Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
acid

Polerowanie szkiełka - usuwanie rys z wyświetlacza (G-SHOCK).

Rekomendowane odpowiedzi

I zdjęcia tylko wrzucajcie.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko następnym razem o to zadbam  ;)

Jutro zabieram się za przednie refraktory w Ojca polówce bo wołają o pomstę do nieba to może wrzucę foteczki o ile Was to interesuje.  :)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się powoli zbieram do polerowania G-2000. Rys ma sporo

20150507_103940_zpsjbisd5hg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to troszkę się na machasz no chyba ze wrzucisz go pod jakaś polerkę na małych obrotach.. Mimo to zachęcam bo warto  ;)

Zegarek fajny, podoba mi się układ wyświetlacza no i to screwback. Jak jeszcze uda Ci się wymienić bezel na nowy lub w lepszym stanie to już w ogóle będzie cacy  ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najpierw papierem ściernym popracuję. Właściwie już zacząłem 1000, ale małe wrażenie na nim robi  :rolleyes:

Kilka godzin roboty na pewno mnie czeka  :D

 

O nowy bezel niestety trudno, nie są już produkowane, ale będę szukał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na moim Ryśku nie ma dużo rys, jest praktycznie jedna w kształcie L czy C i jest dość głęboka, po jednym strzale i pewnie będzie sporo roboty, żeby to wygładzić.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wrzucić filc na wiertarkę, inaczej się zamęczysz  ;)

A grubsze rysy najpierw zlikwidować papierami ściernymi, ale to już wiesz  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co prawda nie w temacie zegarkowym ale w temacie polerowania i usuwania rys..

Dziś walczyłem z reflektorami w polówce starszego.. Są plastikowe i niestety z biegiem lat od nowości dość mocno zmatowiały.

Jakoś bardzo nie spinałem się nad nimi bo nówek z nich już nie będzie ale poprawa jest widoczna gołym okiem.  ;)

 

Po kolei:

 

Reflektory umyte z zabrudzeń, błota itp.. Przetarte do sucha a następnie przetarte papierem ściernym 800, 1000, 1500, 2000, potem polerowanie wiertarką z założoną tarczą filcową i tlenkiem ceru na wolnych obrotach. Co pewien czas zraszałem reflektory spryskiwaczem z wodą żeby tlenek ceru nie był suchy.

Wypolerowanie obu reflektorów "od a do z" zajęło mi około 4 godzin..

Efekt poniżej..

 

Przed:

 

Y4cR9w8.jpg

 

i po:

 

gKxpdOM.jpg

 

Do ideału może ciut brakuje ale uważam że i tak nieźle wyszło  :)

 

I jescze od A do Z:

 

kUdOOYH.jpg

 

Może komuś się przyda..

 

Pozdrawiam

GitBit

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie wyszło.

A zegarka foty kiedy? :P


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zegarkowi nie robiłem zdjęć, byłem zbyt zaaferowany polerowaniem. Teraz niema co ich robić, no chyba że chcesz zobaczyć idealnie gładką powierzchnie szkła jak w każdym zegarku od nowości.  ;)

Jak go odpukać zarysuje gdzieś przypadkiem znowu i ta rysa da się sfotografować to z pewnością to uczynię i się nią pochwalę  :P

 

Generalnie tlenek ceru robi robotę, polecam!  ;)

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No robota fajna i kilka pln/ów zaoszczedzone! Bita była?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos dziwnie siedzi ta lampa/maska-lampa,lampa-kierunkowskaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, może to tak na zdjęciu wygląda a może faktycznie dziwnie siedzi, nie wiem. Najdziwniejsze jest jednak to, że kierunkowskazy od nowości ładnie się błyszczą a reflektory zrobiły się przez ten czas matowe a jedne i drugie są z plastiku..

No ale dobra koniec o tych lampach i samochodach bo się trochę off topic robi..


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Najdziwniejsze jest jednak to, że kierunkowskazy od nowości ładnie się błyszczą a reflektory zrobiły się przez ten czas matowe a jedne i drugie są z plastiku..

