Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

stateless

Rozterki przez zakupem Omega

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Na forum od dluzszego czasu, rzadko komentuje lecz czytam i poszerzam wiedze :)

 

Mam zapytanie przed zakupowe, ktory zegarek bedzie lepiej trzymal cene w dluzszym czasie i jest ogolnie rozsadniejszym zakupem. Patrze tez pod wzgledem mechanizmu. Najlepiej to kupowac 8500 ale to nie na moja kieszen niestety. Rozwazam zakup jednego z ponizej na rynku wtornym a tutaj znalazlem bardzo ladne zdjecia. Chcialbym chronograph ale takze zeby byl wyjasciowy jak ten diver.

 

http://www.blowers-jewellers.co.uk/new_model_omega_speedmaster_racing_chrono_32630405001001.htm

czy

http://blowers-jewellers.co.uk/omega_steel_seamster_pro_2220_80_00.htm

 

Seamaster zalety

- wypukle logo omega i czerwony napis wspolgrajacy z wskazowka

- sprawdzony mechanizm 2500D

- diver wiec nie trzeba zdejmowac nigdy, na basenie tez :)

- mieni sie w dziennym swietle

Minusy

- bransoletka

 

Speadmaster Racing zalety

- powrot do korzeni i poczatkow z 1957 roku.

- wygodna zmiana daty ze nie trzeba nic przestawiac.

- bransoletka z brushed steel co sprawia ze zegarek sie strasznie nie swieci

- bazuje na moonwatch reduced :)

- wydaje mi sie ze ma lepszy mechanizm 3330 ktory jest robiony wylacznie dla omegi przez ETA.

- 4 letnia gwarancja

wady

- nie jest to diver

 

 

Jestem rozdarty i nie wiem ktory wybrac a dwoch kupic nie moge. Jeden i drugi moge miec za podobna cene okolo 10 tysiecy.

Oba przymierzalem i chcialem sie zapytac tutaj co sadzicie o tych zegarkach?

 

 

 

 


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Za cenę około 10 tysięcy znajdziesz spokojnie używanego Speedmastera Professional, który będzie miał i lemanię w środku i cenę będzie nie tylko trzymał, ale i umacniał. No i będzie prawdziwym klasykiem :)

 

Omega-speedmaster-professional-moonwatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale Speedmaster Professional nie wchodzi w gre bo 42mm w srednicy zle leza na mojej rece. 41 to max jaki jest znosny. I nie lubie codziennie nakrecac zegarka :)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Skupiaj się raczej na lug2lug niż średnicy - jest istotniejsza z perspektywy małych nadgarstków :)

 

Z dwóch przedstawionych przez Ciebie Seamaster znacznie lepszy i estetycznie (choć to akurat kwestia subiektywna) i finansowo - 2500D od 3330 będzie tańszy w utrzymaniu, a i Seamaster w tym zestawieniu lepiej też będzie trzymał wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lug2lug - zerkne jak bede przymierzal jak to wyglada. Seamaster ma 20mm i cala bransoleta takiej szerokosci a Speedmaster ma 19 i przy zapieciu 17.

 

Dlaczego myslisz ze Seamaster bedzie lepiej trzymal wartosc? Myslalem ze Speedy ktory wraca do tych ich korzeni z 1957 roku, unowoczesniony, bedzie tez trzymal cene. Podoba mi sie to w 3330 mechanizmie ze date latwo zmieniac. Wlasnie chce oba zegarki :D a musze sie zdecydowac na jeden. Seamaster mi sie bardzo podoba i mialem juz divera ale sprzedalem a drugi mi sie podoba bo nawiazuje do histori i mechanizm jest bardziej zaawansowany.

Serwisowaniem sie nie przejmuje bo 4 lata to dlugo, tyle daja gwarancji, to i mozna sprzedac :)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Lug2lug czyli od krańca Dolnego ucha do krańca górnego - np. Moonwatch ma 48mm (przy 42mm średnicy) dzięki czemu wchodzi ładnie na moje 16cm nadgarstka LLD z kolei ma 52mm (również przy 42mm średnicy) i wygląda już kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma byc inwestycja tylko zegarek dla mnie do noszenia. Bylem przymierzac i jakos ten seamaster strasznie sie swieci, bransoletka mi nie lezy ale zegarek ladnie sie mieni.

