Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Polacy! Wy przeklęci barbarzyńcy !!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość breslauer

czy masz na myśli Tannenberg ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, he...Godzięcin. W domu dziecka mieszczącym się w tym pałacu lata przepracowała bratowa mojej żony. Jest tam jeszcze ślad po kaplicy grobowej, zmiecionej z powierzchni w latach 70. I przepiękny kościół o szachulcowej konstrukcji. Ten jakieś dziesięć lat temu "wyremontowano". Polegało to na tym, że budynek rozebrano w kilku etapach i postawiono replikę o tej samej konstrukcji :( Polecam zobaczenie ołtarza. W środku tryptyku jest jakieś XIX wieczne przedstawienie Chrystusa, nader banalne, ale w skrzydłach jest dobre (moim zdaniem) renesansowe malarstwo. 

 

post-6402-0-38462300-1414784435_thumb.jpgpost-6402-0-76411200-1414784435_thumb.jpg

 

PS. Ten dopiero zaczynający się przecierać to ja przed ćwierć wiekiem :D

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to teraz wygląda. Hmm te sosnowe deseczki z sękami. Góralska muzyka :( Ale chociaż odsłonięto środkową kwaterę ze starym obrazem.

 

post-6402-0-84788500-1414850729_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

,,uchował się",i to najważniejsze

 

 

 

temu też się udało i jest ozdobą okolicy

post-41858-0-69995900-1414866629_thumb.jpg

post-41858-0-06767700-1414866721_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest Oleśnica?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

takich i zaniedbanych jest jeszcze dużo ,jeszcze

Dolny Sląsk ma ich zbyt wiele

aby dać sobie z nimi radę

gdzie są to bez znaczenia,szkoda ich i tyle

na Sląsku Opolskim problem jest o wiele mniejszy bo zabytki są powiązane z lokalnymi mieszkańcami

ja tam nie widziałem walących się kościołów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV

 

Chcialbym zapytac czy od dawna mieszkasz we Wroclawiu i na Dolnym Slasku?

 

Ja sie urodzilem w tym miescie i pamietam ze jeszcze calkiem niedawno np rynek i okolice byly w oplakanym stanie : kamienica Pod Gryfami byla w wiecznym remoncie, kosciol sw Elzbiety byl w ruinie po pozarze z lat 70 tych , kosciol sw Mari Magdaleny byl wiecznie w remoncie, kamienicy pod Zlotym Psem nie bylo w ogule, ledwo oddano kamienice pod korona - pomijam inne zabytki ktore jeszcze calkiem niedawno byly w stanie agonii.

 

Reasumujac: Dolny Slask (tak jak pewnie Pomorze Zach.)  do calkiem niedawna byl postrzegany przez wladze polskie jako ziemie tymczasowe - stad efekty.

Wg mnie nie ma tu zadnego znaczenia ze to my  Polacy (rownie dobrze moglaby byc dowolnie inna nacja)  zle gospodarujemy te ziemie - bo wczesniej byla tylko dla nas tu tymczasowosc - nawet moj Sp dziadek powiadal ze jesli ktos z rodziny chce sie budowac to nigdy po tej stronie Odry!

 

Pozdrawiam,

Marcin


Parisien - tête de chien! - Parigot - tête de veau!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rodzina też pochodzi z Wrocławia, przepraszam z Breslau :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 lat planowania i proszę oto nasz wkład w światową architekturę i urbanistykę.

 

Udana przebudowa:

 

Ryiuel.jpg

 

 

Zatoka krawężnikowa:

 

10407500_809550385753570_886008473658020

 

6430813300_1416995348.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Haha, powyższe fotki, szczególnie dwie pierwsze, przywodzą mi na myśl reaktywację marki Błonie! :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja książem właśnie pragnienie gaszę. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV ta "ładna" Biedronka to Kielce - szkoda Biruty, czy zatoka krewężnikowa również ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książ płonie!

 

Barbarzyńcy!

Ledwo co wyremontowali dach!

 

 

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pozar-na-zamku-ksiaz-mamy-zdjecia/pcyft

na temat zamku to bardzo wiele legend teorii w necie jest i mozna wyczytac. Chcialbym poznac wasze opinie o tym miejscu co sie tam dzialo podczas 2 WS jak i lekko po.....

 

Chcialem juz kiedys zalozyc jakis taki temat bo nie ukrwywam bardzo mnie ten temat interesuje a nie wiem na ile mozna wierzy temu co napisane powiedziane w necie ...Prosiblym o jakies informacje i to nie tylko odnosnie zamku ksiaz ale jakies takie lekko zagadkowe sprawy ...Moze i moglbym sobie poodolgadac Woloszanskiego ale jak pisalem wczesniej, nie jestem pewnym dokladnoscia zrodla.

 

Informacje odnosnie starej Warszawy to niestety znam tylko z opowiadan Babci. Ktora np mi powiedziala, ze chodzili po szkole/Uniwerku odgruzowywac m.in starowke w ramach zajec szkolnych... Ciekawe takie historie, do ktorych nie ma sie za bardzo jak dostac...:( z pozdrowieniami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym kraju nic się nie marnuje ! jak w Afryce, opony robi się ze zużytych klapek, tak u nas.... Gospodarność władz chwyta za serce i ściska gardła :-)

 

69ZYrsB.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.