...

Wpływ ma na to ciepło jakie wytwarza żarówka reflektora na plastik  ;)

Koniec off top  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt bardzo dobry ale ten sam byś uzyskał zamiast tlenku ceru dobrą pastę polerską :) Mi koleś robił chyba z godzinkę dwie lampy. Miałem robić sam ale kup filce, pastę, papiery i koszt większy niż polerka :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne doświadczenie, tlenek ceru trochę wody i szmatka, ręczne polerowanie. Sprawdzone przy szkiełkach mineralnych Casio i Swatch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręczne polerowanie może zająć wieki...


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależu od głębokości rys. Te nie wyczuwalne pod paznokciem schodzą szybciutko samym tlenkiem ceru. Godzinka i nie ma śladu, ale jeśli rysy są głębsze, wyczówalne pod paznokciem to wtedy wpierw papier scierny i dopiero tlenek ceru inaczaj samym tlenkiem ceru można rzeczywiście spędzić nad tym wieki.


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniżej przykładowe szkiełko zrobione na gładko w niecałą godzinę :)

post-82582-0-55103300-1434046038_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale w tym zegarku masz szkło hesalitowe (plastik - twardość 1 w skali do 10 Mohsa) które wypoleryjesz pastą do zębów na kolanie  ;) .

Spróbuj na szkle mineralnym, gdzie twardość to 4-5 w skali Mohsa  :P .

Dla uzupełnienia, szkło szafirowe - twardość 7-9 a diament syntetyczny (materiał koperty Rado, ma być też stosowany do szkiełka) - twardość 10  :)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt jest rzeczywiście bardzo dobry, ale jest jedno ale: po polerce i uzyskaniu połysku w ostatnim i końcowym etapie polerowania szkło mineralne ( G-Shock ) bardzo się świeci i kontury są rozmyte. W szkle przed polerką można się przeglądać, jak w lustrze i wszystko jest klarowne i posiada rzeczywiste kształty, natomiast po polerce kształty są jakby rozmyte. Szkło zmniejsza również swoją grubość, co może mieć istotny wpływ na wytrzymałość. Coś za coś! Jeśli jednak efektem ma być po prostu usunięcie zarysowań i uzyskanie czystego szkła, to oczywiście warto taką polerkę przeprowadzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...chyba, że ktoś po polerce szkła mineralnego w Casio G-Shock usunął wszystkie zarysowania i uzyskał efekt lustra ( jak w oryginale przed polerką ), to w takim razie chętnie się dowiem, jak i czym to zrobić.  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filc i tlenek ceru, równomierne polerowanie całej powierzchni szkła = efekt lustra bez żadnych zniekształceń czy rozmyć o których piszesz. Polerowałem w ten sposób już 3 swoje G i w każdym z nich uzyskałem idealną lustrzaną powierzchnie tak jak jest to w przypadku fabrycznie montowanego szkiełka. 

 

Co do grubości szkiełka w G ma ono minimum 2 mm grubości więc usuwając sztandarowe mikro zarysowania lub te nawet ciut większe wyczuwalne pod paznokciem zbytnio nie przejmowałbym się zmniejszeniem grubości szkła bo jest ona znikoma.


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filc i tlenek ceru, równomierne polerowanie całej powierzchni szkła = efekt lustra bez żadnych zniekształceń czy rozmyć o których piszesz. Polerowałem w ten sposób już 3 swoje G i w każdym z nich uzyskałem idealną lustrzaną powierzchnie tak jak jest to w przypadku fabrycznie montowanego szkiełka. 

 

Co do grubości szkiełka w G ma ono minimum 2 mm grubości więc usuwając sztandarowe mikro zarysowania lub te nawet ciut większe wyczuwalne pod paznokciem zbytnio nie przejmowałbym się zmniejszeniem grubości szkła bo jest ona znikoma.

Filc i tlenek ceru? Czyli tylko tym od samego początku do końca? Palcem da się równomiernie wypolerować?  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.