Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Nightdream

Kraby z rodziny Kirowa

Recommended Posts

Kirowy z normalnymi, zachowanymi, fabrycznymi kolorami ringu i tarczy (np. czerwony, niebieski, biały) - są obecnie tak rzadkie, że 500zł w górę, nawet jeśli kopert jest styrana. Niebieski jest moim zdaniem prawie bezcenny.

Turkusowo-chabrowe i czarne z białą tarczą w b. dobrym stanie to 200-300zł. Przepalone kolory i gorszy stan - poniżej 150zł. Dużo rzeczy ma wpływ.

Nie myl prośby o wycenę konkretnego zegarka (jak się tu czasem zdarza), od pytania o średnią - nieustannie robimy to w dziale z okazjami.

Nie ma wielkiej różnicy między wyceną konkretnego zegarka, a tym co zrobiłeś - czyli wyceną całej grupy zegarków. Uwzględniając ich stan zachowania, popularność (dostępność) na rynku i podając (sugerując) ceny. Jest to swego rodzaju próba kreowania cen na rynku. To trochę tak, jakbyś nie mogąc wejść drzwiami próbował wejść oknem. ☺

A z tego co zauważyłem, w dziale z okazjami pokazuje się linki do aukcji trwających bądź zakończonych, gdzie cenę kształtuje podaż i popyt w danej chwili. Oceniając jedynie popularność i stan zachowania. Czasami subiektywnie. ☺

Nie ma wielkiej różnicy między wyceną konkretnego zegarka, a tym co zrobiłeś - czyli wyceną całej grupy zegarków. Uwzględniając ich stan zachowania, popularność (dostępność) na rynku i podając (sugerując) ceny. Jest to swego rodzaju próba kreowania cen na rynku. To trochę tak, jakbyś nie mogąc wejść drzwiami próbował wejść oknem. ☺

A z tego co zauważyłem, w dziale z okazjami pokazuje się linki do aukcji trwających bądź zakończonych, gdzie cenę kształtuje podaż i popyt w danej chwili. Oceniając jedynie popularność i stan zachowania. Czasami subiektywnie. ☺

Sam sobie odpowiedziałeś. Podałem estymację Kirowów siedząc w temacie, trochę subiektywnie, oceniając jedynie popularność i dostępność zegarków w określonym stanie zachowania. Nie będę się tłumaczył, bo pomyliłeś intencje pytającego.

Natomiast jeśli chcesz dowiedzieć się w skrócie, jak wygląda spekulacja wartością na rynku kolekcjonerskim to proszę - popyt i podaż i jakiekolwiek zainteresowanie konsumenckie buduje się przez obieg informacji, czyli sam fakt, że istnieje forum, grupy na facebooku, wypasione strony kolekcjonerów - to kreuje rynek cen. Dla ich wysokości znaczenie ma ilość opracowań dotyczących zegarków, aktywność i liczebność grona kolekcjonerów, ciekawostki, a najbardziej - materiały wizualne, czyli zdjęcia z np. nowych nabytków. Kiedy ostatnio Krzysiek pokazał super fotkę wychuchanego Wostoka, to aż mi ręka zadrżała, żeby nie kupić tego ze spękanym szkiełkiem na olx - mimo, że wcześniej ani razu o tym zegarku nie pomyślałem, a na pewno bym nie zapłacił za niego 150zł. To jest stymulacja "rynku".

Subiektywne podsumowanie i podanie jakiejś ogólnej estymacji jest nieistotne przy wyżej wymienionych.

Edited by Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Sam sobie odpowiedziałeś. Podałem estymację Kirowów siedząc w temacie, trochę subiektywnie, oceniając jedynie popularność i dostępność zegarków w określonym stanie zachowania. Nie będę się tłumaczył, bo pomyliłeś intencje pytającego.

