Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

egonax

Akademia stylu wg. Magazynu LOGO

Rekomendowane odpowiedzi

"Najłatwiej wyjaśnić to na przykładzie dobrych butów. Niby nie ma rozsądnego powodu, żeby kupować te ze skórzaną podeszwą, a przecież żaden elegant nie założy innych do garnituru"

 

Buty ze skórzaną podeszwą? O.o


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

To raczej standard w bardziej eleganckich modelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przyjemnie zaskoczony. Bez wchodzenia w zbyt duże szczegóły ale bez zbytnich uproszczeń. Da się.

A buty na skórze... cóż, to jak z garniturem na miarę. Raz spróbujesz to przepadłeś :)

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie skórzana podeszwa to nie jest miękka skóra jak na cholewce, kurtce skórzanej czy pasku do zegarka ;)

 

Nasi dziadkowie i ich ojcowie nosili tylko buty na skórzanych podeszwach i chodzono w nich po bruku, chodnikach i nie tylko, musiały dać radę. Dobrej klasy buty mają porządny krupon podeszwowy który znakomicie się sprawdza nawet w miejskich i deszczowych warunkach.

 

Podsyłam linka do mojej strony, gdzie możecie zobaczyć buty  robione tradycyjną techniką pasową i każda para posiada skórzaną podeszwę:

 

http://www.wdrugiejskorze.pl/category/bez-kategorii/


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W artykule Atlantic na jednym oddechu postawiony obok TAGa i Rolexa... :D

Btw, słyszałem, że skórzaną podeszwę można powlekać przezroczystym *czymś*, co w założeniu ma chronić przed wodą. Prawda li to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można. To przezroczyste "coś" to pokost. Ale czy działa? Jedne podeszwy nasączałem pokostem, inne nie. Różnica niewyczuwalna. Skórzane podeszwy to jak napisał wyżej Filip wynalazek ludzkości obliczony na dużo cięższą eksploatację niż się nam wydaje. Żeby "zedrzeć zelówki" naprawdę trzeba się dobrze nachodzić. A komfort stopy w porównaniu z gumą czy plastikiem jest nieporównywalny. Stopa ma czym oddychać więc siłą rzeczy takie buty są bardziej higieniczne, jeśli do tego używamy prawideł, które utrzymują fason buta i odbierają wilgoć z jego wnętrza a prawidła cedrowe mają przy tym właściwości bakterio i grzybobójcze to warto się zastanowić nad takim zakupem. Chyba odjechałem na off top ;)

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak nadal offtopując, jako laik pozwolę sobie zadać Kolegom jedno pytanie.

Czy taka skórzana, niepodklejona podeszwa nie jest śliska w takim stopniu, że np. chodzenie po wszelkiego rodzaju polerowanych posadzkach, których jest obecnie pełno w biurach, sklepach, nie sprawia trudności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Miałem dwie pary butów ze skórzanymi podeszwami.

Gino Rossi - ślizgałem się jak na lodzie :)

Nord z linii Dobreman - przyczepność jak na gumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przedwojenne oficerki-używam do jazdy konnej,są ok.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak nadal offtopując, jako laik pozwolę sobie zadać Kolegom jedno pytanie.

Czy taka skórzana, niepodklejona podeszwa nie jest śliska w takim stopniu, że np. chodzenie po wszelkiego rodzaju polerowanych posadzkach, których jest obecnie pełno w biurach, sklepach, nie sprawia trudności?

Nie, jak się przyzwyczaisz to nie zwracasz uwagi na podłoże.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie pary na skórze; w jednych (Prima Moda, nie jakieś bardzo drogie) chodzę już 3 lata po wszystkim jak leci i bez problemu. Drugie (Salamander, najdroższe, jakie udało mi się w życiu kupić, póki co) nadają się tylko do teatru/itp na dywany, bo strach w nich przejść po kaflach w centrum handlowym. Na szczęście kupiłem je na teatr, więc wszystko w porządku ;)

Także podpisuję się pod postem Jasha, zależy, co kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie drodzy - buty a buty.... wszystkie te Kazary, GIno Z Rosji, Salamandry itp. to są takie buty, jak zegarki z poziomu tysiąca złotych. Nie ten standard. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie drodzy - buty a buty.... wszystkie te Kazary, GIno Z Rosji, Salamandry itp. to są takie buty, jak zegarki z poziomu tysiąca złotych. Nie ten standard. 

Łukasz racja,tylko cytując klasyka -"co dla jednego jest sufitem ,dla drugiego jest podłogą"

By otaczać się dobrami luksusowymi trzeba być bogatym,obrzydliwie :D ,mnie wystarczą zegarki.....a w butach za 5 stówek i tak szyku zadam B)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

panowie drodzy - buty a buty.... wszystkie te Kazary, GIno Z Rosji, Salamandry itp. to są takie buty, jak zegarki z poziomu tysiąca złotych. Nie ten standard. 

 Nie do końca się zgodzę. Miałem w życiu z 10 par od GR. Ja wiem, że to nie Yanko, Churchs, czy inne Sargenty, ale z moim nigdy nic się nie działo. Pomijam kwestię dizajnu, o jakości złego słowa nie powiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

No to zazdroszczę - ja miałem z GR 3 pary, we wszystkich problem z wkładką (odkleja się po tygodniu-dwóch noszenia) i z rozklejaniem się skóry od obcasa (po trzech-czterech miesiącach). Na plus bezproblemowy serwis i fakt, że czasem jednak da się tam znaleźć ładne buty. Choć łatwo nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziś kupiłem mokasyny-cale ze skóry [tylko jakieś syntetyczne wstawki ma pod spodem ;),jak łapa niedzwiedzia ] marki NUSHU... ;) ,wygodne jak diabli :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam buty w ryłko i wojasie kupuje i jestem z nich mega zadowolony.


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.