Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Polacy! Wy przeklęci barbarzyńcy !!

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybyś wszystko widział z drogi to byś nie zajechał a tak jadąc widzisz zarys budynku i mnóstwo światła oraz dużo samochodów przed tym budynkiem więc zainteresowany jedziesz zobaczyć co się tam dzieje - stając na parkingu jesteś w centrum wydarzeń, zaczynasz w nim uczestniczyć - wchodzisz i kupujesz - po wyjściu gdy już myślisz że masz dosyć jedno kierunkowa droga prowadzi cię przed witrynami kolejnych budynków, zaciekawiony wchodzisz i od niechcenia znowu kupujesz - nadchodzi wieczór, wychodzisz, przejazd jednokierunkową przez stację paliw - dolewasz chociaż za 2 dychy - wracasz do domu zmęczony ale szczęśliwy 

Ale to wspaniale ktoś wymyślił 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to cudo powstanie? Maślice?

 

Tak. Małe sprostowanie. To żółte to Biedronka i już istnieje, to szare mniejsze u zbiegu ulic " chciałoby się powiedzieć" się kończy budować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrocław ma talent od czasów Solpolu do idealnego wpasowania różnych stylów między siebie i od czasów obwodnicy srodmiejskiej na inteligentne rozwiązania w kwestii inżynierii ruchu. Nihil novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrocławski Bauhaus w czystej postaci:

 

 

 

Obecnie ( po licznych przebudowach ):

 

 

 

...ja pier..... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ja pier..... :(

 

Przypominam, że instytucja konserwatora zabytków działa i działała także w PRL, aby dodać smaczku powiem, że budynek obecnie został sprzedany deweloperowi, ale przez dziesiątki lat był własnością.............Uniwersytetu Wrocławskiego ( który powinien dawać przykład ale niestety "Januszyzm" i tam rządzi ). Jest więc kolejna szansa aby konserwator zabytków wymusił na deweloperze choćby częściowe przywrócenie przedwojennego wyglądu. Pożijim uwidim...

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że to nieuniknione, z tego co obserwuję na podstawie starych zdjęć to głównie kościoły i budowle o mocno ugruntowanej pozycji pozostają w miarę oryginalnym stanie bez kombinacji. Za kolejne 20-30 lat będziecie tu wklejać zapewne ostatnie oryginalnie zachowane budynki, takie są koleje losu...

Zobacz, że nawet temat "nie jest ok" zamknęli po raz pięćdziesiąty, po kilku udanych próbach reaktywacji przez Piotra, takie są koleje losu.

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie do destrukcji czegoś zabytkowego tutaj nie doszło ale temat podobny

 

Z mojego prawie podwórka - osiedle domków jednorodzinnych większość podobne a tu nagle taki sarkofag 

post-68206-0-11169600-1526194238_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo stawiać dom jaki mu się podoba, ten zresztą ma bardzo fajny design na tle nudnych kopii w tle.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na tym polega problem w planowaniu przestrzennym i ładzie przestrzennym. Otóż nie każdy może co mu się rzewnie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na tym polega problem w planowaniu przestrzennym i ładzie przestrzennym. Otóż nie każdy może co mu się rzewnie podoba.

Jeśli jest zgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego to niech stawia jaki lubi, a ten dom raczej nie ma niebieskiego dachu i żółtych ścian aby nie pasować do zwykłego osiedla.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On jest w trakcie budowy czort wie jaki kolor będą miały te betony - dla mnie współczesna wizja jakiegoś architekta który znalazł chętnego na swój pomysł ale sam mieszka w tradycyjnym domu

 

Dla mnie dom to duży ogród, dachówki, wielka kuchnia ze stołem, dużo drewna i kwiatów, huśtawka i drewniana altana.Szkło, kwasiak, szary beton i antracytowy blaszany dach to coś modnego dzisiaj - dom buduje się na lata w większości na całe życie a ten przestanie być modny za 10

No ale wiadomo każdy lubi co innego jak w zegarkach  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest zgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego to niech stawia jaki lubi, a ten dom raczej nie ma niebieskiego dachu i żółtych ścian aby nie pasować do zwykłego osiedla.

Wątpię, żeby tam był plan miejscowy, skoro sąsiedztwo wygląda tak, a nie inaczej, a ten budynek pasuje tam jak pięść do nosa. Raczej skręcona po znajomości wuzetka. Hulaj dusza, piekła (ładu przestrzennego) nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Wprawdzie do destrukcji czegoś zabytkowego tutaj nie doszło ale temat podobny

 

Z mojego prawie podwórka - osiedle domków jednorodzinnych większość podobne a tu nagle taki sarkofag 

Ładne krematorium postawili. Takie eleganckie, nowoczesne. Prawie nie widać, że to krematorium.

Problemem nie wydaje się porządek architektoniczny a ten w głowach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej wygląda ta stodoła w tle. W planie zagospodarowania przestrzennego przewidziano stawianie farm w amerykańskim stylu?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dla wyjaśnienia ta stodoła szara jest w środku tego betonowego - te betonowe jest dookoła 

Zaraz jadę na rowerki i będę blisko to obstrykam dookoła - albo inaczej mówiąc stodoła stoi na górze 

ktoś wspomniał o krematorium - jakieś 600-700 dalej jest krematorium i wiele nie odbiega - zrobię zdjęcia specjalnie dla was  ;)

Opinia wszystkich dookoła - KOSZMAREK !!!!! 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety planów zagospodarowania prawie nie ma.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MPZP to fikcja. Na takim osiedlu można wybudować bloki wielorodzine (sprzedając % udziały w bloku i sądowie znosząc współwłasność) lub szeregówki (przyklejając do siebie po dwa bliźniaki).

 

Paweł, odmienna architektura to pikuś w porównaniu do problemów występujących w całej Polsce.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj na pedałowałem się ale warto - pogoda piękna

 

Obiecane fotki arki Noego dookoła   B)  

 

Powiedzcie mi że budynek pasuje do reszty ? 

post-68206-0-47995600-1526219907_thumb.jpg

post-68206-0-73586200-1526219913_thumb.jpg

post-68206-0-75348800-1526219918_thumb.jpg

post-68206-0-27727900-1526219923_thumb.jpg

post-68206-0-36493300-1526219928_thumb.jpg

post-68206-0-02927200-1526219933_thumb.jpg

post-68206-0-74659200-1526219938_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pasuje, ale bardziej podoba mi się niż reszta :D dzięki za fotki.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Reszta domków z czerwonymi dachami jest ohydna...Koszmarne daszki z nawisami... Nie znoszę takich osiedli... Ten nowoczesny jest fajny, ma styl...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdy Miłosierny Pan znowu się zacznie z obrzydzenia marszczyć i wezwie do opamiętania kolejnym Potopem, to pognacie rączo na tę Arkę, wychwalając sąsiada pod niebiosa. I wolno będzie tylko po parce zegarków wziąć z sobą każdej firmy- damkę i męski. Nie więcej  :(. Zaprawdę, powiadam Wam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem czy pasuje, ale bardziej podoba mi się niż reszta :D.

Podziałam zdanie. To osiedle jest masakryczne :wacko: Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pijaku na tym osiedlu można niechcący obudzić się obok żony sąsiada :D :D


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.