Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
piotrekkk23

Zegarek ok. 500zł

Recommended Posts

Witam.

Od pewnego czasu stwierdziłem że pora zmienić mojego starego Timexa. Przeglądałem wiele zegarków i najbardziej spodobał mi się Orient Mako, którego niestety nigdzie nie ma do kupienia w normalnej cenie. Obwód mojego nadgarstka to ok 16,5 do 17cm. 

Moje wymagania:

- najlepiej na branzoletce

- najlepiej brushed chrome

- około 500zł do wydania

- może być kwarcowy lub mechaniczny

- zegarek ma być na co dzień, do koszulek i jeansów

- nie chcę białej tarczy

Moją uwagę zwróciły  te Seiko, ale może znajdzie się coś lepszego.

http://allegro.pl/zegarek-meski-seiko-5-automatic-snk605k1-oryginal-i4619066284.html

http://allegro.pl/seiko-5-automatic-snk603k1-gwar-2lata-i4625233936.html

Edited by piotrekkk23

Drugi link nie działa, popraw.

Jeśli chodzi o Seiko to najlepiej kupić w Azji, są dużo tańsze niż w PL, nawet doliczając koszty cła i podatku, które mogą zostać naliczone lub nie. Zależy od Twojego szczęścia przy Twoim budżecie będziesz do przodu.

Znajdziesz na pewno bardziej zaawansowane, ciekawsze modele w cenie tej 5-tki z aukcji, albo kupisz takie Seiko taniej.

Poprzeglądaj strony takie jak: creationwatches, mywatcheshub, watchhubs, dutyfreeislandshop itp.

Rozglądnij się też w ofercie Orienta i Citizena - to również porządne zegarki w tym budżecie.

Wolałbym ograniczyć się do kupna w Polsce, lub w ostatecznym wypadku z miejsca, gdzie nie zapłacę cła i podatku. Są może jakieś sklepy w takiej lokalizacji z Orient Mako Blue na stanie?

Wydaje mi sie, ze do dwóch modeli podanych przez Ciebie ńie mozna założyć paska, gdyby kiedyś znudziło sie bransoleta.

{...}

Czy ten sklep jest godny polecenia i czy warto dopłacić te 20 lub 35 euro do tych innych wersji?

w temacie orientów - od siebie polecę ten sklep : link

Oba sklepy są sprawdzone - to chyba dwa najczęściej polecane sklepy z marką na forum.

Pisałem do  schoeneuhren i nie dostaje odpowiedzi więc zapytam się tutaj. Czy ich bank jest w strefie objętej SEPA i czy mogę wybrać opcję dzielenia kosztów czyli SHA? Przelew będę robił prawdopodobnie przez iPKO dewizowym poleceniem wypłaty by zapłacić tylko 8zł.

sądzę, że sklep chcąc dostać np. 100 euro będzie chciał dostać 100 euro, a nie dzielić się dodatkowo kosztami przelewów. mogą stwierdzić, że im za mało przelałeś i czekać na dopłatę. także póki Ci nie potwierdzą, że możesz wybrać opcję dzielenia kosztów ryzykujesz, że zapłacisz je dwa razy.

przecież to Niemcy

jeśli mają opcję przelewu to na jaką formę wybierzesz zależy od Ciebie  (np SEPA)

jeśli nie ma opcji przelewu to pewnie PayPal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By jakubw02
      Witam, planuje zakup swojego pierwszego zegarka. Mam 18 lat i zegarek miałby mi służyć na co dzień do zwykłego ubioru. Chyba wolałbym zegarek na bransolecie. Wolałbym, żeby tarcza zegarka nie była zbyt przesadzona, nie miała za dużo ,,dodatków,,. Nie ukrywam, że głównie zwracam uwagę na wygląd, zegarek będzie mi służył jako element biżuterii, ale nie chciałbym też kupić jakiegoś badziewia. Budżet ok. 500zl. Proszę o pomoc, gdyż kompletnie nie znam się na zegarkach. 
    • By Michał 10:10
      Witajcie.

Moi drodzy. Mam do was dość nietypową prośbę a w zasadzie pytanie.

Czy możecie mi wskazać jakieś inne marki/modele które oferują zegarek podobny do tego na filmie poniżej?

Podoba mi się wysoka luneta tego modelu jednak tarcza jak dla mnie jest mało ciekawa tym bardziej w szlifie słonecznym. Wolał bym też aby zegarek był producenta z historią. Wszystkie zegarki zawsze mam bardzo długo więc i tym razem szukam czegoś z czym będę się mógł związać na dłużej.

Dziękuję
    • By Michał 10:10
      Moi Drodzy, wachałęm się z napisaniem tego tematu od trzech dni. Daleki jestem też do siania paniki. Zdecydowałem się napisać w końcu ten trudny dla mnie post ponieważ od wtorku zajmowałem się wdrożeniem zmian mających zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa w powierzchni biurowej.

Pragnę was uczulić w temacie naszych ukochanych czasomierzy. Bardzo groźnym oraz niezwykle podatnym na osiedlanie się patogenów miejscem jest zegarek, zegarki które znajdują się tak blisko naszych dłoni. Nie wszystkie czasomierze będziecie w stanie odkazić. Szczególnie podatnym na osiedlanie się bakterii oraz wszelkich innych patogenów ( w tym wirusów ) miejscem są paski ze skóry oraz tkanin np. opaski nato.

Z tego względu proponuję abyście z rozwagą w najbliższych tygodniach wybierali zegarki. Rozsądnie będzie wybrać wszelkie divery które łatwo jest zdezynfekować myjąc je w płynie antyseptycznym a także wszelkie konstrukcjie na paskach sylikonowych czy w ostateczności kałczukowych. Nie panikujmy ale może warto wyjątkowo wybrać ICE Watch-a czy coś ze stajni G-shock.

Ja osobiście poprosiłęm o zaprzestanie noszenia zegarków i rozdałem pracownikom opaski elektroniczne. ( modny gadżet w corpo więc zostały przyjęte z uśmiechem ) .
      Oczywiście zdaję sobie sprawę ,że mając wielu pracowników nie będziecie w stanie zprezentować takich opasek więc warto porozmawiać z załogą lub rozwiesić większą ilość zegarów ściennych w otoczeniu pracowników którzy nie mogą z uwagi na charakter wykonywanej pracy mieć zegarka na ręku.  Warto też wręczyć każdej osobie w naszym otoczeniu paczkę chusteczek antybakteryjnych do czyszczenia smartfona.

Włodarzy forum proszę o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu.

Trzymajcie się zdrowo.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.