi i dowody nie będą wystarczające.. 

 

Mimo wszystko ja jestem za jak najmniejszym "śladem internetowym" i sam bym nie pokazał ani nr rejestracyjnych, ani nr broni, adresu, nr telefonu czy choćby zdjęcia osobistego.. 

Czasy mamy szalone, trzeba chronić swój spokój jak tylko się da.. 

 

@goral. 

Bardzo miły zestawik- w sam raz do mania przy różnych okazjach.

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nawet drogówka mi pogratulowała kolekcji broni :) 

Ostatnio nawet drogówka mi pogratulowała kolekcji broni :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2022 o 23:08, mkl1 napisał(-a):

Nawet mniej dobre niż pokazanie nr rejestracyjnego autka...

 

Zacznę zasłaniać tablice bo jeszcze ktoś zobaczy..... 

 

W dniu 27.03.2022 o 11:41, mkl1 napisał(-a):

Teki numer można sobie "nabić " na innej broni i po niecnym uzyciu będą szukać właściciela i gdzie przyjdą ? Jak myślisz?

 

No co ty ??!!😁

 

Mirek - skąd te teorie? Oglądając TV widzę setki nr rejestracyjnych, a  na broni złoczyńcy to zacierają a nie nabijają. Szczerze to nie słyszałem jeszcze o nabitych numerach innego egzemplarza broni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką teorie chyba mógł tylko wymyślić ktos kto nie posiada broni i myśli że tam numery są wybite jak na starej jawie 🙂 nie mówiąc już o plastikowych szkieletach z wtopionymi płytkami z numerem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.03.2022 o 11:41, mkl1 napisał(-a):

Teki numer można sobie "nabić " na innej broni i po niecnym uzyciu będą szukać właściciela i gdzie przyjdą ? Jak myślisz?

 

Wiem głupie... może,  sążli ludzie, którzy wykorzystują każdy ślad, by zatrzeć swoje..

 

Serio? Po co niby ktoś miałby to robić? Każde badanie balistyczne pokaże Ci prawdę. Kiedyś nawet sprzedawcy broni musieli na komende przynosić jakieś śmieci po przestrzeleniu. Na szczęście odpuściliśmy sobie ten głupawy proceder.

 

Ale intryguje mnie co po tym niecnym użyciu? Bo nie czaje. Nabite fałszywe numery będą widoczne na kuli 9mm którą kogoś poczęstowano?

Że co, podrzuci taką broń z takimi numerami komuś? Bo taniej by było wrzucić do rzeki. Nie kumam. 

Numery na broni masz nie na jednym ale w kilku miejscach. Zwykle na istotnych częściach. Na szkielecie i na lufie. 

Jeszcze razm Każde badanie balistyczne pokaże Ci prawdę. 

Na stronach sprzedawców broni masz wszędzie numery widoczne.

Przykładowy glock https://www.atenagun.pl/pl/products/pistolet-glock-19-gen-ii-kal-9mmp-2363/ którego zaraz ktoś kupi.

Numer UN257 widoczny jak byk. No i co z nim chcesz zrobić?

 

 

image.thumb.png.bdf451b1994d37ef3d30dc93bb3fbdbd.png

 

Następny:

 

image.thumb.png.b8fb18d42ef5409505816efd763dc258.png

@Zadra, dopiero teraz przeczytałem Twój post z którym się zgadzam.

 

Edytowane przez jakubos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że moja stara CZ wywołała niezłą dyskusję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwsza głupota Makarona 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież on jest zakamuflowanym przydupasem Putina. /przez ch/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamusia  (tfu żona) nie pozwoli inaczej :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, goral_ napisał(-a):

znaczy babcia?


Co? Mów głośniej wnusiu, bo nie słyszę… 😆


BTW - Makaron jest w trakcie kampanii a włamywacze mieli taki kolor skóry, że nie musieli nosić kominiarek. Jakby rolnik stuknął białego, nie byłoby afery…

 

 

Edytowane przez Louis Cypher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wcale nie jestem pewny, że demokracja to najlepszy wariant...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpuścić go do studni z głodnymi psami ale związanego bo wszak jest "przeciwko obronie koniecznej".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.