Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klubowicze pływają :)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać temat o bieganiu się świetnie przyjął na forum - dowiedzieliśmy się, że wielu z nas lubi sobie pobiegać, ale jestem pewien, że wielu z nas również i pływa :) Jak w temacie Panie i Panowie, tym razem wszystko o pływaniu! Czy to amatorsko, rekreacyjnie, czy bardziej profesjonalnie. Może nawet są wśród nas jacyś zawodowcy? Piszcie śmiało, zapraszam do dyskusji.

 

Zacznę więc od siebie. Króciutko. Pływam amatorsko od dosyć dawna, zazwyczaj na basenie, ale i też czasami próbuje swoich sił w zimnym morzu, co łatwe nie jest, ale przecież jakoś trzeba sobie utrudniać życie ;) W basenie pływam stylem dowolnym, najczęściej na 1500 metrów. Czasem w jakim pokonuje ten dystans nie będę się chwalił, bo nie ma czym :D Pływam rekreacyjne, tylko dlatego bo lubię, nie dla wyników :)

 

Przy okazji zapytam, który basen na terenie Krakowa, bądź okolic polecacie najbardziej ? Gdzieś kiedyś wyczytałem, że w Chrzanowie jest fajny. A może to było Jaworzno? Musze sprawdzić.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej nie pływam na codzień, ale ostatnio w sierpniu udało mi się popływać w morzu :)

Pływałem też na kajaku :) Ten w zielonej koszulce to ja :)  Michał, jak będziesz miał okazję popływać na kajaku po morzu to polecam, bo warto :)

Wszystkim polecam!!!!

 

post-44476-0-74182600-1411721382_thumb.jpg


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po morzu kajakiem nie miałem przyjemności, jedynie kiedyś po Dunajcu i za małolata na Mazurach :) Fajna sprawa.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pływam na okrętę  :D

"W wodzie zrodzony, wodą wykarmiony"  ;)

Nie robię już treningu pływackiego (mam wrodzone problemy z sercem, ale z tym mniejsza),  pływam zupełnie amatorsko i rekreacyjnie. 

3k metrów w 45min kraulem 3-4 razy w tygodniu (ostatnie tygodnie nawet 5 razy  B) ), ale bez prochów i siłowni i odpowiedniej diety to już troszkę za dużo.

Pływam w otwartych akwenach przez cały rok, w zimie jestem w wodzie ok. 30s :D . Mój ulubiony to Przylasek Rusiecki (mam najbliżej), rzadko Kryspinów, a na skałkach gdzie jest chyba najlepiej (najlepsza wizórka) to już lata nie byłem.  

Baseny to głównie dwa. Moim zdaniem najlepszy Com Com w Nowej Hucie i też super Akademia Ekonomiczna (sorry teraz to Uniwersytet ).

Dość rzadko AGH. Czasem z braku laku Park Wodny, są tam dwa tory jak się człowiek uprze to da się popływać, tylko zbyt ciepła woda i niedogodności o których nie będę pisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablo, lata nie byłem na Kryspinowie, ostatni raz jakieś 7-8 lat temu. Pozmieniało się tam coś? Zawsze bardzo miło wspominam te okolice :) Ja jeszcze jeździłem na żwirownie, tam

za Bieżanowem, koło Wieliczki (Brzegi?). No i bardzo często do Gródka nad Dunajcem - fajne miejsce. Chętnie bym się tam jeszcze kiedyś wybrał.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Kryspinowie w przeciągu tych lat nic się nie zmieniło, kebaby, frytki, i masa ludzi,  cena za "wjazd" chyba ze dwie dychy :D , ale mam wrażenie, że jest czyściutka woda no i plusem jest jednak piaszczysta plaża. Ja jednak wolę nowohucki Przylasek, jakoś tak swojsko, można palić swojego grilla itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pablo122, 3k w 45 minut????? Wooooooow !!! Musisz mieć jakąś przeszłość pływacko- trenignową za sobą ?!?!


