Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamówionego USP Expert ... kiedy będzie nikt nic nie wie. Ostatnio rzucili parę sztuk USP Elite. Czuję się tam samo jak zapisywałem się na zegarek ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2023 o 00:31, Robnyc napisał(-a):

W tej chwili tak

Miałbym prośbe.Chciałbym dał pod rozwagę innym Polonusom taką myśl - "nasi" rządcy mocno pchają nas do wojny. Nie naszej wojny.Jest pewna analogia do roku 1939 roku z tym że w Londynie nie było polonii. Więc jeśli teraz doprowadzą do wojny której raczej nie wygramy to zwieją  za granice po upadku kraju przodków więc  dobrze aby mieli świadomość że polonia nie przywita ich chlebem i solą.Chodzi o taki feedback wśród nadwiślańskich elyt.Floryda jest ważna bo tam przypuszczalnie wielu ma swoje nieruchomości.Tak że więcej zdjęć pistoletów - takie memento dla nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz Błaszczak napisze na Twitterze, że to nie prawda a ci żołnierze to pewnie wyborcy platformy obywatelskiej i nic im nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał, za bardzo sie nie znam.

Ale jak zacina się co kilka strzałów, zamki się nie chcą ryglować bo lufa wylata, śrubki i kołki od drgań odpadają, dźwignie przeładowamia się kruszą, celownik sie telepie, kolba ma luzy i pęka od uderzenia, rozrzut jak w kartaczu, bez trytytki nie trzyma się kupy, a rdzewieje od przetarcia naoliwioną szmatką, etc. - to o czym tu mówić.

Toto do huty się co najwyzej nadaje (i tego nie byłbym pewien), a nie do modernizacji.

Z gówna nikt bata nie ukręci.

Ale jak widać co niektórzy sie zaparli.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komu przeszkadzał stary dobry kałasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, mroova napisał(-a):


Chciałem kupić Grota chociaż do mania, ale biorąc pod uwagę cenę i jego zasadniczo rzecz biorąc bezużyteczność podziękuję. 
A można było pójść prostą drogą i zrobić wysokiej jakości klona AR 15 i pewnie wszyscy byliby szczęśliwi. 
 

 

Naszym specjalistom z  fabryki broni po 50 latach udało się zrobić przyzwoitą wersję reliktu Ak47 w postaci Beryla. I na tym koniec. Dobra pozycja do muzeum. Nawet licencyjnego Waltera nie potrafili porządnie zrobić. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AdiJaki jest problem z radomskim P99 ? Chciałem sobie kiedyś kupić do kolekcji ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iglica potrafiła od pupy strony wylatać. Byli ranni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tyłu wymiana zaślepki na metalową rozwiązuje sprawe w p99.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda. Ale fabrycznie było to spitolone.  W wersji produkowanej w macierzystych zakładach Waltera tego typu sprawy podobno miejsce nie miały. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, goral_ napisał(-a):

Komu przeszkadzał stary dobry kałasz

nie jest idealny.. 

Co do grotów,  to na wielu filmikach z Ukrainy żołnierze są nimi przewieszeni, gdyby było z grotem źle, to bez żalu by je zostawili zabierając kałachy zabitym ruskom. 

Są też pozytywne relacje (nie tylko Ukraincow) na temat tych karabinków.

Onet kolejny raz atakuje grota a sprawa w sądzie za pierwsze artykuły chyba jeszcze trwa.. 

 

Dodatkowo słyszalem(nie potwierdzone) że są zakusy aby polscy "specjalsi" mieli narzuconą broń (grota) a dotychczas mieli wolność wyboru i zakupów sprzętu który sobie sami wybiorą.

Zatem raport o słabościach grotów mógł mieć zupełnie inną genezę i nie do końca mówić prawdę o technicznych brakach.

 

Jaka jest prawda dowiemy się za jakiś czas... 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nasi specjalsi używają hk.

Co do grota, miałem w rękach i strzelałem. Dla mnie "taki se". Ale nasłuchałem się narzekań wotowców.

Zastanawiałem się nad kupnem grota, ostatecznie odpuściłem.

Ten karabinek nie jest warty tej ceny po prostu. Zwłaszcza w pierwotnej wersji.

Teraz jest lepiej, ale do jakości takiego hk specjalsów to wg mnie brakuje sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, jakubos napisał(-a):

do jakości takiego hk

A jakby porównac cenowo z grotem? 

Ja nie znam cen, średnio mnie interesują nawet..

 

Skoro  strzelałes z grota, to czy co 8 strzalow miałeś zacięcie?

Wycierałeś ręce z rdzy? odpadła Ci srubka blokująca lufę albo osada była luźna?

