Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Enkil

Steampunk

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem pewien że "wygiloszujesz" również ciekawe, lub piękniejsze tarcze, już piękne robisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien że "wygiloszujesz" również ciekawe, lub piękniejsze tarcze, już piękne robisz :)

 

Dziękuję. Jak kiedyś taką zrobię taka ładną jak Twoja to dostaniesz gratis.

 

Zdjęcia za dnia nie uwidaczniają walorów tej tarczy ale ja widziałem na Twoich innych zegarkach jest piękna.. Czy malowałeś ją,  czy taki kolor miała?

 

Pozdrawiam Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Jak kiedyś taką zrobię taka ładną jak Twoja to dostaniesz gratis.

 

Zdjęcia za dnia nie uwidaczniają walorów tej tarczy ale ja widziałem na Twoich innych zegarkach jest piękna.. Czy malowałeś ją,  czy taki kolor miała?

 

Pozdrawiam Leszek

:D czekam z niecierpliwością na dostawę :D :D

Tarcza powyżej nie miała, żadnego koloru, jest wygrzebana z wiadra, była zarośnięta brudem, odchodzącym w wodzie razem ze wszystkim na czym osiadł. Pomalowałem ją metodą tampodruku tak by nadal wyglądała na starą i zniszczoną, ale nie na zasyfioną. Jeśli chcesz to mam jeszcze jedną taką bez powłoki barwnej, mogę wysłać na wskazany adres, byś miał na wzór do zrobienia giloszowania w swoich ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziękuję wystarczy mi wzór ze zdjęcia, i tak muszę wytrawić rosetę by taki wzór zrobić na tarczy./

 

Czy Twoja tarcza jest z mosiądzu ?  Można by wtedy wyczyścić z farby i spatynować. Było by w klimacie do całego zegarka.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to mosiądz. Masz jakiś dobry sposób czyszczenia, tak by nie naruszyć giloszowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to farba to rozpuszczalnik , aceton . Potem czyszczę kwaskiem cytrynowym i daję do kwasu.

Ale są specjalne kolorowe patyny.

 

Pozwolę sobie pokazać w Twoim temacie jak to wygląda na końcu :

 

500d2240c0002b5a3ad0e3336da62029.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez EnamelDial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moczyłem dobę w zmywaczu do paznokci, a potem w kwasku. Niestety, nie bardzo to wyszło, na tarczy były stare wykwity, i znacząco się różniły od reszty powierzchni, myślę, że chemicznie nie bardzo to mogę zrobić.

Ed.

Tu fotka rakiety tak potraktowanej, ale nie miała aż tak zniszczonej tarczy jak powyższa.

http://zegarkiclub.pl/forum/uploads/gallery/album_2448/med_gallery_68064_2448_1241558.jpg

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wygląda cacy :-) Bardzo ładnie, bardzo :-) :wub:

 

med_gallery_68064_2448_1241558.jpg

 

Można barwić chlorkiem żelaza, kwasem siarkowym, kretem, itp  ale nie polecam Ci tego sposobu bo musiałbyś dużo testów robić i mieć doświadczenie jak ja.

Na allegro są gotowe patyny dla mosiądzu.

 

Moim zdaniem to co teraz zrobiłeś jest ładne. Ja tylko lekko bym przetarł szczotka stalową ( w jednym kierunku ) :D by było bardziej vintage.

 

Brawo Ty.

 

ps. w zmywaczu nie trzymaj tak długo bo zmienia barwę na czarno

ps. podgrzany kwasek wcina mosiądz bardzo szybko !!! jedna minuta wystarczy. Jak nie to szczoteczka do zębów, trochę mydła i posypac kwaskiem - trzeć do otrzymania efektu :-)

ps. szczotka stalowa z twardym włosiem doczyści wszystko i potem jeszcze raz do kwasu lub chlorku i leciutko "przedrapać".

 

ps. tutaj moja drapana :-)

 

99baec35b3f219cbf5443d01494d1ccd.jpg

Edytowane przez EnamelDial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie chciałeś to wykorzystałem ostatnią tarczę i zrobiłem takie coś, negatyw poprzednika :)

aeb34c35bcf018950868c855e3346626.jpg8addf2e783ebab7845e9583cd2088487.jpg500341cd8555c79bf95438a8ac5a97d7.jpg852fe58be21a0ca0d5939cea9eabed66.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziękuję wystarczy mi wzór ze zdjęcia, i tak muszę wytrawić rosetę by taki wzór zrobić na tarczy./

 

Czy Twoja tarcza jest z mosiądzu ? Można by wtedy wyczyścić z farby i spatynować. Było by w klimacie do całego zegarka.

 

Pozdrawiam

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda "horlogy" :-)  Na pewno drugiej takiej nie ma. :lol:

 

Fajnie wpasowałeś zębatkę w kompas !!! Super że są ludzie którzy tak eksperymentują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie wzięło na fotki, mimo że nie jestem w tym dobry.

c5681256134ab7368c65639e2ffa5340.jpg

f6c63d21338aa120a108df288a049cf7.jpg471ef5f371e7731643ade3ba4a2b8c5f.jpg

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu wczorajszym miałem wolny dzień i przypadkiem sięgnąłem do wiaderka, z którego wyjąłem kopertę do kwarcowej rakiety. Potem mój wzrok padł na dwa niesprawne Werki 2209 23j. Po kilku godzinach wyszło mi takie coś, od razu napiszę, że nosić tego nie będę :), ale nie nudziłem się. Mechanizm działa, ale jeszcze muszę poprawić włos, bo śpieszy około 10min/24h. :)

b433d1b2b9e2ccebe83825fdbd2cf7c5.jpg84d80766c15e87da31df868ade7fcfbd.jpgfce6d31b649ad758c4144e3b339d710a.jpg12214f93b25543ee76921767d8854402.jpg9c8b3fd81086a7fbeaa5e987dba32877.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie jak Radiomir :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ń i przypadkiem sięgnąłem do wiaderka, z którego wyjąłem kopertę do kwarcowej rakiety

 

 

Enkil chciałbym mieć Twoje wiaderko i fantazję by takie coś złożyć w jeden wieczór.

Brawo !!!! Bardzo ciekawy zegarek.

 

 

Prawie jak Radiomir :)

 

To hand made Radomir. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój czteroletni syn prosi bym mu dał ten zegarek "na zawsze " :) bo jest najładniejszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta rakieta diver- kwarc, wskazówki rakieta diver- mechaniczna, werk mechaniczny. Tarcza.... rubiny nakrywowe i wychwyt.. :P

post-68064-0-43718600-1466852200_thumb.jpg

post-68064-0-34934900-1466852262_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się bawisz Enkil. Projekty rodem z Mad Maxa czy tam innego Fallouta. Super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.