Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Nightdream

Kraby z rodziny Kirowa

Recommended Posts

Zegarek wydaje się być oryginalny. Nie wiem co z werkiem, bo nie zamieściłeś zdjęcia. Co do ceny, to Twoja decyzja.

13 godzin temu, Robinero napisał:

Witam ponownie. Może ktoś luknąć fachowym okiem czy warto się interesować za 200

20200829_225857.jpg

20200829_225811.jpg

20200829_225842.jpg

20200829_225828.jpg

Jak go nie będziesz chciał, to daj namiar;) Chętnie go kupię za 200.

Taki się odnalazł...

I tutaj jego miejsce.

00-00-kirovskie-002.thumb.jpg.a2ade2481313bc1b23ea31c76b1c76fa.jpg

Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

W dniu 7.09.2020 o 14:32, Robinero napisał:

Kolejny do zestawu.

Hmmmmm, możesz pokazać mechanizm? Bo ciekawe. 

W sensie wygląda na konfigurację: czerwona tarcza-czerwony ring i to jeszcze wczesny wypust, bez informacji o fabryce - mechanizm powie więcej o historii te zegarka. Nie było czerwono-czerwonych krabów, wydaje mi się, że coś zostało przełożone - najpewniej ring.

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

23 godziny temu, Krokodyl Tik-Tak napisał:

Hmmmmm, możesz pokazać mechanizm? Bo ciekawe. 

W sensie wygląda na konfigurację: czerwona tarcza-czerwony ring i to jeszcze wczesny wypust, bez informacji o fabryce - mechanizm powie więcej o historii te zegarka. Nie było czerwono-czerwonych krabów, wydaje mi się, że coś zostało przełożone - najpewniej ring.

20200915_131909.jpg

Czytam z napięciem i czekam na rozwój. Zauważyłem niski numer i Krokodyl też o nim napisał. Logotyp też ;) Ale co to znaczy mała tarcza? Były dwa rodzaje?

Kirowski murzynek z numerem werku 0480717, bez napisu IMCZ im KIROWA.

Kupiony przed rokiem w stanie opłakanym, wczoraj przeszedł zabiegi pielęgnacyjne.

IMG_20201010_124215.jpg

23 minuty temu, Remo74 napisał:

Kirowski murzynek z numerem werku 0480717, bez napisu IMCZ im KIROWA.

Kupiony przed rokiem w stanie opłakanym, wczoraj przeszedł zabiegi pielęgnacyjne.

IMG_20201010_124215.jpg

Te tarcze bez napisu są jednymi z rzadszych. Gratki

Posted (edited)

Niech to będzie krótkie memorandum na temat kolorowych Kirowskich w kopercie typu krab. Mam takiego łobuziaka, więc chętnie jeszcze skorzystam z okazji.

Większość, pierwotnie czerwonych, fioletowych i białych tarcz i pierścieni jest obecnie brązowa lub zębowo żółta w wyniku utleniania miedzi (głównie przez UV), która wchodziła w skład tarcz, barwionych termochemicznie (czyli bez malowania przez podgrzewanie blaszki w odpowiednich warunkach) lub emalii olejnych (również zawierających ten pierwiastek). 

Zestawienie kolorystyczne takie jak wyżej budziło sporo moich zastrzeżeń - gdzie w każdym sporze, jako ortodoks oryginalności sam chyba najgłośniej sprzeciwiałem się teorii, że jest to fabryczne zestawienie (Show me NOS, or it never happened). W którejś dyskusji na forum, Kris twierdził, że zestawienie kolorów (co prawda są to dzisiaj zegarki brązowo-zielone bo czerwień blednie) jest popularne w Czechach i oryginalne. Jedyne miejsce, w którym widuję to zestawienie regularnie (kilka miesięcy temu był stan idealny, właśnie zielono-czerwony) to rzeczywiście czeskie serwisy aukcyjne. Dotąd nie widziałem egzemplarza takiego Kirowa w pudełku - dlatego jako radykał-ortodoks - kwestię oryginalności pozostawiam otwartą, dopóki nie znajdzie się gdzieś egzemplarza nos. 
W ostatnim momencie kolekcji posiadałem prawie wszystkie warianty kolorystyczne: białego Albinosa, czerwono-białego, biało-czarnego, biało-zielonego, czarno-czerwonego (tego nie było na 100%) i właśnie tego, który po prostu okropnie mi się podobał wizualnie. Czerwono-niebieski trafi się pewnie w kolejnym życiu.

20210429_185541.jpg

Edited by Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Mój najnowszy nabytek. Jeszcze tylko wymiana koronki i będzie cacy 😁

Screenshot_20210424-203437_eBay.jpg