Nie żebym bronił grota, ale takie zarzuty były w artykule onetu. 

 

Że koło lepszych karabinkow nie leżał to wiadome, ale może wcale nie jest z nim tak źle zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę produkcyjniaka (ale nie kwoty zapłacone przez MON  za zamówienie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje strzelanie było na strzelnicy w sterylnych warunkach i dosyć komfortowych dla sprzętu.

Nie miałem zacięć. Strzelałem z amunicji GGG (55 grains) do celu oddalonego o 100 metrów.

Ale to ma być sprzęt o przeznaczeniu militarnym, ma działać właśnie nie w  sterylnych warunkach.

Wotowcy mi mówili że nie tyle chodzi o zacięcia tylko o rdzewienie i to co pisał onet.

Jeden znajomy wotowiec (żeby nie było zadeklarowany pisowiec) przyznał że zgadza się ze wszystkim co napisał onet.

Dotyczyło to pierwszych partii, tych najbardziej wadliwych. 

Teraz Łucznik ma już kolejną wersje, znacznie poprawioną w porównaniu do tej wersji którą opisał onet.

Tylko Macałem tą nową wersje, ale sprawdzałem te elementy na które narzekano. Wajcha do przeładowania ta która się rozsypywała była bardziej masywna, 

a do regulatora gazowego dorobiono taki kapturek na osłonie termicznej lufy który jest wygięty tak sprytnie że zapobiega wypadaniu tego regulatora gazowego przy strzale jak jest w złej pozycji.

Jest też nowy uchwyt pistoletowy. Więc zmiany są zdecydowanie na plus.

Czy nadal ma problem z korozją tego swierdzić nie mogę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grota nie znam, nie strzelałem, ale jeśli są różne wersje karabinka (co najmniej kilka wersji wprowadzanych poprawek technicznych w latach 2010-2021) armia zamówiła w 2017 pierwszą partię,  po czym na pewno w 2021r była już wersja o której Ty piszesz, że "poprawiona" to dlaczego specjalsi uczący Ukraincow mieliby otrzymać wersję gorszą a nie poprawioną?

Trochę mi nadal nie pasuje to " notoryczne zacianie się co 8strzałów" bo wystrzelenie 1 magazynka nawet, byłoby niemozliwe (3x zacięcie ?? ).

 

Korozji się nie czepiam, bo kwestię obróbki można poprawić w prosty sposób, ale odkręcając się śrubki I odpadające elementy broni to dla mnie coś dziwnego.

Przecież osoby które dostały tę broń na pewno ją sprawdziły pod tym kątem przed jej użyciem, dokonały "rewizji" dokreciły co trzeba, nasmarowały..

Wychodziłoby na to, że dostali po prostu starocie magazynowe z pierwszego rzutu, nie sprawdzili przed użyciem i ponarzekali dla Onetu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda zwykle leży pośrodku....Ale i tak  wybrałbym beryla, lub tantala, choć nie jest idealny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grota A1 miałem w łapkach i oglądałem. Wujek kupił jakiś czas temu. Bardzo go chwali ale wątpię, że strzelał z niego więcej niż na jednym wypadzie. Ma go, bo to nasz produkt. I jak twierdził, musiał go mieć. Nic nie wspominał o wadach. Mi jakoś nie przypadł do gustu. Chyba podjadę w weekend, bo mam 10km i dokładnie go obejrzę w poszukiwaniu rdzy i luźnych śrubek 😉. Coś dużo szumu wokół tego karabinu i wiele rozbieżności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn w woju musiał przygotować ileś tam Grotów dla ochotniczej służby. Mówił, że fajnie się strzela, ale strzelnicowo. W pole zdecydowanie  wolałby Beryla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0692.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile trzeba teraz zapłacić za 22lr przyzwoitej jakości? Do samopowtarzalnych karabinków/pistoletów, zastosowanie sportowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, loco50 napisał(-a):

DSC_0692.JPG

po prawej to Taurus?

bo niedowidzam.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zadra napisał(-a):

po prawej to Taurus?

bo niedowidzam.. 

Nie.Taki brzydal Chiappa Rhino w 357.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, loco50 napisał(-a):

Nie.Taki brzydal Chiappa Rhino w 357.

 

Zlituj się, kupiłeś tego mastodonta?

To się nadaje do miecia co najwyżej.

Nie żebym Cię krytykował. Sam rozważam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, jakubos napisał(-a):

 

Zlituj się, kupiłeś tego mastodonta?

To się nadaje do miecia co najwyżej.

Nie żebym Cię krytykował. Sam rozważam.

 

No a jak myślisz- do czego go kupiłem?😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.