Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Polacy! Wy przeklęci barbarzyńcy !!

Rekomendowane odpowiedzi

Coś na kształt i podobieństwo kościoła Chrystusa Króla w Gliwicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przemalowania prezbiterium nie mogli sobie darować...

post-6402-0-08896200-1526898507_thumb.jpgpost-6402-0-32297500-1526898520_thumb.jpg


Tak trochę mdło i płasko się zrobiło.

post-6402-0-50519400-1526898685_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

O kuźwa... No to jest skandal... ale pewnie nie był wpisany do rejestru...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kuźwa... No to jest skandal... ale pewnie nie był wpisany do rejestru...

Katastrofa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez długie lata ściana prezbiterium była goła ( zamalowana). No cóż , tak najprościej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, zamalowano Chrystusa Króla w otoczeniu adorujących aniołów na Chrystusa in trono w otoczeniu świeczników... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miast Cherubinów, Serafinów czy Tronów świecznik to bezpieczniejszy temat. Szybszy, choć nieopierzony ;)


A w planach kolejne "upienkszenie"

post-6402-0-79899700-1526935785_thumb.jpgpost-6402-0-87309300-1526935850_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,mam prośbę do autora wątku i do aktywnych uczestników. Temat jest żywy i cały czas podbijany. I to fajne. Ale czy można zmienić jego tytuł?

 

Rozumiem treść i ironiczny jego sens ale jest imo tabloidowo drażniący. Dużo osób sformułowaniem "Polacy Wy przeklęci Barbarzyńcy" może poczuć obrażonym.

 

Ku refleksji. Nie będę dalej wypowiadał się w dyskusji, która bez wątpienia jest wartościowa.

 

W przeciwieństwie do takich tematów jak kiedyś hejtowanie Grecji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jesteśmy. I wstyd mi za nas. A oto twórcza wizja barbarzyńcy, zaprutego do kiedy mógł chama z niejasnymi przebłyskami minionych wielkich cywilizacji ;)

 

post-6402-0-51553600-1527005260_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

E tam , kolega Tarant to taki wysmakowany ponad miarę.

Miało być na bogato i jest .

No może kapitele kolumn obwisłe odrobinę , ale to szczegół.

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to temat dla inteligentnych a nie obrażonych.


Kiedy jesteśmy. I wstyd mi za nas. A oto twórcza wizja barbarzyńcy, zaprutego do kiedy mógł chama z niejasnymi przebłyskami minionych wielkich cywilizacji ;)

 

 

Jak na " nasze warunki" bardzo ale to bardzo dobra archi-tektura . Styl rezydencjonalny wschodnio-europejski. Ale nie ma złotych lwów na podjeździe :-(, ale może chociaż złoty Budda jest w holu głównym, podobnie jak w pałacu Czarneckiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może to zemsta architekta, rozmiar wolut tych jońskich głowic jest aluzją do wielkości baraniego łba fundatora ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pałac murgrabiego Czarneckiego i księżnej Pieńkowskiej, styl sądowy, instytucjonalny, klasycyzujący.

0000ZTDECRW6448T-C322-F4.jpg

 

Przygotowany do wwiezienia na teren rezydencji posąg:

 

56eb5efb4d3387848ddd25a3fd4ddbf8.jpg

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ta przyczepa kempingowa nieźle podkreśla rozmiar tworu .

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sam budynek ma całkiem niezłe proporcje, nawiązujące do brytyjsko - amerykańskiego klasycyzmu.

 

post-6402-0-61078200-1527006643_thumb.jpg

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam budynek ma całkiem niezłe proporcje, nawiązujące do brytyjsko - amerykańskiego neoklasycyzmu.

 tak ale w tym rozmiarze i w takim układzie przypomina instytucje a nie dom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jesteśmy. I wstyd mi za nas.

Tak. To zrozumiałe. Ale nie czujmy się w tej kwestii narodem wybranym. Tu pierwszy z brzegu przykład Niemiec.

 

http://m.spiegel.de/fotostrecke/photo-gallery-germany-s-ugliest-buildings-fotostrecke-100568-4.html

 

 

Komentarz "to temat dla inteligentnych", przyjąłem z refleksją. Dziękuję za zwrócenie uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie chcę się stawiać w roli obrońców Niemców ale w kwestii estetyki to byliśmy, jesteśmy i będziemy od nich gorsi w każdym aspekcie. Jakieś pojedyncze wybryki tego ne zmienią. U nich to wybryki u nas styl narodowy.

Jak człowiek widzi te " pierdolniki" polskie na posesjach, gdzie zamiast drzewek, trawy, kwiatów rosną stare rusztowania, dechy, złom i wraki aut to naprawdę ciężko o inne określenie niż barbarzyńcy. Polakowi nie przeszkadza życie na stercie złomu, a to często tylko 2 popołudnia aby teren uprzątnąć. Tego nie można i nie da się usprawiedliwiać wojną, biedą itd.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że nie jesteśmy sami. Niestety, Spiegel nie zgodził się na oglądanie. Używam barbarzyńskiego AdBlocka.

Jak dla mnie arcyprzykładem barbarzyństwa było wyburzenie budynku fabryki braci Resch w Ebensee. Pierwsza z prawdziwego zdarzenia fabryka zegarów w CK, wzniesiona w 1871 roku.

 

post-6402-0-40704500-1527010820_thumb.jpg

 

Budynek na pierwszym planie, w tyle byłe zakłady Solvay

 

post-6402-0-50549700-1527010845_thumb.jpg

 

Mapka satelitarna (ok. 2015)

 

post-6402-0-59028100-1527010911_thumb.jpg

 

I najnowsza, 2016: hop i jest supermarkecik:

post-6402-0-71291300-1527010951_thumb.jpg

 

My jeszcze całej zabudowy Świebodzic nie zdołaliśmy wyburzyć. Inna sprawa, że było tego we Freiburgu bez porównanie więcej ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się stawiać w roli obrońców Niemców ale w kwestii estetyki to byliśmy, jesteśmy i będziemy od nich gorsi w każdym aspekcie.

Mówisz może o urodzie Niemek? Może i masz rację... :D

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przez to że część Niemek chodzi w burkach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprzedałem działkę, której atutem, w warunkach zabudowy była zgoda na płaski dach...a nie kolejny, koszmarny wielospadowy, jakich pełno dookoła... Kupujący jest bardzo zadowolony  ;) Zobaczcie co się dzieje dookoła, pięknieje nam Polska koszmarnych pseudodworków i dworków, nie? 

Parę dni temu mijałem w drodze z Lwówka Śl., do Gryfowa kolejny koszmar w postaci pięknego stosu całopalnego czyli tzw. "domu z bali" z wielkim kur... porządkiem w ryzalicie, z ciosanych belek... Myślałem, że się zrzygam, ale nie miałem czym, bo byłem przed obiadem...

O takim intensywnie myślę - na zdjęciu są dwa obok siebie 

Taki tez sie nie podoba? 

post-68206-0-24494500-1528014981_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma ta pseudozakopiańska konstrukcja udawać? Paweł, chcesz dom z belek, to go buduj, nic mi do tego...ważne, żeby się Tobie podobał  :)

Nie lubię ich i już...

Moim stylem ulubionym jest streamline... Niestety nie mam dość kaski, żeby takie coś wybudować. ale mieszkał bym w czymś takim z lubością :rolleyes:

 

Roseview3954.jpg

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.