Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, rk7000 napisał(-a):

To raczej do żarty żartami trzeba przenieść 😉


Ale tam wiele osób nie złapie żartu… 😎

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo cennych informacji przeczytałem w tym wątku i jak to zwykle bywa im więcej wiem tym więcej pytań mam w głowie :) 

Powiedzcie Panowie jak często ( chyba w zależności od ilości wystrzeleń) należy czyścić i serwisować broń (na podstawie pistoletu może )? Na czym taki serwis polega? Czy początkujący będzie umiał zrobić to samodzielnie? Co sie zużywa najszybciej, na co zwrócić uwagę jeśli chodzi o poszczególne modele? Jakie mają mocne strony, jakie słabe?

Pytam o pistolety takie jak CZ, H&K Glock, Sig Sauer itd.

Każda podpowiedź będzie cenna :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czyszczę po każdym strzelaniu. No chyba, ze mi się nie chce 😁. To po następnym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, nowyr napisał(-a):

Glock

 

 

 

Czyszcze po kazdym strzelaniu, nic skomplikowanego, relaksujace zajecie

Przy okazji odkrywam nowe pekniecie na polimerze co lekko psuje relaks   :D

 

tapatalked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę dodać jeszcze 👍 ale dzięki loco50 i Czujnik 🙂👍

Może ktoś jeszcze co napisze ciekawego o serwisie - czyli co trzeba wymienić i kiedy 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wymieniać. Strzelać, czyścić i dobrze sie bawić😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, loco50 napisał(-a):

Nic nie wymieniać. Strzelać, czyścić i dobrze sie bawić😁

Pewnie będzie podobnie jak z zegarkami 😁

Czyli wymieniać - to co jednak nie spełnia oczekiwań na to co  lepsze 😁

Czyli nie kończącą się opowieść 😁

 

A tak zapytam - droga ktara teoretycznie sobie wyznaczyłem to 

Jakaś  budżetowa  9, później AR i strzelba - może się okaże że to moja droga a może będę szukał innej. Strzelanie do tarczy to raczej nie moja bajka 😁

Edytowane przez nowyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, nowyr napisał(-a):

Może ktoś jeszcze co napisze ciekawego o serwisie - czyli co trzeba wymienić i kiedy 😁

Podstawa to poznać swoją broń.

 2. zawsze coś można wymienić... tylko ...??

Czy dla tego, że to polecają i jest "trendy", czy bo poprawia jej działanie..

 1 nie warto....

2 trzeba się zastanowić..

 bo najsłabszym ogniwem w układzie strzelc  - broń, .......jest ten pierwszy....

NIESTETY...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze strzelec 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, loco50 napisał(-a):

Zawsze strzelec 😁

Wiesz co opowiada karabin postawiony w stojaku?

Ty obok... jak Ci poszło dzisiaj na strzelnicy?

- świetnie było. byłem gotowy, ustawiony, załadowany i jużżżż, a potem ktoś mi się przyczepił do kolby, i była D@@pa. znowu zwali winę na mnie a nie na to COŚ przyczepione do mojej kolby...

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Chodzi mi po głowie myśl zakupu USP Expert. Strzelałem z tego modelu tylko sporadycznie i wrażenia mam pozytywne. Czy ktoś ma doświadczenie z dłuższego użytkowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Expert??? jedyny, prócz 1911A1, który spełnia moje "wymagania", tj. leży i strzela :)

 

Mój syn właśnie go używa i nie wychodzi z czarnego w dynamice i w statyce TYŻ :)

Ja go lubię bo solidny kawał plastikożelaza...

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Generalnie szukam czegoś do tarczy i myślę, że to będzie dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele dobrych pistoletów na rynku. Warto postrzelać, zanim się podejmie decyzję o kupnie. Ja lubię swoją CZ , /ale dobrze mi się strzelało z P64./

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, goral_ napisał(-a):

Jest wiele dobrych pistoletów na rynku. Warto postrzelać, zanim się podejmie decyzję o kupnie. Ja lubię swoją CZ , /ale dobrze mi się strzelało z P64./

szczególnie z p64 się dobrze strzela w trybie DA :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dariusz chlastawa napisał(-a):

szczególnie z p64 się dobrze strzela w trybie DA :) :)

Wiem, że Kolega żartuje. Zawsze traktowałem go jako SA. Co nie przeszkadza, że jest to celny, choć wymagający długiego treningu pistolet. Szkoda, że obecnie nie do kupienia w dobrym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z sentymentem wspominam czaka, jakbym dorwał teraz w dobrym stanie, to miałbym kolekcję zamkniętą :)

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma wiele wad. Mała pojemność magazynka, spory odrzut. Ale jest fajny kaliber, przy małej masie i frezowany z prawdziwej stali, a nie blaszany.Celny. Nie bez znaczenia chromowana lufa, co pozwalało go czyścić rzadziej. Też mam do niego sentyment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, goral_ napisał(-a):

Ma wiele wad. Mała pojemność magazynka, spory odrzut. Ale jest fajny kaliber, przy małej masie i frezowany z prawdziwej stali, a nie blaszany.Celny. Nie bez znaczenia chromowana lufa, co pozwalało go czyścić rzadziej. Też mam do niego sentyment.

Ja o tym wszystkim wiem, ale tak jak wyżej napisałeś przy skrupulatnym i żmudnym treningu na SA będzie sporo celnej zabawy :) 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co?Klamka do kolekcji, bo sentyment, bo historia. Do strzelania praktycznego, szybkiego, taktyczno- obronnego trzeba wybrać sprzęt dobrze leżący w ręce, niezawodny, celny, z przyzwoitą wielkością maga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, loco50 napisał(-a):

Tylko po co?Klamka do kolekcji, bo sentyment, bo historia. Do strzelania praktycznego, szybkiego, taktyczno- obronnego trzeba wybrać sprzęt dobrze leżący w ręce, niezawodny, celny, z przyzwoitą wielkością maga. 

Kiedy to wszystko już jest. Widzisz u mnie z wiekiem sentyment zaczyna odgrywać coraz większą rolę. Mogłem Walthera PPK w świetnej cenie kupić od kolegi, ale nie byłem zainteresowany, bo chciałem zamknąć kolekcję na Berrecie 92X Performance, ale dzięki uprzejmości @dodge66pomysł ten ulotnił się jak kamfora. Zdałem sobie również sprawę, że nie mam praktycznie nic do skrytego noszenia, a że jestem również człowiekiem praktycznym; p64 jawi mi się jako idealne dopełnienie tego co już posiadam.

Widzisz z tą historią to u mnie jest tak, że na I miejscu są samochody, później broń, a teraz zegarki. I ja wiem, że w stan posiadania parku maszynowego musi wejść jeszcze "beczka" bo pamiętam jej zapach z dzieciństwa, gdy podjeżdżał nią po mnie mój Ojciec chrzestny. Nie będę nią kręcił czasów na torze, nie będzie mnie wiozła tak wygodnie jak dzisiejszy odpowiednik, ale nie o to przecież chodzi.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do skrytego noszenia jest masę pchełek nawet z dwurzędowym magiem. Ja mam XDS 45,ale jako EDC robi XDM 3,8 Compact - idealne moim zdaniem połączenie małego rozmiaru z poręcznością. Ale rozumiem sentyment. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.