Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ariel86

Czy będzie działała u nas funkcja Radio Controlled?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie. Czy będzie działała poprawnie ta funkcja w zegarku Citizen AT4010-50E?

Pozdrawiam,
Ariel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już o tym było.

Nie będzie działać.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o jakiś link, aby to potwierdzić. Na innym forum odpowiadają, że będzie działać, więc już sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wybacz..., jak mi nie wierzysz to musisz się wysilić i poszukać we własnym zakresie.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukaszr skąd te nerwy ??

 

http://www.dutyfreeislandshop.com/ProductDetails.asp?ProductCode=AT4010-50E

 

Z opisu i instrukcji wynika, że będzie się synchronizował. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wybacz..., jak mi nie wierzysz to musisz się wysilić i poszukać we własnym zakresie.

Nie chodzi o to czy wierzę, czy też nie. Po prostu muszę się upewnić przed zakupem tego zegarka. Chyba logiczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to musisz poszukac, ja nie szukam bo jestem pewien.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to musisz poszukac, ja nie szukam bo jestem pewien.

Stawiasz zegarek jakiś na tą pewność swoją?  :ph34r:

 

 

 

 

 

 

 

Bo wiesz, nie masz racji tym razem  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już pewnie raz postawił, gdy sam wtopił licząc, że będzie działał a nie działał   ;)

 

ale racji nie ma:

 

 Note on the radio signal
This watch receives the radio signal from the two signal stations located in 
U.S.A. or Germany and automatically adjusts the time and date.
The receivable signal stations are listed as follows

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewierne Tomasze :)

 

nie będzie działał w Polsce.

Kornel - sprawdź dokładnie opis z linku który podałeś.

 

zegarek ma 5 stref czasowych i nie ma w śród nich naszej.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, z instrukcji obsłuhi jednoznacznie wynika że obsługuje sygnał GER  ( DCF77 ) i USA ( WWVB )

http://www.righttime.com/images/technical_guide/e650_ebook.pdf

 

Na stronie sklepu to bym się nie sugerował co piszą :)

 

Był już podobny wątek... Samo odbieranie sygnału DCF77 nie gwarantuje automatycznej synchronizacji czasu w PL. Jeśli zegarek obsługuje tylko strefę GMT (Londyn) to będzie synchronizował czas przesunięty o godzinę lub jeśli ustawi się tryb alternatywny GMT+1h to nie będzie się w ogóle synchronizował. W instrukcjach jest to bardzo czytelnie opisane!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sygnał odbiera z niemiec ale strefe ustawia np. londyn, czyli cofa o godzinę,

u nas można go używać w trybie A-TM czasu alternatywnego,

w tym trybie jednak radio nie działa.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na diabła komu tak bezsensowny mechanizm? Jaki jest sens łapania sygnału strefy w Frankfurcie, ale ustawiania czasu dla sąsiedniej strefy... Nie kumam tego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można zsynchronizować sekundnik ? po czym strefę (wskazówkę godzinową) przestawić ręcznie tak, żeby sekundnik się nie zatrzymał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sam nie wiem co robić. Jedni piszą tak, drudzy inaczej. Na innym forum wszyscy piszą, że będzie działać.

 

Najlepiej by było jakby wypowiedziała się osoba, która posiada taki zegarek lub miała z nim styczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ariel wstrzymać się. Faktycznie gdzieś ktoś pisał o tym że nie może w jakimś zegarku ustawić strefy na naszą z synchronizacją. Wygląda na to że chodziło o ten kaliber.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Najlepiej by było jakby wypowiedziała się osoba, która posiada taki zegarek lub miała z nim styczność.

 

Będzie ciężko, nikt go nie kupuje bo radio nie działa w Polsce  :) 


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki zegarek nie pozwala na wybranie strefy czasowej w jakiej działa? Nie spotkałem się jeszcze z zegarkami które pokazują tylko czas GMT. To są dwie różne rzeczy - ustawiasz strefę czasową, a te są standardowe, więc nie szuka się Warszawy, tylko Berlina, Rzymu czy Paryża, a resztę załatwia właśnie radyjko. 


World Wide Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak w temacie. Czy będzie działała poprawnie ta funkcja w zegarku Citizen AT4010-50E?

