Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Z pamiętnika rosyjskiego żołnierza RONA

Rekomendowane odpowiedzi

Ale cisza.... Jak z takim zaangażowaniem deklarowanym w kazdym temacie o uchodzcach bedziemy sie bronić to kampania bedzie trwała tyle ile przejazd przez Polskę....

 

 

Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.

 

Józef Piłsudski.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ku pamięci, kilka pierwszych stron gazet z pierwszego września.

 

post-68064-0-25652000-1504296907_thumb.jpg

 

post-68064-0-65623400-1504296941.jpg

 

post-68064-0-27994600-1504296965.jpg

 

post-68064-0-23269100-1504296982.jpegpost-68064-0-77135000-1504296995.jpg

post-68064-0-97827200-1504297014_thumb.jpg

post-68064-0-38310900-1504297050.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7-10 wrzesień 1939 rok, obrona Wizny

 

 

post-48316-0-39259200-1504772515_thumb.jpgpost-48316-0-38231000-1504772562_thumb.jpgpost-48316-0-34293300-1504772594_thumb.jpg


Mjr.Raginis i kpt. Brykalskipost-48316-0-57653300-1504773076_thumb.jpg

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Nie wiem czy to się tu nadaje (jeśli nie to proszę o usunięcie) ale nie znalazłem podobnego wątku.

Znalazłem bardzo fajną animację. "Instytut Pamięci Narodowej, studio kreatywne Fish Ladder / Platige Image i firma Juice przedstawiają „Niezwyciężonych” – animowany film pokazujący walkę Polaków o wolność od pierwszego dnia II wojny światowej aż do upadku komunizmu w Europie w 1989 roku."

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytowane przez nav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poza wpisem Marcina {MW75) co tam ciekawego?, głupoty raczej...


Animacja ciekawa, ale po raz kolejny Polska Chrystusem Europy na własne życzenie, a wszyscy mają nam być za to wdzięczni.. a w polityce nie chodzi o wznosłe hasła tylko o pragmatyzm.. i o to żeby moje było na wierzchu

 

Przypomnę że to temat historyczny, nie polityczno filozoficzny.

Fakty, ocenę pozostawmy czytającym, taki był zamysł autora.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jednych głupoty dla innych pragmatyzm, obdarty z górnolotnych haseł..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, durna przeróbka plakatu z  Lidla to przyczynek do poważnej dyskusji historycznej.

Marcin ją zamknął swoim wpisem.

Masz coś ciekawego do powiedzenia w temacie historycznym, podziel się, chętnie przeczytamy, z polityką proszę gdzie indziej.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od polityki jak najdalej...,

 

z resztą... nie mam zamiaru się z Tobą sprzeczać.. kązdy wyciągnie swoje wnioski..

 

 

ale jak pomyślę Wsterplatte, Wizna,  Katyń, Miednoje, Ostaszków, gdzie zginłęło dwóch członków mojej Rodziny...

 

wolałbym żeby gineli inni...

 

pragmatyzm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego niestety nie cofniesz....

Ciekawe co by dziś powiedzieli Ci pozbawieni dzisiejszego postrzegania pragmatyzmu, Ci którzy w obronie swoich domów, rodzin, i w końcu młodej, 20 letniej ojczyzny  oddali życie by móc spokojnie żyć, i takie życie dać bliskim na wpis z zacytowanego przez Ciebie linku, a napisanego przez tamtejszego moderatora o "nieosranych kalesonach".....

I wychwalającego Francję jako potęgę gospodarczą i militarną.

 

Zapomniał dodać że nie wywiązali sie z umów, kolaborowali z Niemcami...itd.

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwipyLGB46_WAhUnJ5oKHX0BAUIQFggmMAA&url=https%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2Fwiki%2FFrancja_Vichy&usg=AFQjCNEqkYhCp-r2_BR1xYRWHL-nYCtADw

 

220px-Bundesarchiv_Bild_183-H25217%2C_He

Philippe Pétain i Adolf Hitler. Spotkanie w Montoire 21 października 1940 roku

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie znaczenie mają umowy? One są dla głupców, co innego mówisz, co innego robisz, tak wygląda polityka, ważne żeby twoje było na wierzchu, a jak tego nie rozumiesz, to masz 17 września, Katyń i nieosrane kalesony.

 

Aha i jeszcze moralne poczucie zwycięstwa.

Edytowane przez nav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie znaczenie mają umowy? One są dla głupców, co innego mówisz, co innego robisz, tak wygląda polityka, ważne żeby twoje było na wierzchu, a jak tego nie rozumiesz, to masz 17 września, Katyń i nieosrane kalesony.

Tak wygląda oszustwo, brak honoru, bezczelność i cwaniactwo.

 

Według mojej opinii zbyt płytko traktujesz problem wyciągając błędne wnioski.

I proszę Cię o nieużywanie żenujących określeń na bohaterstwo Polskiego żołnierza.

Dziękuję za rozmowę, bo widzę że nie znajdziemy nici porozumienia w poruszanych kwestiach.

Spokojnej nocy.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, też zauważyłem, że nie znajdziemy nici porozumienia.

 

Nie używam żenujących określeń na temat polskich żołnierzy września, po prostu szkoda mi tych kilkunastu tysięcy istnień i ich rodzin..

