Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mirek 1969

Złoty Lylo i Heuer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie odnośnie starego zegarka Lylo.Co to jest za firma i czy warto by się na niego rzucić? Chciałbym sobie kupić taki jeden stary zegarek taki vintage tylko na starych zegarkach się nie znam .większość starych zegarków jest małych rozmiarów a ten taki przyzwoity 37,5 więc na mojej małej ręce nie zniknie.U szeva już kupiłem zegarek i nie żałowałem.wiem też że to dobry sprzedawca więc przepału nie powinno być.będę do niego dzwonił tylko nie wiem za bardzo o co pytać odnośnie tego zegarka.Podoba mi się więc jakby wszystko było ok to mam trochę nadwyżki i być może bym go kupił.Proszę o rady. Pozdrawiam Mirek  

ZŁOTY LYLO CHRONOGRAPHE SUISSE 18K/750 VENUS 188

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zegarkach chronagraphe suisse wylano już tu hektolitry wody, wystarczy poszperać.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zegarkach chronagraphe suisse wylano już tu hektolitry wody, wystarczy poszperać.

ok będę szperał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to coś tam na szybko liznąłem.ale jakby kto coś doradził na temat tego modelu to byłbym wdzięczny.i czym się różni mechanizm landeron od tego venus 178.sprzedawca pisze że mechanizm venus 178 wykorzystywany jest przez breitlinga.korci mnie ten zegarek tylko muszę nabyć trochę wiedzy na ten temat. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego modelu? Lylo to marka jakiejś niszowej firmy i znaleźć na jej temat cokolwiek, będzie raczej niemożliwe. Mechanizmy Venus są trochę lepsze od mechanizmów Landerona, ale w chronographe suisse ma to niewielkie znaczenie. Breitling swoje mechanizmy "dopieszczał", a w chronographe suise są one takie surowe jak dostarczył je producent, no i złota w zegarku zazwyczaj tyle co kot napłakał, bo zegarek z założenia miał być tani.

Szperaj dalej, bo pisanie w kółko tego samego jest nudne.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na dodatek, to mechanizm pokazany na zdjeciu aukcyjnym to jest Venus 188.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na dodatek, to mechanizm pokazany na zdjeciu aukcyjnym to jest Venus 188.

no właśnie LYLO trochę kiepsko znaleźć. ale dzięki za radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o Lylo wiele nie znajdziesz, o to chodzi. O zegarkach typu "Chronographe Suisse" sobie poszukaj. Info jest pełno, na tym forum też. Robiono je pod licznymi markami, często takimi, o których w tej chwili niemal nikt nie pamięta. Tak jak i o Lylo. Robiono ich na dodatek dużo i jest ich na rynku nadal całkiem sporo. Zasada jest taka, że koperta ze złota była bardzo lekka, żeby wyszło taniej, a w środku lądował popularny werk... Taki zegarek to nie jest arcydzieło sztuki zegarmistrzowskiej czy obiekt westchnień kolekcjonerów. W założeniu miała to być fajna pamiątka z pewnego górskiego kraju, zdaje się...

Poszukaj sobie podobnych zegarków na portalach aukcyjnych, jest tego od groma. I potem porównaj ceny. Z reguły jest duuuzo taniej niż na aukcji, którą pokazujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek się podoba ale wychodzi na to że żadne fajerwerki.a już myślałem że trafiłem coś ciekawego a tu zonk.dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cena troche wysoka;) no i na starych wyjadaczach zegarkowych, takie chronografy na popularnych mechanizmach nje robia wrazenia;) ja np bardzo byn chcial miec w swojej kolekcji choc jeden taki "zwykly" chronograf, bo nie posiadam zadnego. Zegarek poki oryginalny to zawsze kolejny okaz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek się podoba ale wychodzi na to że żadne fajerwerki.a już myślałem że trafiłem coś ciekawego a tu zonk.dzięki i pozdrawiam.

Nic specjalnego, w przyzwoitym stanie, cena raczej niezbyt okazyjna, więc dokładnie tak jak piszesz: żadne fajerwerki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zadzwonię do niego z propozycją za 2000zł. Jak się zgodzi to go wezmę a jak nie to odpuszczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpię aby się zgodził

też wątpię ale zegarek fajny myślę że te 2 koła trochę przesadziłem ale muszę się z tym jeszcze przespać.wiem że to nie jest żaden rodzynek ale ogółem zegarek fajny a przydałby mi się jeden taki vintydż po dziadku nawet jak nie po moim. ^_^ w końcu jakiś dziadek musiał go nosić.dzięki za rady i pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem, ale nie wiem dlaczego nie ma mojego postu. 2000 to za dużo.

wiem że nie wyceniamy zegarków na forum ale przez rady kolegów z forum przynajmniej wiem na czym stoję i zawsze można coś wywnioskować z powyższych postów np.ile zegarek jest wart .dobrze że jest takie forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas mojego urlopu tak sobie przeglądam strony zegarkowe i znalazłem coś w podobnym stylu a,la Chronographe czyli Heuer. Nawet deczko większy jak pisze sprzedawca o 1mm .stan nawet dobry lecz martwią mnie te uszy do zakładania paska.Jeszcze takich nie widziałem i nie wiem czy aby pasek nie wypadnie przy większym szarpnięciu, a nie mówiąc o bransolecie jak ją założyć chyba się nie da.Ma ktoś doświadczenie w tego typu zegarkach?Może da się usunąć te krótkie uszy i nawiercić żeby można by było jakoś normalnie założyć pasek.Lub bransoletę.Złotnik by dał radę ?Jednak Heuer to zacniejsza marka tak mi się wydaje.  

HEUER Vintage Chronograf Złoto 18K 0,750 38 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na tego Heuer'a mam nie lada wątpliwości, czy to aby na pewno Heuer. Logo na tarczy domalowane lub/i tarcza odnawiana. Mostek na którym znajduje się logo Heuer'a też nie bardzo mi podchodzi, prawdopodobnie napis HEUER został dograwerowany. Według mnie to zwykłe Chronographe Suisee z dorobionymi logami Heuer'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden wisiał podobny na Allegro, mam wrażenie. Nie moja bajka, ale mam te same wątpliwości co Kolak... Logo wygląda na domalowane, mostek nie pasuje. Chyba wałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek to nic innego tylko "Heuerized" Chronographe Suisse,.Sprawdź  pozostałe aukcje tego sprzedawcy to znajdziesz więcej takich okazów ,Oszust jak skurierawycięty,,,Wszystkie "cHujery" u tego kolesia mają mechanizmy Landeron48 a w rzeczywistości Heuer nigdy tych mechanizmów nie stosował, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

srednia cena tych (zlotych) chrono na zatoce to 350-400 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.