 

Pozdrawiam,

Ariel

Witam ! Jestem szczęśliwym posiadaczem zegarka o którym mowa i nie ma żadnego problemu z odbiorem sygnału i synchronizacją. Tylko trzeba to robić w naszej strefie czasowej ręcznie, przestawiając najpierw na Londyn i włączając auto synchronizację (dolny przycisk na koronce wciśnięty minimum 2s) jak zegarek się wyreguluje to przełączamy na A-TM czyli strefę alternatywną i ustawiamy różnicę pomiędzy czasem naszym i Londyńskim - +1h i już zegarek chodzi dokładnie. Jedyna różnica w używaniu zegarka w trybie A-TM jest taka,  że  nie synchronizuje się automatycznie codziennie o 2 nad ranem, tylko od czasu do czasu trzeba  powtarzać zabieg z zynchronizacją ręczną, ale to nie jest żaden problem ani uciążliwość. W razie dodatkowych pytań służę pomocą. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku pisałem, i wyszło że mam rację.

A jedyna różnica, kolego Arest1977 jest taka,

że w trybie A-TM, nie synchronizuje się wcale.

Wspomagasz się ustawianiem w innej strefie,

ale po przełączeniu w tryb A-TM zegarek pracuje jak zwykły kwarc.

Oczywiście odchyłki są niezauważalne, bo może to być do 15 sek. na miesiąc,

a pewnie jeszcze mniej.

Ale prawda jest niestety taka, że zegarek nie odbierze sygnału z naszej strefy czasowej.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku pisałem, i wyszło że mam rację.

A jedyna różnica, kolego Arest1977 jest taka,

że w trybie A-TM, nie synchronizuje się wcale.

Wspomagasz się ustawianiem w innej strefie,

ale po przełączeniu w tryb A-TM zegarek pracuje jak zwykły kwarc.

Oczywiście odchyłki są niezauważalne, bo może to być do 15 sek. na miesiąc,

a pewnie jeszcze mniej.

Ale prawda jest niestety taka, że zegarek nie odbierze sygnału z naszej strefy czasowej.

Zegarek odbierze sygnal z nadajnika bo jest jeden na cala Europe (we Frankfurcie). Czy jestes w strefie UTC (Londyn) czy Prayzu, Madrycie, Rzymie i w twoim rodzimym miescie w Polsce tez bedzie kozystac z tego samego wzorca podawanego przez zegar atomowy. Natomiast inna kwestia jest ze zegarek zostal zaprojektowany na rynek angielski/amerykanski i posiada tylko strefy czasowe z tych krajow. Zeby otrzymac czas polski trzeba troche pokombinowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuje, ale mój promasterek wyjątkowo strzelił focha i nie chce złapać fal..

Brzmi to całkiem sensownie, minus tże o godz 2300 będzie już pokazywał następny dzień tygodnia i tyle.

Kolega Arest w temacie wyżej też podał dobry sposób, chociaż bardziej pracochłonny. Przy 15sek odchyłki trzeba by co kilka dni go ręcznie zmuszać do zestrojenia i przestawiać czas, może to zająć kilkanaście minut. 

Fajnie, że są jakieś wyjścia, przed końcem roku, chcę go mieć:)

PS.Pytanko nie w temacie: gdzie kupować, żeby nie naliczyli cła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, np. w północnej Polsce nad morzem nie zawsze da się szybko złapać sygnał. Takie przestawianie i kombinowanie z przestawianiem czasu na GMT, ręczne synchronizowanie i zmiana na A-TM dla jednego będzie "żadnym problemem", a dla kogoś innego będzie bez sensu. Np. dla mnie jest to bez sensu, bo 100x szybciej i prościej zsynchronizuje ręcznie normalny zegarek mechaniczny/automatyczny niż takiego "radio controlled" który nie posiada strefy czasowej CET. Osobiście mam to szczęście, że mogę synchronizować zegarki mechaniczne z AT8013-17E :D albo z zegarem ze stacji pogodowej, bo oba świetnie ustawiają czas PL radiowo, ale jak ktoś nie posiada takiego zegarka to może przecież synchronizować z czasem z komputera...

 

Inna sprawa, że gdyby mi się  BARDZO PODOBAŁ dany model, to bym go kupił i nie przejmował tym, że nie będzie automatycznie synchronizował czasu w PL, chociaż oczywiście lepiej być tego od początku świadomym, aby uniknąć niepotrzebnego rozczarowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.