 

A oszustwo, cwaniactwo, bezczelność i brak honoru popłacają... jeśli może zapłacić ktoś inny.

 

Pragmatyzm.

Edytowane przez nav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, też zauważyłem, że nie znajdziemy nici porozumienia.

 

Nie używam żenujących określeń na temat polskich żołnierzy września, po prostu szkoda mi tych kilkunastu tysięcy istnień i ich rodzin..

 

A oszustwo, cwaniactwo, bezczelność i brak honoru popłacają... jeśli może zapłacić ktoś inny.

 

Pragmatyzm.

Jedna z głupszych, jak nie najgłupsze stwierdzenie jakie przeczytałem na tym forum, mam nadzieję że w zyciu nie kierujesz się podobnymi zasadami?

 

A z tym "Pragmatyzm" zaciąłeś się, czy chcesz mieć w stopce a umieścić nie potrafisz?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, też zauważyłem, że nie znajdziemy nici porozumienia.

 

Nie używam żenujących określeń na temat polskich żołnierzy września, po prostu szkoda mi tych kilkunastu tysięcy istnień i ich rodzin..

 

 

To że umniejszasz liczbę żołnierzy Wojska Polskiego poległych w kampanii wrześniowej to jest żenujące.,Jak ktoś jest ignorantem i nie wie ilu naszych żołnierzy poległo we wrześniu to nie powinien się włączać do dyskusji., Kilkanaście tysięcy poległo Niemców około 16 tysięcy  .,Po stronie Polski życie straciło ok 66 tysięcy żołnierzy,(a niektóre źródła podają liczbę 75 tys.) .,

Edytowane przez mayor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosiłem się do Katynia, co rzeczywiście nie wynikało z mojej wypowiedzi, stąd te kilkanaście tysięcy, a może 21, a może 22 tysiące, tak czy inaczej za dużo martwych polskich żołnierzy.

 

Tym nie mniej nikogo nie obrażałem nazywając go tumanem itp.

 

Nię będę już kontynuował, nie przekonamy się do naszych poglądów, a polityka rzadko kiedy kieruje się hasłem "za wolność waszą i naszą" o czym jako naród kilkukrotnie mogliśmy się przekonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosiłem się do Katynia, co rzeczywiście nie wynikało z mojej wypowiedzi, stąd te kilkanaście tysięcy, a może 21, a może 22 tysiące, tak czy inaczej za dużo martwych polskich żołnierzy.

 

Tym nie mniej nikogo nie obrażałem nazywając go tumanem itp.

 

 

Przepraszam za użycie tego określenia.,Post wyedytowałem i zmieniłem to niefortunne słowo.,Nie miałem zamiaru kogokolwiek obrażać.,Po prostu uznałem ,że ktoś z tak dużym deficytem wiedzy historycznej może mieć także ubogie słownictwo i nie znać słowa "ignorant".,Jeszcze raz przepraszam, moja wina.,  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Temat napisałem 5 lat temu , warto odświeżyć.

 

Maria Kwaśniewska, lekkoatletyka, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski i Igrzysk Olimpijskich.

 

Podczas "Olimpiady Propagandy" jak nazwano tą w Berlińską w 1936 roku

występ Polki zarejestrowała i umieściła w swoim filmie Leni Riefenstahl.(ulubiona reżyserka Hitlera, zresztą Jej produkcję do dziś są uznawane jako kanony filmów propagandowych) Lepsze od polskiej zawodniczki okazały się tylko dwie Niemki: Luise Krüger i Tilly Fleischer, która złoty medal wywalczyła sobie, ustanawiając z wynikiem 45,18 metra rekord olimpijski.

Pani Maria została też wybrana Miss Olimpiady

 

Podczas ceremonii dekoracji medalowej – niemieckie zawodniczki oraz stojący wokół podium ludzie podnieśli ramiona w nazistowskim pozdrowieniu. Tylko Kwaśniewska stała wyprostowana z opuszczonymi rękami… Mimo to została zaproszona do loży Hitlera. post-107633-0-70277900-1558180509.png

fot.Narodowe Archiwum Cyfrowe/domena publiczna

 

 

Tam, w obecności Josepha Goebbelsa, Hermanna Göringa i innych nazistowskich oficjeli, na słowa Hitlera: „Gratuluję małej Polce”, Maria rezolutnie odpowiedziała: „Pan też niezbyt wysoki…”. „Bo on miał 1,60 w czapce, a ja 1,66 wzrostu. Więc był ogólny śmiech. Prasa niemiecka podawała potem, że Hitler gratulował nie małej Polce, a małej Polsce. Nie wiedzieli już, jak z tego wybrnąć” – wspominała po latach Kwaśniewska w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej...

Hitler poprosił o fotografię z Panią Marią, była Miss, więc to nic dziwnego..

 

Po Powstaniu Warszawskim część mieszkańców Warszawy umieszczono w obozie w Pruszkowie...

I tu pojawia się nasza sportsmenka, która dzięki fotografii którą miała że sobą, przedstawiającą Ją z usmiechnietym Adolfem wyprowadza około 150 osób z obozu, ratując im życie... w tym poetkę Ewę Szelburg-Zarembinę i pisarza Stanisława Dygata.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.