Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

@goral_ To chyba tylko takie słodzenie.... w czasach Zimnej Wojny żadna konstrukcja z bloku wschodniego nie miała szans, aby wygrać przetarg na służbową broń dla US Army. Zresztą CZ 75 nawet nie mogłoby wziąć udziału w konkursie - jednym z wymogów był obustronny bezpiecznik i zwalniacz kurka. Dopiero CZ 85 takowe otrzymała, jednak o kilka lat za późno ;) Zerknij na Annual Historical Review z 1983 roku: https://books.google.pl/books?id=wUbTS4OeUMUC&pg=PA47&#v=onepage&q&f=false oraz https://en.wikipedia.org/wiki/Joint_Service_Small_Arms_Program

 

Polecam również artykuł z American Handgunner (na stronie 56): http://americanhandgunner.com/1983issues/HMJ83.pdf

 

 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek ten w literaturze przewija się dość często. CZ nie startowała w konkursie więc może masz rację. Autor nie pisze, że brała udział w konkursie, ale, że jak pokazali ją na targach w Madrycie to bardzo się Amerykanom podobała. Przez głupią politykę patentową nie ochronili tej konstrukcji i wiele renomowanych firm w tym Izraelskie je podrabiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tej głupiej polityce patentowej mamy teraz mnóstwo pistoletów bazujących na tej konstrukcji, trzeba być wdzięcznym :D


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, pepiczki strzeliły sobie w stopę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bergara 6,5 Creednoor

 

DCMU9204.JPG


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.05.2022 o 18:10, dodge66 napisał(-a):

@goral_ To chyba tylko takie słodzenie.... w czasach Zimnej Wojny żadna konstrukcja z bloku wschodniego nie miała szans, aby wygrać przetarg na służbową broń dla US Army. Zresztą CZ 75 nawet nie mogłoby wziąć udziału w konkursie - jednym z wymogów był obustronny bezpiecznik i zwalniacz kurka. Dopiero CZ 85 takowe otrzymała, jednak o kilka lat za późno ;) Zerknij na Annual Historical Review z 1983 roku: https://books.google.pl/books?id=wUbTS4OeUMUC&pg=PA47&#v=onepage&q&f=false oraz https://en.wikipedia.org/wiki/Joint_Service_Small_Arms_Program

 

Polecam również artykuł z American Handgunner (na stronie 56): http://americanhandgunner.com/1983issues/HMJ83.pdf

 

 

Jak się wchodzi do wydań archiwalnych? Trzeba się rejestrować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20220403_145213.thumb.jpg.39743fe4f4b8a210547c70e1a880ad0a.jpg

SVRN PAC 15 gen. II - prawdopodobnie najtańszy AR na rynku, produkcja Polsko - Koreańska.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.05.2022 o 22:52, gehaazi napisał(-a):

Jak się wchodzi do wydań archiwalnych? Trzeba się rejestrować?

 

Dostęp do archiwów American Handgunner jest darmowy i nie wymaga rejestracji:

 

https://americanhandgunner.com/classic-issues/classic-handgunner-editions/

 

Guns również udostępnia wydania archiwalne:

 

https://gunsmagazine.com/classic-issues/classic-guns-magazine-editions/


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.05.2022 o 21:56, mkl1 napisał(-a):

Bergara 6,5 Creednoor

 

DCMU9204.JPG

Masz rewir w pobliżu jakiegoś rządowego ośrodka wypoczynkowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dodge66.

Z innej beczki - 9mm Federal albo 45 Autorim będzie działać w pistolecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gehaazi napisał(-a):

Masz rewir w pobliżu jakiegoś rządowego ośrodka wypoczynkowego?

Nie znam lokalizacj :) iniby dlaczego mam znać?

Zobacz sobie znaczki, to będziesz wiedział , albo i nie :)

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, mkl1 napisał(-a):

Nie znam lokalizacj :) iniby dlaczego mam znać?

Zobacz sobie znaczki, to będziesz wiedział , albo i nie :)


Ale ten giwer i tak ma za mały dystans do rzondowych 🤨 Tu musiałoby być jakieś takie cuś:

 

 

BB94358D-9C97-4269-A2FA-0E65F69252F7.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem kilka cinqecento za 500zł potrafi tyle samo co givera za cenę mercedesa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu z nożem do mnie wyskoczył, jak widać całkowicie z nienacka. Nie miałem wyjścia, no musiałem się bronić. Przyznaję bez bicia, że dostał o kilka pestek za dużo, ale szedł i szedł, naćpany pewnie był.

IMG_20220531_134009.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bagnetem, pod krawatem... niebezpieczny typ. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, łowca napisał(-a):

Z bagnetem, pod krawatem... niebezpieczny typ. 


A mówili, że klient z krawatem jest mniej awanturujący się…

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gościu z nożem do mnie wyskoczył, jak widać całkowicie z nienacka. Nie miałem wyjścia, no musiałem się bronić. Przyznaję bez bicia, że dostał o kilka pestek za dużo, ale szedł i szedł, naćpany pewnie był.


Wystrzelałeś chyba przydział amunicji za 10 lat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Gościu z nożem do mnie wyskoczył, jak widać całkowicie z nienacka. Nie miałem wyjścia, no musiałem się bronić. Przyznaję bez bicia, że dostał o kilka pestek za dużo, ale szedł i szedł, naćpany pewnie był.

IMG_20220531_134009.jpg

W sądzie koledzy powiedzą, że szedł z maczetą, aby skosić żywopłot do sąsiada. Narkotyki rzadko brał, ale brał bo musiał, bo go praca stresowała :)

A poza tym to dobry herbatnik był, żonę rzadko bił, czasem wypił ociupinkę za dużo, ale sąsiedzi go lubili, a tu bandyta z bronią, bez ostrzeżenia go zamordował .... :) 

Tak na marginesie, mając broń, nie mamy prawie żadnych szans z nożownikiem. Na testach które robiliśmy, gość z nożem, dobiegł do mnie z dystansu 10m, zanim ogarnąłem klamkę.

Nawet u wyszkolonych kolegów, nie było lepiej.... Tak więc, szybkie nogi to podstawa :) 

Edytowane przez Maciej72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trening, trening i jeszcze raz trening....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na komendzie w małym miasteczku... brzmi jak początek Rambo 1 😁 pewnego dnia przybył nowy naczelnik ze stolicy i nosił bez kabury z przodu za pasem- tak sobie myślę teraz - po co to było ?  Jak cały dzień w robocie za biurkiem w budynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubił emocje. Robił zakłady sam ze sobą, czy uda mu się odstrzelić fiu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, goral_ napisał(-a):

Trening, trening i jeszcze raz trening....

Fizyki treningiem nie oszukasz ….

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.05.2022 o 19:26, Louis Cypher napisał(-a):

Ale ten giwer i tak ma za mały dystans do rzondowych 🤨

 No... nie wiem..

 800m + osiąga w czarne bez żadnego problemu :)

Na 1000m był też próbowany.. w Sylwetke 180cm trafia

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, mkl1 napisał(-a):

 No... nie wiem..

 800m + osiąga w czarne bez żadnego problemu :)

Na 1000m był też próbowany.. w Sylwetke 180cm trafia

 


Ale to nie w czarne, tylko w siwy łeb trzeba trafić. No i nad morzem wieje…

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.