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie dychy wjazd na Kryspinów? To faktycznie się pozmieniało. Z tego co pamiętam, to płaciło się jakieś grosze. Na przylasku byłem raz w życiu. Też fajne miejsce.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pablo122, 3k w 45 minut????? Wooooooow !!! Musisz mieć jakąś przeszłość pływacko- trenignową za sobą ?!?!

 

Mam przeszłość, choć zawodnikiem nigdy nie byłem, ale przygotowywałem się do Ironmana, ale to stare dzieje, ten wynik to ledwie cień moich zaszłych możliwości, teraz to naprawdę takie pluskanie, to ok 25m w 20s. Po prostu lekarz zabronił mi pływać, ale ja muszę  :D , bo zwariuję.

Wczoraj pływałem z zawodnikami, młodymi chłopakami, nie jakimiś mistrzami i to co oni robią w wodzie to jest nieprawdopodobne.

 

Może jakieś porady co do sprzętu itd

 

Dwie dychy wjazd na Kryspinów? To faktycznie się pozmieniało. Z tego co pamiętam, to płaciło się jakieś grosze. Na przylasku byłem raz w życiu. Też fajne miejsce.

 

Dycha za samochód plus ileś tam od głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie plywam ale na basen chadzam popatrzeć na dziewczyny..:-) :-) :-) :-)

Michal Ty prawie jak Bear Grylls jestes:-) :-) ,biegasz,pływasz,siłownia,rower.....-etc.

Gratuluję i zazdroszczę też bym to wszystko robił ale. Do pracy muszę chodzić...:-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Plywam czasami wokolicznych sadzawkach ;)

Zima czasami na basen.

Polecam w hamburgu aquapark ariba.

Zastanawiam sie nad kupnem kajaka by zwiedzac okoliczne nitki kanalow

W hamburgu tego pelno.

Lubie rowniez sie wybrac so kumplami na ryby. Bylismy nawet w norwegii

2 lata temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny jest basen Comarchu koło mnie, czyli na al. Jana Pawła. Nie posiada strony internetowej, żadnych reklam. Luźna atmosfera, ja chodzę tam z córkami, nikt się nie spina jak się przedłuży pobyt, nie trzeba czepków i w ogóle lajcik, parking kryty, a z dziećmi w zimie to duży plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zachęcony opiniamy znalezionymi w sieci sobie wygoglowałem ten basen Comarchu. Przentuje się całkiem fajnie. I z tego co widzę, to na infobasen.pl jest w TOP 10 basenów w Krakowie :)

 

Ranking basenów w małopolsce :

 

http://infobasen.pl/baseny/malopolskie.html

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłeś Comarch z Com Com Zone  ;)  (Huta i Bieżanów)

 

Ten ranking to słaby jest, bo parki wodne to "pluskarnie" i w dodatku niestety jest na nich ogromny syf.

Natomiast pływalnia w Limanowej cud miód, malina.

Kolna też git.

 

Ja dalej utrzymuję, że najlepszy jest Com Com w Hucie i "ekonomiczna", tylko na ekonomicznej jest lipa z parkingiem. Parkuję na Lubomirskiego i maszeruję "na wała" przez cztery pasy, bo legalne przejscie jest z 300m dalej. Natomiast sam basen elegancki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie :)

 

O basenie w Limanowej swego czasu mi się coś obiło o uszy.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Oświęcimiu jest 50-ka.

Chyba w Polsce jest 12 olimpijskich, to jest dobra bania  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regularnie basen i Bałtyk latem dzień w dzień, jak są warunki. Z 10 lat temu startowałem na 100m klasykiem, złoto i brąz roku po roku w okręgu :D :D Miałem zostać pływakiem, ale nie chciałem się wyprowdzić do szkółki w innym mieście, człowiek młody i głupi :)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie plywam ale na basen chadzam popatrzeć na dziewczyny..:-) :-) :-) :-)

Michal Ty prawie jak Bear Grylls jestes:-) :-) ,biegasz,pływasz,siłownia,rower.....-etc.

