Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Jaroslaw Jerry Esowy napisał(-a):

co sadzicie o Dianach z Niemiec czy el Gamo

pomyśl o budżecie, bo te 350zł...

no słabo..

ja jestem za tym, aby kupić starszy karabinek dobrej marki. 

Czy to Diana, czy hw, czy lgv będzie dużo lepiej (łagodniej,  płynniej,  milej i celniej ) strzelał, niż Turkarr,  airmaster,  czy jakaś chinajegomać.. 

 

miałem okazję strzelać z tureckich i chińskich jak również z niemieckich i angielskich. Byłem jednym z nielicznych w Polsce posiadaczy AATX200 z lufą rysowaną z zajeb....tymi parametrami powtarzalności t0 i skupienia. 

To co napisałeś @ICE dla 50m dla sprężynówki to dosyć dużo, ale  mój tx robił z przysłowiowym palcem w d... 

Mimo wszystko z sentymentem wspominam właśnie poczciwą slawkę 

Właśnie przewagą Czeszki była prostota obsługi, lekkość naciągu, dość niska masa, również celność która jest przecież wynikową zachowania się elementów składowych zespołu tłokowo-sprężynowego i spustu oraz kilku innych mniej lub bardziej ważnych aspektów.

Gdybym miał wybierać strzeladło do biwakowo grilowego strzelania, to tylko łamaną sprężynówkę z dobrych lat produkcji jakiegoś europejskiego producenta..

 

Żeby przyjemnie się strzelało wcale nie potrzebna jest "moc" , tym bardziej narowisty charakter,  czy "sprężyste" dźwięki wydawane przez system i "kop" odczuwalny na ramieniu a niekoniecznie mający wpływ na faktyczną prędkość wylotową śrutu..

Wydaje mi się, @ICE , że pamiętam Cię z "beżowego" .. więc również jak ja(zapewne lepiej) wiesz o co chodzi w tych tematach.

 

Jeszcze jedno, o czym nie wpsomniano..

do takich zastosowań, z czysto ekonomicznego punktu widzenia to należałoby kupić coś na cal 4,5mm i nie pakować się w większe kalibry.. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zadra masz 100% racji co do karabinków, tylko wątpię, czy da się to pogodzić z kwotą 350zł ;)

Tak jak piszesz, ogólny tręd to jak największa "szmoc", co szczególnie w nisko budżetowych sprężynach jest głównym wrogiem celności ;)

 Są na YT filmiki co potrafi 7 julowe LGU, które dzięki temu ma "kopa" jak pierdnięcie komara :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym za 200 zł używaną wiatrówkę, bez lunety i przekonał się czy temat wciągnie, potem ewentualnie coś lepszego. Do postrzelania do puszek aż nadto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Crosmana z lunetą i jest OK. 17 J to dużo, jak byłem dzieckiem to się strzelało z łucznika 5-6 J i było fajnie. Co do jakości - Crossman, Hatsan nie bez powodu są popularne i dobre.  Pytanie czy Masz miejscówkę do strzelań  ?  Na wsi to spoko, otwierasz okno i strzelasz :). Ja jeżdżę do Wrocławia -  jest tam w parku darmowa strzelnica dla wiatrówek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsce sie znajdzie. Widze ze Crosmana w tej cenie sie upoluje. Jest tez hatsan inferno ale pisza ze slaby to wybor.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, zachęcam do oddania głosów na najlepsze zdjęcie zegarkowe edycji kwietniowej. Temat - surwiwal! Wystarczy kliknąć w baner aby przejść do naszego wątku :) 

 

Surwiwal.thumb.jpg.274167ea6180dad346eb89fcbd644bad.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto z Was tak robi, przed wieczornym spacerem po dzielni?

https://ic.pics.livejournal.com/dymontiger/54234047/68847400/68847400_original.jpg


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 za dużo żelastwa na jednym udzie. Ja rozkładam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat , będzie trzeba tu zaglądać może miłośnikiem broni palnej nie jestem , ale lepiej mieć , niż potem żałować
Dwie sztuki posiadam , Springfild XD-M 3.8 compakt , służy mi jakiś czas. Wcześniej było jeszcze kilka Glock
I wczorajszy zakup , Sig Sauer P356 xl
Dziś pierwsze strzelanie się szykuje e5f66fb60039af6a51f70f6ea4b0b1bc.jpg&key=ff443a1bd92935e623ccfd48024997d62aa487365725924f9a0bdac8c0c1c93a


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jam mam XDM 3,8.W zasadzie to samo. Mój ulubiony EDC 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jam mam XDM 3,8.W zasadzie to samo. Mój ulubiony EDC

Tak , świetne spluwy. Jedyny mankament jak dla mnie , dość masywne , grube. Nie fajnie się nosi od wewnętrznej strony paska. Czyli nie na wierzchu tylko schowane. Plus do tego waga , fajnie się strzela ale nosić już gorzej. Sig jest sporo wygodniejszy , na wygląd przegrywa

Edit
XDM 3.8
Nie wiem skąd mi się wzięło V

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo sig to inna bajka. To typowy plaski maluch nowej generacji z chyba dwurzędowym magiem? . Chociaż HS czy też Springfield ma takiego plaskacza do noszenia w majtkach 😁 - XDS. U mnie bytuje taki w 45 ACP. 

Natomiast XDM też da się w gaciach nosić. Ja mam kaburę IWB od Aliena, całkiem spoko na nerce leży 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sig tak nie do końca , na przemian po kącie. Przez co jest dużo węższy. Może nie bez przesady , ale ma znaczenie. Tak to mniej więcej wyglada. Jeden i drugi 12 pestek. 5e673f2d4bb8bd40d3ed28a99fdab09a.jpg
ca0b6f3584407791ec0a57ed8400d489.jpg
977b62af8a18936383bfc62bfd608be3.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

nowa zabawka na obecne czasy :)

 

IMG_5456.jpg

Edytowane przez Maciej72
pomyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocho. Uprzedziłeś mnie. Na mnie też czeka po niedzieli do odbioru jak przyjdzie promesa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sig Sauer p365 dołączył do większego brata i małe zaskoczenie , mimo mniejszej masy , wagi porównując ze Springfield XD-M , słabszy odrzut przez co celniejszy , skuteczniejszy mowa o P365 XL76b40cd1e92d53c21390aee57c96eb61.jpg
47f74282df4741eb391fdd0b6dc55f07.jpg
e216aca59f9f17a378d65b5035bd7052.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, loco50 napisał(-a):

Ocho. Uprzedziłeś mnie. Na mnie też czeka po niedzieli do odbioru jak przyjdzie promesa. 

Zamawiałeś wersje 20 cali czy 16,5 ? Podobno na koniec maja ma być 20 cali .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamawiałem. Zajechałem do zaprzyjaźnionego sklepu po ammo i nieopatrznie zajrzałem do magazynu 😁. Stał na półce 16,5, pomacałem i wziąłem 😁. Spodobał mi się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowa zabawka na obecne czasy
 
IMG_5456.thumb.jpg.b5090db6e4e7d7dcb982f7425aecf116.jpg

Z ciekawości , jaki kaliber ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież leżą obok pudełka z ammo😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież leżą obok pudełka z ammo

Chciałem się upewnić , czyli to taki kbks mylę się ?
Są w PL dostępne z 5.56 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kbks? To 308 Win. 

A w 223 to HK MMR 223

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, piotrek39 napisał(-a):

Są w PL dostępne z 5.56 ?

Do czego Ci potrzebne 5,56 Nato?

Nie możesz użyć .223?


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.