 

Speedmaster ma bardziej zaawansowany mechanizm. przymierzalem szaro zolty to gruby strasznie :)

 

Nie wiem czy 10k to drogo czy nie ale zegarki sa nienoszone i praktycznie nowe. W sklepie chodza po 15k i 17k wiec nie jest tak zle


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Cóż, pytałeś "ktory zegarek bedzie lepiej trzymal cene w dluzszym czasie i jest ogolnie rozsadniejszym zakupem", a także o naszą opinię. Póki co jest taka, że wybrany przez Ciebie speedmaster nie będzie trzymał ceny w żadnym czasie i nie jest rozsądniejszym zakupem. Ale to w końcu Twój zakup. Jeżeli Ci się podoba i uważasz, że jest warty - to jest warty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie sklaniam sie na seamaster professional ale poczytam jeszcze dzis bo chce z chronograph. Ogolnie to widze ze zadne nie trzymaja dobrze ceny procz Moonwatch i limitowanych badz ze zlotem/srebrem :). Jedyne co mi sie podoba to bransoleta z moonwatch

 

Mysle zeby kupic seamaster i wstawic bransoletke z moonwatch. Podobnie jak tu

http://forums.watchuseek.com/f20/1610-930-new-smpc-yes-864599-6.html


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Vintage generalnie w miarę trzyma - nowe raczej bez szału, bo to jak z samochodem. W momencie zakupu traci często połowę wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam zamierzam za jakieś 2 miesiące kupić Seamastera Pro z ceramiką. Jeśli wierzyć opiniom, ponoć bezel w tej technologii porządnie trzyma kolor i nie rysuje się tak bardzo. Bransoletka raczej pupy nie urywa, ale moim zdaniem fajnie komponuje się z całością. Zawsze przecież możesz wymienić.

Odkąd w tym zegarku wyeliminowali fale z tarczy (na co narzeka ogromna ilość posiadaczy), design wydaje mi się "czystszy" i nieco bardziej konserwatywny. Jeden z kilku diverów, co do których osobiście nie mam żadnego "ale".

Jeśli, tak jak pisałeś, nie planujesz traktować tego jako inwestycji, wybierz po prostu to, co Ci się najbardziej podoba. Inaczej jest ryzyko, że zegar nie opali się na słońcu, a jedynie latami będzie go wkurzać brzęczenie rotomatu ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzalem i bylem pod wrazeniem bezelu ceramicznego i tego jak zegarek zmienia kolory. Wlasnie patrze tez zeby byl jakis nowszy kaliber stad sklaniam sie na speedmaster bo jest 3330 i blizej mu technologicznie to tych najlepszych. Plus podoba mi sie zegarek. Mam nadzieje ze jutro badz pojutrze pojde do jubilera przymierzyc i zdecyduje ktory kupowac :)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jJesli sie uda to bedzie ten co nizej na zdjeciu :). Speedmaster za maly a Seamaster bransoleta mi sie nie spodobala wiec mam nadzieje ze znajde ten co nizej w dobrej cenie bo w butiku omegi to zadnej znizki robic nie chcieli :D pytalem pare razy ze sie chyba koles zirytowal :)

 

http://tinypic.com/r/sos6tj/8


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to temat mozna zamknac. Kupiony Planet Ocean 42mm 8500.

 

Bylem w salonie dzis i przymierzylem 4.

 

Speedmaster Racing i Moonwatch

- mimo wszystko oba wygladaly na mojej rece na male zegarki. Aluminiowy bezel, ktory jest dosyc maly sprawial takie wrazenie

- racing nie ukladal sie najlepiej na rece. Od spodu wybrzuszenie przez chronograph i nie wpadalo dobrze w nadgarstek. Mam 18 cm

- w racing mechanizm bazujacy na longine i wyczytalem ze moga z nim byc problemy na dluzsza mete.

 

Seamaster

- tragiczna bransoleta. Jak tyle place za zegarek to chce zeby ladnie wygladala

- strasznie sie swiecil w swietle dziennym

- bezel ladny i tarcza zmieniajaca kolory ale za bardzo odciagalo mnie to ze sie swieci

 

Koniec koncow wzialem planet ocean. Plus za mechanizm i ze mozna go obserwowac. Trzeba uwazac z bransolete bo zle wymierzylem rozmiar gdyz jest bardzo wypukly od spodu. Ogolnie jestem zadowolony. Zeby nie bylo, nie kupowalem w butiku bo maja kosmiczne ceny. Znalazlem gdzie kupic przez internet z 25 procentowa znizka plus wszystkie papiery :)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 7220481

Gratulacje, ale podzieliłbyś się gdzie kupiłeś ? Z odbiorem osobistym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez odbioru osobistego, fedex. Wymieniana tutaj strona na forum,  iconicwatches. A ze papiery sa dobre to dzis poszedlem do butiku ze chce kupic ekstra link do bransoletki. Pani wziela numer seryjny z zegarka i sprawdzila czy moga dla mnie sprowadzic. Wiec papiery sa dobre :)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje niech się dobrze nosi,

ale 25% zniżki w iconicwatches to to samo co 12 % zniżki w sklepach w Polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matematyke dawno studiowalem ale u kruka kosztuje 19.6 w zlotowkach a zaplacilem mniej o tyle co napisalem.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.