Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, jakubos napisał(-a):

czyli kurła boczny zapłon 22lr - pistolet margolin.

Straszny crap.

Ale plus jest taki, że komuś zależy żebyć czegoś się nauczył.

Margolina już na strzelnicy chyba nie uświadczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, goral_ napisał(-a):

Margolina już na strzelnicy chyba nie uświadczy...

 

Niestety nadal jest ich pełno :D


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dodge66 napisał(-a):

 

Niestety nadal jest ich pełno :D

Bywasz na dziwnych strzelnicach. Przecież po roku użytkowania są złomem. Chyba, że jako eksponaty do oglądania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, goral_ napisał(-a):

Bywasz na dziwnych strzelnicach. Przecież po roku użytkowania są złomem. Chyba, że jako eksponaty do oglądania...

 

Każda większa strzelnica klubowa w Polsce ma na stanie kilka sztuk, zresztą egzaminy na patent nadal zdaje się na Margolinach ;)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, goral_ napisał(-a):

Bywasz na dziwnych strzelnicach. Przecież po roku użytkowania są złomem. Chyba, że jako eksponaty do oglądania...

 

Miewałeś dziwne Margoliny które poddawały się po roku  ;) 

Może i są złomem ale nadal strzelają do przodu.

Tyle wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem prywatnego margolina w latach 70, po kwartale złamał się pazur wyciągu a potem było tylko gorzej. W moim mieście na strzelnicy Hubertusa nie ma margolina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, może mają Glocka 44 lub CZ P-07 Kadet. Sam na tym szkolę początkujących w klubie. Akurat mamy tego w magazynie.

Edytowane przez Rethel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jestem już po pierwszym w życiu strzelaniu. 

Jak kolega wyżej zauważył na dzień dobry margolin :) , po oddaniu 10 strzałów z 15 m, przyszedł czas na pistolet znajdujący się na wyposażeniu WP P - 64 ( nie wiem czy dobrze zapamiętałem nazwę :)), z którego oddałem 5 strzałów. Poniżej tarcza po 15 strzałach :) Po przygodzie z pistoletami przeniosłem się na stanowisko do strzelania z karabinka sportowego - fajna sprawa - pozycja leżąca - 10 strzałów, również załączam tarczę :). Po karabinku instruktor zarzucił a może na koniec jeszcze z Glocka bym postrzelał - zgodziłem się, bo chciałem się " poczuć ". No była to duża zmiana w porównaniu z margolinem i p- 64 - pierwszy strzał zrobił wrażenie na mnie - oddałem w sumie 5 :) 

Wrażenia? Bardzo mi się podobało - choć bardzo byłem zestresowany - dwa razy w margolinie nie było wystrzału ( nabój bocznego zapłonu) - więc lekki stres. Raz w glocku łuska zablokowała się w komorze po wystrzale. Ale wrażenia były duże - brzuch mam ściśnięty z nerwów do teraz, a minęły już 2 godziny od ostatniego strzału. 

 

IMG_20230324_113319.jpg

IMG_20230324_130342.jpg

IMG_20230324_130525.jpg


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_1744.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2023 o 13:28, Solve napisał(-a):

No i jestem już po pierwszym w życiu strzelaniu. 

Jak kolega wyżej zauważył na dzień dobry margolin :) , po oddaniu 10 strzałów z 15 m, przyszedł czas na pistolet znajdujący się na wyposażeniu WP P - 64 ( nie wiem czy dobrze zapamiętałem nazwę :)), z którego oddałem 5 strzałów. Poniżej tarcza po 15 strzałach :) Po przygodzie z pistoletami przeniosłem się na stanowisko do strzelania z karabinka sportowego - fajna sprawa - pozycja leżąca - 10 strzałów, również załączam tarczę :). Po karabinku instruktor zarzucił a może na koniec jeszcze z Glocka bym postrzelał - zgodziłem się, bo chciałem się " poczuć ". No była to duża zmiana w porównaniu z margolinem i p- 64 - pierwszy strzał zrobił wrażenie na mnie - oddałem w sumie 5 :) 

Wrażenia? Bardzo mi się podobało - choć bardzo byłem zestresowany - dwa razy w margolinie nie było wystrzału ( nabój bocznego zapłonu) - więc lekki stres. Raz w glocku łuska zablokowała się w komorze po wystrzale. Ale wrażenia były duże - brzuch mam ściśnięty z nerwów do teraz, a minęły już 2 godziny od ostatniego strzału. 

 

IMG_20230324_113319.jpg

IMG_20230324_130342.jpg

IMG_20230324_130525.jpg

Zmniejsz skupienie w pionie i jest nadzieja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. mam spokojniej celować? nie machać łapami góra dół ?:)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, usztywnij nadgarstek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok Solve, chłopa zabiłeś 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, pierwszy raz z bronią w łapie - stres był - ale dzięki - postaram się, następnym razem :) 

 

Dzięki Loco :)  - poprawię się :) 


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Solve napisał(-a):

 

 

Dzięki Loco :)  - poprawię się :) 

Napisałem bez ironii. Jak na pierwszy raz jest ok. Położyłbyś zbója. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja nie odczytałem z Twojego postu ani grama ironii. Nie znamy się osobiście, ale z obserwacji  forum, wiem, że masz długoletnie doświadczenie z bronią i jak mi napisałeś, że na pierwszym strzelaniu ubiłem drania to odebrałem to jako komplement -  Jeszcze raz dzięki :)

Edytowane przez Solve

Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC04437.jpg

DSC04426.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Rethel napisał(-a):

@loco50Piękne fotki i karabinek.

Dziękuję.Fotki robił mój nadworny fotograf czyli córka. Ja tak nie umiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dosyć dobra jakość, równocześnie płytka bardzo głębia ostrości w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

To lustrzanką robione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC04467.jpg

3 minuty temu, jakubos napisał(-a):

dosyć dobra jakość, równocześnie płytka bardzo głębia ostrości w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

To lustrzanką robione?

Za trudne pytania zadajesz😀.Wiem tylko ,że potem były edytowane ale co? jak? to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, loco50 napisał(-a):

czyli córka

 

"Czyli Córka" z czego strzela ?

 

moja zazwyczaj "z charaktera" ;)

 

Musiałbym ją na strzelnicę na urodziny zabrać, ale młody kociak 13 lat dopiero, no i waży tyle co średni karabin 0,5"..

 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, zadra napisał(-a):

młody kociak 13 lat dopiero, no i waży tyle co średni karabin 0,5".

 

 

Idealny wiek na start

Moja zaczynala w skeecie w wieku 14lat (waga 40 kg) od ciezkiego bocka FN, gruba kamizela plus ochraniacze

Jak zlapala sylwetke i zaczela trafiac to wsiakla w te zabawe na amen  ;)

 

tapatalked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC04451.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.