Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Nightdream

Kraby z rodziny Kirowa

Rekomendowane odpowiedzi

Kirowy z normalnymi, zachowanymi, fabrycznymi kolorami ringu i tarczy (np. czerwony, niebieski, biały) - są obecnie tak rzadkie, że 500zł w górę, nawet jeśli kopert jest styrana. Niebieski jest moim zdaniem prawie bezcenny.

Turkusowo-chabrowe i czarne z białą tarczą w b. dobrym stanie to 200-300zł. Przepalone kolory i gorszy stan - poniżej 150zł. Dużo rzeczy ma wpływ.

 

Nie myl prośby o wycenę konkretnego zegarka (jak się tu czasem zdarza), od pytania o średnią - nieustannie robimy to w dziale z okazjami.

Nie ma wielkiej różnicy między wyceną konkretnego zegarka, a tym co zrobiłeś - czyli wyceną całej grupy zegarków. Uwzględniając ich stan zachowania, popularność (dostępność) na rynku i podając (sugerując) ceny. Jest to swego rodzaju próba kreowania cen na rynku. To trochę tak, jakbyś nie mogąc wejść drzwiami próbował wejść oknem. ☺

A z tego co zauważyłem, w dziale z okazjami pokazuje się linki do aukcji trwających bądź zakończonych, gdzie cenę kształtuje podaż i popyt w danej chwili. Oceniając jedynie popularność i stan zachowania. Czasami subiektywnie. ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie ma wielkiej różnicy między wyceną konkretnego zegarka, a tym co zrobiłeś - czyli wyceną całej grupy zegarków. Uwzględniając ich stan zachowania, popularność (dostępność) na rynku i podając (sugerując) ceny. Jest to swego rodzaju próba kreowania cen na rynku. To trochę tak, jakbyś nie mogąc wejść drzwiami próbował wejść oknem. ☺

A z tego co zauważyłem, w dziale z okazjami pokazuje się linki do aukcji trwających bądź zakończonych, gdzie cenę kształtuje podaż i popyt w danej chwili. Oceniając jedynie popularność i stan zachowania. Czasami subiektywnie. ☺

Sam sobie odpowiedziałeś. Podałem estymację Kirowów siedząc w temacie, trochę subiektywnie, oceniając jedynie popularność i dostępność zegarków w określonym stanie zachowania. Nie będę się tłumaczył, bo pomyliłeś intencje pytającego.

 

Natomiast jeśli chcesz dowiedzieć się w skrócie, jak wygląda spekulacja wartością na rynku kolekcjonerskim to proszę - popyt i podaż i jakiekolwiek zainteresowanie konsumenckie buduje się przez obieg informacji, czyli sam fakt, że istnieje forum, grupy na facebooku, wypasione strony kolekcjonerów - to kreuje rynek cen. Dla ich wysokości znaczenie ma ilość opracowań dotyczących zegarków, aktywność i liczebność grona kolekcjonerów, ciekawostki, a najbardziej - materiały wizualne, czyli zdjęcia z np. nowych nabytków. Kiedy ostatnio Krzysiek pokazał super fotkę wychuchanego Wostoka, to aż mi ręka zadrżała, żeby nie kupić tego ze spękanym szkiełkiem na olx - mimo, że wcześniej ani razu o tym zegarku nie pomyślałem, a na pewno bym nie zapłacił za niego 150zł. To jest stymulacja "rynku".

Subiektywne podsumowanie i podanie jakiejś ogólnej estymacji jest nieistotne przy wyżej wymienionych.

 

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sam sobie odpowiedziałeś. Podałem estymację Kirowów siedząc w temacie, trochę subiektywnie, oceniając jedynie popularność i dostępność zegarków w określonym stanie zachowania. Nie będę się tłumaczył, bo pomyliłeś intencje pytającego.

 

Natomiast jeśli chcesz dowiedzieć się w skrócie, jak wygląda spekulacja wartością na rynku kolekcjonerskim to proszę - popyt i podaż i jakiekolwiek zainteresowanie konsumenckie buduje się przez obieg informacji, czyli sam fakt, że istnieje forum, grupy na facebooku, wypasione strony kolekcjonerów - to kreuje rynek cen. Dla ich wysokości znaczenie ma ilość opracowań dotyczących zegarków, aktywność i liczebność grona kolekcjonerów, ciekawostki, a najbardziej - materiały wizualne, czyli zdjęcia z np. nowych nabytków. Kiedy ostatnio Krzysiek pokazał super fotkę wychuchanego Wostoka, to aż mi ręka zadrżała, żeby nie kupić tego ze spękanym szkiełkiem na olx - mimo, że wcześniej ani razu o tym zegarku nie pomyślałem, a na pewno bym nie zapłacił za niego 150zł. To jest stymulacja "rynku".

