Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mdhlodz

Uszkodzony bezel Big mako

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam uszkodzony bezel w Big Mako zakupionym 31.01.2013. Bezel obraca się lekko w obie strony, nie klika tak jak powinien. Jakby grzechocze tylko. Niby są dwa lata gwarancji ale:

 

1. Nie mam paragonu, gdzieś się zapodział, mam tylko podstęplowaną karte gwarancyjną przez sklep Sophie.

2. W karcie gwarancyjnej jest napisane, że koperta nie podlega gwarancji,  nie wiem jak się to ma do bezela.

3. No i jest napisane, że uszkodzenia mechaniczne nie podlegają gwarancji więc pewnie będą mi wmawiać.

 

Mam w ogóle szanse na serwis gwarancyjny? Co w ogóle się mogło popsuć? Może lepiej samemu oddać do zegarmistrza? Jaki może być koszt naprawy?


www.opal.za.pl www.brykietlodz.za.pl www.drewno-opalowe-detal.gsi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei :D
1 Nie wiem, nie powinno być problemu.

2 Koperta nie, ale środek tak!

3 Chodzi raczej o uszkodzenia typu uderzenie. Tu i owszem uszkodzenie mechaniczne, ale w środku. Każda awaria w tym przypadku to będzie uszkodzenie mechaniczne :P .

 

Czy jest szansa na naprawę gwarancyjną. Moim zdaniem tak! Do zegarmistrza zdążysz zawsze oddać, ale najpierw serwis.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie serwis orienta kiedyś olal. Reklamowalem właśnie dziwnie pracujący bezel , krzywo spasowane zapięcie bransoletki i nierówna datę. Po 3 tygodniach nic nie zrobili i oddali. Ale życzę powodzenia, moze tobie się uda.

 

Wytapane z Moto G


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym próbował:-)


życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancję mam pewnie 2 letnią więc jeszcze do 31stycznia 2015. A gdzie to się odsyła? Kupiłem w sklepie na allegro Sophie czyli do nich? Może powinienem się skontaktować, ze sprzedawcą tylko obawiam się odpychania od siebie sprawy.

 

Myślę, że trafiłem jakaś lipną sztukę bo mój bezel nie chodził jakoś ciężko i miał luz jakby był jajowaty.

 

 

Zegarek miał poprawiany chód u zegarmistrza, czy to go dyskfalifikuję do gwarancji? Zauważą otwieranie?


www.opal.za.pl www.brykietlodz.za.pl www.drewno-opalowe-detal.gsi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancję mam pewnie 2 letnią więc jeszcze do 31stycznia 2015. A gdzie to się odsyła? Kupiłem w sklepie na allegro Sophie czyli do nich? Może powinienem się skontaktować, ze sprzedawcą tylko obawiam się odpychania od siebie sprawy.

 

Myślę, że trafiłem jakaś lipną sztukę bo mój bezel nie chodził jakoś ciężko i miał luz jakby był jajowaty.

 

 

Zegarek miał poprawiany chód u zegarmistrza, czy to go dyskfalifikuję do gwarancji? Zauważą otwieranie?

1

-Odsyła się tam gdzie się kupiło.

-Tak powinieneś się skontaktować ze sprzedawcą! Od tego ja bym zaczął :rolleyes: .

-Jak gość lewy to faktycznie problem, ale najpierw zrób jak wyżej :P 

2

-czemu tak myślisz?

- jajowaty bazel nie powinien się obracać lekko (wcale) na okrągłym dole. musisz to rozwinąć/opisać jakoś dokładnie.

3

Uuu... ! pewnie tak.

 

Pozdrawiam.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel powinien byc sztywny a on sie ruszał góra dół. Obracał się z słabym oporem, tak mi się wydaje porównując z Certiną DS Action.

 

Musiałem skorygować chód bo już przeginał.

 

 

Czyli co , serwis gwarancyjny przegrany? Ile u zegarmistrza taka naprawa będzie kosztować? Nie wiem czy naprawiać czy sprzedawać jako do naprawy.


www.opal.za.pl www.brykietlodz.za.pl www.drewno-opalowe-detal.gsi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym skontaktował się ze sprzedawcą żeby ustalić jaka jest procedura napraw gwarancyjnych oraz sposób dostarczenia bez większego tłumaczenia co go boli. Dokładny opis dołączył do zegarka. Możesz też skontaktować się bezpośrednio z serwisem poljota i tam się dowiedzieć o naprawę gwarancyjną. Jak mój nowy BM bardzo spieszył to oddałem go bezpośrednio do serwisu - 2 raz!!! -pomijając sklep. Nie było żadnego problemu. Następnie po prostu wysłał sikora i tyle. Jeżeli będzie problem wtedy bym się martwił. Sprzedać zawsze zdążysz.

Ja oddałem swoje BM tu http://poljot.com.pl/shop/index.php?id_cms=6&controller=cms&id_lang=1

Zadzwoń. Zapytaj. Potem będziemy się martwić  :P 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt nowego bezela (sam insert) do Orient Ray Blue wynosi 80 zł w Poljocie. Z tego co sie dowiedziałem to nie da się wymienić u nich metalowej części na którą nakleja się insert.

 

W przypadku dużego Mako cena pewnie będzie podobna, ale najlepiej wysłać email z zapytaniem na adres [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Przykro mi kolego to mówić, ale bezel jako część zamienna występuje tylko dla małego mako. Przy big mako musiłałbyś zamówić całą kopertę z bezelem co kosztuje ponad 500PLN w Poljot Euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Poljot Euro mają na stanie wkładkę bezela do niebieskiego Raya?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa... mówił mi jesen zegarmistrz, że zegarki japońskie są względie tanie, ale zamówić część zamienna w oficjalnej dystrybucji... masakra. Wydawałoby się, że skoro zegarek kosztuje kilka stów to części powinny być tanie, ale nic z tego. Życzę powodzenia może to jakaś błachostka...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko chciałbym się podpiąć króciutko pod temacik i zapytać : czy w Big Mako z mechanizmem   EM75-C1-A  pracujący tam wahnik który "nakręca" zegarek działa jedno czy dwukierunkowo - czy ruch wahnika w obu kierunkach ładuje mechanizm czy w tylko w jednym kierunku a ruch w drugą stronę jest |"pusty"?

Nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie bezel przestał się w ogóle obracać. Big Mako nie ma roku jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj namoczyć w cieplej wodzie i delikatnie rozruszać, jeśli to nie pomoże zastosuj olej silikonowy w szczelinę pomiędzy kopertą i bezelem. Nie używaj tylko Wd40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj namoczyć w cieplej wodzie i delikatnie rozruszać, jeśli to nie pomoże zastosuj olej silikonowy w szczelinę pomiędzy kopertą i bezelem. Nie używaj tylko Wd40.

Dziękuję, Woda pomogła. Ciekawe co mogło być przyczyną hm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.