Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Nightdream

Kraby z rodziny Kirowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kwiatek

:D

Oj tam ;)

 

 

Edit

Pamiętam jak Ty mi kiedyś takiego kraba pokazywałeś a ja odradzilem Ci zakup bo myślałem właśnie tak jak Romek :(

 

Przepraszam! Wybacz!

Edytowane przez Kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też to pamiętam, cena była wysoka, ale biorąc pod uwagę rzadkość egzemplarza - masz u mnie minusa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Wcale, nie jest tak jak Romek mówi!

 

 

@yorki ja swojego kupiłem za połowę Twojej oferty. W ramach rekompensaty Tobie mogę go oddać za darmo! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Żeś wymyślił!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi tu mojego krabika nie dzielić - to kwestia czasu jak się Kwiatkowi ruskie znowu znudzą i będą moje ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja swoim krabem się podzielę. Zegarek po pradziadku, trochę w szafie przeleżał. Wygląda na org, koronka-grzybek fajna sprawa ;-)

 

Polerowałem "szkiełko", jednak 3 głębokich rys się nie pozbyłem.

Jest mała skaza na tarczy przy napisie, taka czarna kropka ale kiepski ze mnie fotograf, więc pewnie nie widać ;-)

Zewnętrzna część tarczy pokryła się patyną, przez lata wyblakła, podejrzewam że jest to ta wersja czerwona.

Koperta w stanie bardzo dobrym, oryginalne teleskopy też przetrwały.

 

Wyposażyłem kraba w pasek z ekoskóry z podkładką (może jak mi się zmieni koncepcja to wrzucę coś lepszego); zegarek po przeglądzie u zegarmistrza - spieszy się ok. 15 sekund na dobę, rezerwa po nakręceniu to ok. 39 godzin, ale tego już tak dokładnie nie obserwowałem :)

post-85560-0-72758200-1454769312_thumb.jpg

post-85560-0-69625200-1454769317_thumb.jpg

post-85560-0-26545300-1454769318_thumb.jpg

post-85560-0-98467400-1454769345_thumb.jpg


Pozdrawiam, Radek

PS. Udane, forumowe transakcje z: Bentley, lookas2, Sol, zodiak7, Kris2, gozdek... i tych użytkowników polecam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja swoim krabem się podzielę. Zegarek po pradziadku, trochę w szafie przeleżał. Wygląda na org, koronka-grzybek fajna sprawa ;-)

 

Polerowałem "szkiełko", jednak 3 głębokich rys się nie pozbyłem.

Jest mała skaza na tarczy przy napisie, taka czarna kropka ale kiepski ze mnie fotograf, więc pewnie nie widać ;-)

Zewnętrzna część tarczy pokryła się patyną, przez lata wyblakła, podejrzewam że jest to ta wersja czerwona.

Koperta w stanie bardzo dobrym, oryginalne teleskopy też przetrwały.

 

Wyposażyłem kraba w pasek z ekoskóry z podkładką (może jak mi się zmieni koncepcja to wrzucę coś lepszego); zegarek po przeglądzie u zegarmistrza - spieszy się ok. 15 sekund na dobę, rezerwa po nakręceniu to ok. 39 godzin, ale tego już tak dokładnie nie obserwowałem :)

super pamiątka i w ładnym stanie, gratulacje


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) aż dziw że od lutego nikt tu nic nie napisał, przez co mogę się od razu odnieść też do tej odpowiedzi...

 

Krab w wersji letniej wygląda tak:

post-85560-0-77841700-1459668135_thumb.jpg

post-85560-0-54783400-1459668172_thumb.jpg


Pozdrawiam, Radek

PS. Udane, forumowe transakcje z: Bentley, lookas2, Sol, zodiak7, Kris2, gozdek... i tych użytkowników polecam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie dobrany pasek. Zegarek też oczywiście niczego sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@thearchitect - super pomysł (choć wydawałoby się, że ryzykowny) z wrzuceniem dobranego kolorystycznie nato do kraba! ...chyba  zacznę się w końcu rozglądać za jakimś? :)

 

uwaga -> ośle ucho, czyli końcówkę paska zagnij i włóż pod szlufkę, będzie perfekcyjnie


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@thearchitect - super pomysł (choć wydawałoby się, że ryzykowny) z wrzuceniem dobranego kolorystycznie nato do kraba! ...chyba  zacznę się w końcu rozglądać za jakimś? :)

