Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Crimson79

Klub Miłośników Zegarków Victorinox

Rekomendowane odpowiedzi

Ta marka do tej pory nie miała swojego oddzielnego tematu na tym forum ale pomyślałem, że skoro jest to szwajcar z krwi i kości, należy to zmienić. Niniejszym zakładam temat i zapraszam wszystkich posiadaczy Victorinoxów do ich prezentowania, komentowania i dzielenia się swoimi opiniami o marce i jej zegarkach.  

 

Na początek mój Inox :)

 

 

78b7ddb8a7c3282dgen.jpg

 

17e4fb7b2ed98225gen.jpg

Edytowane przez Crimson79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny jest ten Twój Inox.

Dzisiaj mam zamiar go przymierzyć jeśli będzie dostępny.

Ile on ma w uszach? Na pierwszy zdjęciu guma wygląda na dosyć wąską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - zakochałem się w kształcie koperty (nowoczesny ale trochę retro - może lata 70) :). Dość masywny ale bez przesady. Na moim chudym nadgarstku (16,5 cm) to maksimum co mogę założyć. Przy tym myślę, że wygląd Inoxa jest dość uniwersalny i pasuje do wielu okazji. Bardzo wygodnie się nosi. Z założonym protektorem wygląda gorzej ale to dobry pomysł gdy wybieramy się np. na rower. Budowa prosta trochę jak w ruskim czołgu (tłoczone indeksy) ale wykończenie w szwajcarskim stylu i bardzo miłe dla oka :). Więc jako codzienny zegarek to bardzo ciekawa propozycja.

 

 

A w uszach ma 21 mm ;).

Edytowane przez Crimson79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu ojcu taki prezent sprawiłem :)

 

ERrFH52l.jpg

 

A dzięki koledze, przez kilka dni miałem możliwość ponosić coś takiego :)

 

33nuYy4l.jpg

 

Co do Inoxa, to rzeczywiście im ten zegarek wyszedł, koperta na żywo robi super wrażenie.

Edytowane przez zeRo_Six

AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficer jest super, a na żywo wygląda jeszcze fajniej. Z zegarków Victorinoxa podoba mi się jeszcze Dive Master 500, ale to już nie na mój nadgarstek.


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wczoraj Inoxa w Jubitomie.

Powiem szczerze, że na zdjeciach w Internecie (również na tych w pierwszy poście) zegarek wyglądał dla mnie wspaniale. Bardzo mi się podobał.

Nie wiem dlaczego, ale na żywo mnie rozczarował. Nawet nie prosiłem o przymiarkę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wczoraj Inoxa w Jubitomie.

Powiem szczerze, że na zdjeciach w Internecie (również na tych w pierwszy poście) zegarek wyglądał dla mnie wspaniale. Bardzo mi się podobał.

Nie wiem dlaczego, ale na żywo mnie rozczarował. Nawet nie prosiłem o przymiarkę :(

A mnie przekonała właśnie przymiarka ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przy następnej okazji się zdecyduję.

Bo na zdjęciach wygląda super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję nabytku, zegarek prezentuje się rewelacyjnie - przypomina mi legendarnego Nautilusa.  Mógłbyś zmierzyć jaki ma lug to lug bo zacząłem się zastanawiać nad zakupem jednak mam obawy czy nie będzie na mnie za duży?

 

 

Ta marka do tej pory nie miała swojego oddzielnego tematu na tym forum ale pomyślałem, że skoro jest to szwajcar z krwi i kości, należy to zmienić. Niniejszym zakładam temat i zapraszam wszystkich posiadaczy Victorinoxów do ich prezentowania, komentowania i dzielenia się swoimi opiniami o marce i jej zegarkach.  

 

Na początek mój Inox :)

 

 

78b7ddb8a7c3282dgen.jpg

 

17e4fb7b2ed98225gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję nabytku, zegarek prezentuje się rewelacyjnie - przypomina mi legendarnego Nautilusa.  Mógłbyś zmierzyć jaki ma lug to lug bo zacząłem się zastanawiać nad zakupem jednak mam obawy czy nie będzie na mnie za duży?

 

Dzięki :).

 

Właśnie ten model PP często jest przywoływany w kontekście kształtów Inoxa. Za kopertę ten zegarek ma u mnie dożywocie :). I też ze względu na ten design uważam, że przed jego ewentualnym zakupem warto go przymierzyć i sprawdzić jak się będzie prezentować. U mnie, mimo dość chudego nadgarstka (16,5 cm) jest w sam raz. Zmierzyłem lug to lug i wyszło mi 53 mm - mierzone od najdalej wysuniętych końców uszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model chodzi mi cały czas po głowie. (zdjęcie zapożyczone z netu)

post-57210-0-08826400-1413949345.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny. To chyba jest Infantry Vintage. Czarny jest na stronie Yes, tylko cena z kosmosu :blink:  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem posiadaczem takiego Vicka i nie moge złego słowa o nim powiedziec.