Subiektywne podsumowanie i podanie jakiejś ogólnej estymacji jest nieistotne przy wyżej wymienionych.

 

Nie ma co dyskutować na temat intencji pytającego. "Nie siedzimy w jego głowie". Mogą być one różnie rozumiane. Jesteśmy tego przykładem.

Trudno się z tobą nie zgodzić - wiele czynników kształtuje popyt, a co za tym idzie cenę. A my kolekcjonerzy chyba najbardziej. Nasza chęć dorównania kolegom, chęć powiększenia zbioru bywa czasem dla nas zgubna. Sam się nieraz na tym łapałem. Wiem że będzie to trudne, ale życzę tobie, sobie oraz wszystkim pozytywnie nakręconym tylko rozsądnych zakupów.

Edytowane przez Zielonkiewicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tego co zauważyłem, w dziale z okazjami pokazuje się linki do aukcji trwających bądź zakończonych, gdzie cenę kształtuje podaż i popyt w danej chwili. Oceniając jedynie popularność i stan zachowania. Czasami subiektywnie. ☺

 

W okazjach nie wolno wrzucać linków do aukcji ;P cenę kształtuje tam "widzi mi się" sprzedającego ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okazjach nie wolno wrzucać linków do aukcji ;P cenę kształtuje tam "widzi mi się" sprzedającego ;)

Skoro nie wolno, to co one tam robią? A z tym "widzi mi się" nie do końca masz rację. Jeżeli "widzi mi się" jest zbyt wysokie, zegarek zostaje u sprzedawcy.

Edytowane przez Zielonkiewicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w krabach występowały też tarcze sygnowane Poljot, czy to raczej przekładki?

W kopercie krab i z "podstawowym" mechanizmem 16 kamieni (2408 Kirowskije) - było całkiem sporo Poljotów. Kilka wzorów, w chromie i złoconej - w tym tarcze z wytłoczkami. Od Kirowskich różniły się tylko napisem na tarczy i prawdopodobnie logotypem na mostku - tego nigdy nie ustaliłem, ale tak wypadają lata produkcji.

Można spotkać też Poljoty w wersjach koperty krab pod automat (2415 Rodina). 

 

Najlepiej, gdybyś nam pokazał tego Poljocika.

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziś wzięło na kraba. Nie wiem czy to nato w sumie aż tak pasuje, ale wygodne. A Wy na czym nosicie seledynowe ringi?

 

IMG-20190815-170114.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek "młody" w zegarkach i niedoświadczony, to będzie zadawał dużo pytań...

Jak to jest z krabami? Są któreś dużo rzadsze od innych? Czy np kraby rekiny stoją wyżej czy niżej w wartości kolekcjonerskiej od tych z tarczami białymi, giloszowanymi its? Oczywiście pomijam białe kruki z białym ringiem ;) Pytam o zegarki z naciągiem ręcznym, bo automaty to pewnie osobną historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Krab jest w ładnym stanie z oryginalną koronką to zawsze warto się nad nim pochylić. Te popularne, cenowo miewają ten sam przedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że koronka jest to słowem kluczem. Tak też mi się wydawało po lekturze forum. Są pewnie nie do dostania teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, podczyściłem go, dałem nowe szkiełko i jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś pięknisia cieszy się z kolczyków, na które poszła koperta. Do mnie werk trafił z zerwanym balansem. Czy w tych zegarkach koło balansowe powinno być srebrne? Ktoś wie?

post-76233-0-45414500-1570736076_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ich kilka ale żadnego z takim dekielkiem, godny zegarek, szacunek!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ich kilka ale żadnego z takim dekielkiem, godny zegarek, szacunek!!!

Kl. I podobno takie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojechał krabik pierwsza klasa

O Panie, rarytas nad rarytasy. Klasa 1 to wyjątkowy zegarek - ciekawy dekiel i jedyny Kirowskije z mechanizmem innym niż 2408.

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.