 

uwaga -> ośle ucho, czyli końcówkę paska zagnij i włóż pod szlufkę, będzie perfekcyjnie

:unsure: pierwsze nato na jakimkolwiek zegarku i od razu wtopa - dzięki za wyjaśnienie  :rolleyes:


Pozdrawiam, Radek

PS. Udane, forumowe transakcje z: Bentley, lookas2, Sol, zodiak7, Kris2, gozdek... i tych użytkowników polecam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiecień stoi pod znakiem rusków (3:1 ze szwajcarami) Amfibią już się chwaliłem gdzie indziej, tutaj Kirowski w pięknym stanie, a jutro jeszcze od majstra wróci Start :)

post-84532-0-41296600-1461870654_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie dobrany pasek do tego ładnego egzemplarza ;-)


Pozdrawiam, Radek

PS. Udane, forumowe transakcje z: Bentley, lookas2, Sol, zodiak7, Kris2, gozdek... i tych użytkowników polecam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiecień stoi pod znakiem rusków (3:1 ze szwajcarami) Amfibią już się chwaliłem gdzie indziej, tutaj Kirowski w pięknym stanie, a jutro jeszcze od majstra wróci Start :)

Dwie wiadomości :) Dobra i zła.

Dobra: Co prawda sekundnik nie od tego zegarka, ale za to bardzo poszukiwany od Sputnika

Zła: Niestety tarcza chyba warszawska....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Primo: Zegarek kupiłem w garści zegarkowego złomu, od mojego stałego klienta - antykwariusza książkowego, nie mającego pojęcia o zegarkach, wygrzebał je z jakiegoś pudła, od kilkunastu przynajmniej, a pewnie i kilkudziesięciu lat nieruszanego. Dlatego jeśli tarcza była robiona, bądź nieoryginalna" to jest chyba "z epoki".

Secundo: Sekundnik też mi się wydał podejrzany bo tak nie do końca pasuje.

Tertio: miałem już kilka zegarków z indeksami złotymi na jasnej tarczy, a kopercie metalowej i zawsze do tego mam brąz lub czerń i stwierdziłem, że basta, trochę życia trzeba wprowadzić w te zegarki i ten bordowy pasek komponuje się świetnie - zwłaszcza z sekundnikiem :D

 

Właściwie to nawet kwiecień jest na 4:1 bo jeszcze Poljota nabyłem, ale ponieważ za dużo tego dobrego, to na zrobienie i pasek sobie Poljocik poczeka :D

Edytowane przez Montepulciano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja posiadam taki oto zegarek:

post-83277-0-87109700-1476249964_thumb.jpgpost-83277-0-09701300-1476249981_thumb.jpg

 

Zegarek ma problem z automatycznym naciągiem (podobno jedne koło zębate uszkodzone, oraz luz osiowy na wachniku).

Nakrecany z koronki działa idealnie.

Czy jest szansa że ktoś podjął by sie naprawy tego zegarka?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek ma problem z automatycznym naciągiem (podobno jedne koło zębate uszkodzone, oraz luz osiowy na wachniku).

Nakrecany z koronki działa idealnie.

Czy jest szansa że ktoś podjął by sie naprawy tego zegarka?

Bardzo fajna Rodina, szczególnie że w dobrym stanie. Trudno o części do niej - to był pierwszy automat, awaryjny i stosunkowo rzadki. Od roku mam dwie Rodiny do zrobienia i nie mogę znaleźć dla nich dawców, bo zegarmistrz wymiękł z częściami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w dobrym to nie wiem. Jest dość zniszczona szkło,koperta.  Eh czyli mówisz że czesci nie do zdobycia dla zegarmistrzów. Szkoda tym bardziej ze dość wiekowy zegarek. Myslałem że znajdę kogoś kto specjalizuje sie w takich zegarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypolerujesz szkło, wyczyścisz porządnie kopertę i będzie wygladał o wiele lepiej. Małe SPA to powinna być podstawa po każdym zakupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Bardzo ładny zegarek. Kopertę wystarczy tylko umyć, szkło wypolerować i będzie bardzo dobrze. Musisz dobrego majstra znaleźć który sam jeszcze dorobi części, albo ma jakiś zapas. Szkoda żeby taki mechanizm nie był w pełni sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.