Natomiast jeśli chcesz dowiedzieć się w skrócie, jak wygląda spekulacja wartością na rynku kolekcjonerskim to proszę - popyt i podaż i jakiekolwiek zainteresowanie konsumenckie buduje się przez obieg informacji, czyli sam fakt, że istnieje forum, grupy na facebooku, wypasione strony kolekcjonerów - to kreuje rynek cen. Dla ich wysokości znaczenie ma ilość opracowań dotyczących zegarków, aktywność i liczebność grona kolekcjonerów, ciekawostki, a najbardziej - materiały wizualne, czyli zdjęcia z np. nowych nabytków. Kiedy ostatnio Krzysiek pokazał super fotkę wychuchanego Wostoka, to aż mi ręka zadrżała, żeby nie kupić tego ze spękanym szkiełkiem na olx - mimo, że wcześniej ani razu o tym zegarku nie pomyślałem, a na pewno bym nie zapłacił za niego 150zł. To jest stymulacja "rynku".

Subiektywne podsumowanie i podanie jakiejś ogólnej estymacji jest nieistotne przy wyżej wymienionych.

Nie ma co dyskutować na temat intencji pytającego. "Nie siedzimy w jego głowie". Mogą być one różnie rozumiane. Jesteśmy tego przykładem.

Trudno się z tobą nie zgodzić - wiele czynników kształtuje popyt, a co za tym idzie cenę. A my kolekcjonerzy chyba najbardziej. Nasza chęć dorównania kolegom, chęć powiększenia zbioru bywa czasem dla nas zgubna. Sam się nieraz na tym łapałem. Wiem że będzie to trudne, ale życzę tobie, sobie oraz wszystkim pozytywnie nakręconym tylko rozsądnych zakupów.

Edited by Zielonkiewicz

W okazjach nie wolno wrzucać linków do aukcji ;P cenę kształtuje tam "widzi mi się" sprzedającego ;) 

W okazjach nie wolno wrzucać linków do aukcji ;P cenę kształtuje tam "widzi mi się" sprzedającego ;)

Skoro nie wolno, to co one tam robią? A z tym "widzi mi się" nie do końca masz rację. Jeżeli "widzi mi się" jest zbyt wysokie, zegarek zostaje u sprzedawcy.

Edited by Zielonkiewicz

Czy w krabach występowały też tarcze sygnowane Poljot, czy to raczej przekładki?

W kopercie krab i z "podstawowym" mechanizmem 16 kamieni (2408 Kirowskije) - było całkiem sporo Poljotów. Kilka wzorów, w chromie i złoconej - w tym tarcze z wytłoczkami. Od Kirowskich różniły się tylko napisem na tarczy i prawdopodobnie logotypem na mostku - tego nigdy nie ustaliłem, ale tak wypadają lata produkcji.

Można spotkać też Poljoty w wersjach koperty krab pod automat (2415 Rodina). 

Najlepiej, gdybyś nam pokazał tego Poljocika.

Edited by Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Mnie dziś wzięło na kraba. Nie wiem czy to nato w sumie aż tak pasuje, ale wygodne. A Wy na czym nosicie seledynowe ringi?

IMG-20190815-170114.jpg

Człowiek "młody" w zegarkach i niedoświadczony, to będzie zadawał dużo pytań...

Jak to jest z krabami? Są któreś dużo rzadsze od innych? Czy np kraby rekiny stoją wyżej czy niżej w wartości kolekcjonerskiej od tych z tarczami białymi, giloszowanymi its? Oczywiście pomijam białe kruki z białym ringiem ;) Pytam o zegarki z naciągiem ręcznym, bo automaty to pewnie osobną historia.

Jak Krab jest w ładnym stanie z oryginalną koronką to zawsze warto się nad nim pochylić. Te popularne, cenowo miewają ten sam przedział.

Jakaś pięknisia cieszy się z kolczyków, na które poszła koperta. Do mnie werk trafił z zerwanym balansem. Czy w tych zegarkach koło balansowe powinno być srebrne? Ktoś wie?

post-76233-0-45414500-1570736076_thumb.jpg

Mam ich kilka ale żadnego z takim dekielkiem, godny zegarek, szacunek!!!

Kl. I podobno takie mają.