Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Nightdream

Kraby z rodziny Kirowa

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciekawa sprawa związana z historią Kirowskich krabów.

 

Wczoraj nabyłem nietypowego kraba z czerwoną tarczą. Wziąłem go nie oglądając uważnie wszystkich zdjęć przy aukcji - wystarczyło srebrne koło balansu.

 

2408 jest bardzo wczesny. Ma srebrne koło balansu i pod nim - drugi logotyp, sygnatury GC 1CzZ na kole naciągu i numer seryjny w innym miejscu. Dotychczas byłem przekonany, że taki komplet miały tylko białe albinosy. Okazuje się, że już na wczesnym etapie produkcji, czyli do 1957 roku, musiały być produkowane biało-czerwone kraby. Przekładka jest wykluczona - ring jest grubszy od przeciętnego i przy indeksie 6 nie ma sygnatur fabrycznych!

 

 

To tak jak w moim czarnym złotym. Tylko balans mam złoty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy - czy przewinął się komuś krab ze stalową kopertą bez wycięcia/wgłębienia na koronkę? Czy jest to jakaś wersja czy może współczesna kopia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Piękny! Zdjęcie też prima sort. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie !

Dziś dostałem swojego krabika od listonosza, zakupiony od kolegi na grupie z FB PRMZ,

chciałbym się podpytać czy znacie może jakiegoś sprawdzonego zegarmistrza w Warszawie, który by mi zrobił mały przegląd ? Pomalował wskazówki ? Wypolerował szkiełko ? :)






59678682109635331968.jpeg

 

Edytowane przez Kablaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

Hej Panowie !

 

Dziś dostałem swojego krabika od listonosza, zakupiony od kolegi na grupie z FB PRMZ,

 

chciałbym się podpytać czy znacie może jakiegoś sprawdzonego zegarmistrza w Warszawie, który by mi zrobił mały przegląd ? Pomalował wskazówki ? Wypolerował szkiełko ? :)

 

 

 

 

poniżej jak ma wyglądać.

 

a jak chcesz pomalować wskazówki?

post-92791-0-48615400-1542220039_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniżej jak ma wyglądać.

 

a jak chcesz pomalować wskazówki?

O widzisz dokładnie tak chce żeby to wyglądało trafiłeś w sedno. post-55655-1542220148,1326_thumb.jpg

 

Dodatkowo nie obraziłbym się gdybym znalazł taki pasek gdzieś, bądź kogoś kto takie robi...

 

Chce zrobić tego krabika dla swojej dziewczyny.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

to hand made, jest tu parę kolegów, co je robią 

 

a może taki, ja go kupiłem i czekam aż dotrze

 

https://www.ebay.pl/itm/Unisex-Genuine-Leather-Wrist-Watch-Band-Strap-Replacement-18-20-22-24mm-Flowery/282883762667?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=582403228616&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Sekudnik musisz szukać właściwy, tego Ci majster nie wymaluje na złoto, żeby to jakoś wyglądało. Minute i godzinę trzeba umyć bo też je ktoś pomazał.

 

Polerkę zrób sam, choćby pastą do zębów i szmatką - ważne aby pasta była z tych tanich na kredzie, będzie dobry wynik. Kopertę jak przejedziesz pastą, też dostanie fajnego połysku i ją umyjesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak ja wiem, że hm. Mi się średnio on podoba, a dziewczynie już owszem. Inaczej by było gdybym zegarek dla siebie robił :)

 

Super cenna uwaga z tą pastą !

 

A co do rzeczy związanych ze wskazówkami to ja się tego nie podejmę, za bardzo mi się trzęsą ręce i najzwyczajniej w świecie się nie znam i dlatego szukam kogoś kto się tego podejmie :)

 

Ale bardzo mi pomogłeś super.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego kraba w ładnym stanie i ori kupisz na licytacji za max 200 zł - nie mówie o okazjach - zaraz mnie Koledzy wyśmieją, że cena mocno zawyżona.. - ale niech tam ... renowacja u Głowackich w Warszawie bedzie zapewne droższa...

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez nie zależy na renowacji takiej od a do z, jedynie szkiełko wypolerować i sprawdzić co się z nim dzieje, bo stanąć potrafi ...

 

Ah o te wskazówki

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

Takiego kraba w ładnym stanie i ori kupisz na licytacji za max 200 zł - nie mówie o okazjach - zaraz mnie Koledzy wyśmieją, że cena mocno zawyżona.. - ale niech tam ... renowacja u Głowackich w Warszawie bedzie zapewne droższa...

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

jak ja bym sprzedawał swoje kraby to za mniej niż 200 bym nie oddał. Trudno już o kraba w ładnym stanie, pełno trupów, które już tylko przypominają jakie są piękne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na plus trzeba dodać, że ma oryginalną koronkę :) plexi można spolerować, koertę wypucować, wskazówki umyć, ale z tarczą nic niestety nie zrobisz :(

 

Co do paska, to w ChRL widziałrm, że mają tanie w tym stylu zamszowe paski, ale jakość tragiczna - sam się kiedys na jeden za 2 dolce skusiłem. Miękkie to, ale cienkie jak pergamin. Lepiej faktycznie zamowić HM (btw pasek bedzie wtedy wiecej wart niż zegarek ;) )

 

__________

https://www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę Wam Wesołych Świąt.
Po zawieszeniu aktywności zegarkowej - dopiero teraz mam chwilę, żeby usiąść na forum. Wpadło po drodze kilka ciekawszych Kirowskich, za jakiś czas się nimi pochwalę.

Na jednym z kont antykwarycznych znalazłem starą broszurę anglojęzyczną o zegarkach (jak ją kupię, udostępnię skany). Reklamuje wyroby 1MCzZ - min. "Kirovskiye". No właśnie - jest to pierwszy raz, kiedy w którymś z dokumentów źródłowych znalazła się nazwa, którą można uznać za poprawną. Dotychczas sam miałem z tym problem, zwykle po angielsku pisało się "Kirovskie", a po polsku "Kirowski" lub "Kirowskije" (poprawna jest ta druga)

Zapraszam też na swoje nowoutworzone konto na Instagramie, tam będzie najwięcej zdjęć https://www.instagram.com/kirovskije

post-97171-0-22218900-1545829618_thumb.jpg

post-97171-0-75482900-1545829633_thumb.jpg

post-97171-0-56188900-1545829646_thumb.jpg

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wyskakuje jakiś błąd gdy otwieram stronę. A nawet już sobie kawę zrobiłem przed podziwianiem kolekcji :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do krabów od Kirowa - kolejna krabiasta ciekawostka, którą warto tu zamieścić. Rodina 20 kamieni. Powstało tylko 2000 sztuk, więc zegarek nadaje się też działu o rzadkich okazach. 

Link już działa, ale dopiero zegarki dopiero się wstawiają. W styczniu i kolejnych miesiącach będzie tego dużo więcej. 
https://www.instagram.com/kirovskije

post-97171-0-95307500-1545953740_thumb.jpg

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.