Gratuluję i zazdroszczę też bym to wszystko robił ale. Do pracy muszę chodzić...:-)

Nie martw sie Marek. Ja mimo ze do roboty nie musze chodzic i tak nie mialbym czasu na to wszystko... Takze absolutnie szczerze zazdroszcze

Ps. Czas to pojecie wzgledne, moze u Michala po prostu duzo wolniej plynie :-)

Edytowane przez nash13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przeszłość, choć zawodnikiem nigdy nie byłem, ale przygotowywałem się do Ironmana, ale to stare dzieje, ten wynik to ledwie cień moich zaszłych możliwości, teraz to naprawdę takie pluskanie, to ok 25m w 20s.

Rozwiń jak możesz ten cień ;) , o ile szybciej lub jakie czasy udalo  Ci sie robić bo jak na amatora 3km w 45 minut to bardzo dobry czas ;)

 

Regularnie basen i Bałtyk latem dzień w dzień, jak są warunki. Z 10 lat temu startowałem na 100m klasykiem, złoto i brąz roku po roku w okręgu :D :D Miałem zostać pływakiem, ale nie chciałem się wyprowdzić do szkółki w innym mieście, człowiek młody i głupi :)

Kosma obstawiam rocznik 86 podziel sie wynikami , ciekaw jestem jak było w twoim okregu ;)

 

Ja mam za sobą 15 lat treningu zawodowego ;) stare dzieje mimo żem człek młody ;) !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Stare dzieje, a co ja mam powiedzieć, jak trenowałem pływanie ponad 40 lat temu, wtedy cały sport był "amatorski", osiągi tylko "okręgowe", potem nurkowanie tak bardziej jako hobby, ale nie tylko, ogólnie woda to dla mnie jedynie drugi żywioł, pomimo, że kondycja dawno już nie ta, to mógłbym z wody w ogóle nie wychodzić.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Traktuje pływanie jak sposób na utrzymanie minimum kondycji i dobrego samopoczucia. Pływam trzy razy w tygodniu po 45 minut. Przeciętnie od 1600 do 2000 metrów - zależnie od warunków na torze (najcześciej jest kilka osób niestety).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń jak możesz ten cień ;) , o ile szybciej lub jakie czasy udalo  Ci sie robić bo jak na amatora 3km w 45 minut to bardzo dobry czas ;)

 

 

3,8km w zimnej wodzie w trochę ponad godzinę, ale nie mam dowodu  ;) , ale zapraszam jak będziesz w Krakowie, na sprawdzian mojej prawdomówności. Może mały zakładzik np. o steka w Jeffsie. B)

Na krótkim dystansie nie mam żadnych osiągnięć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nash, czas plynie tak samo jak i u Ciebie. Nie widzę żadnego problemu, żebym miał nie znaleźć czasu na pływanie, bieganie i do tego dla odmiany pograć czasami w piłke, pojezdzić na rowerze, czy wyjść gdzieś z moją drugą połówką. Nie rozumiem co w tym niezwykłego. Nie popadajmy w paranoje, WYSTARCZY CHCIEĆ I NIE BYĆ LENIWYM. Każdy jest w stanie sobie wygospodarować czas na różnego rodzaju przyjemności. No chyba, że rzeczywiście się siedzi w pracy po 12 godzin dziennie przez 7 dni w tygodniu, a do tego ma jeszcze dzieciaka na głowie i jedyne o czym się myśli, to siąść w świętym spokoju przed telewizorem z piwem w ręku. Tylko że jeden otworzy piwo i siądzie przed telewizorem, a drugi dla odmiany pójdzie się zrelaksować

na basen. Każdy jest inny. To tyle słowem wyjaśnienia jak i mój ostatni post na wszelkiego rodzaju zaczepki. Pozdrowionka i miłego życze :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem tak, korzystaj poki mozesz, niedlugo pojawi sie potomek, pozniej pewnie cos do pary i nagle ten czas sie jakos dziwnie zawezi :-) bo wtedy dochodza kwestie wyboru, basen czy moze pojsc z synem w pilke pokopac, rower samemu czy moze z dziecmi na basen... Sam zobaczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja stary Kapitan wód procentowych wysłałem babę na wycieczkę na dwa dni to nadszedł czas dziś wypłynąć na szerokie wody

a wy młodziaki taplajta się w basenie :lol:  :lol:  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.