Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Crimson79

Klub Miłośników Zegarków Victorinox

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja się przypomnę z nowym paskiem od pattini skrojonym na 23 mm.

post-76487-0-91588600-1533567812_thumb.jpg

post-76487-0-06818000-1533568099_thumb.jpg

Edytowane przez wojtek3100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny kompresorek. :D Sporo jest tych modeli okazuje się, jakoś tak w mojej świadomości dotychczas tylko INOX funkcjonował. ;)

Jaki nr referencyjny?

Edytowane przez 4palce

Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ten werk.  :wub:

 

post-94542-0-33901100-1533671316_thumb.png


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny, nosiłbym.  :)


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten werk to valgranges AO7.111

No jestem jak na razie już ok roku bardzo zadowolony.Jak założyłem go pierwszy raz to spieszył +25 po ok 6 miesiącach noszenia prawie codziennie spadło do +5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bez dodatkowych opłat to pewnie, że warto.

Jak nie podejdzie odsprzedasz z niewielką stratą, albo i bez ;)


Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad niebieskim Inoxem od Jomashop. Z podatkiem za ok. 270$. Siostra za 2 tygodnie wraca z USA więc mogłaby przywieźć bez "dodatkowych opłat". Warto w tej cenie ? W przeliczeniu wychodzi ok. 1000 zł

https://www.jomashop.com/victorinox-watch-241688-1.html

Joma ma jakąś chorą cenę wysyłki do Polski. Plus cło i opłaty to dałoby sporo więcej. Jeżeli masz możliwość, że ktoś Ci go przywiezie to bym się nie zastanawiał. Inoxy chodzą nawet na bazarku dużo drożej. No i ładny ten niebieski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stały kompan wakacyjnych wędrówek:

 

post-92718-0-49379000-1533814999_thumb.jpg

 

Już parę rys zaliczył B)

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

victorinox officer 241370

 

Mam i ja! Wcześniej użytkowałem Seiko SNZF17 i muszę powiedzieć, że vicek bije go na głowę. Lepszy mechanizm (stop sekunda, dokręcanie), szafir przód tył, bransoleta dużo lepiej spasowana, komfort noszenia, szczegóły takie jak grawer na koronce - naprawdę zegarek robi wrażenie! No i ten nietypowy datownik, który sprawia, że czasomierz jest nietuzinkowy. Jak to skomentował mój zegarmistrz... "niezłe bydle" :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mnie wątpliwość naszła... mam 241370, przygotowywałem sobie dzisiaj zegar na jutro i go nakręciłem koronką. tak ze 30 ruchów po 100-120 stopni. Po tych trzydziestu wystąpił jakby lekki opór, może leciutkie chrup na granicy słyszalności. Ta ETA 2824-2 ma jakieś sprzęgiełko zabezpieczające przed "nadkręceniem"? 

Wszystko OK, zegar idzie, data się zmienia i w I pozycji i w wyniku ruchu wskazówek, stop sekunda działa... tylko to mikrochrupnięcie. Pewnie jestem przeczulony, ale jest tam jakie sprzęgło?


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej wiedzy wynika, że automat musi być wyposażony w sprzęgło.

Edytowane przez pablozpueblo

Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To troche nie tak. Sprzeglo jest potrzebne gdy chcemy recznie dokrecic zegarek automatyczny, wowczas sprzega sie zebnik na walku z kolem zebatym na bebnie sprezyny. W normalnej pracy jest to rozsprzeglone i spezyna jest dokrecana przez wahnik.

Aby uniknac nadmierngo nakrecenia sprezyny i jej uszkodzenia stosuje sie inne zabezpieczenie. Beben ma specjalne wglebienia w sciance na obwodzie, a sprezyna odpowiednio uformowane zakonczenie w ksztalcie litery „Y”. Nie wiem, czy to zdjecie Wam wyjasni na czym to polega, ale trzeba sprobowac :)

post-60090-0-98264600-1534882322.jpeg

Tu jest zrodlo http://blog.watchdoctor.biz/2015/02/08/automatic-watch-works/


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej wiedzy wynika, że automat musi być wyposażony w sprzęgło.

Może nieprecyzyjnie się wyraziłem, to że musi tam być jakieś zabezpieczenie przed "nadkręceniem" rotorem jest dla mnie oczywiste. Chodzi mi o to, czy ono działa także dla dokręcania ręcznego, albo nawet czy istnieją jakieś przeciwwskazania ogólne dla dokręcania ręcznego, ponad te 3-4 ruchy dla wstępnego naciągnięcia sprężyny.

Na forach piszą, że ta ETA jest podatna na uszkodzenie kół zębatych współpracujących z koronką przy nakręcaniu.        


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem Kolegę Darka, nie da się zerwać sprężyny ponieważ całkowicie nakręcona będzie się "ślizgać" w bębnie, nieważne czy będzie na nią działał wahnik, czy siły przekazywane z koronki przez wałek i przekładnie.

Natomiast jeśli chodzi o przeciwskazania dokręcania zegarka automatycznego zacytuję Kol. Burns (mam nadzieję, że się nie obrazi):

Dokręcanie ma inne przełożenie i tryby kręcą się bardzo szybko, co przyspiesza zużycie mechanizmu,Nawet jeżeli założymy, że są dwa obozy, jeden zabrania dokręcania, a drugi tłumaczy się tym, że skoro producent dał taką możliwość to można; to pozostaje jeszcze jeden niepodważalny aspekt: ręczne dokręcanie, wyciera uszczelkę w koronce, a zegarek najszybciej traci szczelność właśnie przez koronkę.


Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiales i nawet lepiej to okresliles, bo rzeczywiscie sprezyna „slizga“ sie i wskakuje do nastepnego zaglebienia w sciance bebna :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.