 

78529245072939140572.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Victorinox Inox Swiss Army - oglądałam w salonie, powiem tak, byłby to świetny sprzęt na co dzień do tyrania.

To coś w stylu komórek SONIM XP5300, którego nie powstydziłby się Mac Gyver, w zestawie jest scyzoryk i ogumowanie,

łatsz wygląda, jak stonka ziemniaczana, jest brzydki i trudny do za...bicia,

ale cena 2x-3x Casio G-shock? za zwykły kwarc na wskazówkach?

z marżą polskiego dystrybutora to - 1,8kPLN, amazon - 1,3kPLN, zatoka - 1,2kPLN...

Na razie dziękujemy - w polskich realiach - bezsens.

A to tylko zwykły kwarc, jak cena zejdzie poniżej 1kPLN to jestem na tak,

kupię, bo szukam czegoś dokładnie takiego.


Uzależniona, zbieram na Tudora... na diecie cud (jogurt+czoko-szok), rozrywka? dwie bułki i karmienie mew nad Wisłą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie kusi linia Alpnach na materiałowym pasku , pomimo ,że w środku tyka VJ to nie jestem przekonany czy warto dać za ten czasomierz prawie 9.000 zł podczas gdy w US można go spokojnie kupić za 5.000 pln . Zbyt duża jest u mnie rotacja zegarków i obawiam się ,że nawet jakby Alpnach wytrzymał ze mną 2 lata to później miałbym problemy z odsprzedażą ,ewentualnie musiałbym się pogodzić z olbrzymią utratą wartości .

Edytowane przez Drake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Victorinox Inox Swiss Army - oglądałam w salonie, powiem tak, byłby to świetny sprzęt na co dzień do tyrania.

To coś w stylu komórek SONIM XP5300, którego nie powstydziłby się Mac Gyver, w zestawie jest scyzoryk i ogumowanie,

łatsz wygląda, jak stonka ziemniaczana, jest brzydki i trudny do za...bicia,

ale cena 2x-3x Casio G-shock? za zwykły kwarc na wskazówkach?

z marżą polskiego dystrybutora to - 1,8kPLN, amazon - 1,3kPLN, zatoka - 1,2kPLN...

Na razie dziękujemy - w polskich realiach - bezsens.

A to tylko zwykły kwarc, jak cena zejdzie poniżej 1kPLN to jestem na tak,

kupię, bo szukam czegoś dokładnie takiego.

No tak, ale G-Shock to kawałek plastiku za dużą kasę ;). Tutaj masz kawał stali z szafirem, świetnie wykonany o charakternym wyglądzie. Można powiedzieć, że zegar na całe życie. G-Shock nie przetrwa długie lata, plastik się rozsypie. A że kwarc, za taką cenę? Są o wiele droższe kwarce i nie ma w tym nic złego. Na EDC może nawet i lepiej. No i kolejna sprawa, jest to VICTORINOX, a nie casio. Victorinox to dla wielu mężczyzn marka kultowa, owiana dużym sentymentem (ja do tej pory nie rozstaję się z swoim starym scyzorykiem). Jako kobieta możesz nie rozumieć fenomenu tej marki ;). G-Shocki też są kultowe, ale głównie dla gimnazjalistów, także inna grupa docelowa ;).

 

PS

Moje zegarki zazwyczaj nie przekraczały 600PLN, ale za tego jestem w stanie wyskoczyć z prawie 2 tysi ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jazz trafnie to ujął. Chociaż cena faktycznie mogła by być lekko niższa. Niemniej miałem na ręce ten zegarek i uważam go za udany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

INOX jest świetny. Myślę, że automat byłby hitem. Rozumiem jednak, że kłóciłoby się to z ideą uber tool-watcha. No i znając Victorinoksa kosztowałby minimum 3 razy tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Inoxa. Fajny zegarek chociaż tak jak koledzy piszą 1,7 k to nie jest mało. Mi się widzi ten ale jak się uda go blisko 1-1,3 k kupić.

 

VgS0aAi.jpg

 

Może być i bez chrono. Może za jakiś czas. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jedno zastrzeżenie do Inox'a a mianowicie zaskakująco słaba luma. Moje zwykłe Seiko 5 bije go w tym zakresie na głowę. Ale i tak to niedociągnięcie jest dla mnie mało istotne choć byłoby miło gdyby ładnie świecił.                                                   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.